Jump to content

Panna


Gestapo
 Share

Recommended Posts

Tufjord

 

 

akcija gāja uz Fiskars pannām
Man izskatās,ka Fiskars apmēram pēdējos piecos gados sācis haltūrēt ar kvalitāti? Tieši materiāla ziņā,(ne tikai par panām,bet arī nažiem).
Link to comment
Share on other sites

Gestapo

Nop, man liekas, ka vienkārši ir palaidis stipri lēto galu ar atbilstošu kvalitāti, kā jau lielākā daļa ražotāju šodien.

 

Zuxters, paldies, ka pateici - PĒC iegādes :D

Link to comment
Share on other sites

Peksis

 

 

Izmēģini vecomāšu metodi . Ieber puspaku sāls ... kārtīgi karsē , maisi .... apm.

 

Pasen pa Tv viens pavārs apgalvoja, ka čugunnieci vajagot sagatavot. t.i. Pieliet pilnu ar eļļu un karsēt kamēr zili dūmi griežas (bīstams process, jo var aizdegties) tad eļļu izlej mēslainē, pannu izberž sausu. Tad pirms cepšanas ielej nedaudz eļļu un uzkarsē un liek cepamo produktu. 

Nu to ka eļļa salien porās es varu pieņemt, bet kāpēc jākarsē sāls? Kas tam čugunam no sāls cepšanas mainās?

Link to comment
Share on other sites

(labots)
Zuxters, paldies, ka pateici - PĒC iegādes

Pats ar tik ievēroju, kad tu jau biji nopircis.

Paskatījos tikai vienu 28 cm. Tāda, pasmaga, biezais dibens, plānās sienas. Vispār man patīk tāds variants. Nefig lieko svaru ar biezajām sienām, pietiek, ka dibens biezais. Labi, siltums ilgāk saglabājas zem vāka.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Hop,Hop! Laiks paspārdīt!  :)

 

Jau vairākus gadus nepatīk situācija ar pannām - pārsvarā visas(24-28cm) ir pirktas 20-30eur robežās un tām visām 'izlokās' dibens!(Gan maximas, gan Rimi, gan delimano utt)Pa vidu gaisā, malās visa eļļa.. Tā problēma visu laiku iet līdzi..

Lietotas tiek puslīdz saaudzīgi. Bet! Mērci es taisu kā vecmāmiņa - sakarsē taukus(vai eļļu), klāt milti un tad auksts piens iekšā. Līdz ar to teflons pa diviem gadiem man atiet nost grabēdams.. 

Šobrīd tiek lietotas 3 pannas ikdienā - mazajiem pankūkas uz plānās pannas, paši kartoškus un gaļu uz delimano(un citu firmu)kaut kādām tefloniecēm. Keramisko vok pannu reiz pa muļķībai nodedzināju, bet tāpat tā īpaši neizcēlās ar kko sakarīgu.

Nu esmu sagatavojies noziedot tam pasākumam līdz kādiem 100eur uz pannu, bet bail trāpīt ne tur kur vajag.. Lietošana tikai uz indukcijas.  Pietiks ar norādēm, kurā iveikalā būtu droši ņemt.

 

Negribās baigo jebatoriju ar čuguniecēm, tāpat arī ņeržas pannas ir gana kaprīzas. Gribu jaunāko tehnoloģiju  - bleķinieces(parastā tērauda) pannas ar nepiedegošo pārklājumu. Ja nesākšu mērces tajā gatavot, vajadzētu kalpot tīri ilgi. Informācija tikai no tīklā atrodamajiem apšaubāmajiem materiāliem.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Ņem (ne ķīniešu) čugunu. Bet tā arī nepieminēji kas pa plīti - malkas, akmeņogļu, gāzes vai indukcijas.

Link to comment
Share on other sites

paravoziks
pirms 7 stundām , Msnikss teica:

Lietošana tikai uz indukcijas.

 

pirms 4 stundām , Anonīms Alkoholiķis teica:

Bet tā arī nepieminēji kas pa plīti - malkas, akmeņogļu, gāzes vai indukcijas.

