Jump to content

Patiesība par Triatel internetu.


biiskaps
 Share

Recommended Posts

Latvijā vispār ir viens no labākajiem internetiem pasaulē pieejams iedzīvotājiem par šādu cenu. Un vēl nav labi.

Tepat RietumEiropā vienā otrā visādi demokrātiskā valstī par torrentu ierobežošanu pat muti pavērt tādi bīskapi baidītos.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ej pats varbūt? Psc...

Aziej uz ārzemēm un palieto TUR internetu.

Painteresējies, cik maksā 100Mbit optika mājas UK piemēram. 

Painteresējies, kas notiks ar tevi Vācijā, ja vilksi torrentus.

Link to comment
Share on other sites

Visai nekorekti salīdzināt ārzemes ar Latviju, tur nesalīdzināmi augstāks dzīves līmenis, piemēram 100 mārciņas mēnesī pa internetu būs līdzvērtīgs slogs ģimenes budžetam, kā Latvijā 30 eiro.

 

 

 

Latvijā vispār ir viens no labākajiem internetiem pasaulē pieejams iedzīvotājiem par šādu cenu.
 

 

Un vēlreiz savelkam vidējos un beigās sanāk, ka maksājam vairāk attiecībā pret ienākumu līmeni, nekā Eiropā :D

 

Bija jau viens pētījums publicēts (delfos, tvnet) ka par mūsu lēto degvielu attiecībā pret ienākumiem maksājam vairāk nekā pārējā Rietumeiropa, kur cenas itkā augstākas.

 

Tā vēlreiz uzsveru attiecībā pret ienakumiem tā lai nesākās bļaušana :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tu vispār izlasīji argumentu par interneta kvalitāti ārzemēs, salīdzinot ar Latviju?

Apzināti ignorē to, kas nav izdevīgi?

 

Pie mums ir leiputrija. Un vēl dažiem par maz.

Par to naudu, ko viņi tur maksā, viņi saņem daudz mazāk, nekā mēs saņemam par daudz mazākām summām.

 

Čoms dzīvo Briselē. ITšņiks Eiroparlamenta struktūrās. Dzīvokli nopircis.

Internets no kabeļTV operatora - 4Mbit bez limitiem, 8Mbit ar datu apjoma limitu.

Nesen viņam ātrumu dubultoja, tikai limiti palika.

Citur - VDSL2. Optikas praktiski nav nekur. Negrib investēt.

Tur nav daudz vietu, kur ir tādi betona būri kā pie mums.

 

Zviedrijā vēl pāris gadus atpakaļ (tagad nezinu) mājās vairāk par 100Mbit vispār dabūt nevarēja. Tikai biznesa klientiem.

Kad pateicu turienes kolēģiem, kāda ātruma netu pie mums var dabūt un pa kādām cenām, viņi acis vien iepleta.

 

Taču vienmēr ir risinājums - pārvākties uz kādu vietu, kur ir LTC optika un par praktiski tādu pašu summu kā LMT 4G mājas internets 3, dabūt 400Mbit optiku un pumpēt pēc sirds patikas.

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

 

 

Pie mums ir leiputrija. Un vēl dažiem par maz.

Tieši tā. Ļaudis, paskatieties apkārt, un novērtējiet, to, kas pie mums ir.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

marrtins

Vēlviens kaut kur sūta. Tas ir vāks :)

Vienvārdsakot, pēc uzkautkurieni sūtītāju loģikas sanāk, ka firma var čakarēt klientus vienkārši tāpēc, ka Latvijā vidēji ir topa internets? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ko nozīmē "firma čakarē klientus"? Fizika čakarē klientus nevis firma.

Ja paņemsi optiku, tad sadalīt ātrumu N līdzīgās garantētās daļās var. Pa gaisu nevar. Pietiek atnākt mākonim, izplaukt lapai, un cauri.

Link to comment
Share on other sites

marrtins

Un atnāk tas mākonis pēc 18:00. Katru dienu. :grin: Vai pēc 15. datumiem :grin:

Labots - marrtins
Link to comment
Share on other sites

raiviic

 

 

... ka firma var čakarēt klientus vienkārši tāpēc, ka Latvijā vidēji ir topa internets?
  Ja tu nedaudz pakustinātu smadzenes, tad varbūt saprastu, ka ne jau firma čakarē, bet "lieliskie" klienti, kuri nodarbojas ar lietām, kurām bezvadu nets nav paredzēts. Tas ka Latvijā ir visatļautība, kuru daudzi uzskata par normu, arī noved pie šāda rezultāta.
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ej pats varbūt? Psc...

