Jump to content

Pirmā spoguļkamera


TrakaisKodiens
 Share

Recommended Posts

Sveiki, biedri!

Vēletos dzirdēt Jūsu ieteikumus pirmās spoguļkameras iegādei.

Cenā līdz 500 eiro. Gribētos lai var arī filmēt FullHD, piespraust ārējos miķi.

Mūzīgais jautājums Nikons vai Canons?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • versatile

    12

  • Mezavecis

    10

  • LMT

    14

  • Emzijs

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

versatile

Filmēt? Canons.

uz nikona civilizētā veidā neuzdabūsi m42 vītnes stiklus, ar kuriem var tīri interesanti fimēt un kuru par lētu naudu pilns ebajs.

+Canonam ir STM objektīvi, filmēšanai reāli lieliski.

A ja gribi daud ar AF filmēt, var paskat'tiies uz Sony bezspoguļiem - arī feini un ar pārejām var dajebko pielikt.

Labots - versatile
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

TrakaisKodiens

kas ir m42 vītnes stikli?

Link to comment
Share on other sites

Rubenis

 

 

uz nikona civilizētā veidā neuzdabūsi m42 vītnes stiklus

Tāpēc ka??? Un nevajag par nespēju nofokusēt uz bezgalību, jo tā pāreja maksā nedaudz vairāk kā Canona pāreja.

 

Bet piekrītu - filmēt ar Canon, ja tomēr vairāk bildē, tad Nikon. 

Link to comment
Share on other sites

versatile
Un nevajag par nespēju nofokusēt uz bezgalību, jo tā pāreja maksā nedaudz vairāk kā Canona pāreja

Un ta pārejai iekšā ir, ielākoties, pudeļdibena kvalitātes stikls (mēdz būt labie varianti ar lasāmbriļļu līmeņa optiku) bez pārklājumiem, kas jau tā, bieži ne pārāk spīdošo vecās optikas kvalitāti noēd - ne tikai izšķirtspēju, bet arī kontrastu, pateicoties atspīdumiem lēcās, nerunājot par aberācijam un citu šņagu.

A uz kanona pāreja ir prosta truba, pat ja tur ir af-confirm čips, piemēram.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Rubenis

 

 

Un ta pārejai iekšā ir, ielākoties, pudeļdibena kvalitātes stikls

Man ir padziļinātā, bez stikla, bet var nofokusēt uz bezgalību. Tiesa gan vairs Ebay nevaru atrast. 

Link to comment
Share on other sites

versatile

Pa visiem gadiem ne reizi tādu neesmu redzējis - tu var jebkuru stiklu uzlikt? Jo atšķiras ne tikai darba attālums, bet arī bajonetes diametrs.

Link to comment
Share on other sites

Canon 700D izskatās, ka ierakstās budžetā. Ja dikti gribas tieši spoguli, tad tas varētu būt vistuvāk īstenībai.

Link to comment
Share on other sites

Rubenis

 

 

Pa visiem gadiem ne reizi tādu neesmu redzējis - tu var jebkuru stiklu uzlikt? Jo atšķiras ne tikai darba attālums, bet arī bajonetes diametrs.

Vai var uzlikt visus es neesmu porvējis, bet tik cik man ir m42 stikli - visi der un fokusē uz bezgalību. Man ir viens Helios 58mm f2 un viens Industar 50mm f2.8 un 135mm f3.5.

Pāreja vizuāli pat ļoti neatšķiras no standarta, bet vītne pati ir nedaudz dziļāk un attiecīgi malas ir frēzētas nost (cik man tā saprašana ir).

Link to comment
Share on other sites

versatile

Hm. Man domāt, ka tur ir vērt būt uzmanīgam, jo dažiem vecajiem stikliem pakaļējais lēcu bloks var iebīdīties drusku kameras iekšpusē - ar padziļinātu pāreju komplektā var sanākt šaize.

Bet nu forši, ka Tev tāda ir. Es ieteiktu nomērīt, pasūtīt lai kāds ar cnc izfrēzē, un uztaisīt mazo biznesu.

Link to comment
Share on other sites

Rubenis
Es ieteiktu nomērīt, pasūtīt lai kāds ar cnc izfrēzē, un uztaisīt mazo biznesu.

