Jump to content

Ieliektie (curved) televizori.


ticket2
 Share

Recommended Posts

Ir ieviesusies doma, ka vajadzētu ņemt īpašumā, bet nav īpaši pētīts dabā, jo līdz manam miestam aptaustei šie neatnāk. Ir dzirdēts, ka tas liekums ir tīri mārketingam...Un tomēr, kāda tad ir tā bilde? Klāt tiks slēgts SAT gan SD/HD. Un, protams, interesē pieejamākie modeļi no samsunga ue48h6800,ue55h6800.

Link to comment
Share on other sites

Samsung jau otro gadu dzīvo ar sāpi, ka nevar uz sava curvu taisnu horizontālu līniju radīt/parādīt, jo pārak ieliekts ekrāns un attēlapstrādes procis pa īsu.

Ja gribi būt māketinga upuris tad velkomēts iegādāties curvu. Nopērkot curved Tv ne tikai iegūsi ausainu tv, bet arī ierobežotu skatu leņķi ar visai dīvainu attēla veidošanu uz ekrāna.

Es sēdētu biksēs un gaidītu Android TV debiju, lūdzu nejaukt ar Philips 2014 gada parodiju, android integrēšanu savā maģiskajā vidē

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Plusu varbūt nav, bet mīnusi uz ieliekta ekrāna izskatās mazāki (īsāki) :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ja vien nesēdi ar purnu ekrānā, tad ieliekumam īpašu jēgu neredzu. Problēma ir faktā, ka cilvēka redzes loka platums ir samērā liels; tas nozīmē, ka dabīgs teļļuka liekums normālā 3-4m attālumā no skatītāja būtu samērā neliels. Datora ekrānu varētu liekt spēcīgāk un tur es saredzu šai tehnoloģijai jēgu. Tiesa, ekrānam jābūt palielam.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Interesanti, ka kurvēta tiek tikai viena dimensija, kāpēc gan uz otru tas neattiecas?
Tādēl, ka tev acis stāv horizontāli!  :)

Varbūt kāds vēl atceras kāds izskatījās ekrāns, vienīgajā platformāta kino Rīgā, Palladium. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nav labs modelis :) sāk jau parādīties jaunie samsungi, bet cena, toties rāda labi un tizen OS :) no ieliekuma tādam 48h6800 jēga ir, ja skatīsies no max 3m... Bet tavā vietā par to cenu labāk panjemtu kādu h7000 sērijas samsung vai ietaupīt un h6700... Jaunajiem samsung zem 50" būs 3m rādiusa ieliekums, lielākiem kā līdz šim, 4,2m.

pats gaidu philips 48pus7600, android tv un ambilight :)

Edited by Zin...
Link to comment
Share on other sites

Ar sievietēm viss kārtībā.... :)

Nu plē... baigi biju savilcies uz līko tv,bet,ja šitā, tad nav ko! Jaunie modeļi būs tomēr padārgi priekš manis. Īstenībā jau šēžu kaut kur 3m attālumā no tv, tāpēc vēl svārstījos starp 48" un 55". Tur jau tās "3x diognāle" sanāk kaut kur abiem izmēriem pa vidu.Mjā...

Filipsi man kādreiz patika,bet kopš teikšana tikai ķīnietim....

Link to comment
Share on other sites

Ar to līkumu ir tā, ka jāsēž tieši līkumam pa vidu.

Vecākie biedri droši vien atceras kinoteātri Palladium, kuram bija liektais ekrāns+krēslu rindas izliektas pretēji ekrānam, un cik jauki bija skatīties filmu, sēžot kādas rindas malējās vietās.

Filipsiem jaunajiem softs ir ... brrr...

Link to comment
Share on other sites

Varbūt kāds vēl atceras kāds izskatījās ekrāns, vienīgajā platformāta kino Rīgā, Palladium.

 

Hmm, vispār tā miglaini atceros - kas tur bij ar to ekrānu?

 

 

 

Tur jau tās "3x diognāle" sanāk kaut kur abiem izmēriem pa vidu.Mjā...

 

3X diagonāle nav vairs īsti aktuāla - tas vairāk uz CRT attiecās. Pie laba HD TV un HD bildes gribās degunu ekrānā iebāzt, bet pie švaka signāla un/vai TV, visas 5 diagonāles aizsēsties prom... :)

 

Ir dažādi uzskati un pētījumi, bet tuvāk toč kā 3 diagonāles. http://en.wikipedia.org/wiki/Optimum_HDTV_viewing_distance  http://www.rtings.com/info/television-size-to-distance-relationship  http://www.crutchfield.com/S-kfG3b6YA0iX/learn/learningcenter/home/TV_placement.html  utt.

