Jump to content

Krustojums Rīgā, Miera/Brīvības iela, par zīmi uz Miera ielas.


Recommended Posts

Runa ir par šito vietu un zīmi.

 

https://goo.gl/maps/l8Nsd

 

Zinu, ka citu tēmu sakarā šī vieta ir apspriesta.

 

Karoče, man šodien viens šoferīts (gadi 60 vecs) uzbrauca par manu braukšanas slikto kultūru, jo es visu garo rindu pa sliedēm apsteidzis, kā baigais gudrinieks, tā arī taisos braukt taisni pa sliedēm pāri krustojumam. Es neko neatbildēju, tik izrādīju neizpratni, nebija arī laika, kustība sākās.

Tajā vietā pa "žizņi" esmu braucis pa tramvaja sliedēm taisni, tāpēc, ka uzskatījis, ka tā zīme nav pa joslām sazīmēta, tātad attiecās uz visu ceļu, abām joslām. Nav obligāti no labās jābrauc pāri krustojumam.

Ja tur būtu šī zīme,

20110307112129222849_open.jpg

tad cita runa, ko parasti karina virs joslām.

 

Kā tad tur īsti ir, kā jums šķiet?

 

Viņu jau vēl droši vien aizskāra tas, ka es pabraucu garām visai rindai un nostājos pirmais (protams uz sliedēm, ne jau priekšā visiem labajā joslā).

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Viennozīmīgi zīmē dabā nav raustītas līnijas.

Link to comment
Share on other sites

Opim nav taisnība - uz zīmes nav joslas apzīmējuma līnijas. Zīme uzlikta, lai negrieztu pa kreisi uz Brīvībenes vai blakus ielā pa labi, kas ir vienvirziena.

Link to comment
Share on other sites

Man liekas, ka pat Timrots par šo ir runājis. Opis pats vainīgs, ka CSN sen jau kā aizmirsis.

EDIT: LOL, izskatās, ka to (21.05.2014) sižetu Zebra ir no saviem arhīviem likvidējusi. Laikam būs muļķības stāstījuši :D

Labots - Koalīcija
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Es retoriski pajautāšu - Nez kāpēc tie, kas uzskata, ka tā nav norādījuma zīme "Braukšanas virzieni joslās" (jo tai iztrūkst raustītās līnijas un tāpēc var močīt no tramvaja sliedēm), uzskata, ka tā ir rīkojuma zīme "Braukt taisni [vai mazliet pa labi]" (lai gan tai jābūt apaļai)?

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

Mistiska zīmē, ja nav Norādījumu zīmē, 512-517, tad atliek Virziena rādītāji un informācijas zīmes 717-719.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Tad jau miera ielas zīme ir pie 713-716 grupas pieskaitāma, tikai citādāk uzzīmēta.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

BTW, tā esot informatīva zīme. Tur ,ja nemaldos, bija domāts uzsvars uz to "ķieģeli".

Labots - Koalīcija
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
MartiniB

shaadas taadas aplamiibas "Zebras" sizhetaa schiet tomeer ir -

bija tak kauchkaads noteikums,

kas aizliedza scheersot krustojumu pa tramvaja sliedeem reguleejamaa krustojumaa,

nereguleejamaa vai naktii kad mirgo dzeltenais var.

 

p.s.

stipri nesist, autoskola apmekleeta pirms daudzpadsmit gadiem :)

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss
kas aizliedza scheersot krustojumu pa tramvaja sliedeem reguleejamaa krustojumaa

 

To var liegt tikai kantainā, zilā zīme ar joslu sadalījumu plus pa sliedēm nedrīkst maukt taisni, ja labā josla nav pilna. Luksofors (regulējams/neregulējams krustojums) tur ņipričom. Sliedēm jābūt vienā līmenī ar brauktuvi.

Labots - Žaks Noriss
Link to comment
Share on other sites

Pa sliedēm nevar braukt, ja labā josla brīva? Toč? Es ļoti bieži tiešu pa sliedēm braucu jo līdzens, ne kā pa bruģi.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Pa sliedēm nevar braukt, ja labā josla brīva? Toč?

 

Drīkst tikai, ja apsteidz vai labā josla pilna.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Toč toč

 

102. Ja braukšanas joslās ceļu satiksme ir intensīva, apbraucot vai apsteidzot atļauts braukt pa tramvaja sliežu ceļa klātni tajā pašā virzienā vietās, kur sliežu ceļa klātne atrodas pa kreisi vienā līmenī ar brauktuvi. Šādā gadījumā nedrīkst traucēt tramvaja braukšanu.

Bet nu baigā skāde nebūs:

Par braukšanu pa kreiso malējo joslu vai tā paša virziena tramvaja sliežu ceļa klātni gadījumos, kad tas nav atļauts, —

izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam piecpadsmit euro apmērā.

Link to comment
Share on other sites

Kādus dažus gadus atpakaļ diezgan pastiprināti drāza par agresīvu braukšanu, pieņemu ka par šo gan jau arī.

Link to comment
Share on other sites

(labots)
Diez kāds ir sodīts par to?

Neesmu dzirdējis vai redzējis. Un vispār Rīgas centrā pa dienu jau nevar nemaz izvērtēt, klusajās stundās, kad ielas tukšas, tad jā.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...