Jump to content

Video karte, procesors un mātesplate par €600


akuustik
 Share

Recommended Posts

Hey! Vēlos uzlabot savu datoru priekš spēlēm, vajadzīgās komponentes - video karte, procesors un mātesplate. Budžets €600. Vēlams sarakstu ar komponentēm no interneta veikala 1a.

Link to comment
Share on other sites

Varu piedāvāt lietotus:

i7-4770S - 215€ 

Gigabyte GA-Z97X-GAMING 3 - 85€ - garantija vairāk kā pusotrs gads

ASUS Radeon R9 280X - 195€ - garantija vairāk kā pusotrs gads

Link to comment
Share on other sites

Kādas ir tava esošā datora specifikācijas? Tēmēju uz barošanas bloku, korpusu, HDD un RAM.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Variants nr. 1.

INTEL® CORE I5-4460 3.2GHZ 6MB LGA1150 BX80646I54460SR1QK

GIGABYTE GA-B85M-D3H

GIGABYTE GF GTX970 4GB GDDR5 PCIE GV-N970IXOC-4GD

 

Variants nr. 2.

INTEL® CORE I5-4590 3.3GHZ 6MB LGA1150 BX80646I54590SR1QJ

GIGABYTE GA-B85M-D3H

SAPPHIRE AMD/ATI RADEON R9 290 4GB GDDR5 PCIE 11227-00-40G

 

Es personīgi izvēlētos variantu nr. 2, jo būs nedaudz spēcīgāks procesors un vairāk biti+vram, (GPU) BET, es Tavā vietā nogaidītu GTX 960 4GB versiju (960 4GB + i5-4690) vai Radeon R9 300 sēriju.

 

GTX 970 ir nedaudz spēcīgāka par R9 290, bet es iemetu mini 970 versiju, kura ir nedaudz underklokota dēļ sava izmēra. (nekas liels, bet manāmi) Parastā būtu ~20 euro dārgāka, kas budžetā īsti neiederas.

Labots - Guest
Link to comment
Share on other sites

GTX 960 ar 4GB VRAM? Murgs kaut kāds. Kam tas ir vajadzīgs? Te tikai un vienīgi gaidīt R300

Link to comment
Share on other sites

Mana arī, ņem manu komplektu, būs labais! Ņemot visu kopā iznāks tikai 480 eiro, varēsi vēl ko piepirkt klāt par atlikumu. :)

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Beidziet uzbāzties ar saviem piedāvājumiem. Teica 2x, ka vēlas jaunu. Vienalga, ka vienreiz atvērta vai apostīta. Izfunktierēt no zila gaisa viņš nevar, ja kādai no jūsu piedāvātajām komponentēm ir defekts. Čeki, taloni u.c dokumenti nelīdzēs, ja jūs būsiet jau nesuši uz garantiju un pasūtīti 2x mājas tālāk. (ja kaut ko paši esiet saplēsuši) Riski ir dažādi, tāpēc labāk pirkt jaunu no i-veikala pa taisno. Pats esmu daudz reižu iegrābies, tāpēc uz lietotām precēm skatos uzmanīgi, kaut lietotas 2x mēnešus. Jo vairāk uzbāzīsieties, jo mazāka interese būs kaut ko no jums pirkt. ;)

 

Prātīgākais būtu jau iepriekš minētais R300 variants. Ja niez nagi, iegādājies procesoru+mātesplati, bet videokarti pēc tam. Kad iznāks R300, tad R200 cenas nokritīsies krasi + būs pilns ar sludinājumiem. Būsi iepircis R9 280X/290 un pēc tam to nožēlosi, jo cena būs zemē.

 

 

Tavā vietā nogaidītu Radeon R9 300 sēriju.

 

 

Te tikai un vienīgi gaidīt R300.

 

Edit: Piekrītu Borjam. Naudas izmešana, ja netaisies strīmot vai darīt kaut ko nopietnāku.

Labots - Guest
Link to comment
Share on other sites

akuustik

Paldies par informāciju. Iespējams, ka vēl ir kāds viedoklis?

