Jump to content

Sienas nojauksana


Dupsis
 Share

Recommended Posts

Lai iegūtu lielāku telpu plānoju šādu darbību :

 

fiyn4igy6adq108xpjg6.png

 

Vai kam tādam ir nepieciešma arī atļāuja no būvvaldes ? CIk saprotu tā nav nesošā siena, tātad varu jaukt nost bez saskaņošanas ? :)

 

Vecais LT projekts.

Link to comment
Share on other sites

šinī gadijumā varbūt pietiek ar renovācijas apliecinājuma karti ?

Ja jā, tad cik vienkārši tādu ir iegūt ?

Link to comment
Share on other sites

Būvvaldē visu izstāstīs. Sāc ar to, ka aizstaigā līdz būvvaldei. Tagad ir jaunais regulējums, vairs nav kā pa vecam ar vienkāršotās renovācijas apliecinājuma kartēm.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nojaukt Tu jau arī visu maju vari bez atļaujas, a ja noķers tad tā būs neatļauta būvniecība un sarkans zīmogs ar pienākumu legalizēt likumā noteiktā kārtībā

Link to comment
Share on other sites

Diezgan liela pentere lai nojauktu diršamās telpas sienu, mhmm .. Tur nav jābūt pat arhitektam, lai pateiktu, ka tānav nesošā siena un nekādus draudus nerada, gluži pretēji, noņem noslogojumu lieko ..

 

CIk liela ir varbūtība, ka kads pārbaudīs ? Nulle ...

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Pārbaudīs Tava dzīvokļa potenciālais pircējs un uz tā rēķina paprovēs cenu nosist, a tā protams bez Tavas atļaujas neviens skatīt šo lietu netiks

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pircējs gribēs kredītu dzīvoklim, banka prasīs inventarizācijas lietu. Viss! 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Pag, inventarizācijas lieta tak ir, tikkai veca un kas par to? Banka tak nebrauks to dzīvokli dzīvē skatīties

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

ronalds_: es pirku tādu dzivokli, bankai ir vienalga.  viņiem interesēja tikai vērtējums. A vērtētājs paskatījās uz trukstošo sienu , parādīja man un teica ka ta ir, bet tas principā ir vienalga...

Labots - zeds
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

īstenībā tas būtu kādam banķierim jāuzprasa vai gadījumā ja banka finansē kāda veca dzīvokļa iegādi (tātad finansē krietni zem 100% apmēra) vai viņi kaut kā tiranizē pirceju ja iekš foto pamana pārbūvi kas nav inventarizācijas lietā

Link to comment
Share on other sites

 

 

vai viņi kaut kā tiranizē pirceju ja iekš foto pamana pārbūvi kas nav inventarizācijas lietā

Vērtētājs atklātā tekstā vērtējumā ieraksta "patvaļīga pārbūve".

Banka piedāvā N mēnešu laikā sakārtot papīrus, pretējā gadījumā X Ls/mēn sods.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

aaa, par vērtētāju gan piemirsu

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

la nu kā, varu drusku nokļūdīties, bet man šķiet ka teiksim Rīgā kādi 5-10% dzīvokļu mierīgi varētu būt pārbūveti tā vai savādāk bez jebkādas papīru noformēšanas, nu vismaz agrāk tādu bija kvantums, tagat varbūt šurpu turpu caur bankām gadu laikā notirgoti un sakārtoti papīri, nezinu precīzi, nav bijusi interese padziļināti petīt šo jautājumu patreiz

Link to comment
Share on other sites

Paldies par viedokliem. Dzivokli pats pirms gada iegadaajos, siena bija daleeji jau nojaukta. Bija variants vainu to aizlapiit, vai nojaukt, izleemu nojaukt.

Link to comment
Share on other sites

Rīgā kādi 5-10% dzīvokļu mierīgi varētu būt pārbūveti tā vai savādāk bez jebkādas papīru noformēšanas

Es minētu, ka vismaz trešdaļa dzīvokļu, it sevišķi daudzstāvenēs, ir pārbūvēti nonesot sienu starp sanmezgliem, vai uztaisot stūdīō virtuvi. Kamēr cilvēki nenes ārā nesošās sienas, tikmēr lai dara ko grib. Neesmu vēl dzirdējis nevienu gadījumu brīvvalsts vēsturē, kad dēļ nesankcionētas sienu jaukšanas kāds daudzdzīvokļu nams būtu sabrucis. Pat Jelgavā, kur vienai no Pasta ielas 9-stāvenēm pirmajos trīs stāvos pirms piecpadsmit gadiem divas attapīgas ģimenes iznesa visas dzīvokļu sienas, tai skaitā nesošās. Samaksāja tolaik ~200Ls sodu kad kaimiņi sapsihojās, taču neko citu lietas labā nav darījušas līdz pat šobaltdienai.

