Jump to content

Būdas pamatu betonēšana


Mezavecis
 Share

Recommended Posts

Mana pieredze pirtiņai 24 m2

 

Pamati sausā smiltiņā ar gruntsūdeni 2m dziļumā : 0,5 m,  pēda: 20 cm un M5 klases fibo bloki (man būtu derējuš pat M3) + normāla hidroizolācija.

Grīda: satrambotas smiltiņas - var ar bluķi tādam izmēram, ja pieliek manus divus pusaudžus pie darba (tikai jāizrubī internets uz dienu:)) + 10 cm šķembas (satrambotas) + uzkaisītas smiltiņas + 5 cm putupolistirols (zilais) + 8 cm betona ar 10X15 cm armējumu. Pa virsu tur man iflīzes un turas jau 7 gadus - nekas nejuk:)

 

Pamatu pēda un grīdas segums, cik nu tur vajag to betonu var iejaukt pat ar rokām.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mezavecis

    31

  • Ronalds

    12

  • vvv

    20

  • alusbundza

    18

Ronalds

Mežaveci, ja vēlies piebūvi pa lēto, nāksies tevi apbēdināt. Tā nav jauna 1 grupas būve, tā ir dzīvojamās ēkas rekonstrukcija ar visām izrietošajām sekām - projekts, saskaņošana, būvatļauja, nodošana ekspluatācijā.  

 

Arī būvniecība nebūs pa lēto... 

 

Jūras konteiners ir pa lēto, var nokrāsot pieņemamā krāsā, ar laiku uztaisīt glītu 2 slīpu jumtiņu, apaudzēt ar vīteņaugiem vai apšūt ar dēlīšiem.

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

ronalds_

Kurš likuma punkts to nosaka? Es taču mājas sienu neārdu nost, jumts paliks neskarts un pamatus arī netaisos aiztikt.

 

P.S. Jūras konteineru kopā ar mani sieva izsūtīs trimdā, jo tādu briesmoni nekad neatļaus uzstādīt  :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

projekts, saskaņošana, būvatļauja, nodošana ekspluatācijā.

 

Cik esmu dzirdējis, tad - ja visu iztaisi pēc gostiem (standartiem), tad vari taisīt projektu arī post factum - jaukt nost nevajadzēs, bet tas jau no katras būvvaldes atkarājās.

Link to comment
Share on other sites

man liekas, ka 1. grupā šīs ieļaujas, skatoties gan kā noformē.

 

1) Mazēka (vienstāva ēka, t.sk. nojume un palīgēka, kuras apbūves laukums nav lielāks par 25 m2)


vai šis:

 

2) Ārpus pilsētu un ciema teritorijām vienstāva lauku saimniecību nedzīvojamā ēka, kura nav paredzēta dzīvnieku turēšanai, un palīgēka (piemēram, saimniecības ēkas, noliktavas, šķūņi, pagrabi, nojumes, garāžas) ar apbūves laukumu līdz 60 m2

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Osscar, šajos punktos neiekļaujas! Cik zinu mežavecis ciematā mitinās (otrais punkts atkrīt), un viņš nav ieplānojis brīvstāvošu ēku (palīgēku) vai nojumi.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ēka jau būs brīvstāvoša ar saviem pamatiem un savu jumtu, kas balstīsies tikai uz savām sienām. 

Link to comment
Share on other sites

projekts, saskaņošana, būvatļauja, nodošana ekspluatācijā.

 

Ar šo ir tā, ka jārēķinās pēc situācijas:

Man pašam mantotā zeme Peirīgā ar mazo zemes nodokli un vecu māju (graustu) ar 90% nolietojumu - nekustāmā īpašuma nodoklis nekāds ~ 10Eiro gadā.

Ir uzbūvēta jauna māja jau 10 gadus - takšu netaisos to nodot ekspluatācijā, bet celta bez banku kredītiem. Paši pagasta veči tā dara un piemiedz acis uz šo problēmu:)

 

Ēka jau būs brīvstāvoša ar saviem pamatiem un savu jumtu.

 

Cel, bet ievēro visus noteikumus, lai , ja kas, vēlāk varētu sakārtot papīrus!