Link to comment
Share on other sites

Ja interesē jaunas detaļas, tev ir tikai divi varianti - GTX970 vai R9 290 ar attiecīgi kādu haswell i5. Trešais variants ir gaidīt kaut ko jaunu, visdrīzāk R300 sēriju un varbūt pat Skylake pročus. Tas būtu daudz saprātīgāk. Citu variantu tev nav.

Link to comment
Share on other sites

Tas, ka i5 būs katrā no variantiem, ir pašsaprotami, jo i5 ir must have. Ja nodarbojies ar overklokošanu, tad varam skatīties uz i5 K versiju, bet tad jāpērk dārgāka mātesplate, kas videokartes budžetu samazinās. Spēlēm tas neder. 

 

Ja niez nagi, tad ņem vien šo -

 

Variants nr. 2. INTEL® CORE I5-4590 3.3GHZ 6MB LGA1150 BX80646I54590SR1QJ GIGABYTE GA-B85M-D3H SAPPHIRE AMD/ATI RADEON R9 290 4GB GDDR5 PCIE 11227-00-40G

 

 

Link to comment
Share on other sites

Es ņemtu gtx970, bet ne to kas 1a. Citos internetveikalos pa to pašu naudu var dabūt sakarīgu neapgraizītu karti. Spēlēs vidēji būs +5 fps kā arī uz pusi mazāks enerģijas patēriņš un vēsāka karte salīdzinot ar r9 290.

Link to comment
Share on other sites

390X ir gatava, bet release droši vien tikai pēc Titan X izlaišanas. Priekš tās kartes nāktos pastiept budžetu arī, jo viņa it kā būs jaudīgāka par titan x, kas būs priced kā minimums @1kUSD. Parādījušās ziņas, ka R300 sērijā neiekļaus nekādus rebrandus, un visas kartes būs pavisam jaunas. Tas nozīmētu, ka 380X un zemākās kartes visdrīzāk iznāktu tikai vasaras sākumā vai vasaras vidū.

Link to comment
Share on other sites

Saliksim variantu no bm.lv - (veikals ļoti labs un ar cenām draudzīgs, viss notiek ātri un ar garantiju problēmu nav, iepērkos tikai tur) 

 

1. EVGA GeForce GTX 970 ACX 2.0, 4GB GDDR5 (256 Bit), HDMI, 2xDVI, DP (04G-P4-2972-KR) - 350 euro

2. MSI B85M ECO, B85, DualDDR3-1600, SATA3, HDMI, DVI, VGA, mATX - 65 euro

3. Intel Core i5-4570, Quad Core, 3.20GHz, 6MB, LGA1150, 22nm, 84W, VGA, BOX (BX80646I54570 928636) - 199 euro

 

Kopā 614 euro un variants ir pat ļoti labs. EVGA kartis ir vienas no labākajām, (ja ne pat labākās) nesen @BM viņas parādījās un Amerikā ir augstā cieņā, tāpat kā Eiropā. 

 

Ir arī Gigabyte GTX 970 neapgrieztā versija par tādu pašu ciparu - 350 euro.

Gigabyte GeForce GTX 970 OC, 4GB GDDR5 (256 Bit) (GV-N970WF3OC-4GD)

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kādi vēl murgi par EVGA kartēm kā labākajām? Viņi ar pirmo reizi pat heatsinku nespēja taisni uzlikt!! Un klokojamība? Es nesaprotu, kā var fanot par kaut kādām MSI un EVGA kartēm, ja šajā raundā skaidri uzvarējušas ir Gigabyte un Zotac kartes.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Es neesmu teicis, ka ir labākās, bet ir vienas no labākajām, (pieņēmu tādu iespēju, ka varētu būt top 1, bet konkrēti kā faktu to neuzstādīju) vadoties pēc cilvēku viedokļiem un šo karšu popularitāti @US/EU. (EU esam arī mēs, bet BM ir pirmais LV veikals, kur EVGA GPU ir pieejamas) Esmu lietojis gigabyte kartis, vienreiz gadījās brāķis u.c problēmas, tāpēc pie viņiem vairs nevēlos atgriezties, kamēr sapphire kalpoja un kalpo godam šo baltu dieniņ. (lietotas vairākas Sapphire GPU, neviena nav noklājusies) Par overklokošanu neprotu teikt, jo ar to neesmu nekad nodarbojies, nav arī interese. MSI kartes klokojoties labi, cik dzirdēts. +dzesēšana arī neesot no tām sliktākajām. Pie tam, @BM ir pieejamas arī Zotac kartis, kuras maksā nedaudz mazāk par gigabyte/evga, ja spiežam uz tiešiem 600 euro. ZOTAC GeForce GTX 970, 4GB DDR5 (256 Bit), HDMI, 2xDVI, DP (ZT-90101-10P)