Mēģini savādāk mani aizvainot :) Diemžēl, es gandrīz 15 gadus tur esmu.

 

Pa šiem 15 gadiem no 1mbps uz 100 klientiem līdz 100mbps uz vienu klientu viss ir mainījies...

Labots - maize
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

marrtins

Aizvainot? Vispirms mani sūta kaut kur, tagad lūdz aivainot. Bik atslābsti, neviens tev maizi netaisās neņemt nost :grin:

Link to comment
Share on other sites

Sveiķi!

Man šādas problēmas arī bija ar Triatel kantori.Testēšanas laikā downloads 9Mbit/s upl 1Mb  Bet pēc mēneša lietošanas arī sākās ierobežojumi tieši tādi paši kā autors raksta , arī tika zvanīts uz triatel, atbildēja  cipa ka torentiem nav devēju.Tā kā vēl nebiju lauzis līgumu ar LMT ,iespraudu to fleškas puļķi kompī, tarifa plāns LMT bija INTERNETS DATORA 5 mēnesī 2GB varēja tērēt, ātruma ierobežojums 2Mbit/s, torentu kačāja ar ātrumu 300 kB/s   .Atkal zvanīju uz triatel un protams viņi pazaudēja runas spēju. Pēc pusgada lietošanas lauzu līgumu, jo uz reiz naudas nebija liekas, ko samaksāt par modēmu. Labi ka nebiju lauzis LMT līgumu turpinu lietot šo internetu ,tarifa plāns man ir bez ierobežojumiem ar ātrumu 2Mbit/s . Stima un torentos lejupieladē ar ātrumu 300 kB/s  .Jā un nekādu ierobežojumu man ar lmt nav bijis. Gada kalt kur 1.5 Tb tiek iztērēti, mēn vidēji kādi 110GB sanāk .

Link to comment
Share on other sites

Charlie

 

 

Ko nozīmē "firma čakarē klientus"? Fizika čakarē klientus nevis firma.

Čakarē nedaudz cits. Piemēram. Neprasot uzliek bezlimitu un pasaka ka tethering var turpināt lietot, bet pēc kāda laika GPL pēkšni parādās – ar tethering nevar. OK, saprotu, ka tas ir pret "kačātājiem", un saprātīgus lietotājus neviens neierobežos.

Taču tomēr gribētos vienu – skaidrību.

Pirmkārt, lai apjoma logs ir "rotējošs". Nevis no 1. datuma, bet pēdējā mēneša/gada laikā.

Gribētos zināt pieļaujamo apjomu, turklāt mērot to ilgākā laika posmā. Piemēram, ka kamēr pēdējā gada laikā netiek novilkts 100gb, tikmēr neierobežo. Jo man parasti ir ka vidējais mēneša patēriņš ap 5gb – youtube+spotify, vasarā uzaug uz 10gb (vasarnīca), un kādā vienā mēnesī būs 30gb, jo ir bijis kaut ko steigā jāsainstalē tālu prom no neta. T.i. gada mērogā man patēriņš gan jau būs pulk mazāks kā vidējam kačātājam, bet uz limitu vienalga var sanākt čakars uzrauties. Tātad jābaidās, un tas nepatīk.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kad pateicu turienes kolēģiem, kāda ātruma netu pie mums var dabūt un pa kādām cenām, viņi acis vien iepleta.

 

Tik aizmirsi pateikt, kādas algas Latvijā, tad ne tikai acis būtu papletuši, bet muti arī, uzzinot ka Latvijā ir cilvēki, kuriem jādzīvo ar 265.31€ mēnesī...

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

 

 

Čakarē nedaudz cits. Piemēram. Neprasot uzliek bezlimitu un pasaka ka tethering var turpināt lietot, bet pēc kāda laika GPL pēkšni parādās – ar tethering nevar. OK, saprotu, ka tas ir pret "kačātājiem", un saprātīgus lietotājus neviens neierobežos.

Tetheringa atruna ir tikai Neatkarībai un no pirmās dienas.


 

 

Pirmkārt, lai apjoma logs ir "rotējošs". Nevis no 1. datuma, bet pēdējā mēneša/gada laikā.

Logs ir pagātne. Mūsdienās jālieto flatreits telefonā par mazām naudiņām vai flatreits modēmā/rūterī par nedaudz lielākām naudiņām.

