Jump to content

Gabaldarbs: Active Directory ieviešana


Andris
 Share

Recommended Posts

Vajadzīgs zinošs speciālists gabaldarbam - Aktīvas Direktorijas ieviešanai.

 

Veicamie darbi:

1.       Servera instalācija + AD konfigurācija

a.      OS: WindSrv2012R2

b.      jūs sagatavojiet pie sevis VM un tad

c.      liekat sagatavoto VM uz mūsu ESXi servera

2.       Lietotāju un grupu izveide

a.       ~30 lietotāji,

b.      ~1 serveris

3.       File Server (uz esošā servera, kurš nav DC) mapju struktūras izveide un tiesību uzlikšana.

                        a.       ~10 pirmā līmeņa mapes, un katrā max 3 apakšmapes, kam vajag regulēt piekļuvi

4.       Tīkla printeru pielikšana

a.       ~5 tīkla printeri

5.       Logonskriptu sagatavošana, kas piemapo tīkla diskus uz Failu Servera

a.      Dokumenti un

b.      Home Folder

6.       Darbstaciju un serveru pievienošana domēnā, hostname maiņa atbilstoši sagatavotam plānam

a.      30 darbstacijas (Win XP/7/8/8.1) (apmēram pusei ir Home versijas, kas netiek vienotas pie domēna)

b.      1 serveris ( Failu stori)

7.       Pēc-ieviešanas troubleshooting.

8.       Varbūt vēl ko aizmirsu pieminēt?

 

Paldies jau iepriekš,

Andris

Link to comment
Share on other sites

 

 

Logonskriptu sagatavošana, kas piemapo tīkla diskus uz Failu Servera a. Dokumenti un b. Home Folder
  CBT sapnis!
Link to comment
Share on other sites

 

 

7. Pēc-ieviešanas troubleshooting.

 

uz šitādu uzdevuma formulējumu neviens sakarīgs speciālists neparakstītos. visi skripti uzrakstīti, uz references datora viss strādā - saņem naudu un iet mājās. tas, kāpēc uz kaudzes kaut kādu sajātu kārbu šis tas neiet jau ir ikdienas supporta darīšana.

Link to comment
Share on other sites

Tādu speciālistu, kurš uzliek pēc sagooglēta guida, kā rezultātā "nu it kā tak strādā", var bāzt vietā, kur saule nespīd un tas nav way to go. Pēc ieviešanas ir pilnīgi normāli norunāt periodu, kurā var risināt rezultātā izlīdušās problēmas vai veikt labojumus. Tas, ka ir jāatrunā nosacījumi - gan laika, gan naudiskie, ir jau cita runa, un ar to var rasties problēmas atkarībā no pušu nostājas, jo, protams, ka  tipiski ir visas sekojošās problēmas norakstīt uz izmaiņām un AD ieviesējam var mēģināt uzgrūst lietas ne pa ķeksi.

Link to comment
Share on other sites

Varu piebilst, ka darba uzdevums ir nepareizi/neprecīzi formulēts, kaut vai tāpēc, ka mūsdienās diski jāmapo ļoti retos gadījumos. Un normāla uzņēmuma tīkla funkcionēšana nav iespējama, ja puse darbstaciju ir home versijas, ko nevar pievienot domainam.

 

Es varētu palīdzēt, bet tad jāmaina uzdevuma formulējums!

1. Prasību noskaidrošana - iepazīšos ar uzņēmuma specifiku, ko vajag panākt. Tad varēs runāt cik tas maksās, kādus dzelžus vajag, kādas licenzes. Esxi nedomāju ka ir pareizā izvēle, arī nekādus win home, jāpērk legalizācijas pakas.

2. Ieviešana.

3. Turpmākā uzturēšana - ikmēneša maksa.

 

Ja ir interese, tad PM, sarunāsim tikšanos.

Link to comment
Share on other sites

@roland

 

Tikai slikti izstrādātām sistēmām ir nepieciešama regulāra uzturēšana...

 

Nāk prātā mūsu ceļu uzturētāji - vieni ceļu taisa sūdīgi no paša sākuma otri to mūžīgi "uztur" jeb labo un abiem beigās ir darbs par kuru kādam ir jāmaksā.

 

Andri nosūtīju PM.