 

Par banku runājot - es pats un daudzi citi mani paziņas ir iegādājušies un tirgojuši dzīvokļus ar nesakncionētām pārbūvēm. Dzīvokļa novērtētājs vien divos gadījumos, kad bija tiešām pilnīgi pārbūvēts dzīvoklis tā, ka pat ne divas sienas nesakrita ar kadastra plānu, piešņāpa novērtējumā "mainīts dzīvokļa plānojums", un tas nevienu nav uztraucis.

Labots - J.Reinis
Link to comment
Share on other sites

Par banku runājot - es pats un daudzi citi mani paziņas ir iegādājušies un tirgojuši dzīvokļus ar nesakncionētām pārbūvēm. Dzīvokļa novērtētājs vien divos gadījumos, kad bija tiešām pilnīgi pārbūvēts dzīvoklis tā, ka pat ne divas sienas nesakrita ar kadastra plānu, piešņāpa novērtējumā "mainīts dzīvokļa plānojums", un tas nevienu nav uztraucis.

 

Vispirms samazinās vērtējums un līdz ar to pieejamā kredīta summa. Pēc tam bankai ir mazāka ķīlas vērtība, kas rada interesi skubināt īpašnieku sakārtot papīrus.

 

 

Neesmu vēl dzirdējis nevienu gadījumu brīvvalsts vēsturē, kad dēļ nesankcionētas sienu jaukšanas kāds daudzdzīvokļu nams būtu sabrucis.

 

http://www.ventasbalss.lv/news/read/13897

http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/519977-riga_mezciema_piecstavu_majai_iebruk_jumts_evakueti_20_cilveki

Labots - VIL
Link to comment
Share on other sites

Arī es kādu laiku atpakaļ pirku dzīvokli ar kredītu bankā. Tas bija pārbūvēts. 103.sērijā virtuves būcenis bija nojaukts vispār. Atstāta tikai viena starp koridoru un virtuvi. Banka prasīja vērtējumu. Vērtētājs ne pusplēsta vārda neko neteica, ka kaut kas pārbūvēts.

 

Un vērtējums tieši palielinājās, jo dzīvoklis glīti izremontēts.

Link to comment
Share on other sites

Džeki, nākamais jautājums.

Pie nojauktās sienas bija piestiprināts dvieļu žāvētājs, pagaidāmām viņš man karājas gaisā, maijā planoju visu to telpu remontēt un vajadzētu to žāvētāju kkā demontēt un uzstādīt uz citas sienas jaunu.

 

Pie kā vērsties ? Cik saprotu pie apsaimnikotaja vērsties nevaru, var piesieties par nojaukto sienu ?

Link to comment
Share on other sites

Tāpat kā šeit dažādas nostājas, arī starp vērtētājiem ir kas pie likuma burta piekasās līdz pēdējam ir kas laiž gar ausīm pazudušas sienas.

Visi latvieši, palasot komentārus, ir stipri jebkurā jomā, nerunājot par nieka būvniecību.

Reizēm pārliekā birokrātija un naudas tēriņi liek meklēt dažādus apkārtceļus, labi, ja šos apkārtceļus meklē, tāds kas visu saprot, bet ja sāks popularizēt, ka visu var izdarīt nelegāli, noteikti atradīsies kāds "specs", kas izlasot pāris komentārus internetā, ķersies pie nesošās sienas demontāžas, jo redz boot bij rakstīts, ka var droši demontēt sienu, kāda šķirba kur tā siena atrodas...

Dupsi, nemīz, apsaimniekotājs arī ir cilvēks un gan jau savā dzīvoklī nodarbojas ar nelegālu būvniecību.

Link to comment
Share on other sites

Es ieteiktu vērsties pie mājas santehniķa. Dvieļu žāvētājs ir kopējā kartstā ūdens sistēmā. Bez stāvvada izlaišanas to nomainīt tev neizdosies.

 

A pie vitas sienas tev trubas būs kur pieslēgt?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Projektam par nenesošo sienu nojaukšanu (pāvietošanu), izmantojo šī kantora pakalpojumus.

Maksāja ~140€.

Dvieļu žāvētāja nomaiņai vajag vērsties gan pie pārvaldnieka, gan pie Rīgas Siltuma.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

a nah pie Siltuma? Tā tak mājas iekšējā lieta

Link to comment
Share on other sites

Jo silto ūdeni atslēgt un pieslēgt ir tiesīgs tikai Rīgas Siltums.

Tikko šim procesam pats gāju cauri. Vajadzēja pat priekšlaicīgi paziņojumu pie durvīm pielikt, ka tajā un tajā datumā no tikiem uz tikiem nebūs siltais un manā gadījumā arī aukstais ūdens.