Labots - gitis
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Re kur par tām 1. kategorijas ēkām ir vesela diskusija, kur pat daži pašvaldību būvvalžu vadītāji ir nekompetenti. Tāda aizdoma, ka daži arhitekti grib ieraut nāsī par pliku parakstu uz pirtiņu un suņu būdu "projektiem". Jaunie būvnoteikumi atvieglo mazo būvju celšanu, bet daudzi joprojām apgalvo pretējo, izdomājot pekstiņus.

http://m.la.lv/ari-mazekai-vajadzigs-projektetajs/

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Ēka jau būs brīvstāvoša ar saviem pamatiem un savu jumtu, kas balstīsies tikai uz savām sienām. 

Vai tad visas 4 sienas taisies būvēt? Parasti jau viena siena ir kopēja.

 

. Jūras konteineru kopā ar mani sieva izsūtīs trimdā, jo tādu briesmoni nekad neatļaus uzstādīt 

 

Nu ta lai goņī naudu par ko celt šķūni - arhitektūras šedevru. :D

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ēka nevar uz 3 sienām stāvēt? Pagaidām tavi izteikumi par kopējo sienu nekādi nav saistīti ar likumu, kas noteiktu šo būdu projektēt ar sertificēta arhitekta palīdzību. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

pašvaldību būvvalžu vadītāji ir nekompetenti.

 

 

bet celta bez banku kredītiem.

bet celta bez banku kredītiem! (ar visām no tā izrietošjām sekām)

Vismaz manā Stopiņu novadā noteikumi mainās mainoties vietām būvvaldes ķeizariņam (vai nu tam, cik Tu viņam esi pietuvināts).

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Kāds sakars te ar kredītiem? Protams, banka neļaus no pirksta izzīst gala objektu. Tas, ka kādam ir problēmas ar pašvaldību (iespējams, arī ar citām) iestādēm, ir cits stāsts citā diskusijā. Man problēmu nav un mūsu pašvaldībā ir sakarīgi cilvēki. 

 

ronalds_

Tu esi redzējis tos lētos konteinerus, kas tirgojas pa 1000 EUR? Norūsējuši, nodauzīti + durvis jāuztaisa no jauna, kas izmaksas sadārdzina vēl pa 50%, lai kaut kādu jēdzīgu izskatu var dabūt. Un jā, šiem konteineriem augstums neatbilst manām vajadzībām - 2m. Un pa velti arī neviens tos nepiegādā. 

Link to comment
Share on other sites

Kāds sakars te ar kredītiem?

(ar visām no tā izrietošajām sekām)

Labots - gitis
Link to comment
Share on other sites

ZzigizZ

Sveiki.

Mans off-top...

 

Palasot tāds murgs izsitās, ka nenoturējos.

 

Kas tiek būvēts- pieliekamais granulām!

Problēma- citās telpās tās granulas izlieca sienas un mitruma uztraukums.

 

Mans ieteikums:

Tiek iedzītas zemē sešas plastmasas trubas, lai ir redzams, ka pagaidu būve.

Pamatos ieliekam vislētākos nohermetizētus blokus ar gaisa atstarpi grīdai. Kādi tur vēl pamati- grūti izdomāt, izskaitļot sēšanās iespējas???

Liekam brusu grīdu ar attālumiem pēc vajadzības (gostiem).

Ceļam sienas, ar piekļaujošo sienu mājai formāli.

Liekam jumtu

UN

beram granulas....

 

Atvainojos par off, BET....

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Man pašam ir tāds konteineris. Jā, bija norūsējis - drāšu birste, fleksis ar drāšu birsti. Nopucēju, caurumus aizmetināju, ar antikorozijas krāsu nokrāsoju. Neesmu estēts,  priekš manis pietiek. Katrā ziņā izskatās krietni labāk par neapmestu gāzbetonu. Un konteinera iekšējais augstums ir 2350mm.

 

Ar atvešanu, pamatu stabiņiem un piepucēšanu ap 1500 eur sanāks. Bet pa tādu ciparu sakarīgu šķūni neuzcelt!

