Jump to content

Atšķirības pastiprinātāju skanējumā pie stingri konstantas jaudas.


Padjoms
 Share

Recommended Posts

Uzradās tāda doma nokomutēt divus pastiprinātājus lai var ātri pārslēgt viens vai otrs ar slēdža palīdzību uz vienu un to pašu akustiku. Sagriezt jaudu pēc voltmetra vienādu (protams saprātīgā skaļumā)  un tad mēģināt saklausīt atšķirību.

Abi pastiprekļi tranzistornieki klasiskie. Viens vintāžnieks otrs jau ar daudzmaz zināmu dempingfaktoru utt.

 

Vai ir jēga ņemties ?

 

Te forumā redzētas visādas tēmas-par kabeļu atšķirībām,DAC utt..., bet par pastūžiem nav manīts vēl...

Link to comment
Share on other sites

nnoname

 

 

Vai ir jēga ņemties ?

 

Manuprāt nē, bet ja tik ļoti gribās to aklo testēšanu, tad internāti pilni ar metodēm un līdzekļiem.

Link to comment
Share on other sites

Padjoms

internetā ir pilns arī ar kabeļu testiem, Teslas spoļu agregātiem utt..

Cik man bēdīgi jābūt ar pašanalīzi, lai patiktu spožas mantiņas tāds nav jautājums.

Ka kabeļi atšķirās neticu, ka tunbas pat ļoti zinu, bet kā ir ar stiprekļiem interesē...

Link to comment
Share on other sites

nnoname

 

 

Ka kabeļi atšķirās neticu, ka tunbas pat ļoti zinu, bet kā ir ar stiprekļiem interesē...

 

Viss tavās rokās ausīs, kur problēma pieslēgt atsevišķi katru un paklausīties pat bez visām līmeņošanām?

Link to comment
Share on other sites

Padjoms

Pat bez visām līmeņošanām es palieku pie lampinieka-Kāpēc? Nezinu....

Slēgājot moš saprastu.

Bet pamatjautājums paliek par klasiskiem tranzistorniekiem..

Link to comment
Share on other sites

Nav skaidrs ko Tu īsti gribi? Atbildi uz jautājumu: "Vai ir jēga ņemties ?" Tādu nedabūsi, jo tas ir diezgan filozofisks jautājums. Ja vēlme ir, tad pamēģini, bet kopumā uzstādījums nav īsti pareizs, ja gribi saprast kurš Tev labāk patīk. Ja ir vajadzība kādu pētījumu utt. rakstīt, tad cits stāsts, bet ja tik priekš sevis, tad izvērtē pats  un miers.

Link to comment
Share on other sites

osscar

man kaut kur bija tāda kastīte - divi divpolīgie tumbleri( katrs savam kanālam) un var slēgāt :  pastūzis --- 2 tumbas vai otrādi : tumbas vai 2 pastūži. nekā sarežģīta tur nav 1h jautājums lai salodētu.


DSC09689.jpg

 

DSC09787.jpg

 

tikai tumblerus vajag kvalitatīvus , nevis čaina par 1 usd. tie  ķerās un nekontaktē. Man bildē čaina, pēc tam ieliku apem. Mani favorīti. Ebay var atrast šad tad lētāk kā elfa.lv

Link to comment
Share on other sites

nnoname

 

 

Pat bez visām līmeņošanām es palieku pie lampinieka-Kāpēc? Nezinu.... Slēgājot moš saprastu. Bet pamatjautājums paliek par klasiskiem tranzistorniekiem..

 

Man šķiet ka šie divi apgalvojumi nonāk pretrunā...

 

 

 

Cik man bēdīgi jābūt ar pašanalīzi, lai patiktu spožas mantiņas tāds nav jautājums.
Link to comment
Share on other sites

Ja divi pastiprinātāji ir tik līdzīgi, ka, lai saklausītu starp tiem atšķirību, ir jālodē tumblerizators un jākalibrē jaudas, tad, IMHO, izdevīgāk no tiem diviem ir izvēlēties lētāko. ;)


Vai arī tādu, kas cmukāk izskatās..

