Jump to content

VPN savienojums


7924
 Share

Recommended Posts

Gribēju lūgt palīdzību nokonfigurēt VPN savienojumu starp dieviem,  attālinātiem datoriem. Abos galos ir WIN7 Ultimate. No klienta serverim varu pieslēgties caur remote Desctop un visus setingus rediģēt.

 

1.       Tātad clienta pusē

IP setingi iekšējā tīklā ir:

IPv4: 192.168.0.102

SubnetMask: 255.255.255.0

Defaul Getway: 192.168.0.1

 

2.       Servera pusē, kuram vēlos pieslēgties:

IPv4: 192.168.1.2

SubnetMask: 255.255.255.0

Defaul Getway: 192.168.1.1

 

3.       Serveris atrodās ai rūtera Huawei B593s-22 (LMT 4 g internets)

Iekšējā IP: 192.168.1.1

Ārējā IP adrese ir dinamiskā, tāpēc izmantoju noip.com pakalpojumu (ir domēna vārds, kas ik pēc kāda laika intervāla tiek pārbaudīts un ja ip mainās, domēnam tiek piesaistīta jauna IP)

 

 

Rūteri es varu pilnībā konfigurēt. 

Portu forvardēšanu uzstādīju sekojošo:

 

3359e42827.jpg

 

4.     Klienta datora VPN uzstādījumos:

Destination ip- tur ir mans noip.com domēns

Type of VPN: PPTP

Networking: eneiblots TCP/ipv, file&printerSharing, Client for Microsoft Networks

b27e5e959e.jpg

 

5.     Servera pusē Incoming Connections:

Eneiblots: Alklow others to make private connections to my computer by..

Pie useriem ir pievienoti servera useri, ar kuriem slēdzos klāt

Networkingā ir eneiblots TCP/ipv, file&printerSharing, Client for Microsoft Networks

 

6.     Kad pieslēdzos ar klientu pie servera, ievadot lietotāju un passwordu, rāda, ka savienojums ir izvedots (to var redzēt gan klienta datorā, gan servera datorā), bet klienta dators neredz serveri.

7.     Abi datori ir pat vienā homegrupā.

 

Kad es klienta datoru pieslēdzu servera iekšējā tīklā, viss smuki vingro.

 

Vai kāds var man palīdzēt ar padomu?

Labots - 7924
Link to comment
Share on other sites

 

 

Abos galos ir WIN7 Ultimate

 

 

Serveris atrodās ai rūtera Huawei B593s-22 (LMT 4 g internets)

 

 

Vai kāds var man palīdzēt ar padomu?

Jā. Vai tev ir kāds routeris uz īsta interneta pieslēguma?

Link to comment
Share on other sites

dotajā brīdī nav, jāpameklē.. Vai domā, ka LMT interenets kaut ko nogriež?

Man ir abonēts serviss GPRS plus. Bez tā es nevarēju ar Remote Desktop pieslegties serverim no ārienes.

Labots - 7924
Link to comment
Share on other sites

Par to naudu ko tu tērē tām muļķībām, būtu labāk nopircis Mikrotiku, uzlicis kautkur, mājās vai kur ir īsts internets, un uztaisijis PPTP serveri.

Un slēgtos pie tā servera gan no tā LMT neta, gan no tiem kompjiem kas ārpusē. Nevis kautkādus Windows PPTP serverus, ICSus un sazinkovēl.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Par to naudu ko tu tērē tām muļķībām, būtu labāk

 

Lūdzu nespamo, jautajums bija par kaut ko citu. Kad atvēršu topiku, par tēmu "kas ko maksā, kas labāks, kas sliktāks", būsi laipni lūgts izteikties par sev tīkamo tēmu. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Uzņēmumiem ir iespējams dabūt statisko IP.

 

Lūdzu nespamo, jautajums bija par kaut ko citu.
Link to comment
Share on other sites

 

 

Gribēju lūgt palīdzību nokonfigurēt VPN savienojumu starp dieviem
 

 

Esmu dzirdējis par kaut kādiem spaisiem, kas palīdz nokļūt pie dieviem, bet nezinu vai tas notiek caur VPN :D

 

Sorry, nevarēju noturēties :)

Link to comment
Share on other sites

Ja jau pieslēgties vari bet netiec klāt serverim tad prātā nāk divas iespējas. 1.Pašam serverim kaut kas konfigā nav tā. 2.Rūterī varbūt vajag atvērt serverim kādu portu.

serverim  porti:

9e8fa6f698.jpg

Labots - 7924
Link to comment
Share on other sites

it.kroplis

Tātad ja tavam LMT 4G ir gprs+ tad tev routerim ir reāla IP(ir tatad DDNS kurš atjauninās mainoties IP). Tas nozīmē ka uz 4g vajag izmest DST-NAT uz PPTP portu ---> uz to Win7. Tad vajag nokonfigurēt uz tā Win7 PPTP pieslēguma punktu (pameklē google kā jādara). Un tad uz klienta sataisi PPTP VPN pieslēgumu. Lieta darīta.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tātad ja tavam LMT 4G ir gprs+ tad <ļer ļer ļer ļer> vajag nokonfigurēt uz tā Win7 PPTP pieslēguma punktu (pameklē google kā jādara). Un tad uz klienta sataisi PPTP VPN pieslēgumu

Kur tu tāds strādā? Kas tev algu algu maksā?

Link to comment
Share on other sites

Pptp ir novecojis vpn prtokols, Tas nebūtu jāizmanto!

 

Vēl tāds sīkums, ka pptp neizmanto tcp protokolu, bet gan GRE! (Jā, ir arī citi protokoli, kas sēž uz ip, ne tikai tcp un udp)

 

  • For PPTP:
    • IP Protocol=TCP, TCP Port number=1723   <- Used by PPTP control path
    • IP Protocol=GRE (value 47)   <- Used by PPTP data path

 

Baidos ka lētie rūteri nemāk forwardot šo protokolu uz iekšējo pptp serveri. 