Link to comment
Share on other sites

Es balsotu par ēku uz "pāļiem" kā piem., Cabo Cafe Ķīšezera krastā. Ēka uzbūvēta uz zemē ieraktām eļļas mucām (200L) un tālāk koka karkass. Īsta pagaidu ēka:)

Link to comment
Share on other sites

Panesās te off topics par juridiskām lietām (arī no manas puses- katram sava pieredze - bet kas zin, kas būs pēc kāda laika).

Varbūt par to vairāk nevajag (vismaz ne šajā tēmā).

Labots - gitis
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tiks būvēta granulu novietne ( 250 gb. 30kg maisos) + būcenis, kur novietot velo, zāles pļāvēju, lai atbrīvotu vietu garāžā. Problēma nav ar mitrumu, bet tas, ka man garāžā aizsista ar granulām un citu sņagu.

 

 

Kas tiek būvēts- pieliekamais granulām! Problēma- citās telpās tās granulas izlieca sienas un mitruma uztraukums.
 

 

Es negribu kaut kādas pagaidu būves, kuras bojā skatu un pēc tam čakars nevājš, lai novestu līdz sakarīgam rezultātam.

Link to comment
Share on other sites

 Nu nesāksim mācīt tēmas autoru par to, ko viņam vajag vai nevajag. To jau viņš ir izdomājis, ko viņam vajag, cik var noprast.

 Vajag pamatus, apmēram jau te tēmā izrunāja iespējamos risinājumus. Lai autors papēta.

 Ko autoram darīt:

 1) aizstaigāt līdz būvvaldei un izstāstīt savas vēlmes, tad redzēs, ko konkrētās pašvaldības būvvalde teiks, ņemot vērā, ka būvniecībā pamatīgi izmainījās likumdošana, un būvvaldes vēl tā pa īstam nav apjēgušas, ko kurā gadījumā prasīt, pirmā sezona tik tagad tā kārtīgi sākas pēc jaunā likuma, rudenī, ziemā lielākā daļa būvniecības bija objektu pa vecai kārtībai turpināšana;

 2) uzmeklēt kādu spečuku projektēšanā, iespējams, būs vajadzīgs projektētājs tāpat, ja būvvaldes prasības būs tādas, bet, jebkurā gadījumā, vismaz izrunāties ar projektētāju iesaku, būs vairāk sapratnes par to ko gribēt;

 3) parunāties ar kādiem celtniekiem, noteikti, ja grib būvēt paša spēkiem, profesionāļu padomi vienmēr būs noderīgi.

 Ēkas pamati ir tikai sākums. Lai arī liels pasākums pamati, bet ar to nekas vēl nebeidzas. Ēku dabūtu zem jumta līdz rudenim - ir ko iespringt. Būs krietni vieglāk, ja būvējot uzturēsi sakarus ar speciālistiem. Lai veicas un izdodas!

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

ImissimI

Obligāti pirms jebkādu darbu veikšanas (tajā skaitā melnzemes kārtas norakšanas) aizej uz būvvaldi. Pamati, betona lējums grīdai, piekļaujas pie mājas. Stipri šaubos, vai palīdzēs, tas, ka telpa būs mazāka par 25 m2

 

Vispirms izvēlies, kas tas tāds būs:

Kaut kas vienkāršs, un fiksi uznaglots.

Kaut kas nopietns, pareizs, pie mājas piederīgs.

 

Pa vidam netaisi - man laukos ir slikta pieredze ar fiksajām idejām un ašajām piebūvēm.

 

Par "bumbieri" - viss ir labi, ja ražotne ir tuvu, citādi otru cenu sastāda ceļa izmaksas. Pilns bundulis ir apmēram 8 m3.

Labots - ImissimI
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

nu vispār pirms dur zemē lāpstu dziļāk par cikturtiem pārdesmit cm ir vispirms jāsaņem rakšanas atļauja kas bez būvvaldes vēl ir jāsaskaņo ar visiem ieinteresētajiem komunikāciju kantoriem tipo Rīgas siltums/ūdens/gaismas/gāze citrus solutions utt. citādi var pārcirst teiksim optikas kabeli no RU uz SWED izraisot starpvalstu skandālu

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

 Ēkas pamati ir tikai sākums.

ēkas pamati ir 1/3 daļa no ēkas

 

 

Ēku dabūtu zem jumta līdz rudenim - ir ko iespringt.