 

Link to comment
Share on other sites

Tas ka vidus gaisā, ir ne tikai lētajam galam, bet arī dārgakiem produktiem jau no dzimšanas. Man ir piem, Rondell panna (pirkta kaut kur par 75EUR) un tai vidus ir augšā. Veikalā pat to neievēroju. Dažreiz lieka, ka vidū kaut ko pierauj klāt, tāpēc ir iegādāta otra no Pyrex un tai pēc 2 gadu lietošanas nekas nekaiš. Salīdzinosi Tefal pannas kaut kā likās, ka ātrāk zaudē teflonu un sāk piedegt :)

Link to comment
Share on other sites

Nūū ar to tefal ir tā, ka tūr vairāk ir nosaukums nevis kvalitāte, vidus uz augšu būs tāpat pēc gada, diviem...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Msnikss teica:

noziedot tam pasākumam līdz kādiem 100eur uz pannu

Domā ka viņa 10 gadi kalpos? :) 

Tāpat saskrāpēsi, piededzināsi, teflons noies. Vismaz es neredzu jēgu.

Nopērkam normālu pannu pa ~20 eur interneta veikalā, gadu, divus palietojam, metam ārā, pērkam jaunu! 

 

pirms 5 stundām , Anonīms Alkoholiķis teica:

Ņem (ne ķīniešu) čugunu

To jebatoriju ar čugunu - nu nē - vismaz man to nevajag. 

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Pirmkārt, teflona pannas nedrīkst pārkarsēt by default. Augstās temperatūrās teflons depolimerizējas, līdz ar to Tu ēd teflona gabaliņus.  Cik zinu, arī visas tās "keramiskās" pannas (un tamlīdzīgi mārketinga saukļi) lielākoties ir teflons.

Otrkārt - man ir Stokmanī pirkta Scanpan. Toreiz uz atlaidēm bija ~~ 80 EUR. Dibena formai nav nekādas izmaiņas. Bet mēs sargājam lai nepārkarsētu.

Link to comment
Share on other sites

Lietoju tagad tikai čugunu. Ar rapšu eļĺu. Vienīgais tracina piemērotu vāku trukums.

 

Facebook lietotāji var pameklēt "mācos ēst pareizi" - tur mazs rakstiņš par temperaturām, pārklājumiem. 

Link to comment
Share on other sites

Čuguna panna THE BEST priekš feinšmekeriem, bet vajag spēcīgas rokas. Tur var zivtiņu tā izsautēt un daudz ko citu kas vienkārši nesanāks uz pannas bez biezām sānu sienām ar lielu siltumietilpību (Berghoffi ir labāk nekā bleķis, bet tas alumīnijs vienalga tā nevada siltumu un no sāniem štīmi nedod), tāpat čuguna porainība pielieta ar eļļu dod pilnīgi citu efektu.

Link to comment
Share on other sites

Tefali, cik bijuši, šķiet uzreiz ar pacēlumu pa vidu. 

Kaut kur sanāca pa akciju Fiskars iepirkt, tur pat pēc vairāk kā gada viss kārtībā.

Link to comment
Share on other sites

Kā alternatīva, nerūsējošā tērauda pannas, kaut kādi 24-26 EUR Gemossā, tāpat kā čuguns kalpo mūžīgi, bet ir jāiemanās gatavot pareizi. Kundze mēnesi spļaudījās, nebija nevienas nepiededzinātas omletes vai pankūkas, nekam nēēēder utt., bet nu neko, iemanījās un ik rītu šķiņķīts ir sacepts kraukšķoš kopā ar vēršacīm kam nav ne mazāko piedeguma pēdu. Vēl ir ļoti svarīgi ņemt normālu saulespuķu eļļu. Kaut kad neapskatījos un nopirku dibenzelliašku darinājuma eļļu lielā iepakojumā ar mega atlaidi, tad tā ne vien visu piededzināja, bet veidoja arī ļoti grūti notīramu dzeltenu ķipīgu uzdegumu uz pannas. Nācas izsviest un turpmāk ļoti rūpīgi pētīt etiķetes vai ir ražots un izliets Ukrainā.

Labots - abi
Link to comment
Share on other sites

Pēdējās kalpo delimano pannas, ir OK. Bišķi lielāks menedžments ar grādiem, lai dabūtu vēlamo rezultātu, salīdzinājumā ar tefaļiem, zato nav jārij tefals.

Cepšanai izmantojam ghee sviestu vai de sansa olīveļļu (nav pats labākais variants, bet esam meklējumos).

Link to comment
Share on other sites

Normāli lietojot nemaz tādus grādus, kādos teflons sadalās, nevar uz pannas dabūt

Link to comment
Share on other sites

Nez es nopirku pannu pa 5€ un kalpo jaukādus gadus 3, nekas nelobās. Uz tās pannas gan tikai cepu, mērces netaisu, cenšos nepārkarsēt un nomazgāju vienmēr pēc gatavošanas.