Nav jēgas taupīt divus einārus un grabināt bezmaksas wifjus, lai tikai iekļautos gigabaitā.


 

 

Tik aizmirsi pateikt, kādas algas Latvijā

vidējā alga valstī 2014.12 bija 824 €

Avots: http://data.csb.gov.lv/pxweb/lv/Sociala/Sociala__isterm__dsamaksa/DS0010m_euro.px/table/tableViewLayout1/?rxid=cdcb978c-22b0-416a-aacc-aa650d3e2ce0

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tik aizmirsi pateikt, kādas algas Latvijā, tad ne tikai acis būtu papletuši, bet muti arī, uzzinot ka Latvijā ir cilvēki, kuriem jādzīvo ar 265.31€ mēnesī...

Aizmirsi atcerēties, kā pie mums 100Mbit var pat pa 10€ mēnesī dabūt. Ir arī vēl ekonomiskāki piedāvājumi.

Par mūsu algām viņi ir informēti.

 

Cilvēkam ar 265€ algu bezlimita kačāšana nav prioritāte.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Svekris

Nevar uzmest VPN pa virsu, lai maskē p2p trafiku un miers? 

 

 

p.s. No līgumiem vecos laikos mierīgi lauzās ārā - pasaki, ka pārvācies uz Mazpisēniem (foruma noteikumu kontekstā - tiešām pārvācies) aka. uz vietu, kur Triatel nevar nodrošināt ligumā solīto un viņi ir spiesti līgumu lauzt.

Link to comment
Share on other sites

versatile

O, Vilni, a davaj es te publiski savu sāpi izteikšu.

Ir man lmt ar 2 gigabaitu pieslēgumu - pietiek atliektiem galiem, vidēji mēnesī tērēju 500mb. Tie 2 gigi ir tikai tam, lai toč nebeigtos un vienmēr būtu iespējams pieslēgties darbam.

A vienā jaukā reizē sanāca tomēr pārtērēt. Nu neko, domāju, pats lašara, piepirkšu papildus gigabaitu, kā parasti. A nekā, atveras lmt logs, kur man piedāvā permanenti pārslēgties uz neatkarību, kuru man, pirmkārt, nevajag, un, otrkārt, neder, jo man vajag tetheringu, tām pašām darba lietām. Nu var arī lietot to ne-internetu ar apcirpto ātrumu, bet pat daļa aplikāciju uzskata, ka neta nav un negrib strādāt.

Var jau būt, ka juridiski korekti (lai gan es biju parakstījies lietot pakalpojumu ar iespēju pēc vajadzības piepirkt papildu apjomu), bet pret klientiem cūcīgi, jo pēc definīcijas man vairs nav pieejams nepieciešamais pakalpojums gadījumā, ja pārtērēju savas 2 gigas.

Link to comment
Share on other sites

ja kaut kādas specifiskas fīčas ir nepieciešamas varbūt 1% (realiztātē vēl mazāk) klientu, tad operatoram neatmaksājas to dēļ lauzt visu savu strādājošo sistēmu. Jums ir tiesības izraudāt savu sāpi, operatoram ir pienākums to uzklausīt un pēc tam uzspraust uz nagliņas pie citiem lūzeru lūgumiem. Jūs maksājat tik maz, ka gada peļnas normu no sevis jau esat nograuzuši tikai ar šīs vienas sūdzības uzrakstīšanu.

Labots - e = d
Link to comment
Share on other sites

 

 

vidējā alga valstī 2014.12 bija 824 €

Njā noņem nodokļus un 585€ uz rokas... plus ne jau visi saņem 800€ to vidējo algu veido arī visādu lidostu, ostu priekšnieki ar nto tūkstošu algu mēnesī :D

 

Tā tad kurš te teica ka ltc mājas lietotājam neko negarantē  :diablo:

 

fffff.png

 

Ja ņem 400mbit tad minimālais garantētais ātrums 80mbit

 

Bet ko mobilie operatori piedāvā? Garantētu 500kbit/s ātrumu ar ko jau lielākā daļa web paliek nelietojama. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Volters

Tagad jau kaut kur bija jauna tendence. Garantērtais minimālais ātrums, bet ar piebildi, ka web pārlūkošanai, nevis visam :D Vot tikai neatceros... Daugavpilī kaut kādam provaiderim. Mācieties!

Link to comment
Share on other sites

Es labi zinu ko LTC garantē, ņemot vērā ka no savas iepriekšējās darbavietas puses, piedalījos visos GPON sākuma testos 2 gadu garumā.

