Jump to content

Būdas pamatu betonēšana


Mezavecis
 Share

Recommended Posts

Mezavecis

Būves izmērs pakārtots sētas un mājas izmēram. Platāka būda ies virsū ūdens spicei ar aku, garāka būda aizsegs mājas logu, bet citur ēku novietot nav iespējams. Vienmēr jāparedz teorētiska iespēja ar smago transportu aizbraukt mājas otrā pusē, piemēram, pacēlāju. 

 

Droši vien bildē ar garāžu ieraudzīji lodziņu - tas arī tiks izmantots tiešai granulu piegādei, lai nebūtu pa sniegu jāstaigā.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mezavecis

    31

  • Ronalds

    12

  • vvv

    20

  • alusbundza

    18

Žaks Noriss

 

 

4x8m

 

Tā vairs nebūs sīkbūdeļniecība. 


@@Mezavecis, nevēlies labāk mašīnai nevis izbrīvēt jau iedzīvotu/piedzīvotu garāžu, pārceļot granulas prom no katla, bet vienkārši uztēst nojumi blakus mājai, kur pastumt savu auto apakšā, lai tas neapsnieg? Garāžās mitrums, smaka uz dzīvojamo platību, ziemā kūst sniegi nost un beigu galā - garāžās it kā aktīvi lietoti auto pamatīgāk rūsējot.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

@Mežavecis, nevēlies labāk mašīnai nevis izbrīvēt jau iedzīvotu/piedzīvotu garāžu, pārceļot granulas prom no katla, bet vienkārši uztēst nojumi blakus mājai, kur pastumt savu auto apakšā, lai tas neapsnieg? Garāžās mitrums, smaka uz dzīvojamo platību, ziemā kūst sniegi nost un beigu galā - garāžās it kā aktīvi lietoti auto pamatīgāk rūsējot.

 

nu ko var piečakarēties, ja biedrs ir izdomājis, tad viņš cels....

 

ja es izdomāšu piekDien dzert alu, tad dzeršu, un tavs viedoklis par to man neinteresē.... 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Žaks Noriss

Garāža tiks izmantota, lai varētu iestumt mašīnu un kaut ko darīt. Tagad vajag cīnīties ar rūsu vai jebkādus citādus defektus novērst, bet redz, tagad jāgaida labs laiks un turklāt brīvdienā, lai varētu kaut ko darīt. Arī sieva dzen ārā no istabas ar visiem elektronikas projektiem. Respektīvi, garāža pārveidota par darbnīcu ar apsildi. Droši vien kāds atceras tēmu par garāžas durvju siltināšanu, kur jau kaut kāds progress ir.

 

Mašīna tomēr paliks zem klajas debess vai ar kaut ko apsegta. 

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

@@alusbundza, te jau skaidrs, ka tu dzersi. Jautājums būtu drīzāk ko un kā dzersi. Apinīti Stipro vai nez kādus tur svešzemju IPAs vai lokālos par 10 eiro kausā brendija glāzē. 

Link to comment
Share on other sites

un vispār MV jārīko talka + kodiens, ātri jamajam tos pamatus iebetonēsim. Man pat maisītājjs kaut kur mētājas ja nav utilizēts. kā senajos laikos.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
alusbundza

nu kā Mežavecim iet ar pamatiem?

 

es šonedēļ uzsāku divas būdas celt vienlaicīgi, jo abi ir steidzīgi jāuzceļ.....,

viena aitām ganībās, lai vakarā nav jādzen mājās, 4 m x 15 m uz ozola bluķīšiem....,

otra vistām 5 m x 5 m , ar sekliem (40 cm) lentveida pamatiem, vieta smilšaina un kalniņā...., grīda būs jābetonē + paliels iežogots laukums, 

siltināšu ar nemazgātu aitu vilnu 10 cm biezumā...., nav ne jausmas, vai pietiks...., bet tad jau redzēs, 

abas būves no 100 mm x 100 mm koka karakasa, kokmateriāli savējie, gateris kaimiņa.....

darbs pāri galvai.......

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Sazinājos ar būvvaldi un līdz nākamai nedēļai saģenerēšu dokumentāciju. Pašvaldības būvvaldes vadītājs informēja, ka 1. grupas ēkām nevajag nekādus būvprojektus, arhitektus un citus speciālistus, un pats var sazīmēt visu, ko vajag. Būvprojektā izmaiņas ar visām palīgēkām jāiestrādā tad, ja māja nav nodota ekspluatācijā.

 

 

 

Mazēkas būvniecībai nepieciešams projekta dokumentācija atbilstoši MK Nr.529 "Ēku būvnoteikumi" 6.punktam un 22.punktam (22.1.-22.6.), tai skaitā paskaidrojuma raksts, grafiskā daļa ...u.c. atbilstoši punktiem 22.1.-22.6. Projekta dokumentācija jāsaskaņo Būvvaldē.