Labots - kazarma
Link to comment
Share on other sites

kazarma, tu tiešām uzskati ka uzņēmuma tīklam un ad nevajag uzturēšanu....  Nez kāpēc uzņēmumi algo datortīklu adminus....? 

Link to comment
Share on other sites

Manā skatījumā uzinstalēt AD, ja viss ir izdomāts un saplānots ir kā divus pirkstus apčurāt. Darbs uz pāris stundām.

Un vismaz autoram pašam liekas, ka viņš visu ir izplānojis! Ta kur problēma - laižam instalāciju, atbildam uz wizard jautājumiem un viss notiek! 

Tomēr domāju ka autoram nepietiek zināšanu ne lai tīklu pareizi saplānotu, ne lai izveidotu, ne lai pēc tam uzturētu viņu darba stāvoklī! 

Vismaz es tādus pus risinājumus neatbalstu - ja daru, tad no sākuma līdz beigām un atbildu par rezultātu!

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Tieši tā ieleja arī domāju es. Nekā tur jau tāda pēc tam nav jāuztur, ja viss ir pēc standartiem un kvalitatīvi no paša sākuma nokonfigurēts. 

 

Un jā roland nav nepieciešama uzturēšana, ja visu no sākuma iztaisa labi.

Kā arī tur 2 stundām darba toč nav, ja kārtīgi taisa tur darbs pāris dienas, tiesa pēc tam var uz gadiem 10 aizmirst par to visu.

Man vakar zvanīja klients no tālā 2005 gada, kad vēl mācijos instalēt AD un saka ka server 2003 uzturēšana no MS iet uz beigām grib, lai uztaisu upgreidu uz Server 2012 R2. Tagad reāli tur tikai jāuzinstalē jaunais AD jānomigrē domēna funkcijas un viss ;)

 

Es cik reižu jau esmu pārtaisījis AD pēc tādiem, kas pēc Youtube sainstalē vai arī domā, ka zina, kas ir AD un kā to konfigurē no A-Z. 2 dienas meklēju kā admins uztaisījis, lai uz terminālservera no lietotājiem slēptu diskus. Izrādās šis bija rediģējis reģistrus katram no 50 lietotājiem, lai nerādās diski a es meklēju pēc standarta GPO loginskripti un nekā :D

 

Ps. Es parasti projektā ierēķinu ~nedēļu testēšanai pēc kuras ar mani pilnībā norēķinās .

 

Ir arī gadījies ka pēc gada zvana ar papildus prasībām, bet nekad nav bijis problēmas par simbolisku samaksu vienoties, jo visgrūtākais ir sākumā visu korekti iztaisīt pēc tam šo to pievienot klāt ir 5 min. darba.

Labots - kazarma
Link to comment
Share on other sites

@roland

 

tāpēc arī saku ka viss atkarīgs cik kalitatīvi visu iztaisi no sākuma. Pastāsti pēc tavām domām, kas tur ir tāds jāpieskata, par kādām avārijām tu runā un es tev pateikšu kādus risinājumus es standartā ieviešu problēmu risināšanai, tad kad es tur vairs nebūšu klāt. 

 

PS viens mans klients ir SchneiderElectric zini tādu? :)

 

Pēdējos 8 gados nav bijusi tur neviena avārija....

 

Tur bez sertifikātiem un 5 gadu pieredzes neļaus tev pat pieslēgties pie serveriem.

Labots - kazarma
Link to comment
Share on other sites

Kazarma, ko tu dari, ja nobrūk raidam kāds disks? Kā nodrošini rezerves kopijas bez pieskatīšanas? Ko dari, ja kaut kādu iemeslu dēļ neliekas updeiti?

 

Tie tavi klienti dzirdēti ir, bet nav nojausmas kāda viņiem ir serveru saimniecība. Un tu saki ka viņu serveri netiek pieskatīti vai dari to pa brīvu?

Link to comment
Share on other sites

@ Roland

 

Var redzēt cik daudz esi strādājis ar serveriem un , ka nelasi ko tavs potenciālais klients raksta:

 

b.      jūs sagatavojiet pie sevis VM un tad

c.      liekat sagatavoto VM uz mūsu ESXi servera
 

Tātad par raid un backup nav jāuztraucas viņi paši ar to tiek galā. 

 

Par updeitiem un pārējām lietām es lieku bezmaksas monitoringu, kas sūta E-pastu katru dienu atbildīgajai personai.

 

Par mega klientiem.