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Darkheart

Neesmu manījis tik līdzīgus pastiprinātājus, lai nedzirdētu atšķirību laika brīdī starp dažu minūšu pārslēgšanu. Izņēmums - vienas sērijas pastiprinātāji, kuriem tiešām bija grūti notiekt atšķirību (NAD C326BEE un NAD C355BEE).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Padjoms

tē pēdējā aktualitātē izskanēja, ka pastipreklis atskaņojot augšas asi....

kā tā ?

THD o,oo.... ,bet asi....ar ko tas izskaidrojams ?

Link to comment
Share on other sites

tas thd 0,00 ir pieraadiits ?

kaa jau te mineeja, visaadi var buut --> varbuut skaljrunji ne taadi, varbuut avots ne taads

 

par kombinaacijaam tumba+ amps protams var runaat, bet jaasaprot ir viena lieta. Piikstulis ar metaala diafragmu ir piikstulis ar metaala diafragmu, un pie "miikstaaka" ampa vinjsh nepaarveershas par poliesteru. Nu nenotiek taa. Vienalga kaadu ampu tu klaat sleedz-- metaals ir un paliek metaals. Tas tak katram ir skaidrs. Tikai nez kpc tiek nokluseets. Nu neskan ar konkreetu ampu tas piikstulis savaadaak. tas piikstulis skan taa kaa vinjsh skan , un amps/ piikstulja diafragma + sleeguma rezhiims sheemaa var vai nu notusheet kaadu defektu, vai tieshi otraadi- to izcelt.

Link to comment
Share on other sites

nnoname

Nu nez, man diezgan droši ir mazāka pieredze ar metāliskajiem pīkstuļiem, kā kevinam, bet vienalga uzskatu, ka membrānu materiāls jau nu ir gandrīz pēdējais, pēc kā neklausoties izdarīt secinājumus par sistēmas skaņu.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

THD tiek mērīts pie 1KHz, 10KHz, 100Hz u.t.t. Tas diezgan pilnīgi raksturo "laboratorijas" pastiprinātāju. Bet reāli varbūt vairāk uz intermodulācijām jāskatās. Tāpat, ja būs divi pastiprinātāji - viens izveidots shēmtehniski tā, ka  jau bez atgriezeniskās saites ir laba linearitāte, otrs ar briesmīgu pastiprinājumu un dziļu saiti, tad iespējams variants, ka THD abiem būs vienādi 0.000x, bet skanējumi kardināli atšķirsies. Un bez kādas ezotērikas. Tikko paņemsi IMD vai reakciju uz meandru, tā redzēsi atšķirību.

Vispār cik cilvēku,tik viedokļu. Vegalabā paslaik notiek cepiens par amplitūdas raksturlīkni 70+ lappušu garumā bišķi vairāk kā mēnesi no tēmas atvēršanas(pat lasīt slinkums).

Un vadi ietekmē gan. Vadiem ir gan pretestība, gan kapacitāte, gan induktivitāte. Protams, tas sviests, kas dažās tēmās tiek bīdīts ir liekams vienā katlā ar astroloģiju un ekstrasensiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Eh, kā visus hifirastus vajadzētu aizsūtīt noklausīties man savulaik augstās skolās mācīto kursu "Теория измерений", tad būtu daudz mazāk līkas parkstēšanas forumos.

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Ja runājam par skanējumu, tad pie 10k otrā harmonika jau iekrīt samērā grūti dzirdamā FR vietā. Cik pēdējā laikā esmu lasījis grāmatas, tad atsevišķi autori saka, ka THD drīzāk jāuzskata par mērījumu, kas liecina par citām nenomērāmām ierīces īpatnībām. Tāpat arī bieži tiek uzsvērts tas, ka IMD ir daudz nejaukāks fenomens un pie zemākām amplitūdām griež ausī.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Un ar pīkstuļiem ir tas pats, kas ar pastūžiem. Es esmu pilnīgi pārliecināts, ka pat, ja mēs iegūtu visu traktu ar AFR nevienmērību 5 pikodecibeli no DC līdz 16.93 teraherciem un ar THD visā diapazonā trīs femtoprocentu simtdaļas, katram audiomīlim būtu sakāms kas cits. Patiesībā jau mērķis ir nevis iepriekšminētais pastūzis, bet harmonizators, pie tam gandrīz katram savs.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...