Risinājums - lietot www.softether.org vai openvpn!

Link to comment
Share on other sites

lmt 3/4g ir lokaalaas adreses, lidz ar ko bez piekljuves lmt centrmezglam nekaads vpn nav iespeejams

 

 

drosji vien ka pulkjis straadaa ap modee un adreses pieskjir ltc serveris

Tu kaukādu Cēsu vai Aldara produkciju lieto, va ne? Savādāk es nez kā var tādus murgus sažvankstēt.

 

 

 

Vēl tāds sīkums, ka pptp neizmanto tcp protokolu, bet gan GRE!

Nepareizi. Izmanto ARĪ GRE. Bet nu es jau kadram teicu risinājumu, a viņš mani lepni par spamošanu sarāja. Nu tad lai ākstās tālāk.

Labots - McB
Link to comment
Share on other sites

a viņš mani lepni par spamošanu sarāja

Neesi nu kā jauna meitene pie bāra letes, kas apvainonjosies, ka nav uzaicināta uz deju :).

 

Man tas "serveris" (nosacīti sevreris) stāv tur kur ir tikai LMT internets pieejams, es navaru šajā gadījumā viņu aizniest pie normāla neta.

 

Zvanīju uz LMT vakar, teica, ka Teh.spec atzvanīs vakar vai šodien, es pabrīnījos, vai tišām sestdien zvanīs, teica, ka jā... Acīm redzot tomēr "piesmēja" mani :D. Veltīgi sēžu visu dienu un lūkojos telefonā :p

Labots - 7924
Link to comment
Share on other sites

Tā kā vari ar remote desktop serverim pieslēgties - tev jau ir reāla ip adrese! Tev no lmt neko nevajag! Vajag izvēlēties normālu vpn protokolu un visu pareizi sakonfigurēt!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Vajag izvēlēties normālu vpn protokolu un visu pareizi sakonfigurēt!
 

 

Kas ir normāls VPN protokols? forvardēt es varu TCP, TCP/UDP , UDP

d9f2157954.jpg

 

te:

0c45b82614.jpg

 

tātad, ja nevaru GRE forvardēšanu uzlikt rūterim, tad pa vienkāršo nekas nesanāks?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Risinājums - lietot www.softether.org vai openvpn!

Un ka tev saka, aizmirsti par pptp!

 

Un kas pa vienkāršo? sataisīt openvpn tuneli starp diviem pc - tā kā divus pirkstus.

 

 https://openvpn.net/index.php/open-source/documentation/miscellaneous/78-static-key-mini-howto.html

Reku instrukcija kā  minimālo setupu point to point sataisīt  - 10 min darba!

Link to comment
Share on other sites

Piekrītu ielejai, čalis nesaprot par ko runā un taisa teikumus no vārdu saīsinājumiem:

 

Vai man DHCP rādīs GRE gad DNS būs noforwardēts uz iekšējo PPTP?

 

Tas ir tipa šāda līmeņa jautājums....

 

Labāk būtu teicis, ka ir dumjšs zābāks, bet ļoti vēlas uzstādīt VPN un grib zināt, kas viņam ir jādara un kas viņam nesanāk.

 

P.P.S tev tur ir nepareizs konfigs, tāpēc arī nekas nestrādātu pat ja tev būtu reālā IP. Tas ir viens.

 

Otrs kā jau kolēģi minēja, ja tev nav piešķirta reālā ārējā IP, tad Tu sēdi aiz NAT un nekāda konfigurācija tev nepalīdzēs.

 

Pārbaudīju, rūteris nesuportē pats nekādus VPN protokolus, tur tev vajadzēs kādu lēto mikrotiku.

 

Man arī ir 4G rūteris bez IP rezervācijas paskatījos iestatījumus.

 

Rūtera LMT piešķirtā: 10.190.164.X

Reālā arējā IP: 212.93.105.54

 

Tātad viss adrešu lauks 10.190.164.X /24 iet ārā uz internetu caur reālo adresi -> 212.93.105.54 .

Labots - kazarma
Link to comment
Share on other sites

 

 

Man tas "serveris" (nosacīti sevreris) stāv tur kur ir tikai LMT internets pieejams, es navaru šajā gadījumā viņu aizniest pie normāla neta.

 

 

Un slēgtos pie tā servera gan no tā LMT neta, gan no tiem kompjiem kas ārpusē.

Nu, kā lai es vēl teu paskaidroj... Nu ja neaptēsts, tad tups!

Ja man jāmāca ir tādas lietas pa gabaliņam, no pamatiem - tad pa samaksu.

Kā nekā tu par to savu nemācēšanu saņem kautko. Nu tad samaksā man a kauko par mācīšanu.

Link to comment
Share on other sites

Izrādījās, vienīgā problēma bija tajā, ka servera pusē pie incoming connections biju norādījis IP Adress assignment automaticaly using DHCP, bet vajadzēja piešķirt pašam:

e320646806.jpg

 

Katrā ziņā, palides visiem, kas centās palīdzēt, tagad VPN vingro ideāli arī neizmantojot www.softether.org vai openvpn! 

Paldies LMT suportam, kas palīdzēja atklāt šo niansi.

 

P.S. ja es kaut ko nekorekti centos izskaidrot, lūdzu atvainojiet. Es gribēju pēc iespējas plašāk aprakstīt problēmu un neaprobežoties ar diviem vārdiem "nekas neiet". Viss pasākums biija priekš manis paša- finansiāls guvums netika gūts.

P.S.S. Visiem burvelīgu dienu :))

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...