Šie uzņēmumi ir pasaules top 500 lielākie uzņēmumi, kur maksā par to ka viņiem ir specs, kas gadījumā ja kas varēs ar problēmām tikt galā nevis par kaut kādu mistisku problēmu risināšanu.


@ieleja

 

SE esmu atbildīgs par baltijas valstīm ceru, ka drīz pielipinās klāt arī Somiju.

Labots - kazarma
Link to comment
Share on other sites

 

 

SE esmu atbildīgs par baltijas valstīm.

Bet tu tiešām par to nesaņem mēneša maksu? 

Link to comment
Share on other sites

Tur ir komplicēta samaksa un nē, tev nepārskaita summu X katru mēnesi, ir jāatsakitās par katru pirdienu ko esi veicis, bet tas arī ir labi.

 

Vari iedomāties samaksa par padarīto.

 

Tīri teorētiski var sanākt, ka pa mēnesi nesaņem neko, jo ir daudz komandas, kas katra abild par savu lietu, kas sarežģī vēl visu vairāk.

Ja ir kādi sūdi, šeit es pirmais kam zvana 100 cilvēki un kuriem man ir jāatskaitās. Piemēram pēdējais bija par to, ka nedarbojas Lotus Notes, kur pie vainas bija galvenais Lotus notes serveris nevis IS šeit, BET to visu vajaga pierādīt.

 

Kā jau teicu reālas avārijas pie manis nav bijis 8 gadus un tikai tāpēc, ka viss ir sakārtots.

Labots - kazarma
Link to comment
Share on other sites

 

 

kur maksā par to ka viņiem ir specs, kas gadījumā ja kas varēs ar problēmām tikt galā nevis par kaut kādu mistisku problēmu risināšanu.
 

 

Man gan tik lielu klientu nav, bet manējie arī maksā tieši par to pašu!

Link to comment
Share on other sites

Jā, bet taviem klientiem nav 10 milijardi ienākumi gadā, kur viņiem, pat, ja būtu jāmaksā 10 000 e mēnesī tas būtu špļāviens okeānā. Tāpēc šīs kompānijas operē citādāk un nevar tās īsti salīdzināt ar mazo uzņēmumu vajadzībām.

 

Maziem klientiem pilnībā pietiek ar to ka kārtīgi iztaisi no sākuma un viss, nevis manis iepriekšējā jau pieminētā analoģija par ceļiniekiem:

 

Nāk prātā mūsu ceļu uzturētāji - vieni ceļu taisa sūdīgi no paša sākuma otri to mūžīgi "uztur" jeb labo un abiem beigās ir darbs par kuru kādam ir lieki jāmaksā.

 

Mans uzskats - maziem uzņēmumiem tas nav vajadzīgs, it sevišķi, kur ir max 30 lietotāji UN jau ir lokālais specs, kuru noteikti varēs apmācīt kā atbloķēt kontu vai piekonfigurēt kādai mapei tiesības.

Labots - kazarma
Link to comment
Share on other sites

 

 

tev nepārskaita summu X katru mēnesi, ir jāatsakitās par katru pirdienu ko esi veicis, bet tas arī ir labi.

 

Lūk par šo tēmu esmu ar savējiem diskutējis. Man prasa - atskaities par katru pirdienu, samaksa  pēc padarītā. Es viņiem prasu - kā jūs mani kontrolēsiet? Ja es mēnesī gribēšu piemēram 300 eur, es takš sadzejošu darbus uz 10h, ja stundas likme būs 30 eur/h vai uz 20h, ja likme 15 eur/h

Administrēšanas darbiem vēl tā, bet programmēšanas darbiem.....

Tāpēc es piedāvāju abpusēji izdevīgu mēneša maksu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

Es viņiem prasu - kā jūs mani kontrolēsiet? Ja es mēnesī gribēšu piemēram 300 eur, es takš sadzejošu darbus uz 10h, ja stundas likme būs 30 eur/h vai uz 20h, ja likme 15 eur/h
 
Tāpēc arī saku, ka maziem uzņēmumiem tādas "uzturēšanas" nav nepieciešamamas, jo IT "speci" viņus bieži čakarē par neesošiem darbiem un par kules kasīšanu stundām ilgi. 
 