 

Atbilstoši MK Nr.529 "Ēku būvnoteikumi" 12.punktam arī pats īpašnieks var izstrādāt un parakstīt būvniecības dokumentus - paskaidrojuma raksta 1.daļa, plāni, vizuālais risinājums....

Jāievēro Civillikumā un Ministru kabineta noteikumi Nr.82 "Ugunsdrošības noteikumi" noteiktie normatīvie attālumi , vai arī atbilstošs saskaņojums projektā.

Jāievēro inženierkomunikāciju aizsargjoslas.

 

Pēc projekta dokumentācijas saskaņošanas jāizpilda būvdarbu uzsākšanas nosacījumi : iesniegums par atzīmes veikšanu, paskaidrojuma raksta 1.daļa , būvdarbu apdrošināšanas polise.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

pag, un cilvēcīgā valodā tas ko nozīmē, kas tieši un kādā formā Tev būs jāveic?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Jāaizpilda viena forma (sk. pielikumu), kur jāsaraksta dati par plānojamo objektu un jāuztaisa skices, kur tā būda atradīsies un kā izskatīsies.  Pāris vakarus pastudēju  un aptuveni ir skaidrs, ko un kā aizpildīt. Ņemot vērā, ka ir uz rokas mājas projekts (skanēta būvvaldes kopija), tad daudz kas jau ir uzrakstīts priekšā un nav galva jālauza, jo konstrukcijas būs tāda pati. Sadaļa par būvspeciālistiem nav jāpilda, ja tādu nav.

 

 

Paskaidrojuma_raksts.I.ēkugrupa.I.daļa.MK Nr.529. 1pielikums..doc

Link to comment
Share on other sites

Mežavecis, tu pazvanīji uz būvvaldi, uzprasīji - kas vajadzīgs būdiņai, un tev atbildēja? Tā izskatās. Vai arī tu apskaidroji situāciju konkrētāk, ka tev piebūve esošai ēkai? Man gan liekas, ka tavs pasākums velk uz esošas ēkas pārbūvi, ar visām no tā izejošām sekām. Interesanti, kāda būs gala atbilde no būvvaldes. Nākamnedēļ uzraksti forumā.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Pašvaldības būvvaldes vadītājs informēja, ka 1. grupas ēkām nevajag nekādus būvprojektus, arhitektus un citus speciālistus, un pats var sazīmēt visu, ko vajag.
 

 

Tas tā kā ir skaidrs! Bet tiešām tā piebūve iet kā pastāvīga ēka, nevis esošās mājas pārbūve?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

ronalds_

Nu tak apskaties likumā, kas tā tāda pārbūve un kādas raksturīgās pazīmes. Pagaidām neviens no pārbūves nosacījumiem neizpildās.  Es saprotu, ka daudziem intuitīvi liekas, ka būda ar pamatiem uzreiz ir nacionālā bibliotēka.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pri čom te bibliotēka? Tad ko pateica būvvalde? Šī nav pārbūve, bet atsevišķa ēka?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

No būvniecības likuma:

 

9) būves pārbūve — būvdarbi, kuru rezultātā ir mainīts būves vai tās daļas apjoms vai pastiprināti nesošie elementi vai konstrukcijas, mainot vai nemainot lietošanas veidu;

 Mainīts būves vai tās daļas apjoms. Mājai piebūvē piebūvi, kā Mežavecis grasās darīt, un būvei izmainās apjoms (apbūves laukums, būvtilpums). Kā neizpildās pārbūves nosacījums. Vistiešākajā veidā izpildās.

 Pastāsti, Mežaveci, tu konkrēto situāciju būvvaldei izstāstīji? Tikpat labi ikviens pazvanīs uz būvvaldi, pateiks, kā tu te tēmā uzrakstīji - gribu būdiņu, būvvalde arī atbildēs kā tev atbildēja. Būdiņai vajag to un šito, bet neviens būvvaldē neiedomājas, ka tu gribi savai ģimenes mājai piebūvi pieštaukāt. Iedomājies, tad jau neviens nekad neko neprojektēs, neviens nekad nemeklēs projektētājus, tik ļepīs esošām mājām klāt būdiņas, pa vienai vien, ka tik katrs jaunais ļepījums nepārsniedz mazēkas apjomu, un tā veselu pilsētu var sabūvēt apaudzējot vienu ēku ar nelielām piebūvēm rindās, apļos, kā tik vajag. Zem saukļa - te nav nekāda nacionālā bibliotēka.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
vvv, tu tā kā tāds korumpēts ierēdnis, ja uz ķepas iedosi tad cel, ja nē , tad staigā....