Edited by Racer
Link to comment
Share on other sites

 

 

Hmm, vispār tā miglaini atceros - kas tur bij ar to ekrānu?

Krēslu rindas pret ekrānu apmēram tā: (  )

Vari iedomāties, cik patīkami skatīties, ja nesēdi rindas vidū. 

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

IMAX jau tas pats tagad notiek. Tas it kā palielina skata leņķi vai velns zina ko. Bet tiesa - jāsēž esot iedomātajā liekuma centrā.

Link to comment
Share on other sites

Vispār, Paladiumā bildi projecēja no priekšas un liekums, pie tik liela ekrāna, deva asumu arī ekrāna malās. Citādāk grūti pa malam fokusu uzregulēt, jo attālums no projektora lēcas, plakanam ekrānam,  vidū ir mazāks, kā malās.  Skaidrs, ka pie tādiem izmēriem liekts ekrāns varbūt arī nebūtu slikti  bet ne jau mājas teļukam,  kurš ir desmitiem reižu mazāks.  Vārdu sakot, liektais ekrāns, tāpat kā 3D, ir tīrs mārketings, jo kautkā tak pircējs jāapčakarē un nauda jānokāš. Es vēl varētu saprast 4K ekrānu, bet tad arī tikai monitoru, jo tāpat nekad vieszemes uztvērējs  nebūs vajadzīgs. Tādu datu apjomu pārraidīt pagaidām nav iespējams un vienīgais variants ir skatīties 4K bildi no datora vai SAT. Reāli ir jēga pirkt kārtīgu HD aparātu ar plakanu ekrānu un nelauzīt galvu ar bezjēdzīgiem navarotiem.

Edited by Didzis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vispār, Paladiumā bildi projecēja no priekšas un liekums, pie tik liela ekrāna, deva asumu arī ekrāna malās.

 

Neiebraucu, kas ar to domāts? Salīdzinājums ar citām projecēšanas metodēm kinoteātros, vai ar izliekto TV? Teļļukos jau nav klasiskā projecēšana ar lēcas nepilnībām (izņemot projekcijasTV, kuri īsu brīdi bij aktuāli, piemēram http://www.nbinc.lv/data/v0034.htm :) )

 

 

 

. Reāli ir jēga pirkt kārtīgu HD aparātu ar plakanu ekrānu un nelaizīt galvu ar bezjēdzīgiem navarotiem.

 Piekrītu pilnībā (tik droši vien "nelauzīt", ne "nelaizīt" ;) ), jo savējam 3D fīču ar neizmantoju, jo liekās baig jokaini ar tām brillēm ņemties un redzei īsti labi nav bieži to izmantot. Drīzāk fanoju par 50 vai 60 fps video, kuri rada telpisku efektu. Nav būtiski vai filmēts ar lielāku kadru skaitu/s, vai pēcāk iegūts interpolējot. Ja paņem video, kurš ir vienkārši HD, 3D HD vai 50/60fps HD, man 50/60 fps liekas optimālakais variants. Piemēram Avatars, kuru skatījos ķinītī 3D versijā patika, mājās 1080p24 fps versija - nu tā, bet 60 fps - riktīgi laba. Galvenais, lai TV iebūvētais atskaņotājs vai ārējais media pleijeris atbalsta fīču. Maksimāli mēģinu filmas vai bērnam multenes dabūt ar lielo fps. Varat uzmest aci paraugiem - oriģinālais 24fps un 60fps: http://failiem.lv/u/bykjjaw

 

P.S. Cik esmu tos ieliektos ekrānus apskatījies veikalos, tad nekādu īpašu labumu neredzēju, bet tas ir subjektīvi, jo speciāli neesmu baig pētījis...

Edited by Racer
Link to comment
Share on other sites

3D un ieliektie protams ir galīga figņa naudas kāšanai. 

 

Augstie freimi gan nav nekas slikts, lai gan man pašam viņi ļoti tracina. Daudziem cilvēkiem patīk, it kā jau dabīgāks plūdenums.