 

Aukstajam ūdenim, protams, ka Rīgas Siltums nav nepieciešams ;)

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Dīvaini gan - Siltums var atbildēt un kaut ko prasīt par savu ūdeni, bet tas jau ir ātrsildītaja vienā galā, otrā galā jau tiek uzsildīts cits ūdens ko viņi pēc skaitītāja notirgo ja pārsniedz zudumi cik tur tos kubikmetrus mēnesī. Tieši šis otrais jau arī nonāk mājas iekšējās trubās. Varbūt Tev ir kāds spec. gadījums kad siltummezgls ir Siltuma īpašumā vai kaut kas tādā garā. Katrā ziņā to ūdeni točna var visada veida kanalizācijā nolaist un neko neziņot siltumam, tak avārijas visadas notiek utt. visur tur iztek dafiga

Link to comment
Share on other sites

Varbūt Tev ir kāds spec. gadījums kad siltummezgls ir Siltuma īpašumā vai kaut kas tādā garā.

Nez, man Rīgas Namu Pārvaldnieks šo visu paskaidroja vēl pirms manas adreses uzzināšanas. Devos pie Rīgas Siltuma un tur tā arī neviens manu adresi nepārbaudīja - visai normāls, ikdienišķs process: ja ir darīšana gar siltajiem ūdeņiem, dodamies pie RS.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Par to plānojuma saskaņošanu vai nesaskaņošanu - reāls stāsts no manas būvkonstruktora pieredzes...

Zvanīja sieviete, kurai ar atpakaļejošu datumu vajagot saskaņot dzīvokļa pārplānošanu. Esot veiktas izmaiņas vannas istabas plānojumā un esot noņemts kaut kāds "dvieļu žāvētājs". AS "Rīgas siltums" apkures tīklu spiediena palielināšanas rezultātā plīsa caurule un nopludināja kā pašas tantes tā arī apakšējos dzīvokļus. Skāde liela, it kā pati nav vainīga, jo vainīgs RS, bet apdrošināšana skādi nesedz un arī RS kratās vaļā no atbildības, jo redz' esot veiktas nesaskaņotas izmaiņas plānojumā un veikta siltumtīklu pārbūve (pārbūvi esot veicis uzticams uzņēmums, nevis kaut kāds "Ravšans")... Rezultāts - tantei ieberziens uz pāris tūkstošiem EUR, lai nokārtotu plūdu nodarītās sekas.

Par visām niansēm neizjautāju, kas un kāpēc, bet ar patvaļīgu būvniecību vajag uzmanīties. Nevar zināt, kurā brīdī tas var atmaksāties.

 

Un starp citu - tagad no 2014.g. oktobra saskaņošanas kārtība ir nedaudz sarežģītāka, cik zinu, tad vairs netiek cauri ar vienkāršotās renovācijas apliecinājuma karti.

Link to comment
Share on other sites

un vajadzētu to žāvētāju kkā demontēt un uzstādīt uz citas sienas jaunu

Pats savā dzīvoklī arī nahrenizēju caurplūdes dvieļu žāvētāju un uzliku elektrisko. Dvieļu žāvētājs parasti ir daļa no mājas karstā ūdens stāvvada. Lai to likvidētu jāsazinās ar Rīgas Siltumu, un jāsakoordinē lai tavi meistari tajā noteiktajā laika logā, kad karstais ūdens atslēgts, aši nozāģē trubas, uztaisa 'apkārtceļu' pa tiešo savienojot grīdas un griestu stāvvadu, un lai RS čaļi tad atnāk parakstīt aktu un ieslēgt atpakaļ ūdeni. Manā gadījumā brigadieris ar tādām lietām nodarbojās teju katrā remontētajā dzīvoklī, kā rezultātā jau zvanīja RS meistaram pa tiešo, nevis caur dispečeriem. Bet tas nemaina lietas būtību - tāpat viss sanāca tīri no papīru viedokļa.

 

Savā vannasistabā stāvvadu re-routēju iekšā grīdā zem flīzēm tos 30cm līdz sienai, tad pa sienu uz augšu, un virs iekaramajiem griestiem līkums atpakaļ uz to vietu, kur aiziet stāvvads uz tālāk uz augšējiem stāviem. Turklāt pēc parakstītā RS akta uzrādīšanas namu pārvaldē, man vairs nav jāmaksā katru mēnesi tas pusotrs Euro par dvieļu žāvētāja izmantošanu.

 

 

Neviens no šiem gadījumiem nav dēļ tā, ka kāds būtu iznesis nesošo sienu. Pirmais vispār ir privātmājas iebrukusī siena, otrais savukārt nolietojušās mājas nesošās konstrukcijas. 

 

 

spiediena palielināšanas rezultātā plīsa caurule

Es līdz šim esmu pieredzējis vairākus gadījumus, kad plīst tieši kopš 1970-tajiem rūsējušais dvieļu žāvētājs, nevis pārtaisītais stāvvads. :)

Labots - J.Reinis
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

ahā, tātad šo ēku iekšējos tīklus apkalpo RS, tāpēc darīšana ar siltumu, bet tas tā nav visur

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...