 

 

 Mainīts būves vai tās daļas apjoms. Mājai piebūvē piebūvi, kā Mežavecis grasās darīt, un būvei izmainās apjoms (apbūves laukums, būvtilpums). Kā neizpildās pārbūves nosacījums. Vistiešākajā veidā izpildās.
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Kādā veidā tas izpildās, ja es ceļu blakus mājai? Neceļu to būdu uz, zem vai virs mājas. Es taču nejaucu nost sienas un nepaplašinu dzīvojamo platību. Arī neceļu 3. stāvu. Es nesaprotu, kur tu ar ronaldu izfantazējāt šo te? Mājas dzīvojamā platība ir un paliks konstanti 178 m2 un visas pārējās platības, kas pie būvprojekta norādītas kā neapdzīvojamas nav un nebūs daļa no mājas. Arī pārtaisot mājas nojumi par verandu māja nepaliek lielāka. Arī sauso ateju vai suņu būdu pieceļot tā nepaliek lielāka par dažiem m2.

 

 

Mainīts būves vai tās daļas apjoms.

Es skaidri un gaiši pateicu, ka taisu mājai piebūvi. Maz ticams, ka būvvaldes vadītājs un arhitekts pārprata vai piebūves nav redzējuši.

konkrēto situāciju būvvaldei izstāstīji?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Būdiņai vajag to un šito, bet neviens būvvaldē neiedomājas, ka tu gribi savai ģimenes mājai piebūvi pieštaukāt. Iedomājies, tad jau neviens nekad neko neprojektēs, neviens nekad nemeklēs projektētājus, tik ļepīs esošām mājām klāt būdiņas
Tieši tā.Bet Tev laikam drūmākā skaudība pārņēma. Samierinies pasūti projektus un būvē.Vai izlasi par ko vispār runa.
Link to comment
Share on other sites

Nu es gribēju saprast vai pēc būvvaldes domām tā ir pārbūve vai nav. Sapratu, nav! Vismaz man viss ir skaidrs.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Jā, hidroizolācija ir paredzēta, jo tur blakus ir mājas noteka.

 

Metālu stabu konstrukcijas esmu apcilājis - tā būtu izdevīga tad, ja taisa sienas no kāda viegla materiāla, piemēram polikarbonāta, ko var izliekt vajadzīgā formā. 

 

P.S. Man katlu telpa ir no keramzīta un šo materiālu neciešu - ne normāli caurumus ieurbt, ne skrūvi ieskrūvēt, kā arī no bez apdares izskatās diezgan draņķīgi. Arī to nevar līmēt, bet vajadzīgs cementēt. Salīdzinot cenas, tas keramzīts ir tikai nedaudz lētāks un varbūt uz lielu konstrukciju varētu ietaupīt, bet uz šādu būtu daži desmiti eiro, kas neatsver gāzbetona plusus un montāžas ērtumu.

Link to comment
Share on other sites

nu skaidrs, ka nebūs nekādi papīri vajadzīgi nopietnie. es tak uzreiz teicu, ka 1. grupas ēka. Tas būtu absurds, ja šādai piebūvei būtu projekts jātaisa pēc pilnas programmas. MAn dāčā tieši tāpat bija - vienkārši skici saskaņoja - te būs pirts te piebūve. Bet tas vēl pēc vecā likuma bija. Vismaz par vienu galvassāpi mazāk- novēlu veiksmīgi uzbūvēt!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Es skaidri un gaiši pateicu, ka taisu mājai piebūvi. Maz ticams, ka būvvaldes vadītājs un arhitekts pārprata vai piebūves nav redzējuši.

Nu ko lai saka. Tev ir ļoti paveicies ar būvvaldi.

Jebkurā gadījumā, raksti forumā par paveikto. Būs ļoti interesanti. Lai tev izdodas visu paspēt! Lai rezultāts ir labs!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tev ir ļoti paveicies ar būvvaldi.

Es jau neteiktu hop, kamēr nav pārlekts ...

Bet lai jau tiešām izdodas šitā pa vienkāršo. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Ļoti interesanti "tulkots" likums sanāks, jo tomēr jaunā būve būs savienota ar esošo būvi. Pats teici - briketes padosi caur logu vai ko tādu.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

jo tomēr jaunā būve būs savienota ar esošo būvi

ar montāžas putām?, tas nav nekāds savienojums.... 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Žaks Noriss

Likums izdomāts tāds ne dēļ platības vai tilpuma nemainības, bet tāpēc, lai nebūtu apdraudēta kādu konstrukciju drošība, kur dzīvo vai regulāri uzturas cilvēki. Līdz 25m2 ir diezgan jāpacenšas vai jābūt īpašam cirvim, lai uzceltu tādu būdu, kas pēc dažiem gadiem sabruks. 