Link to comment
Share on other sites

 

 

man pašam viņi ļoti tracina

Interesanti, kas tur ir tāds, kas varētu tracināt? Laikam nav pierastās mirgoņas :D

Link to comment
Share on other sites

Iespējams, ka mani tūlīt te apspļaudīs no visām pusēm, bet tam ekrāna ieliekumam vajadzēt gan būt kaut kam īpašam, jo pirms 30 gadiem visā Rīgā bija tikai viens kinoteātris (un ne tik daudzi arī visā PSRS, un nebūt ne visur arī pārējā pasaulē) – tas skaitījās nenormāli īpaši un ekskluzīvi. Šiem ekrāniem vajadzēja speciālu filmu! Tas skanēs neticami, bet – esmu pats, personīgi esmu redzējis gabaliņu filmas šim ekrānam – no Čelentāno filmas, un tas filmas kadrs ir neass pa malām – asums ir tikai uz ieliekta ekrāna! Tas nozīmē, ka savulaik filmas kopēja citādi tieši šiem „īpašajiem” ieliektajiem ekrāniem, droši vien ar kaut kādu speciālu lēcu mainot asumu filmas diapozitīva malās, pēc kaut kāda vienota standarta. Ja nebūt redzējis šo filmas gabaliņu, neticētu. Par konkrēto autora jautājumu – manuprāt ir cilvēki, kuriem patīk mēģināt visu jauno un citādo, un ir tādi, kuri ņem jauno tikai tad, kad tas jau ir vakardiena. Es labprāt pirktu ieliekto TV, bet TV tikpat kā neskatos, filmas uz projektora. 4K – nu hvz, vilkt 80GB filmas par padsmit EUR par filmu, nu hvz...ja ir ļoti labs internets, tad varbūt....  

Link to comment
Share on other sites

 

 

Interesanti, kas tur ir tāds, kas varētu tracināt? Laikam nav pierastās mirgoņas  :D

 

Tu šķiet jauc Hz ar FPS, jo FPS nenosaka nekādu mirgošanu.

Augstajos freimreitos parādās tāda ziepju operas stila plūdenums. Kino pastāv jau gandrīz 100 gadus un man vienkārši nav pierasts pie tāda veida attēla.

 

http://www.cnet.com/news/what-is-the-soap-opera-effect/

Link to comment
Share on other sites

groove, atļaušos nepiekrist, jo ir 2 dažādas fīčas:

 

1) kā konkrētais Tv ražotājs uz LCD/LED vai Plazmas ir iestrādājis algoritmus dažādas izšķirtspējas un fps attēlošanai (starpkadru veidošana, pludināšana, upscale algoritmi utt). Atkarībā no attēlojamā signāla un tā cik veiksmīgs ir algoritms kādai no augstākminētajām darbībām, tās var izmantot vai nē. Piemēram uz G sērijas Panasonic plazmas man patīk 24 smooth film efekts. Ar klasisko 50i  SD signālu, starpkadru "inteligent frame creation" , kas taisa starpkadrus, slēdzu ārā, jo sportu skatoties mēdz būt brīnumi.

 

2) Izejmateriāls jau ir ar HD izšķirtspēju un augstu fps - vari slēgāt 1. varianta fīčas iekšā un ārā, bet bilde īpaši nemainīsies.

 

Tam pašam Avatar paraugam - ja skatīsies 24fps, atslēdzot visas televizora fīčas, strobu redzēsi, ja 60fps, tad nē arī uz lēta LCD. Ziepju operas efekts ir kaut kas cits- sapludināti kadri ar it kā garāku ekspozīciju filmējot. Tevis minētais saits mani īpaši nepārliecina.

Link to comment
Share on other sites

Ta jebal panesās :D Protams šiet daudziem to būs grūti aptvert, bet mūsdienās tv ir kas vairāk par kasti, kas spīd... Tas jau labu laiku arī ir dizaina objekts viesistabā kā arī izklaides centrs... Cilvēki, kas var atļauties pirkt 65, 78+ collīgus tv skatās ko vairāk nekā tehniskos parametrus, ko šeitt daudziem nesaprast... nepatīk tas ieliektais, nepērc, nevis rej uz citiem, kas vinu pērk...

Un betons vispār, ja visur esi tik visgudrs, tad nafig tev nav tā villa Jūrmalā, brabus mersis un 85" TAISNS tv????