Patiesībā šis varētu aiziet. Paldies par ieteikumu.

 

Bet atgriežoties pie topika - autoram prasība ir tikai lai ARĪ varētu filmēt. Tad jautājums ko darīs vairāk - filmēs vai fočēs. Un ja filmēs, tad cik profesionālā līmenī???

Labots - Rubenis
Link to comment
Share on other sites

versatile

 

 

Paldies par ieteikumu.
Ai, nu kā nu biedrs biedram par neciliem 20% neizlīdzēs...
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

J.Reinis

Manas piecas kapeikas par tēmu - mūsdienās iesācēju/semipro lauciņā parādās bezspoguļa kameras, kas izkož spogulenes. Tām ir gandrīz tikpat plaša native stiklu izvēle, turklāt ir bajonetes arī priekš visiem esošajiem lēcu mountiem, un patīkamāka cena, izmērs un resurss (nav mehānikas). Turklāt tās izvēlas it sevišķi tad, ja domāts arī filmēt - hibrīda follow-focus un citi labumi, kas citādi ir vien dārgajām spogulenēm.

 

Neesi domājis par Alpha A6000, vai kaut ko no šitās sērijas? Kā reiz Tavā budžetā varētu iespiesties kit's.

Labots - J.Reinis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

d3200 tagad var dabut par diezgan labu ciparu?

bildes 10/10 sanak, video gan tizli ka auto-nefokosejas bet kvalitate ari laba video tikai tas viens stulbums ka nefokosejas pats.

 

tas sony alphas nez nez..cik ir bijusi nex serijas viniem ir salidzinosi labi video bet attelu kvalitate ja tadam d3200 ir 10/10 tad tam 8/10 , toties baigi forsi atri fokosejas un vietu aiznem ieverojami mazak.

 

 

325eir

http://moblive.lv/index.php?route=product/product〈=lv&product_id=54235&path=300_407

neko labaku neatradisi paslaik pec attela kvalitates/cenas

 

 

 

 

 

Vispar kadam ten ir tada a6000 ? pec spec izskatas varen laba un galvenais praktiski maza, bet varen padarga vel.

Labots - kmna
Link to comment
Share on other sites

asaris555

Cilvēks meklē pirmo spoguli, bet jūs uzreiz klūpat virsū ar M42 un vēl visādiem brīnumiem.

Lētākā kamera ar kuru reāli var arī pelnīt naudu reāli ir Canon 600D- labs sensors, labas videoiespējas. Ne tas ērtākais body, bet kā pirmā kamera būs ok.

Varēsi uzlikt Magic Lantern, ja gribēsi papildus fīčas, manuālo skaņas ierakstu (google it).

500EUR budžetā vajadzētu ierakstīties 600D+ KIT objektīvs ar IS+ lietots 50mm f1.8.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

TrakaisKodiens

doma izmantot kameru 50 uz 50 filmēšanai un fotogrāfēšanai.

par body aptuveni skaidrs, bet ko Jūs ieteiktu no optikas sākumam?

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Pa ļoti labām naudām tagad var dabūt D5100, kas ir ar D7000 sensoru, var arī D3200, kas ir ļoti populārs. un klāt kādu fiksēto objektīvu.

Labots - Kaspars12
Link to comment
Share on other sites

 

 

ko Jūs ieteiktu no optikas sākumam?

Sākumā ņem ar KITu, pēc tam sapratīsi ko vajag, varēsi apgreidoties 


 

 

neuzdabūsi m42 vītnes stiklus

nafig nevajag. Esmu te pāris vecos mauālos stiklus patestējis - ta viņiem tādas aberācijas, ka maz neliekas.

Link to comment
Share on other sites

Loading

Man ir D3300. Sākumā bija grūti pierast pie auto-fokusa neesamības filmējot. Filmēšanas laikā veicot fokosēšanu var dzirdēt motoriņa skaņu....

Link to comment
Share on other sites

versatile

Canonam ir STM stikli - video filmēšanai ļoti labi, neko nedzird no fokusēšanās.

No sākuma stikliem man dikti patika 18-135 canona variants ar IS un STM. Nezinu cenu, gan jau, ka viss budžets aizietu.