 

@Emilz, kāds ir tavs viedoklis par Gainward GPU? 

Labots - Guest
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Nav pieredzes ar Gainward, un neko daudz par to neesmu dzirdējis. Man pašam personīgi pārsvarā ir bijušas tikai MSI, Asus un Gigabyte kartes, un nav tā, ka būtu atšķirīgas sajūtas par kādu no tiem.

GTX 970 raundā uzvarētāji ir Gigabyte 970 G1(laikam vislētākā no visām trim, alumīnija fan shroudi, backplate), Zotac AMP Extreme(aizņem, šķiet, visvairāk vietu no visām trim, laikam arī visdārgākā, bet klokojas ļoti labi un kopumā vēsa. Fan shroud plastmasas) un Galax HOF(Šķiet, no trim šī bija vismazāk pieejamā karte). Tiem visiem tiešām ir visaugstākā klokojamība un vislabākie čipi.

Pēc tam nāk arī MSI 970 Gaming un citi (klokojas mazliet švakāk, nedaudz karstākas), Zotac AMP Omega, Gigabyte Windforce, Asus Strix, Galax EXOC un varbūt pāris citi. Paskatījos ACX 2.0 review(veiksmīgi salabojuši arī heatsinka saskares problēmu), tas ir jau labāks, bet vienalga neizspiedīs no pozīcijām pašas labākās 970s.

Labots - Emilz
Link to comment
Share on other sites

akuustik

Man radās jautājums - cik gadus es varēšu priecāties, es lieku uzsvaru uz "priecāties", ar i5 un GTX 970?

Link to comment
Share on other sites

Nākotni paredzēt mēs nevaram, bet priecāties par šādu kombo varēsi ~2 gadus. Par procesoru noteikti, jo viena no piecām spēlem izmanto 4 kodolus.

 

CPU strādās ļoti labi ar jaunākajām spēlēm 2+ gadus. Par GPU gan tā nevar teikt. Pēc 2 gadiem būs jāmaina, ja vēlēsies saglabāt ļoti solīdu FPS.

Link to comment
Share on other sites

Divi gadi pat priekš 1080p ir ilgs laiks. Saka, ka The Witcher 3 FHD izšķirtspējā ar GTX 980 ies tikai uz medium, un arī ne ar stabiliem 60fps. Paskatīsimies, kas būs ar GTAV un vēl pāris geimiem, bet divi gadi no šodienas ir pārāk optimistiski.

Link to comment
Share on other sites

Toļiks
(labots)
Es nesaprotu, kā var fanot par kaut kādām MSI un EVGA kartēm, ja šajā raundā skaidri uzvarējušas ir Gigabyte un Zotac kartes.

 

Pašam ir bijušas asus, msi un gigabyte kartes pašam personīgi vairāk patīk tieši asus un msi kartes jo ir klusākas un izskatās foršāk, vienīgais gigabyte pluss ir tas ka laikam labāk klokojās ja nemaldos bet man tas ir mazsvarīgi jo oc netaisu un arī ja taisītu tie daži megaherci šurp turp neko daudz neizsaka.

 

 

Nav pieredzes ar Gainward
Nekas labs tur nav....  Labots - Toļiks
Link to comment
Share on other sites

akuustik

Palielināju budžetu līdz €800 un pasūtīju šādas detaļas -

C6W7Fg9.png

Link to comment
Share on other sites

Gestapo

Nu, un ko tu gribi, velti izmeti naudu par i7, bet dari kā gribi un kā Tev priekšā saka balsis galvā :D 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Tas 4790 ir bezjēdzība tikai spēlēm. Naudas izmešana. Būtu labāk paņēmis ssd, jēga būtu bijusi lielāka, pat spēlēm.