3 m x 6 m būda?, tur pat nav kur ieskrieties..... 

Link to comment
Share on other sites

Nezinu visas nianses, kas Tev un kā, bet es teiktu, ka vajag taisīt uz betona stabiņiem (tas jau liekas, ka būs pa kapitālo, priekš šādas lietas), un atkritīs visa ķēpa ar veidņošanu un bumbiera saukšanu, varēsi visu pats mierīgi samaisīt. Ja vēl dabūtu zemes urbi, tad vispār pa smuko.. Un tad tikai koka konstrukciju virsū un aidā. Jumtu, ļoti iespējams, ka varēsi arī pats uztaisīt.

 

Man liekas, ka lentveida pamati un bloki ir diezgan liela izšķērdība malkas šķūnim, kur būves galvenā funkcija ir neļaut samirkt malkai.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

3 m x 6 m būda?, tur pat nav kur ieskrieties.....

Ja dzīvo mājās un neiet uz darbu, tad, jā. Citādi, pa vakariem, pa brīvdienām, varbūt vēl atvaļinājumu paņems, gan ir ko rukāt, lai paspētu. Mežaveci, uzraksti forumā, kā izdosies. Tos pašus pamatus, kad sabūvēsi, uzraksti. Būs interesanti palasīt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

To nu gan es nedarīšu, lai ko man kāds stāstītu. Esmu jau vismaz vienreiz pārracis teritoriju velkot elektrības vadus uz dārzu. Nu nav nekā tāda, kas mājas projektā nebūtu paredzēts. Zemesgrāmatā arī nav nekādu liegumu, līdz ar to nav vērts stresot. 

 

 

pirms dur zemē lāpstu dziļāk par cikturtiem pārdesmit cm ir vispirms jāsaņem rakšanas atļauju
 

 

Es teiktu tā, ja ir vēlme, vajadzīgie instrumenti un līdzekļi, tad darbs norit. Kā reiz tagad garajos un gaišajos vakaros gribas atslodzi no datora. Protams, pašai betonēšanai vajag vienu vai vairākas pilnas dienas, kā arī labvēlīgus laika apstākļus, kas varētu būt šaurais punkts. Pagājušā vasara šajā ziņā izbojāja šādus tādus plānus. Tuvākās nedēļās sazīmēšu savas idejas robežplānā un dažas skices uztaisīšu un tad došos uz būvvaldi, lai nenodarbotos ar tukšu muldēšanu.

 

 

Citādi, pa vakariem, pa brīvdienām, varbūt vēl atvaļinājumu paņems, gan ir ko rukāt
 
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

par pamatiem, tā, kā tagad ir slapjš laiks, tad izroc bedri 60 cm dziļumā tur, kur būs pamati, apskaties (patausti), cik slapja ir smilts, un cik ātri bedrē sakrājas ūdens,

tas, ka tev tur ir smilšaina vieta ir tev +, smilts salā minimāli izplešas, izņemot , ja tur nav pilnīgs ūdens....,

ja ir mālaina vieta, tad tas ir jārok ārā un apakšā ber rupju smilti, (vecos laikos būvēja uz smilšu pamatiem mājas, izraka pamatu vietu, iebēra rupjas smiltis, pa virsu akmeņus un tālāk guļbūvi)

palīg ēku nevajag samūrēt kopā ar māju, atstāj kādu 3 cm spraugu, to aizpūtīs ar putām,

 

ja izraktajā bedrē strauji no malām satecēs ūdens, tad ir 2 varianti, vai nu pamati jālej 90 cm dziļumā, vai arī pietiek 60 cm, bet tad pamatos iemūrē armatūru divos aukstumos, un neviena siena neplaisās lielā ilgstošā salā (klimats mums paliek ar vien siltāks)

virs zemes pietiek 20 cm...

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Vispār jau teritorija ir diezgan liels tuksnesis un ūdens ļoti ātri pazūd, jo māja ir uzkalniņā. Kaimiņš raka pagrabu un ūdens stabili stāvēja tikai 2m dziļumā. Tagad pēc lielā gāziena ūdens grāvī turas labi ja dažas stundas. Kad raku vadus rudenī 0.7m dziļumā, tad tur visur bija smiltis ar ļoti minimālām māla daļiņām atsevišķos slāņos (kad raka spici) bez slapjuma pazīmēm. 

