Jump to content

Bluetooth OBD2 un eļļas spiediens


Zoom
 Share

Recommended Posts

Man ir čaina meid bluetooth OBD2. Viss strādā lieliski, bet vienu lietu ļoti gribētu papētīt - dzinēja eļļas spiedienu. Ar to štruntu tas ir iespējams? Man ir SAAB 9-5. Forši būtu android apps. Principā man gribētos tikai divus rādījumus. Dzinēja apgriezienus un eļļas spiedinu. Ja šos divus varētu saglabāt logfailā ik pa 5sek piemēram, tad es iemestu excelī un man būtu forša līktne salīdzināšanai.

Tanks!

Link to comment
Share on other sites

Tīri caur odb tas nav iespējam. 

Varbūt dažām mašīnām var caur ražotāja skaneri vai specializēto softu - kā autocom

Link to comment
Share on other sites

Eļļas spiediens nebūs. Tas BT spēj nolasīt tikai primitīvus datus SAAB'am.

Pieļauju, ka citiem auto ir plašākas iespējas, bet nu tas ne šim gadījumam.

Link to comment
Share on other sites

1) šādu m33slu: http://www.ebay.com/itm/2015-Hottest-OBD2-Super-Mini-ELM-327-V2-1-Bluetooth-Car-Auto-Diagnostic-SuperOBD-/121612343348?hash=item1c50a91834&item=121612343348&vxp=mtr

 

2)Torque.

 

Kā lai savādāk uzzin eļļas spiedienu? Man ir "patīkamā problēma" uzkarstot motoram zemos apgriezienos iedegas eļļas lampiņa - zūd spiediens.

 

Man ir principa 2 iespējas:

 

1) Atrast problēmu un novērst to, bet tas var izmaksāt 80% auto vērtības :D

2) Kaut kā atrubīt to ēļļas spiediena ziņotāju, jo sāk krist uz nerviem visu laiku tas "ding-dong".

Link to comment
Share on other sites

Ja mašīnai ir analogais spiediena devējs 4-20mA tad jau to droši vien varētu arī nolasīt, bet ja eļļas spiediena devējs ir kontakts, tad var tikai saprast vai tas ir normas robežās. Ja ir vairāki devēji dažādiem spiedieniem, tad var mērīt, vai katrs no tiem nostrādā pie dažādiem dzinēja apgriezieniem.

 

Zoom - pieslēdz eļļas spiediena devēja vietā manometru un pārliecinies par spiediena lielumu. Man pietika nomainīt devēju kas sāka melot.

Labots - Mieris
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Sāka melot tieši tad, kad auto bija uzkarsis un brīvgaitas apgriezieni?

Link to comment
Share on other sites

Troque ir amatieriem.

Pamēģini ScanMaster ELM uz normāla datora.

Labots - Volters
Link to comment
Share on other sites

Es vispirms nomainītu eļļu (uz ražotāja "biezāko" rekomendēto vasaras +25) un eļļas filtru.

(Ja vien tas nav jau "vakardien" izdarīts - tāpat uz vasaru jāmaina)

 

Pēctam nomainītu eļļas spiediena sensoru - tas parasti ir ātrāk un lētāk, kā ķēpāties ar vecā sensora darbības izpēti.

 

Nākamais varētu būt eļļas sūknim un pacēlēja šņukuram blīvslēgi.

 

Ja nekā, tad izdilums - eļļa sprūk pa šķirbām laukā ne tajās vietās un tādā daudzumā kā paredzēts.

 

Kad aukstu piešķiļ ātri nodziest eļļas lampiņa?

 

Tālāk jau pēc cenas, sirdsapziņas u.c. parametriem - maģija - kāds keramiskais brīnums vai blīvslēgu "atdzīvinātājs" (vai abi kopā) un brauc kamēr iet.

Labots - ImissimI
Link to comment
Share on other sites

Es jau gribētu braukt kamēr iet, bet kaitina tas stulbais pīkstiens tiklīdz iedegas eļļas lampiņa. Pīkstuli varētu nah, bet tad nebūtu ne pagrieziena tikšķu, ne parkošanās sensoru pīkstoņa :D

Link to comment
Share on other sites

Tur man bailis braukt, jo uztaisīs diagnostiku pa 50eur un secinās, ka motors jāmaina. Kā jau teicu mašīna nav tā vērta..