Bet kvalitāte pieņemama, universāls, un fokusējas ātri un precīzi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

 

 

Vispar kadam ten ir tada a6000

 

Ir gan :D 

Link to comment
Share on other sites

man ir Canons 1100D ar kitu, par video kvalitati nesudzos. bet nju filmejis esu takai jaungada uguņošanu.

Link to comment
Share on other sites

The_Saint

Ja body only budžets ir 500€, tad varbūt ebay var par to naudu jau atrast panasonic gh3, kas jau ir ļoti labs filmēšanas aparāts...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Larijssene

Ja filmēšana nebūtu prioritāra tad pa 500 euro jau var labu labo K-5iis dabūt. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Sveiki!

Analoģiska situācija arī man, meklēju pirmo spoguleni, taču prioritāte uz bildēšanu.

Skatos gan price/performance robežās. Kā ir ar lietotajiem aparātiem?

Nikon D-40, Canon EOS 350d, Canon EOS 20d. ?

Nenopeļiet mani, jūsu acīs gan jau tie aparāti ir veci mēsli, jo visu tak visi var atļauties veikalos ar veikalu uzcenojumiem jaunu pirkt, bet kā jau minēju, mana prioritāte ir pamatā tikai bildēšana, jo  pat ar telefona kameru sanāk labākas bildes, kā ar savu laik pirkto ziepīti.

Link to comment
Share on other sites

Šie, minētie, tikai sabojās priekšstatu par spoguleni...

Ir kaut kāds budžets šim pasākumam?

Link to comment
Share on other sites

Ja jau skatos lietotus, tad pats saproti, kāds budžets. Ne vairāk par 200€ lietotam.

Link to comment
Share on other sites

Long John

Vecās Canon (utml) spogulenes neiesaku kaut vai dēļ ļoti zemā izmantojamā ISO.

Ja naudas maz, tad  jau labāk kādu jaunākas paaudzes mazlietotu sākumlīmeņa 1100D utml., ar kit. objektīvu 18-55 (tikai ar IS). 

Piemēram-

  https://www.ss.lv/msg/lv/electronics/photo-optics/slr-cameras/canon/bfdkgl.html

Ar laiku jau nāks sajēga un pats skatīsies ko labāku. 

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Tie minētie tiešām riktīgi izrakteņi, vējā izmesta nauda, nekas vairāk. Pa tiem 200 EUR biku varbūt pieliekot var ebajā kādu Canon 50d nomedīt. Kitu var uz vietas piepirkt klāt pa nelielām naudiņām.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja naudas maz, tad jau labāk kādu mazlietotu sākumlīmeņa 1100D utml., ar kit. objektīvu 18-55 (tikai ar IS). Piemēram- https://www.ss.lv/ms...non/bfdkgl.htmlAr laiku jau nāks sajēga un pats skatīsies ko labāku.

Hmm, šis vēl jā, tomēr kādi 100€ lētāk, kā veicī, uzcenojuma daļa.

Tad saki, šis būtu tas, ar ko varētu sākt mācīties, un sanāktu kas labs arī dienas tumšākā pusē?

Link to comment
Share on other sites

Long John

Mācīties var ar dajebko, ka tik galva strādā.... :yahoo:

Šis vienkārši ir gana labs par savu naudu. Objektīvs, protams vienkāršs, bet ikdienai derēs.

"Mākslai" sākumam var pajemt EF 50/1,8- lietotu ap 70 Eur var dabūt. Labiem objektīviem gan būs krietni nopietnāk jākrāj.

Labu bildi jau galvenokārt veido objektīvs un bildētāja smadzenes.

Kamera (body)  tikai palīdz to darīt ērtāk un precīzāk.

 

Protams, ar dikti vecām kamerām (body) būs problēmas- gan ar sensora izšķirtspēju (mPix daudzumu), gan gaismas jūtīgumu (iespēju bildēt sliktā gaismā), gan gaismas mērīšanas un fokusēšanas sistēmu ātrumu un precizitāti, gan iebūvētā procesora "jaudu" un, protams- tīri mehānisku nodilumu slēdzim utt..