Daudz labāks risinājums ir - ja tev kaut ko vajaga šeit ir mans Nr. zvani kaut naktī un ar visu tiksim galā par samaksu vienosimies. Tas ir pārbaudīts jau 100x reižu kā labāks variants, nekā maksāt kaut vai 50e/men par neko. Padomā 50*12=600e/gad. Par šo summu var aizbraukt uz mēnesi uz turciju all inclusive un labi atpūsties..
Labots - kazarma
Link to comment
Share on other sites

 

 

Mans uzskats - maziem uzņēmumiem tas nav vajadzīgs, it sevišķi, kur ir max 30 lietotāji.

Nepiekrītu! Serverim pa lielam ir vienalga vai viņu lieto 10 vai 10 000 useru.

Un ja firmai ir pāris desmiti darbinieku, nu var viņi kādus 100 eur mēnesī samaksāt par serveru pieskatīšanu!

Ja nevar/negrib, ta ir knauzeri, kuri centīsies paņemt max, samaksāt min.....

Link to comment
Share on other sites

 

 

Un ja firmai ir pāris desmiti darbinieku, nu var viņi kādus 100 eur mēnesī samaksāt par serveru pieskatīšanu! Ja nevar/negrib, ta ir knauzeri, kuri centīsies paņemt max, samaksāt min.....
 

 

Vai arī vienkārši izvairās no liekiem izdevumiem un neļauj dažam labam uzvārīties.

Labots - kazarma
Link to comment
Share on other sites

@Ieleja.

 

ar fraņčiem strādāt ir vēl trakāk, jo viņi nemācās angļu valodu un, kad runā ar viņiem pa telefonu bieži dzirdi nesaprotamas frāzes, piemēram, "rebute rutē" es nesapratu, ka viņš mēģina man pateikt, lai restartēju cisco routeri no konsoles.

 

Kā arī viņiem izpratne par IT algām ir drusciņ savādāka nekā LV...

Labots - kazarma
Link to comment
Share on other sites

Tas ir pārbaudīts jau 100x reižu kā labāks variants, nekā maksāt kaut vai 50e/men par neko

 

Saproti, tas nav par neko! Man gribās ēst katru mēnesi, nevis tikai tajos kad kādam kaut kas nobrūk! (Bez tam, ja klients maksā par izsaukumu, nav izdevīgi sataisīt tā lai viss strādā bez problēmām)

Un arī firmai ir ērtāk katru mēnesi maksāt 50 eur, nevis kaut kad reizi gadā 600!

 

Un piemēram ņemam pa 100 eur mēnesī no firmas. Tad lai sanāktu kaut cik sakarīga alga (neaizmirstam par nodokļiem un citām izmaksäm) vismaz 15 firmas vajag. Tur sanāk pamatīga noskriešanās, pat ja 90% darbu var darīt attālināti....

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Saproti, tas nav par neko! Man gribās ēst katru mēnesi, nevis tikai tajos kad kādam kaut kas nobrūk!  Un arī firmai ir ērtāk katru mēnesi maksāt 50 eur, nevis kaut kad reizi gadā 600!   Un piemēram ņemam pa 100 eur mēnesī no firmas. Tad lai sanāktu kaut cik sakarīga alga (neaizmirstam par nodokļiem un citām izmaksäm) vismaz 15 firmas vajag. Tur sanāk pamatīga noskriešanās, pat ja 90% darbu var darīt attālināti....

 

Nu roland jāsaka tās jau ir tavas problēmas, kuras nevienai firmai nav jārisina.

 

Tas, ka tu gribi dzīvot un nopelnīt uz kāda rēķina par neko nenozīmē, ka kādam ir obligācija vai pienākums tev maksāt kaut vai tos 100e/men.

 

Es saprastu, ja te ietu runa par vairākiem fiziskiem serveriem, kur ir UPS utt. Bet te ir nepieciešama 1 VM !!!! Un kā jau varēja saprast viņiem ir savs IT specs!!!

 

Es nesaprotu, ko tu taisies tur tādu uzturēt par tiem 100e/men? Es ikdienā "uzturu" 100 serverus un es neredzu kā tu taisies pat tos 100e/men atpelnīt, tur nav ko darīt!

Labots - kazarma
Link to comment
Share on other sites

100 eur mēnesī bija minēts kā piemērs. Te par maz info, lai pateiktu kaut aptuvenu cenu!

