Jump to content

SAT aprīkojums tālbraucējam


Renegade
 Share

Recommended Posts

Labdien,

 

Zvana šodien tālbraucējs, grib pa trim mēnešim reisā šo to vismaz krievu valodā (FTA) vismaz apsktīt. Varu viņam piedāvāt tikai standarta šķīvi (izskatīsies komiski un regulēšana tāpat) un kaut kādu švaku Leišu tūneri, nu arī USB puļķi ar audio/video ieeju, bet nu tā nav pro pieeja no manas puses, tādēļ forvardoju:

 

Zinu, ka šeit ir eksperti šajā jautājumā, tādēļ piedāvāju kādam no biedriem nopelnīt ar nepieciešamo komplektu un varbūt uzstādīšanu, varbūt nelielu galalietotāja apmācību. Nebūšu strapnieks, tādēļ nepieciešams šķīvis (laikam jau ar piesūcekņiem pie stikla vai kronšteins pie vadītāja spoguļa stiprinājuma) tūneris (220 fūrē ir) un cenu piedāvājums. Zvanu, ka kaut kas neiet nebūs, to visu uzņemos. Pasūtītājam nauda ir.

Labots - Renegade
Link to comment
Share on other sites

audio_spoks

 

 

Jautājums tikai ko tur varēs uzķert.

Atbildu - neko, jo manta - strādā ar Dish Network, DirecTV, and Bell ExpressVU, receivers (depending on model). T.i. klasisks amīšu verķis un paredzēts lietošanai tikai iekš ASV.

Link to comment
Share on other sites

janispauls

Šis bija lieki, ja tu zinātu, cik ilgi viņiem nākas tajās fūrēs dzīvot, nekur nepārvietojoties.

Zinu,20 gadus nobraucu,iztiku ar televizoru,slikti ja zina tikai krievu valodu Labots - janispauls
Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12

Internets? Nopietni lētakais variants vislaik viesabonējot?


Tas šķivis ir redzēts kā vacijā vienam stajankā aizlikts bija aiz logu tīrāmas birstes :)

Link to comment
Share on other sites

janispauls

Vispār jau man zināmie braukā divatā,tas kurš nav pie stūres var vačot ja vēlas

Sen tie laiki pagājuši,kad brauca divatā uz furēm,ja nu vienīgi smuku līdzi braucēju :spruce_up:

Labots - janispauls
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Man grūti iedomāties cik maksās žiroskopiskais stabilizators kurš baucošā fūrē mācēs sat bļodu noturēt pareizajā pozīcijā. Tā jau pa lielam militārā tehnoloģija! 

 

Nav jau grūti piestiprināt pie fūres kronšteinu kur sat bļodu nostiprināt. Bet katru reizi kad esmu licis sat, ir diezgan pamatīgs čakars to boļdu pareizi nopozicionēt. Un ja vēl piemēram rindā tiek stāvēts kur ik pa 10min 10m pabraucam.... Domāju ka sat nav nopietni! 

 

Daudz reālāk ir interneta tv. Vienīgi datu pieslēgums. Viesabonēšanā tas maksā kosmosu - bet ja braucam regulāri - var takš paņemt piemēram Vācijas, Polijas utt - nu pa kurām vietām biežāk uzturas datu pieslēgumus un miers! 

Link to comment
Share on other sites

Tufjord

 

 

Tā jau pa lielam militārā tehnoloģija!
Nav tik traki ,pat uz mazām zvejas tupēlm krāmē,bet ap 2-3 K sanāks. Diezvai šofers privāti vēlētos tādu summu investēt. Ar tām pieliekamajām,kas treileriem stacionāri domātas, atpūtas bāzē nu gan nekas nopiets ar nesānāk esot tomēr visu laiku +- ceļā.
Link to comment
Share on other sites

Vai tad nav tā: ka pat divatā ir max 16h ceļā un tad 8h abiem saldi jāčuč :)

Link to comment
Share on other sites

erikonkulis

 

 

Vai tad nav tā: ka pat divatā ir max 16h ceļā un tad 8h abiem saldi jāčuč :)
īstenībā ir tā, ka liek magnētu tahogrāfam un neko tur saldi nečuč!
Link to comment
Share on other sites

janispauls

Citi liek magnētu elektrības skaitītājam kad mostas :beee: neviens tik lielas summas negrib investēt,jo rīt var nebraukt ar to auto

Labots - janispauls
Link to comment
Share on other sites

kriss77

esmu redzējis vienu fūri stāvlaukumā ar sat šķīvi.. man liekas 45.. 60cm, piestiprināts kaut kā pie sānu durvīm(varbūt pie spoguļa kronšteiniem.. precīzi nezinu, tikai no malas esmu redzējis..) Kaut kā jau to laiku vajag pakavēt atpūšanās/stāvēšanas laikā...

Vajag tik izdomāt kā to šķivi vienkārši ātri piestiprināt un noņemt. Man liekas nekā sarežģita tur nav.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Fāters arī šādu lietu prasa, tikai jēdzīgu risinājumu neesmu atradis. Verķis pa 1k EUR nav nopietni. Savukārt tas kempinga variants ar mikroskopisko sķīvi diez vai kaut ko uztvers. 

