Jump to content

Nepieciešama palīdzība nokārtot matemātikas eksāmenu RTU


mickys
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

Gan jau te ir daudzi cilvēki kas ir pabeiguši RTU vai mācās..

Nepieciešama palīdzība nokārtot 3. semestra matemātiku. Matemātikas papildnodaļas elektrozinībās.

 

Vislabāk derētu kāds 2. kursa students, kas tikko ir nokārtojis šo priekšmetu :)

Lūdzu rakstiet PZ

Link to comment
Share on other sites

Aj, kā zināju ka būs šie komentāri...

 

Uz priekšu.. celiet, celiet tēmu...

 

Vai es saku, ka gribu nopirkt? Es gribu palīdzību nokārtot. Privātskolotāju tjipa.

 

P.S. Neesmu vairs trešajā semestrī.. vienkārši sava slinkuma dēļ nenokārtoju laikā un tagad ir daudz zudis no zināšanām un tagad smotriš kņigu viģiš figu...

Link to comment
Share on other sites

 Mjā, augstākā matemātika, kad es mācījos, ļoti daudziem bija klupšanas akmens. Ļoti maza daļa studentu pilnībā tajā iebrauca. Vairums kaut kā tika tam pāri, ja tika. Pēc tam jau dzīvē, ja vien netaisies strādāt top līmeņa zinātnē, tāpat tās augstākās matemātikas lietas aizmirsīsies.

 Varu izstāstīt, man vecajā darbavietā strādāja viens kolēģītis, kurš paralēli mācījās augstskolā. Arī viņam, līdzīgi kā tev, no kaut kādiem pirmajiem kursiem augstākā matemātika bija parāds, novilka viņš līdz pēdējam kursam, tad sasparojās kārtot. Iedevu viņam uz eksāmenu līdzi savu CAS kalkulatoru, gan jau tev arī ļauj eksāmenā kalkulatorus izmantot. Zini, pateicoties manam kalkulatoram puisis kaut kā nokārtoja, labu atzīmi nedabūja, bet nokārtot nokārtoja, uzdevumus ievadīja kalkulatorā, dabūja atbildes, bez izpratnes visu to sarakstīja, galā kaut kā viņam ielika sekmīgu atzīmi. Ja ir tāda lieta, nepažēlo naudu CAS kalkulatoram. Aizdotu savējo, bet, diemžēl, viņš jau sen izbeidzies, darbā lietoju parasto, bez CAS. Varbūt arī tev tas palīdzēs, kā manam bijušajam kolēģītim.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man istabas biedram vienās rtu kojās bija arī matemātikas parāds, beigās tā arī nenokārtoja un vispār aizgāja prom pēdējā kursā :D So good luck.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Es gribu palīdzību nokārtot. Privātskolotāju tjipa.

Kuras tēmas nesaproti?


 

 

Es gribu palīdzību nokārtot. Privātskolotāju tjipa.

Kuras tēmas nesaproti?

Link to comment
Share on other sites

Šobrīd buros cauri Līniju un virsmas integrāļiem, vektoru lauku cirkulācija, plūsma, darbs...

 

Un tad vēl ir laplasa transformācijas...

Link to comment
Share on other sites

Izklausās šaušalīgi.... labi ka man nekas tāds nebija jāmācās. 

Galvenais ka praktiskā lietderība tam visam ir nulle - lietas kuru aprēķinos šo varētu teorētiski izmantot jau sen neviens ar roku nerēķina.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Galvenais ka praktiskā lietderība tam visam ir nulle

Tā nesaki vis. Tas noder lai smadzenes attīstītu, lai domāšanu ieregulētu. Protams, reālajā dzīvē, ļoti retam pēc tam kas tāds vajadzīgs, jo visi praktiskie aprēķini noreducējas uz vienkāršām lietām, sarežģītās lietas ir datorprogrammās, tabulās, diagrammās... jau sen pirms mums viss izrēķināts, ka nav vairs pašam praksē jārēķina nekas pārāk sarežģīts. Tomēr tam kursam jāiziet cauri, intelekts no tā tikai iegūst.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ne tikai intelekts ieguust, bet kaadam tachu visas taas programmas, ko ko lietos cilveeki, kas nemaak reekjinaat, ir veel jaauzprogrammee... Taapeec jau arii programmeetaaji sanjem vairaak par sisadminiem :)

Link to comment
Share on other sites

Pasaki vēl, ka pasniedzējs Kremeņeckis. Tā kā papildnodaļas elektrozinībās, tad mācies vai nu ETF vai EEF. 

Labots - Dundurs
Link to comment
Share on other sites

Jā, Dundur, Kremeņeckis, mācos to pat, ko tu, ETDV ;) Laikam pāris gadus vēlāk tikai...