Bet viņi nevar garantēt 400Mbit visiem, kastei, kuras aplinks ir 2x10Gbit. Pie tam aiz kadra palicis tas, cik tālu viņi tādu ātrumu garantē.

Ne jau līdz pirātu līcim, bet tikai savā tīklā. Nekur tālāk.

 

Tava argumentācija par algām un dzīvi Latvijā ir ārpus šīs tēmas robežām. Tai nav nekādas jēgas. Sākam vēl valdību un nodokļus lamāt pilnam komplektam.

 

Mobilais operators var garantēt tikai to, ko viņš spēj izpildīt, citādi PTACs viņus nomušīs.

Pa gaisu nekad nevarēs iedot to pašu ko pa optiku. Ja tas nepielec, tad tur neko nevar līdzēt.

 

Vispār amizanta diskusija "šausmas, ar ķerru var garantēti pārvest tikai VIENU maisu labības a es gribu lai man garantē TONNAS kā ar Belaz pašizgāzēju!!!oneoneone".

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

 

 

Njā noņem nodokļus un 585€ uz rokas... plus ne jau visi saņem 800€ to vidējo algu veido arī visādu lidostu, ostu priekšnieki ar nto tūkstošu algu mēnesī

 

vidējā alga ir vidējā alga. Domājams, ka ~50% saņem šo skaitli vai pat vairāk. //Sadalījumu neesmu pētījis.

pieļauju, ka lidostu priekšnieki saņem bišķi virs vidējā, bet Latvijā ir viena liela lidosta un dažas lielas ostas. Knapi 10 priekšnieki sanāks.Strādājošo gan ir krietns miljons.

Link to comment
Share on other sites

Vai pārdevējam ar 300€ algu ir aktuāli vilkt torrentus nonstopā?

Neesmu sastapis nevienu cilvēku ar tādu dzīves līmeni, kurš šķendētos par torrentiem.

Torrenti ir first world problem. Tāpat kā "akmansdiesmanamautonavglāžuturētāja!"

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Tas vārds "līdz" LTC biežākais ir garantētais, nekad man nav bijis mazāk kā sola 3. optikai, vienmēr ir virs tiem 250Mbit/s. Jekurā laikā, regulāri palaižu speed test un viemēr ir pat ap 265.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

deriksx

Tāds paskats ka pārdevēji un citi zemāk atalgoti nav cilvēki, tik tiem kas pelna 800+ pienākas viss legālais un nelegālais no

interenta .))

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

@@Pirkss, LTC garantē līdz LIX, ja nemaldos.. t.i. faktiski tomēr visas LV ietvaros. Pa šiem ~5 gadiem, kopš lietoju optiku nekad nekādu problēmu ar ātrumu nav bijis.. sākumā bija 100, pirms kāda laika to pašu palielināja uz 250, turklāt kopā ar itv maksājot ~20€.. kur nu vēl lētāk.

 

Savukārt laukos mierīgi pietiek ar 1mbits.. priekš draugiem utt.. ja neko nekačā, tad nemaz i nejūt ātruma trūkumu.. nu jā windows jauninājumi lēnāk nāk.. un arī programmām atjauninājumi lēnāk, bet tomēr nets ir stabils, lai gan nav ātrs.

 

Nesen tiku pie LMT 4G.. būšu laukos patestēšu.

Link to comment
Share on other sites

Par algām

43% nodarbināto alga ir līdz 500

16% 500-700

vidējā alga Rīgā 946

vidējā alga Latgalē 557

 

Par torrentiem vilcējiem, man pretējs priekšstats, tieši mazkvalificētie dunduki ar to nodarbojas - nostrādājies līdz putām pa darbu un tad filma pie vakara bamšļa ir vienīgais atpūtas mirklis, lai gan pēdējos gados torentu vilcēju skaits kopumā ir krasi samazinājums - vairums skatās tipa filmas.parbrivu.xx vai nosit laiku skatoties youtube utml vietnes.

 

Par citzemju leiputrijām dzirdēts, ka Vācija, īrējot dzīvoklī saimnieks liek parakstīties par to ka nelietosi torrentus, ja lietosi sods ar 3 nulllēm, no UK vairāki ir sūdzējušies, ka ierastie torrent saiti nav pieejami vispār.