 

Idejas par interneta abonēšanu dažādās valstīs, lai skatītos TV ir slimi murgi, ko var izdomāt tāds, kas nekad nav bāzis degunu ārpus Rīgas. Paskatieties, kāds ir internets citur Eiropā. Turklāt parasti pārbraucieni vidēji ir pa 2-5 valstīm, kas jau tā ir mega čakars to iegādāties par jēdzīgām cenām, bet kopā salasīsies baisais cipars. Cik ir jāpelna, lai tas atmaksātos?

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Varu piedāvāt šo te 60cm šķīvi. To diezgan vienkārši ir izjaukt: pats spogulis ņemas nost no kronšteina nedaudz atlaižot 4 skrūves, Pats kronšteins ar rokas palīdzību ir vienkārši noskrūvējams nost no trubas. Protams, ja tādu antenu izmantot mašīnā tad tai ir jāatrod glabāšanas vieta. Vēlams arī kaut kur pie mašīnas kabīnes vau nu arī piekabes stacionāri piestiprināt kādu vertikālu trubu, lai katru reizi nevajadzētu meklēt pie kā ta to antenu stiprināt. Nezinu gan vai šī, konkrētā LNB derēs, izskatās, ka tā nav pilna diapazona.

post-78751-0-09680400-1432146421_thumb.jpgpost-78751-0-62451700-1432146429_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
RimaNTSS

Portatīviem risinājumiem ir vēl viena problēma - pozicionēšana. Fāters tā arī pateica, ka viņam nav vēlmes pēc uzstādīšanas grozīt stundu šķīvi, lai atrastu pozīciju. It kā ebajā visādi elektroniskie meklētāji, bet pats tas šķīvis arī jāgroza, turklāt mazām bļodām tur jāiestāda diezgan precīzi. Protams, tā lai vējš neaizpūš prom, jo Zviedrijā ostās pūš diezgan pamatīgi. 

Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Es domāju, ka kā reiz mazos šķīvjus ir vienkāršāk nopozicionēt un kad pāris reizes patrenēsies tad uzstādīšana un noregulēšana prasīs nu ne kā ne vairāk par 5 minūtēm.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
ronalds_

Tiešām esi lietojis internetu ārzemēs? Es kaut kā Francijā un Itālijā neredzēju nevienā viesnīcā tādu internetu, ar kuru varētu TV skatīties. Nemaz nerunājot par vietām, kur parasti fūres uzturās, kas ir noliktavu rajoni, uz kuģiem utt. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Nu nez ko var iesākt ar 500mb - 1gb skatoties video  :sarkasms: 2 stundas paskatīsies sliktas kvalitātes video un limits cauri  :sarkasms:

 

Ja negrib čakaru ar ar antenu tad jāskatās DTV virzienā

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es vienreiz apskatījos to mehānismu, kas nāk kemperiem, vienkārši un baigi prātīgi uztaisīts, tagad uz telefona jebkurš softs uzreiz pateiks kādi ir leņķi, noskaņot to antenu ir kā divus pirkstus apčurāt!

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Es gan netieku gudrs, kā nostiprināt to šķīvi, lai tas neapgāztos, vējā nešūpotos. Ne visur var iespraust zemē mietu, bet trijkājis bez kārtīga betona kluča gāžas apkārt.

 

Pie autiņa korpusa, kuram vēl garantija, neviens nekad neļaus neko skrūvēt.

Link to comment
Share on other sites

Nu jūs, puiši, šeit sarakstījāt...

Nejēgam katreiz citā svešā Eiropas malā un visādos laika apstākļos, vēl ar apčurātiem pirkstiem, antenu īsā brīdī noregulēt, stabili nofiksēt...?

Taču, varbūt, maz tos šķīvjus esmu grozijis....?

Link to comment
Share on other sites

Nejēgam katreiz citā svešā Eiropas malā un visādos laika apstākļos, vēl ar apčurātiem pirkstiem, antenu īsā brīdī noregulēt, stabili nofiksēt...? Taču, varbūt, maz tos šķīvjus esmu grozijis....?

Nu ja esi tik vecs un atceries barikāžu laiku, mēs pretī Saktais ar āmuru iesitām trubu zemē un SAT bļodu uzlikām, tā viņa to nedēļu bez visas fiksācijas nostāvēja un tad tomer tas bija 1.3 metri, nevis tagadējie 60 cm ofseti, kam gaisa pretestība ir maza.

Un jā vēl ka papildus mīnuss uz PSRS neraidīja, mēs ķērām tikai signāla pārpalikumus!!!

Labots - jema
Link to comment
Share on other sites

Droši vien, vēl vecāks būšu un tevi tur arī tolaik redzēju grozāmies... :)

Par mums pavisam jau neiet runa, bet par kuru katru šoferi-tālbraucēju...

Man savs 180cm šķivis arī jau 1990.gadā bija...