Labots - mickys
Link to comment
Share on other sites

Ta kā zini, ko mācījos, tad iespējams mani pazīsti reāli. Lai nu kā, pašam vien būs jākārto eksāmens. Bija man ļoti labi materiāli (konspekti tieši eksāmena jautājumiem) bet kaut kāds dibenzelliass, no zemāka kursa tipa aizņēmās un notinās. Tā būtu ko iedot. Katrā ziņā ļoti prasīgs pasniedzējs, viennozīmīgi tik daudz priekš nieka 2KP priekšmeta es nebiju mācījies. 

Labots - Dundurs
Link to comment
Share on other sites

Zinu tevi "na ļico", pāris reizes biju SP sēdēs.

 

Konspekti man šādi tādi ir, bet interesē tieši kāds, kas varbūt var palīdzēt ar vietām, kur pašam saprašana nepierāpo. Šobrīd tie ir diferenciālvienādojumi.

Link to comment
Share on other sites

100debija

Iltiņu pāris vēl pasniedz? Savā laikā tikai ar 3.reizi nokārtoju trešā semestra matemātiku pie Marijas. Un tādi kā es bija 2/3 no kursa.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Šobrīd buros cauri Līniju un virsmas integrāļiem, vektoru lauku cirkulācija, plūsma, darbs... Un tad vēl ir laplasa transformācijas...

 

 

Šobrīd tie ir diferenciālvienādojumi.

Vecīt, dahrena tev ko urbt. Uz kuru laiku tev jāpaspēj? Nesaki, ka vēl šopavasar. Ja tā, tad tas nav iespējams. Pārāk daudz. Integrēšanu principā esi sapratis? Ja tas, tad vēl kaut kāda bāze, uz kā balstīties, būtu. Lai tur kā, vēlu veiksmi un izdošanos.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Jāņem akadēmiskais!  :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Galvenais ka praktiskā lietderība tam visam ir nulle - lietas kuru aprēķinos šo varētu teorētiski izmantot jau sen neviens ar roku nerēķina.

Tā nu gan gluži nebūs ;) Ar roku, protams, neviens (lielākā daļa) nerēķina, bet lai tajā pašā Mathematica kaut ko sarežģītu aprēķinātu, matemātika ir jāzin, un ar vienkāršu formulas ierakstīšanu nekas netiks aprēķināts.

+ kādam tak ir jāzin kas tiem aprēķiniem ir apakšā, piemēram, izveidojot jaunus produktus, kuriem apakšā slēpjas visai nopietni aprēķini ;)

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Par to ka matemātika ir labi, attīsta smadzenes u.t.t.u.t.j.p esmu informēts.

Ticu arī ka kādam ir jāzina visi aprēķini, lai varētu izrēķināt sarežģītas lietas...

Bet man pagaidām vēl nav nācies pielietot diferenciālvienādojumus, lai ko praktisku aprēķinātu...

Un pat ja būtu vajadzējis, tā pat es to neatcerētos no 2. kursa...

 

Šobrīd galvenais ir dabūt seksmīgu atzīmi, lai var skolu piebeigt :)

Ja kāds pieteiktos palīdzēt, es tikai priecētos un apmainītu zināšanas pret €

Link to comment
Share on other sites

Es jau kā 12. gadus esmu beidzis augstskolu. Nesen vajadzēja kaut kam kaut ko palīdzēt augstākā mat.  - tumša bilde (kaut kāda jocīga sajūta, jo agrāk tīri labi zināju augst. mat.)

Tā ka tiešām tā matene tikai patrenē smadzenes, reāli dzīvē praktiski nekam neder

Link to comment
Share on other sites

Ģenerālis

Iepriekšējā semestrī nokārtoju RTU matemātikas papildnodaļas. Pa visu semestri biju apmeklējis tikai ~1 lekciju. Mācījos no šejienes un šejienes + savācu kaudzi ar grāmatām no bibliotēkas + daudz materiāli ortusā + wolframalpha pro. 

Zinu arī kādu LU profesoru, kurš pasniedzot privātstundas ņemot lkm 20-30EUR par reizi, bet it kā esot baigi pārgudrs.

Link to comment
Share on other sites

Konsultācijas pie pasniedzējiem tiek apmeklētas, bet ir salīdzinoši retas...

 

Wolframalpha pro arī jau ir iegādāts.

Paskatīšos Ģenerāļa dotos resursus, paldies :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Wolframalpha pro arī jau ir iegādāts.

Uh, tī. Izskatās, ka esi nopietni pieķēries lietai. Baigais malacis esi. Tad jau tev veiksies. Turēšu par tevi īkšķus.


Noteikti forumā uzraksti, kā izdosies.

Link to comment
Share on other sites

Varu mēģināt sazīmēt vienu labu matemātikas papildnodaļu grāmatu, kuru, protams, esmu azilienējis draugam/studentam, varu provēt dabūt atpakaļ. Un tad iespējams, ko sarunāt.

Link to comment
Share on other sites

Ja nu kādam ir interese, tad varu ieteikt vienu bezmaksas alternatīvu priekš Mathematica, saucas Maxima.