Link to comment
Share on other sites

Kādēļ Tu nāc pēc padomiem, ja tos neņem galvā tāpat? Teicām taču, ka i7 priekš spēlēm ir naudas izmešana.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

akuustik

Paldies par vēlmi man palīdzēt, bet tā kārtīgi izdomāju, ka bez spēļu spēlēšanas noteikti lietošu Photoshopu un pastrīmošu. Ar overklokošanu nenodarbošos, tāpēc i7 stoks būs tieši laikā.

Link to comment
Share on other sites

Sākumā minēji, ka priekš spēlēm, bet tagad jau PS u.c agregāti? Tas "noteikti" tā arī nekad nenotiks. Draugs, kas ieteica i7, tas arī pierunāja "lieki izmest naudu"? Vismaz tagad zināšu, ka nav vērts tev nākotnē kaut ko ieteikt. ;)

Link to comment
Share on other sites

akuustik
(labots)

Es jau biju gatavs ņemt tevis doto variantu no BM, tikai tur līzinga nosacījumi nederēja, tad pakonsultējos ar citiem cilvēkiem, domāju, ka vajag GTX 970, tomēr klāt prasās i7, ja taisos arī pastrīmot, neklokot i5 un aktīvāk Photoshopu padzenāt, agrāk tas darīts ļoti aktīvi, tikai šobrīd tā retāk un tikai savam priekam, bet labāk apgreidoties ar lielāku rezervi. Starp citu, ja es ņemtu i5, tad to vajadzētu overklokot un tādā gadījumā vajadzētu labu dzesi, kas arī maksā. Paldies visiem, arī tiem censoņiem, kam galvā vien i5.

 

EDIT: topiku droši var slēgt.

Labots - akuustik
Link to comment
Share on other sites

Nu.. teikšu tā.. ar savu upgreidu.. mātesplatē esi mazliet iegrābies.. bet nu jau par vēlu :)

 

p.s. topiku jau pats vari noslēgt.

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Ar overklokošanu nenodarbošos, tāpēc i7 stoks būs tieši laikā.

Da labi - nav jau tik ljoti daudz daargaak. Tikai 120€ vairaak par liidzveertiigas veiktspeejas i5. ;)

Vispaar esi paintereseejies, ar ko i7 no i5 atshkjiras?

Praktiski tikai ar to, ka pirmajam ir hyperthreadings, bet otram nav:fiziskais kodolu skaits ir taads pats, darba frekvence atshkjiras nebuutiski, cache 8M vs 6M - ar neko daudz nemaina.

Taa kaa, ja prasaas OC prieksh i5, tad prieksh i7 buus tas pats (kaut gan iisteniibaa nevajag ne vienam ne otram).

 

i7 izceljaas tikai gadiijumos, kad nepiecieshamas CPU intensiivas operaacijas ar augstu paralelitaates liimeni:

video kodeeshana, atteelu apstraade, augstas precizitaates matemaatiskie apreekjini ar daudzdimensiju matricaam u.t.t.

Ja tas nav primaarais izmantoshanas meerkjis, tad ... pats saproti.

 

Kaut gan - kursh tad nav iegaadaajis ko taadu, kam pilno funkcionalitaati taa arii nesanaak izmantot?

Plates ar SLI/CF un OC atbalstu, prochi ar OC atbalstu, u.t.t.

Personiigi ne SLI ne OC nemaz netaisos izmantot, bet iespeeja ir. Kaadus 50€ buutu stabili vareejis ietaupiit.

Link to comment
Share on other sites

@@akuustik, pie pogas "atbildēt" ir tēmas moderēšana, noklikšķinot parādās izvēle "slēgt..."

Link to comment
Share on other sites

Var redzēt, ka konsultējies pie īstiem lietpratējiem

 

 

Paldies visiem, arī tiem censoņiem, kam galvā vien i5.
 
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...