 

Par ēkas spraugu arī tā biju plānojis, jo kamēr ēka nosēdīsies, paies vairāki gadi.

 

Laukos Talsu pusē, kur zeme ir viens māls, tur atceros, ka pamatus raka vismaz 1.5m dziļumā, kad taisīja mājai piebūvi.

Link to comment
Share on other sites

Starp esošās ēkas sienu un jauno piebūves sienu vienlaicīgi ar bloku mūrēšanu liek putupolistirola plāksnes. Tā ir tā deformācijas šuve, katra siena dzīvo savu dzīvi. Varētu jau nelikt neko, tikai mūrējot gadīsies sakrist tajā šķirbā javai, kas veidos saķeri starp sienām, kas nav pareizi. Montāžas putas pūst tajā starpā nevajadzētu gan.

Link to comment
Share on other sites

 Ja jaunbūvējamā ēka izplānota tā, ka jumta spāres liks perpendikulāri esošās ēkas ārsienai, tātad spāres balstīsies uz vienas piebūves ārsienas un uz kaut kā pie esošās ēkas ārsienas. Nav labi esošās ēkas sienas slogot ar papildus slodzēm neveicot nekādus pasākumus (pamatu pastiprināšana, piemēram). Ja Mežavecis taisītu piebūvei koka karkasa sienas, nobalstītu uz statņiem, būtu loģiskāk. Bet Mežavecis ietiepies mūrēt, tad gan vajag sienu. Kaut es joprojām nesaprotu, kā var iznākt lētāk gāzbetona bloku siena salīdzinot ar koka karkasa sienu. Cita lieta, ja gāzbetonu gribās, jo tā ir izdomāts, gribās tā un viss, tad neko, tad gāzbetons ir pareizi, bet ja vajag lētāko risinājumu - koka karkasa sienas viennozīmīgi.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Kāda vēl papildus siena? Lai nobalstītu jumtu, pietiek brusu pāri divām sienām paralēli garāžai un nostiprināt. Tāpēc ar nolūku ir siena pa vidu, lai pietiekami atbalsts un tiktu fiziski nodalītas abas telpas

 

Ieskatam bilde pamatiem un plānotām sienām. Proporcijas nav ievērotas. Garāžas lodziņš dabā nav centrā iemūrēts.

 

post-1472-0-05140300-1427741766.png

plans.png

Link to comment
Share on other sites

 Tagad skaidrs. Kā saka, labāk vienreiz redzēt, nekā simt reiz dzirdēt.

 Jā, ja visas ēkas sienas mūrētas, apmestas (vai siltinātas un ar līmjavas apmetumu), tad vizuāli simpātiskāk būs arī piebūves sienas tādā pašā izpildījumā. Ja vēl jumta slīpumu izveido pielāgotu esošās ēkas jumtam, galā pavisam smuki sanāks.

 Tikai tavs plāns liecina, ka nebūs tev tur nekāda atsevišķi stāvoša mazēka. Tā ir klasiska piebūve. Tātad ēkas rekonstrukcija. Tātad iecere, tātad būvatļauja, tātad tehniskais projekts un tā tālāk. Neticu, ka būvvaldē šo laidīs cauri kā atsevišķu ēku. Bet, kas zina, var jau būt. Lai jau veicas, ka iziet cauri pa vienkāršo.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ja kādam gribas būvvaldē piekasīties, varu starp māju iebūvēt OSB 10mm sienu vai 50mm putuplastu siltinājumam, un tad tā būs atsevišķi stāvoša ēka, kas faktiski arī tāda būs, jo visas nesošās konstrukcijas būs brīvstāvošas un nesaistītas ar mājas sienu. 

 

Jumta slīpums arī tāds arī domāts, lai vienā leņķī ar garāžu.