Link to comment
Share on other sites

Tādēļ es jau rakstīju, ka redzēja kempera mehāniku, antena nolokās, vajag pacel noliec pēc kompasa, pacēlums pēc skalas, es apraudājos, kad ieraudzīju, viss tik elementāri uztaisīts, tas gan jau bija 15 gadus atpakaļ, tagad noteikti jau ir krutāk uztaisīts, nekā tur sarežģīta nav, pirmo reizi ir jāiziet cauri. Dabiski, tas nav 100 eur, bet domāju ka lietots arī kosmosu nemaksā!

Link to comment
Share on other sites

Atzīšos, ka ar tādāmm neesmu krāmējies, bet senāk antenas, bija krietni nostrādātas, nesalīdzināt ar šodienas masveida skārda gabaliem...

Rimants var manus vārdus, vairāk kā apstiprināt...

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Es neesmu SAT speciālists. Kas ir tām sieta antenām? Tām atkrīt problēma ar briesmīgu stiprinājumu taisīšanu.

 

jema

Ja tu par to perfekto variantu uzskati to bildē redzamo piesūcekni, tad šādam risinājumam neticu. Ja GPS krīt nost no stikla, kur nu vēl antena vējā. Busam (kemperam) vēl var uz jumta kaut ko uzlikt, bet fūrei tādu nav.

Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Šaubu nav! Ņemam gandrīz vai jebkuru 20.g.vecu antenu, to savedam kārtībā un būs daudz labāka nekā jebkura skārdeniece no jaunajām.

Link to comment
Share on other sites

Ja tu par to perfekto variantu uzskati to bildē redzamo piesūcekni

Ja godīgi dzīvē tādu neesmu redzējis, kaut gan tas var strādāt! 

Liek jau uz vilcēja, nevis pie fūres, tās jau mainās, kā cimdi. Urbto ofsetu esmu redzējis 90 gadu sākumā, bet tie caurumi ir tik mazi ka lielas jēgas nav, gaisa plūsmas spiediena samazināšai ir minimāla, nav jau ASV lietussargi uz 3.6 GHz

 

 

Man savs 180cm šķivis arī jau 1990.gadā bija...
Nu ja jau 90, tad domāju, ka mēs pat personīgi esam tikušies, 90 tādu cilvēku, labi ja pa visu LV bija desmit gabali! :)    Labots - jema
Link to comment
Share on other sites

Zini, tomēr, mēģinot restaurēt tos gadus, iznāk, ka tā bija jau 91. gada ziema, kad es arī pavasarī tikai iebetonēju masta pēdu zemē...

Bet, varbūt, tu manu labu draugu toreiz, Uldi Kubulnieku zināji...?

Link to comment
Share on other sites

Vai tad kāds tajos laikos uzvārdus prasīja! Mēs, kad PSRS puča laikā LV TV izrubīja, Ogres TV raidītāju naktī pacēlām, kādam uzvārdu prasījām, idiotu bars savācās un uz priekšu, es pat tagad pēc gadiem meklējot vienu nevaru atšifrēt!

Kaut gan vienā publikācijā, lielajās cilvēki, kas tur nekad dzīvē tuvumā nebija bijuši! :)

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

spameris, nē nevar! Lai eiropā uztvertu normāli satelītus vajag vismaz 60cm bļodu. 

 

Tie mazie dranķīši ir paredzēti priekš Amerikas kur citas frekvences un sat raida ar lielāku jaudu.

 

Un par bļodu - atrast kur viņu pielikt pie vilcēja domāju nebūs problēmu - izmantojot kādas standarta skrūvju vietas nevajadzētu būt problēmām mastiņu pieskrūvēt. 220 arī nav problēma. Bet problēma ir to bļodu katru reizi noregulēt. Cik esmu licis sat antenas, katru reizi vismaz pus stundu bija jāpačakarējas. Kaut izmantoju šo http://www.dishpointer.com/kurš precīzi parāda leņķus un virzienu dabā. 

Ja šoferis ir 10h nobraucis nez vai viņam gribēsies čakarēties ar antenas pozicionēšanu. 

Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12

 

 

Ja šoferis ir 10h nobraucis nez vai viņam gribēsies čakarēties ar antenas pozicionēšanu. 


Pareizs fakts...pusstunda čakarēties negribēsies...
Patiesībā arī mašinai pagrūti atrast, vecai ta pietaisis savu mehanismu jaunai ta gan nee 
Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Nepiekritīšu par 1/2 stundu un vēl vairāk par 1 stundu antenas noregulēšanai! Ja mastiņš ir piestiprināts stacionāri un uztvērējs ir noskanējis visus kanālus, tad Eiropā uzstādīt un noregulēt antenu (vismaz to, kuras bildi es ieliku iepriekšējā lapā), nedaudz patrenējoties, var nu nekādīgi ne ilgāk par 10 minūtēm. Varam, joka pēc, kādu dienu pat sarīkot konkursiņu :) . Es runāju pa piemēru, par Hotbird 13*E vai Astra 19,2*E satelītiem. pārāk daudz antenu neesmu uzstādījis, jo tas nav mans darbs bet hobijs, bet kaut kā man te ir pārliecība.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...