Sintakse, protams, atšķirīga un iespēju mazāk, bet lielāko daļu augstskolas darbu bija iespējams ar šamo aprēķināt.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Šodien uzrakstīju eksāmenu, gaidu rezultātus :)

 

Mācieties bērni, mācieties jau tad kad ir lekcijas, neatlieciet tā kā es :)

 

Tiem kam nākotnē interesēs, var droši jautāt, iedošu visus materiālus, kas man ir :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Pa pa... Par agru priecāties! Rezultāti takš vēl nav zināmi....

 

Bet kā pašam izskatās? Būs oki?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Bet kā pašam izskatās? Būs oki?

Jā, kā izskatās pašam?

Redzi, īkšķu turētāju tev netrūka. :)

Link to comment
Share on other sites

Nevaru teikt, ka ļoti lepojos ar sevi, bet sekmīgs esmu :)

Paldies līdzjutējiem :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Integrēt iemācījies? :)

Kā sauc, funkcijas, kuras nav iespējams integrēt elementārā veidā, precīzāk, funkcijas, kuru integrālis nav elementāra funkcija (integrāli atrast var jebkurai nepārtrauktai funkcijai, bet ne vienmēr rezultātā iegūs elementāru funkciju)? Uzreiz pateikšu, ka es neatceros, tik atceros, kā savulaik matemātikas pasniedzēja mums iedeva tādu, un lika integrēt... izņirgājās, vārdu sakot.

Link to comment
Share on other sites

Iracionālas funkcijas?

Nu ar integrēšanu vien varēja izbraukt 2. semestri, te bija līnijintegrāļi, kompleksā mainīgā funkcijas, vēl visādi brīnumi...

Jebkurā gadījumā, prieks ka tas ir aiz muguras :D

Link to comment
Share on other sites

 

 

Iracionālas funkcijas?

Nē, nepareizi.

Nu labi, nejokošos. Galvenais, ka tas ir aiz muguras. Priecājos par taviem panākumiem.

Atceros, viens mūsējais pēc augstākās matemātikas kursa pēdējā eksāmena nokārtošanas rituāli visas savas matemātikas grāmatas sadedzināja, ha, naivais, augstākā matemātika bija tikai sākums, pēc tam tik nāca īstie priekšmeti, tādi, pēc kuriem augstākā matemātika tāds nieks vien likās, un, galvenais, bija arī vajadzīga un noderīga tā augstākā matemātika pēc tam.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

galvenais, bija arī vajadzīga un noderīga tā augstākā matemātika pēc tam.

 

 

Nez interesanti kur?

 

 

te bija līnijintegrāļi, kompleksā mainīgā funkcijas,

 

Interesanti kāda praktiska uzdevuma risināšanai šis ir pielietojams?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nez interesanti kur?

 Bija, bija vēlāk priekšmeti, kuros uzdevumus varēja atrisināt, piemēram, ar to pašu integrēšanu. Turpat mācību priekšmetos.

 Dzīvē gan, es saku, ja nestrādā zinātnes pirmajās līnijās, viss tiek noreducēts uz maksimāli vienkāršām darbībām. Man viens bijušais kolēģis - vecs vīrs, vēl strādāja, ne manā specialitātē, bet arī spečuks, viņš teica tā - visa gudrība matemātikā, bez kuras neiztikt profesijā - 4. klases līmenis. Labi labi, par 4. klases līmeni ir pārspīlēts, ir arī sinusi, cosinusi... daudz visa kā, kas nav 4. klase, bet gandrīz visur, kur nonāk līdz augstskolas matemātikai, piemēram, integrēšanai, labāk nevajag, lai cik tu gudrs, labāk lieto gatavos risinājumus, ir kaudzēm tabulas, kur viss jau priekšā, sen pirms mums viss jau izrēķināts, tik jāmāk izmantot. Kad es mācījos augstāko matemātiku, mūsu pasniedzēja lepni apgalvoja, ka ar datoriem integrāļus nevarēs izrēķināt nekad. Skat, kas tagad notiek, ta jebkurā matemātikas softā rēķini integrāļus, kādus tik gribi.

 Par līnijintegrāļiem tā nesaki, pats primitīvākais praktiskais uzdevums - aprēķinot līnijas (līkas, kādas vajag) garumu, neesi spečuks, kam to vajag, nezini, bet pieļauju, ka daudzās nozarēs to lieto. Par kompleksiem skaitļiem, tas jau ir elektriķu lauciņš, gan jau te forumā ir ar elekrtiķi profiņi, paprasi viņiem, kompleksie skaitļi tas ir viņu.

Link to comment
Share on other sites

Dundurs

Jup, kompleksos skaitļus sanāk izmantot, tad arī vēl komplektā nāk vektori.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...
Kate11257

Привет. Скажите, пожалуйста, какие темы в тесте при поступлении в РТУ?

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Такие же тести как у проктологов

Link to comment
Share on other sites

  • Gestapo locked this tēmaa
Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...