Link to comment
Share on other sites

 Mežaveci, kā tad tu iedomājies? Visās ēkas, kuras rekonstruē izbūvējot piebūves, tā vien nokrāmē esošās konstrukcijas ar jaunajām. Tak vienmēr cenšas cik vien iespējams neslogot esošo. Esošā ēka ir gadus nostāvējusi, notikusi sēšanās, viss nostabilizējies. Būvē kaut ko blakus, tur viss vēl priekšā - nostaigās kaut kas, kaut kāda sēšanās būs, ja jauno ar veco sajūgsi, būs visādi nepatīkami momenti. Aizej vien uz būvvaldi. Tik nesapārdzīvojies, ja tev to rekonstrukciju piesien, pēc tavām bildēm tā izskatās. Un nav ar tas nekāds pasaules gals. Tādu nelielu piebūvīti pats sazīmēsi, gan atradīsies kāds arhitekts, kas parakstīs par nelielu samaksu. Tāpat vēl līdz būvniecībai piemērotiem laika apstākļiem vēl jāgaida.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

vvv

Atrodi rekonstrukcijas definīciju (spēkā esošu) un tad padomā, kā to var sasaistīt kopā ar šo projektu. 

 

Es saprotu, ka šajā forumā patīk darīt lietas ar vērienu - atvest buldozeru, ceļamkrānu, piesaistīt pilsētas arhitektu un iztērēt štukas konstrukciju projektēšanai, lai uzceltu 18m2 būdiņu. Protams, vēl jāpiesaista advokātu, kas visus tiesiskos regulējumus analizēs. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 Atvainojos, ka pa vecam nosaucu - senāk bija jēdziens "rekonstrukcija", pēc jaunā regulējuma ir "pārbūve". Definīcija dota būvniecības likumā (1. pants 9) termins). Izlasīju, paskatījos uz tavu plānu, sapratu, ka tev ir būves pārbūve (pa vecam rekonstrukcija).

 Nu labi, Mežaveci, aiziesi uz būvvaldi, tur būs skaidrība uzreiz. Interesanta tēma izvērtās. Lūdzu pastāsti pēc tam forumā, ko būvvalde pateiks. Ļoti interesanti būs arī kādi būvniecības procesa apraksti no tevis pēc tam. Varbūt forumā attīstīsies sadaļas par būvniecību. Foruma biedru pieredze, zināšanas, tas viss ir ļoti apsveicami. Un skat, tā boot.lv forums sāks izskatīties zolīdi celtniecības jautājumos arī starp tīrajiem celtniecības forumiem. Kāpēc ne? :)

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Nu bet tu jau pats tā vietā, lai bez problēmām uzsistu koka šķūnīti, plāno kapitālu būvi ar dzelzsbetona pamatiem. Vēriens ir nopietns.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Koka šķūnī var glabāt granulas? Tas ir kompromisa variants starp cenu un galarezultātu. Ja jau tas koks būtu tik lēts, tad jau izvēlētos koku, bet lai kā rēķinātu, summas aiziet daudzos simtos, ja vien nav runa par neapstrādātiem, nežāvētiem dēļiem ar mizu, ko pēc tam novest līdz estētiskam skatam ir neiespējami. Kūti no tādiem var celt. 

 

Turklāt vajadzības neaprobežojas tikai ar granulām. Esmu redzējis sētas, kur piekakāts ar visādiem ātriem veidojumiem, konteineriem, kuri kā pagaidu būves stāv jau 30 gadus.  Vai to tiešām vajag?

Link to comment
Share on other sites

versatile

 

 

Turklāt vajadzības neaprobežojas tikai ar granulām. Esmu redzējis sētas, kur piekakāts ar visādiem ātriem veidojumiem, konteineriem, kuri kā pagaidu būves stāv jau 30 gadus. Vai to tiešām vajag?

+daudz

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Ja jau būvē kapitāli, tad ieteiktu padomāt par divām lietām:

Izmērs - 3x3 pieliekamais tiešām pietiks? Ieliksi tačku, riepas un zāles pļāvēju - ieiet iekšā vairs nevarēs. Piebūve piemēram 4x8m nemaksās diži dārgāk par 3x6.

 

Granulu nogāde pieliekamajā un līdz katlam. Ir Forši ja cieto kurināmo pa taisno var līdz katlam nogādāt - prasās durvis pa taisno uz māju.

Link to comment
Share on other sites

  • Guest locked this tēmaa
Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...