Nesteidzīgām "mācību fotosesijām" labos gaismas apstākļos ar mazkustīgiem objektiem derēs pat pašas pirmās digi-spogulenes, "trauku" galerijās WEB izšķirtspējā dižu atšķirību nemanīs,  taču uz izcilu bildes kvalitāti lielākos formātos un iespēju operatīvi bildēt ātrus notikumus (sportu utml) var necerēt...   :sorry:

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

 

 

Šis vienkārši ir gana labs par savu naudu. Objektīvs, protams vienkāršs, bet ikdienai derēs. "Mākslai" sākumam var pajemt EF 50/1,8- lietotu ap 70 Eur var dabūt. Labiem objektīviem gan būs krietni nopietnāk jākrāj. Labu bildi jau galvenokārt veido objektīvs un bildētāja smadzenes. Kamera (body) tikai palīdz to darīt ērtāk un precīzāk.

Tas varētu būt labs variants, vēlāk paņemtu objektīvu , kā saki ''mākslai'', tad jau pamazām uz priekšu, lai to lietu apjēgtu.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

a6000 tikko izgāja life runtime test, varbūt vēlāk uzrakstīšu atskaiti, bet šī 625+eur kamera mani nomocīja ar izrubīšanos pārkaršanas dēļ, izrubīšanos battery end dēļ, tīri teorētisko MF un DMF režīmu, kurus kaujas apstākļos ir nereāli pielietot, elektriskā zoom darbība arī ir nepieņemama kaujas video apstākļos. Kamera pati ir lieliska, BET nu nespēj viņa darboties video režīmā kaujas apstākļos un pilnīgi noteikti ar to nevar filmēt pasākumus par kaut kādu samaksu.

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

Boni - video flmēšanai nepieciešma video kamera un punkts. Fotokamerām video režīms uzskatāms par bonusu nevis pamata fīču.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Vecos Canon gan neņem, visticamāk, tiem būs nelabojami errori (99 zibspuldzes errors vai kas tāds).

 

Labāk pavisam lētais 1000D vai 1100D, tomēr tie ir nedaudz uzticamāki.

 

Vispār 200 eur par spoguleni nav labi, prātīgāk no nesalūšanas viedokļa būtu kāds vecais Sony NEX (NEX-5, NEX-5R). Tos šobrīd var dabūt ar kita 18-55 mm ap 160 eur.

Link to comment
Share on other sites

Tad jau labāk uz D3200 Nikonu @LMT , dēļ tā ka kit objektīvs ir sakarīgāks. (vs Canon 1000D/1100D) 

Labots - Simsons2
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Žaks Noriss

Kas tad spogulim var salūzt? Parasti slēdzis nobirst, bet tas nav tik dārgs, lai to varētu nemainīt. "Mājas aparātam", kurš vairāk plauktā stāvējis, parasti noskrējiens ir tik mazs, ka vēl ilgi nenonākt līdz slēdža maiņai. Vecajām mizām bija risks CF kājiņas nolauzt, akumulatori pussprāguši.  

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

@@Mezavecis, es jau nesaku ka nolūzt fiziski. Esmu redzējis vairākus ļoti vecus 350D, 400D, tie visi agrāk vai vēlāk sāk slimot ar erroriem.

 

https://www.google.lv/search?q=canon+400d+error&oq=canon+400d+error&aqs=chrome..69i57j0l5.8503j0j7&sourceid=chrome&es_sm=122&ie=UTF-8

 

Turklāt ja iet budžetā, tad par visiem 100% un CF kartes īsti par naudasmakam draudzīgām netiecos uzskatīt. Varbūt nieki, bet 16 GB Class 10 SD karte maksās 4x lētāk par 16 GB CF.

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Kāpēc gribi spoguli ?

 

BEZspogulis ir daudz ērtāks ierindas lietotājam, lēnām par labu bezspoguļa verķim arī es nosveros :)

 

Ja spogulus must have, tad ss ir tīri labi piedāvājumi. Zvani, brauc uztestē un pērc nost.

 

Canon https://www.ss.lv/msg/lv/electronics/photo-optics/slr-cameras/canon/bfdkgl.html

un

Nikon https://www.ss.lv/msg/lv/electronics/photo-optics/slr-cameras/nikon/bfmpfo.html

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...