Link to comment
Share on other sites

Arnis2002

 

 

1) pārbaudīt spiedienu ar mehānisko manometru. 2) nomainīt lampiņas devēju.

 

nu vai tad šo grūti izdarīt!

vairākām mašīnām mainīti tie devēji.

diagnostika pa 50€ - smiekli nāk!

Link to comment
Share on other sites

Ar tādu motoru es nekur ārpus Rīgas nebrauktu, viņš var noklapēt jebkurā momentā un paliksi uz ceļa. 

Es aizdzītu auto uz kādu servisu lai pamēra  eļļas spiedienu - moš sūkni var salabot pa normālu ciparu. Savādāk vari jau sākt šrotus apzvanīt - kurš dos vairāk :D

(bet var jau būt ka tikai devējs nobeidzies)

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Principā šad tad šrots galvā iezogas.. :D

Link to comment
Share on other sites

Kā jau teicu - nomaini eļļu.

Ja eļļa nobraukta un motors padilis, tad ļoti iespējams, ka ar to arī pietiks.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nūūū, ja man ta gadītos tad ne mirkli nešaubotos vienkārši aizbrauktu uz tuvāko servisu kam uzticos, nu kas tur var būt? Nomiris eļļas sūknis? Eļļas nafig nav? Nu vai dačiks beigts, vai nu vispār kompim mozgas metamas. Eļļas parametri ir droši maināmi visnotaļ plašā diapazonāt un ne jau nu dēļ eļļas biezuma maiņas (saprata robežās) degs kaut kāda lampiņa. Ta varbūt kunkulis kaut kāds ir eļļas maģistrāli kaut kur nosprostojis - iztīri un brauc svilpodams - un P.s. neko no šitā neķers superduper kābels+ androīds

Link to comment
Share on other sites

 

 

99% ka nekas nenotiks ja spiediens nosacīti pazūd,

 

Manam chrysler 300m arī līdzīgi mirgoja eļļas spiediena lampiņa - kādus 100km nobraucu pirms sāka šāles grabēt un auto uz šrotu aizgāja. 

Link to comment
Share on other sites

Kāds eļļas līmenis,nav nedaudz vairāk kā ielēji pirms 5000 km? Ar divām mašīnām ir gadījies Toyotu un Fordu,ka degviiela nonāk karterī pie eļlas un tiešī šādi darījās eļas spiediena lampiņa un dačiks. Tiklīdz zinējs uzsilis,tā tukšgaitā zūd spiediens un iemirgijās lampiņa.

Link to comment
Share on other sites

Iespējams ir aizstāstiies eļļas filtrs :)

Čoma 9-5 bija tieši tāds gadījums.

 

Tiesa, tas neiztur kritiku par aukstu / siltu motoru.

Labots - Red
Link to comment
Share on other sites

Eļļa ar visu filtru tika nomainīta pagaišo ceturtdien. Šī problēma jau ir 3 gadus. Te drīzāk ir nojāts motors.

Link to comment
Share on other sites

 

 

problēma jau ir 3 gadus. Te drīzāk ir nojāts motors.
Tad viņš tieši sen jau pa dzelzi būtu nometis :) . Tākā īstenībā spiediens ir un eļļojās. Un problēma vairāk uz nerviem krītoša dēļ kādu devēju vai citu ne bīstamu kaiti motoram. Lai gan ja pie miljona tuvojās bez kapitālo remontu tad gan iespējams lēnām mirst.
Link to comment
Share on other sites

Tuvojas pie 300 000.

Link to comment
Share on other sites

zeltaporteris

 

 

Nūūū, ja man ta gadītos tad ne mirkli nešaubotos vienkārši aizbrauktu uz tuvāko servisu kam uzticos, nu kas tur var būt

 

Klau nelien auto lietās kurās nesaproti :)

tur dieva zīmes ar var būt :)

 

bet visticamāk gan ka dačiks metams ja eļļa ielieta sveiga un simptomi paliek...

 

Pa šo laiku ja jaudas zudumi nav novēroti... tad ok

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...