Šovasar nopirku leišos 24cm pannu pa 6€ vasarnīcai ar pabiezu dibenu, lietošanai uz el. plītiņas, redzēs,kā uzvedīsies.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Kaut kad pirkta nerūsējošā tērauda panna ar biezu apakšu un 3 slāņu apakšu ar alumīnija slāni vidū. Visas biezās pannas priekšrocības plus kārtīga siltuma uzkrāšana. Ēdiens turpina gatavoties vēl labu laiku pēc tam, kad noņemta no uguns. Neder indukcijas plītīm. Bauer.


Un parasta liela čuguna panna arī gana laba.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
1 stundu atpakaļ, e = d teica:

Normāli lietojot nemaz tādus grādus, kādos teflons sadalās, nevar uz pannas dabūt

 

Teflona kušana bija virs 300 grādiem, bet tas nozīmē tikai to, ka tādā temperatūrā praktiski VISS teflons izkūst. Tici man, tas polimērs noārdās arī pie 150 grādiem, tik sabrūk kaut kādi (pieņemsim) 0,05% vājāko saišu.  Citādi tās pannas takš vispār nenovecotu.

Analoģija ir ar ūdeni - visi zinām, ka vārās pie 100 grādiem, bet tas nenozīmē, ka neiztvaiko arī pie -20. Tik ļoti maz.

Un ja tā panna ir ļeckaina pēc gadiem 3-4, esi drošs, ka Tu pa tiem gadiem savus 30% pannas teflona esi apēdis.

Labots - VebKamera
Link to comment
Share on other sites

Teflons pats par sevi ir pilnīgi nekaitīgs jo ir inerts - neiesaistās reakcijās. Var ēst karotēm - apēdīsi un pa otru galu nemainīgs ārā. Teflonu izmanto medicīnā. Piemēram mākslīgos sirds vārstuļus pārklāj. 

 

Cita lieta, ka stipri karsējot viņš sadalās un rodas indīgas vielas. Bet uz plīts ļoti jāpacenšas lai pannu tā uzkarsētu.

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , abi teica:

neapskatījos un nopirku dibenzelliašku darinājuma eļļu

..

pētīt etiķetes vai ir ražots un izliets Ukrainā.

Dibenzeļļļļļļļļu eļļļļļļļa ir kura - tā, kas ražota Ukrainā, vai tā, kas ražota ārpus Ukrainas?

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Čuguna pannas ir teicamas, vienīgi jāuzpasē, lai ūdens nepaliek, var sākt rūsēt. Sadzīvē visuniversālākie ir čuguna gludekļi - var iemest gludinot kādus kartupeļus uz oglēm, un pēc brīža gan krekli izgludināti, gan vakariņas gatavas, un telpa uzsilusi, var ietaupīt uz apkuri, plus vēl fiziskās aktivitātes, vicinot to čuguna gabalu.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Vislabākās ir jaunas pannas, kamēr nav sačakarētas vai fiziski nolietotas un popig cik maksā.

Labots - romajo
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , e = d teica:

Normāli lietojot nemaz tādus grādus, kādos teflons sadalās, nevar uz pannas dabūt

links uz facebook nez vai stradas

 

atradu wordaa

 

Cepšana, eļļa, temperatūra


 

Savā laikā veselīguma uzplaiksnījumos esmu atdāvinājis/izsviedis cepamās pannas. "Normālā" dzīve pēc tam tās lēnām ievieš atpakaļ.


 

Ikrīta olas tiek ceptas, jo tas ir ātrāk kā mocīties vārītu lobīšanu (nesanāk vienmēr), iknedēļas vistas filejas porcijas nezkādēļ arī. Sāku iedziļināties kā to darīt pareizāk.


 

Nezkādēļ gadiem pirktā olīveļļa cepšanai neder, tur pat godīgi rakstīts virsū "salātiem un marinādēm", ātri palasoties - cepšanai laba būšot rapšu, jo tai augstāka kūpēšanas un citādi sabojāšanās temperatūra.

Ieviesu "auksti spiesta nerafinēta Rapšu eļļa, EXTRA VIRGIN" otrā pusē rakstīts "piemērota cepšanai... " konkrēta temp gan nav norādīta.


 

Sākot pētīt temperatūras viss paliek sarežģītāka pēc šeit atrodamās informācijas https://en.wikipedia.org/wiki/Smoke_point

jautājumu skaits tikai pieaug. Skaidrība pamazām rodas pēc http://www.centrafoods.com/blog/the-difference-between-solvent-expelled-expeller-pressed-and-cold-pressed-oil

pārlasīšanas.