 

Atšķirība ir redzama, ar noteikumu, ja mums ir liels ekrāns, vai otrādi, mazs ekrāns ar lielu izliekumu... Kad pierod, tad atkal taisns liekas jocīgs

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Un betons vispār, ja visur esi tik visgudrs, tad nafig tev nav tā villa Jūrmalā, brabus mersis un 85" TAISNS tv????

 

Tavuprāt gudram cilvēkam vienmēr ir jābūt kretīnam?

Šitie te kangari, kas neko nedara, bet izkrāpj naudu (ko iztērē importa mēsliem) arī ir tie kas visu šo zemi čakarē!

Cilvēks ar augstāku domāšanu netērētu naudu, lai pabalstītu ķīniešus/taivāniešus, bet gan aiznestu pa velosipēdam, bumbai un varbūt kompim (ar uzinstalētu Freecol) uz bērnunamu, savā zemē.

Link to comment
Share on other sites

 

 

bet gan aiznestu pa velosipēdam, bumbai un varbūt kompim (ar uzinstalētu Freecol) uz bērnunamu, savā zemē.
To saka cilvēks, kas uzlauza dzīvnieku patversmes mājas lapu, aizej nošaujies !
Link to comment
Share on other sites

 

 

Atšķirība ir redzama, ar noteikumu, ja mums ir liels krāns, vai otrādi, mazs krāns ar lielu izliekumu... Kad pierod, tad atkal taisns liekas jocīgs
 

...


 

 

To saka cilvēks, kas uzlauza dzīvnieku patversmes mājas lapu, aizej nošaujies !

+1 

Link to comment
Share on other sites

 

 

To saka cilvēks, kas uzlauza dzīvnieku patversmes mājas lapu, aizej nošaujies !

To saka māsas un brāļa incesta seka? Aizej noslīksti, pāķi!

 

 

 

+1

Un velviens sūkātājs piedzied, lai gan nezin par ko.

Link to comment
Share on other sites

Ne viss, pie kā tu biji pieradies debilo bērnu pansionātā notiek arī reālajā dzīvē! Atslābti deģenerāt! :)

Link to comment
Share on other sites

Nu, nedariet pāri McB! Viņš mums tāds vienīgais.

McB, nevajag daudz lekties uz cilvēkiem, ko nezini - visādi var gadīties...

Link to comment
Share on other sites

Te vispār ir kāds vai kāda,kam pieder tas curved un būtu kādu nedēļu patestējis?

Link to comment
Share on other sites

Neesmu pret jaunajām tehnoloģijām, pats aktīvi interesējos, taču šeit galvenais nav pats televizors bet ko uz tā skatīties.

Tur vajag labu 1080p materiālu, jo nu 4k video - nav viņu daudz. Un visi pārsvarā netā. Youtube strīmi ir baisi pārkompresēti tomēr.

Link to comment
Share on other sites

 

 

ik pārdienu skatos uz kādiem 15 curvediem :)

 

Kādu atšķirību redzi starp vienāda izmēra parasto un curvu,no vienāda attāluma un abi blakus.Vēlams abos viena un tā paša virszemes tv programma?

Ja ir tāda iespēja protams.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tādēl, ka tev acis stāv horizontāli! 

Nezinu, kā ar to stāvēšanu, bet manējās kustās ne tikai horizontāli, bet arī vertikāli, protams, mazāk, bet arī ekrāns vertikālē ir mazāks.

Ja nav slinkums, paskaidro lūdzu, kāpēc ieliekums vienā plaknē.

Link to comment
Share on other sites

Tu jau pats atbildēji.Tāpēc,ka vertikāli acis grozās mazāk un vertikālais izmērs tv ir mazāks kā horizontālais.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja nav slinkums, paskaidro lūdzu, kāpēc ieliekums vienā plaknē.
Es jau vienreiz tev atbildēju uz šo jautājumu! Bet principā, tajā Samsungā, jau vieni muļķi strādā, ja viņi varētu lasīt boot, viņi nekad tādus sūdus neražotu.
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja nav slinkums, paskaidro lūdzu, kāpēc ieliekums vienā plaknē.

 

Tāpēc ka cilvēkiem atšķirībā no putniem ir ieradums pārvietojoties grozīt galvu pa labi pa kreisi, nevis uz augšu/leju. Ja sadomāsi ražot TV putniem, neaizmirsti no manis nopirkt patentu vertikālam izliekumam un novietojumam 45grādu leņķī :hunter:

Link to comment
Share on other sites

Labais, piesakos uz patentu! :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...