 

Un mazai firmai es neredzu jēgu no Dc vizualizācijas, jāpērk papildus servera licenzi un viss! Kāpēc gan nevarētu apvienot DC un failu serveri? 

 

Un kas tas par IT "specu" kurš nevar ad uzinstalēt......

Link to comment
Share on other sites

100 eur mēnesī bija minēts kā piemērs. Te par maz info, lai pateiktu kaut aptuvenu cenu!   Un mazai firmai es neredzu jēgu no Dc vizualizācijas, jāpērk papildus servera licenzi un viss! Kāpēc gan nevarētu apvienot DC un failu serveri?    Un kas tas par IT "specu" kurš nevar ad uzinstalēt......

 

 

Neesi dzirdējis par Linux speciālistiem? Vai arī par vienkāršu "supportu" kurš paredzēts, lai nomainītu printerim kartridžu un palīdzētu blondīnei nobīdīt textu word? 

 

Vai arī varbūt cilvēki grib testēt Windows AD vai arī uz to pāriet?

 

Variantu ir daudz, un virtualizācija IR pareizais variants kā šo konkrēto mērķi sasniegt.

 

Es no apraksta īsti nesapratu vai viņi to visu grib uz 1 servera, BET tik un tā atkal roland izcelies ar savu nezināšanu, jo 1 Servera licence ļauj instalēt legāli 2x VM mašīnas... kas nozīmē, ka nekas papildus jau esošajam nebūs jāpērk.

 

Kā arī uzinstalēt AD role ir vienkārši, nokonfigurēt pareizi ir grūti es pat teiktu ļoti grūti, tā lai viss strādā ilgi un bez problēmām.

Labots - kazarma
Link to comment
Share on other sites

 

 

ja tev kaut ko vajaga šeit ir mans Nr. zvani kaut naktī un ar visu tiksim galā par samaksu vienosimies.

 

Lūk šis ir ahūns teikums!  Klients zvana 3.00 - lūk man problēma! Brauc, būs 10 eur :D :D :D Par maz, ??? Nu labi, ta guli tālāk!

Sore, man neviens klients nemaksā tik daudz, lai es naktī neslēgtu  ārā telefonu!


 

 

BET tik un tā atkal roland izcelies ar savu nezināšanu, jo 1 Servera licence ļauj instalēt legāli 2x VM mašīnas... kas nozīmē, ka nekas papildus jau esošajam nebūs jāpērk.

 

Jā? Bet vai tām divām vm ar logiem nebija jāstrādā uz Hyper-V kas griežas fiziskā servera ar logiem?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Lūk šis ir ahūns teikums!  Klients zvana 3.00 - lūk man problēma! Brauc, būs 10 eur Par maz, ??? Nu labi, ta guli tālāk! Sore, man neviens klients nemaksā tik daudz, lai es naktī neslēgtu  ārā telefonu!
 

 

Man zvanīja Ziemassvētkos ~11:00 vakarā, lai braucu un pārinstalēju failu serveri - jautāju kāpēc? Bija uzlicies kaut kāds updeits pēc kura nepacēlās serveris 2003 un priekšniecībai vajadzēja atskaites no šī servera. Palīdzēju attālināti pacelt serveri no backupa - klients priecīgs es arī, nebija nekur jābrauc un šo darbu uzdāvināju kantorim kā dāvanu, jo man tas aizņēma tikai 30min. kur lielāko daļu darīja cilvēks otrajā galā es tikai teicu, kas ir jāspiež un kur. Naktī protams man neviens vēl nav zvanījis, bet es esmu tam gatavs - tel. vienmēr praktiski pie auss stāv.

 

 

 

kazarma, 24 Feb 2015 - 00:30, teica: BET tik un tā atkal roland izcelies ar savu nezināšanu, jo 1 Servera licence ļauj instalēt legāli 2x VM mašīnas... kas nozīmē, ka nekas papildus jau esošajam nebūs jāpērk.   Jā? Bet vai tām divām vm ar logiem nebija jāstrādā uz Hyper-V kas griežas fiziskā servera ar logiem?

 

 

Atbilde ir Nē! Vari likt savas 2x VM kur gribi.

Labots - kazarma
Link to comment
Share on other sites

 

 

Neesi dzirdējis par Linux speciālistiem

Esmu gan, bet linuxa specam nevajadzētu būt svešiem tādiem terminiem kā dns, dhc, ldap kas ir ad pamatā.