Link to comment
Share on other sites

versatile

algas.png

Smuki redzams, kur veidojas vidējās algas cipari un kur ir lielā masa saņemošo - pateikšu priekšā, turpat, kur vidējā. Neesmu pielicis svaigākus datus, bet kkad skatījos un bilde arvien bija tāda pati. Tas tiem, kas pļurkst par "9 saņem 100, viens 10000, tur tad arī rodas LV vidējās algas cīpari".

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Es principā nesaprotu tos, kā te sauc, "kačātājus". Slimi cilvēki. Nu nejēgā velk, teiksim, filmas. Tak nav iespējams to visu noskatīties, laika par maz. Biju savulaik ciemos pie viena radu puikas, šis man savu datoru rādīja, rādīja kā kačā no interneta, teikšu, neveselīgi, viņš kā apsēsts, viņam nebija svarīgs saturs, viņam kaut kāds nejēdzīgs prieks par novilkto GB daudzumu. Tā kā kaut kāds idiotisks sporta veids, tik dēļ šitādu puišeļu nosliecēm cieš parastie interneta lietotāji.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Volters

 

 

Es principā nesaprotu tos, kā te sauc, "kačātājus".

Kas mūsdienās ir ātrāk? Kamēr iesi uz IMDB lasīt filmas aprakstu un atsauksmes, kārtējais skrineris jau būs nokačāts. Paskatās pāris sekundes un izmet. Vai arī neizmet... Kādus gan citus datus glabās tajos terabaitu diskos? Worda dokumentus? Ha! :D

Protams, slimība galējā stadijā, kad velk vilkšanas pēc, vai sido nejēgā, lai tikai pirmais iesūktu kaut kādu jaunāko "Verdzenes Izauras" sēriju, ir marasms!

Ir jau arī tādi, kas skatās visādus torrent tv, "debilizator" utt. Tur jau arī P2P aizskrien.

Link to comment
Share on other sites

 

 

VIL - tāda sajūta, ka no Rīgas ārā neesi līdis, pārdevēja alga ārpus Rīgas knapi 300 un vēl par visu novelk no algas! Vidējā 800, tur zirgam ir jāsmejas!

 

Algas lielumu aprēķina no iekasētā sociālā nodokļa. Nav zirgam jāsmejas. Šādi skaitļi ir fakts.

Gada beigās gan jau ieskrēja prēmijas, bet caurmērā virs 700 vidējā alga ir gan.


 

 

Savukārt laukos mierīgi pietiek ar 1mbits.. priekš draugiem utt.. ja neko nekačā, tad nemaz i nejūt ātruma trūkumu.. nu jā windows jauninājumi lēnāk nāk.. un arī programmām atjauninājumi lēnāk, bet tomēr nets ir stabils, lai gan nav ātrs.

 

Kā laukos parādījās WCDMA900, tā windows apdeiti vairs nav problēma.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Es principā nesaprotu tos, kā te sauc, "kačātājus". Slimi cilvēki. Nu nejēgā velk, teiksim, filmas. Tak nav iespējams to visu noskatīties, laika par maz

 

Nu es pa mēnesi noskatos 3 filmas   kopā tas aizņem pie 50gb .Pa mēnesi tās trīs filmas var noskatīties! 6 stundas taču var atvēlēt filmām?

Link to comment
Share on other sites

KimRm, tad jau tu filmas blu-ray kvalitātē kačā? Bet vai tu maz zini, ka tas ir pretlikumīgi? :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Volters

 

 

700 vidējā alga ir gan

Lai Dievs nogrābstās savā ķešā! Es labprāt ietu uz citu nozari strādāt, ja man kāds tādu piedāvātu.


 

 

.Pa mēnesi tās trīs filmas var noskatīties! 6 stundas taču var atvēlēt filmām?

 

Skaties ar VLC, tur var mainīt atskaņošanas ātrumu. Melodrāmām pilnīgi normāli, ja biež uz 1,33x :mrgreen:

Varēs pat četras :D

Link to comment
Share on other sites

 

 

Es labprāt ietu uz citu nozari strādāt, ja man kāds tādu piedāvātu.

Gadus 20 avīzes raksta, ka Latvijā IT amatos cilvēku trūkst.

Tas ir tiesa + lietpratējam alga ir stipri virs tiem 700.

Link to comment
Share on other sites

nez, laikam dzīvoju citā dimensijā, jo apkārtējiem alga ir zem 500 uz rokas, bet nu full HD monis vai televizors ir un velk katru vakaru pa filmai vai vairākām pieklājīgā HD kvalitātē  

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...