 

Nesen paziņa pirka māju un uzdūrās uz vienu eksemplāru, kur īpašnieks 200m2 māju ir salipinājis kopā no vairākām būdiņām n kārtās.  Lielākais mīnuss, ka daļa platības nelietderīgi sastāv no dažādiem koridoriem un energoefektivitāti ir ļoti grūti nodrošināt. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Līdz 25m2 ir diezgan jāpacenšas vai jābūt īpašam cirvim, lai uzceltu tādu būdu, kas pēc dažiem gadiem sabruks.

Esi optimists.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

Varbūt forumā attīstīsies sadaļas par būvniecību.

šāda sadaļa tik tiešām būtu vēlama....,

man jau nu patīk būvēties, ar katru būvi - gudrāks kļūstu....., esmu pat ar vienu arhitektiņu izstrīdējies ...., 

 

vienā kaimiņsētā 90-tajos pārbūvēja kūtij jumtu ar visām konstrukcijām, bija piesaistīts arhitekts (diplomēts), tagad tas brūk kopā.....,

es kā nediplomēts (pašmācību ceļā ieguvis dažas atziņas), uzmetot aci, redzu, ka tikko būs ziema ar lielu sniegu, tas jumts nobrauks.....,


jo ir jau pavēries....

Link to comment
Share on other sites

 

 

vienā kaimiņsētā 90-tajos pārbūvēja kūtij jumtu ar visām konstrukcijām, bija piesaistīts arhitekts (diplomēts), tagad tas brūk kopā.....

Mūsdienu arhitekti nenolaižas līdz konstrukcijām. :)  Viņiem par visu svarīgāks ir fantāzijas lidojums.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

Mežaveci, ja tev nav iebildumi, tad varu pakomentēt par savu izdarīto......,

pamati ir ielikti...., materiāli pievesti......, nedaudz traucēja pamatu ieliešanai lietus......, 

strādāju pie abām būvēm....., viens pats......

vistu istabai grīda līdz pusei izbetonēta, pietrūka cements....., rīt nopirkšu un turpināšu......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
eurotriper

celtnieku topiks datordrāzēju forumā

ģeniāli

citēju - Kā lētāko un labāko risinājumu izdomāju būvi taisīt no gāzbetona -  WRONG [koka konstrukcijas būs pareizā atbilde]

citēju - Arī bez ārējās apdares gāzbetons var kādu laiku dzīvot - WRONG - [gāzbetons ir viens no materiāliem kas uzsūc mitrumu lielos apmēros]

citēju - Tātad jautājums, kāds būtu lētākais un labākais risinājums, lai veidotu pamatu veidņus? Pašlaik sliecos uz 20mm OSB plātnēm - WRONG - viedņus vedo no finiera un vēlams no inprignētā

 

 

2015.03.29. , 22:39, Mezavecis teica:

Tātad ir plānots taisīt mājai piebūvi 6x3m, kur varēt glabāt granulas un visādas grabažas. Kā lētāko un labāko risinājumu izdomāju būvi taisīt no gāzbetona, jo salīdzinot ar koku, sanāk lētāk, jo granulām vajag ēku, kas noturīga pret mitrumu. Arī bez ārējās apdares gāzbetons var kādu laiku dzīvot.

 

Tātad jautājums, kāds būtu lētākais un labākais risinājums, lai veidotu pamatu veidņus? Pašlaik sliecos uz 20mm OSB plātnēm, kas protams arī nemaksā gluži dažus eiro un velk ap 200 EUR. Vēl eksistē veidņu noma, bet ir aizdomas, ka nekas lēts nebūs, jo tiem minimālais nomas termiņš ir nedēļa.

 

Vēl netieku gudrs, cik dziļus pamatus vajag šādai palīgēkai. Visur raksta, ka viss atkarīgs no gruntsūdeņiem un grunts tipa. Pagaidām liekas, ka smiltī ar 0.7m zem zemes pietiks un 0.5m virs zemes.

 

Labots - eurotriper
Link to comment
Share on other sites

eurotriper
2015.03.29. , 22:39, Mezavecis teica:

 

da kādiem biezajiem, koki nemaz nav tik dārgi salīdzinot ar blokiem

es vienkarsi mēģinu atrunāt cilveku lai jamais neceļ šķūnīti no gāzbetona

 

Labots - eurotriper
Link to comment
Share on other sites

eurotriper

koka šķūnītis materiālos kaut kur aptuveni 500ebreji

uz betona kājiņām

tipa ierakt zemē četras 150mm kanalizācijas trubas ar betonu

pluss - projekts nav vajadzīgs

Labots - eurotriper
Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , eurotriper teica:

WRONG - viedņus vedo no finiera

WRONG - no finiera, kas ir 1-2mm biezs neko neuztaisīsi, saplāksnis, tā cita lieta

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , snukurins teica:

Pilnīgas muļķības,koks mūdienās ir pieejams tikai biezajiem

Tu tak biezais, ko raudi?

Link to comment
Share on other sites

  • Guest locked this tēmaa
Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...