Pēc šeit glīti sakārtotas tabulas sanāk max 200C pieļaujami manai eļļai

https://www.jonbarron.org/diet-and-nutrition/healthiest-cooking-oil-chart-smoke-points


 

Pieķēros nomērīt temperatūras. Tukšai pannai ar pēc cepšanas atlikušu eļļas kārtiņu. Plīts virsmu sākumā uz 7 no 9 ieslēdzu, uz tik iepriekš "saudzīgi" cepu olas, pēc tam pārslēdzu uz 5. Skat grafiku.

Pēc 6 min sasniedzot 231 eļļa sāka kūpēt ar deguma smaržu

10. minūtē temperatūra sasniedz 287C, sapratu ka galu nesagaidīšu un pārslēdzu virsmu uz "5". Tad pēc vēl 17 jeb 27. minūtē kopš sākuma temperatūra nostājās ap 215C.


 

Procesa pusē sapratu, ka šādi mērīt ir nekorekti, jo atkarībā no produktiem uz pannas virsmas temperatūra būs zemāka, no otras puses, cepot mazu vistas gabaliņu tur 80% virsmas paliek tā kā varbūt arī ir ok. Vajadzētu neuzkrītoši pielavīties ar termometru kad sievasmāte dēlam pankūkas cep...


 

Aktuālie secinājumi:

- cepšu max uz "5" turpmāk

- varētu apvaicāties eļļas ražotājam par max temperatūru konkrētajam produktam, visiem ražotājiem patīk tādi detalizēti jautājumi par saviem produktiem, vismaz puse parasti vispār neatbild

- parastām "nepiedegošajām" pannām tie pārklājumi pie 260C sāk beigt dzīvot, neveselīgi kūpēt utt. Nemaz negribas domāt cik bieži konkrētā bijusi virs 260..

- vienkāršāk ir necept kā šajā visā iedziļināties

- laikam turpmāk tikai tīri metāla, droši vien čuguna lietošu, un prātīgi ar temperatūras režīmiem.


 

Vēl viens punkts kā bojāt attiecības... Ārpus mājas nepētīšu kādā eļļā, uz kādas virsmas, un temperatūrā ir cepts ēdiens. "ceptu neēdu" :( vismaz tiks uzskatīts par par manu īpatnību ne piecu minūšu garš izklāsts kāpēc tā kotlete ir nepareizi cepta lai aizvainotu cepēju.

 

2019-07-20%2014.51.12.jpg?dl=1Screenshot%202019-10-05%2016.34.43.png?d

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Manai Miele pareiza cepšana ir uz atzīmes 5, tas no skalas 1 – 9 +boost. Var likties maz, bet tieši tā arī ir, lielās jaudas ir paredzētas lai ātri uzvārītu kastroli ar 5L ūdenss vai tamlīdzīgas darbības.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu ja gribās precīzi ievērot temperatūru cepšanai, tad jāņem šitā. Principā laba lieta, tik tam termometram nestandarta baterija, CR1225 un nosēžas diezgan ātri. Nu nenopirksi tuvākajā kioskā. A tā ... nu nav vēlams teflonu karsēt virs 240-250grādi, bet ja vajag tipa steiku, kad ārpuse brūna ar piedegumu, tad es neriskētu uz teflona pannas, kurai nav termometra. Ar šito, mierīgi- tik jāstāv blakus un pieregulē to kas silda. Man gāzes plīts. Kā darbojās, video . Reāli kad ko ieliec cept , temperatūra zemē, kad uz beigām-augšā. Nu mierīgi pieregulē. kad ārpus uzliktā, pīkst. Tas lai nav nepārtraukti jālūr uz to displeju.

 Bet tās keramikas, kuras vienu brīdi milzīgi slavēja, jo neskrāpējoties, īstenībā , salīdzinot ar teflona, ir draza. Nu Neskrāpējās, bet man pēc salīdzinoši īsa laika pārvērtās no nepiedegošas uz ar paaugstinātu pielipšanu, salīdzinot ar prastu bleķa. Uzmanīgi papētot zem kārtīga palielinājuma atklājās ka ir mikroplaisiņu tīkls un faktiski virsma ir tāda, kā rekomendē kad ko grib salīmēt- vispirms apstrādājat ar smilšpapīru labākā saķerei. Cik sapratu ka ne tik es viens ar tādu bēdu, bet pilna pasaule. Teflona, ja nepārkarsē un nesāc griezt ar nazi gaļu uz pannas , kalpo daudz ilgāk. Bet par indīgumu: cik zinu , kā lētajām varot būt problēmas. Un nevis ar teflonu, bet to ''līmi'' kas starp teflonu un metālu. Tā ka varbūt nevajag pirkt pirmo lētāko noname no maximas.

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...