Un cerams viņš  kaut nedaudz saprot angleni lai varētu uz wizarda uzdotajiem jautājumiem atbildēt. 

 

Oki, miers, kazarma, darām mēs vienu un to pašu darbu tik pieeja nedaudz atšķiras!

Link to comment
Share on other sites

Ronalds_ - ko tu cepies puika sēž koka galotnē un no turienes jau ir grūti saskatīt, kas notiek grēcīgas zemes. 

"Ja viņiem nav maizes, lai ēd kūkas." Marija Antuanete 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Manā skatījumā uzinstalēt AD, ja viss ir izdomāts un saplānots ir kā divus pirkstus apčurāt.

Nu, nu.

AD konfigs uz 2012 - var gadīties nianses.

Datoru "ielikšanas domēnā" jāapvieno ar lietotāja profilu pārnešanu - var būt interesanti.

Dažu darbastaciju "untumi"

 

 

vismaz 15 firmas vajag. Tur sanāk pamatīga noskriešanās, pat ja 90% darbu var darīt attālināti....

Nu, ja var sēdēt pa dienu boot forumā, kā to daram mēs, tad jau nekāda lielā "noskriešanās" nav... ;)

Manā rīcībā ir 6 sia tīkli, ar Linux kastēm, par kuriem jau vismaz pusgadu ir klusums. Vienā no tiem gan bija Win Vista darbastacijas ar jauninājumu KB3013455, par kuru pat piedāvāju uzmest mazu rakstiņu iekš boot, bet laikam jau tas nebija gluži reklāmraksts, tāpēc neviens un neko... Izņemot to, ja viss ir izdarīts solīdi un gana daudz ir ņemts vērā, var savus 50Eur/mēn no katras firmas saņemt par savu eksistenci un šad tad, intereses pēc apskatīties attālināti, vai reizi pusgadā kādam izstrēbt Mikromīkstā kārtējo "izgudrojumu"

Link to comment
Share on other sites

Varbūt man kā iesācējam kāds varētu pastāstīt kā tad pareizi to AD liek? Jā, uzstādīt māku, bet kā saprotu ar to īsti nepietiek.

 

Tātad, kas ir tas īpašais? Jā, par skriptiem neko nezinu. Mapēm tiesības piešķirt arī nav problēmu.

 

PS

Neperiet mani - nevienu AD neesmu firmām licis.

Labots - lusis987
Link to comment
Share on other sites

Tas ir tā kā ar bitēm, pēc teorijas visam vajadzētu būt OK, bet dzīvē sāk līst ārā tādi raibumi, ka pat MS dažreiz klusē! :resent:

Link to comment
Share on other sites

 

 

ja ir viena kaste, tad uz tās palaiž AD, DHCP, DNS, WINS, FileServer un panāk, lai viss korekti strādā
Jā un kā sāc liekt domēnā mašīnas, sākas mazais cirks visas xp liekās, 2-3 nē, un pēc cūcības likuma svarīgākās! Ko darīt, dedzini ugunskuru, .nem šamaņa zizli un skraidi apkārt!

Tulīt atnāks dievs un teiks, ka tā nav, jo viņš simtiem serverus vada! Kapēc tie dievi negrib saprast vienu lietu, lai Tu sēdētu Olimpā, ir jābūt tādiem maziem sūdiņiem , kas tās mašīnas tajā domēnā dzen iekšā!

Link to comment
Share on other sites

 

 

parasti tas ir nepilnīgi funkcionējošs DNS
 Te var pat pāris polšus izņemt, bet tas viss ir tādā miglā tīts! Un neviens to nestāstīs, tas ir tas saldais sadisms!  :spruce_up:
Link to comment
Share on other sites

@jema 

 

ieleja pareizi saka, AD nevar korekti funkcionēt bez korekti uzstādīta un darbojošās DNS servera.

 

P.S. man nekad tā nav bijis, ka datoru nevar pievienot domēna.... Man ir bijis tā, ka tīkls nedarbojas, AD serveris ir izslēgts un tāpēc nevar tikt domēnā, bet, kad viss ir ieslēgts un, tad nevar tikt domēnā - nekad.

 

Viss jau vienmēr atdurās pret vienu un to pašu, cik kvalitatīvi ir veikta sākuma konfigurācija. Ja to veic kvalitatīvi, tad pēc logiem 99.9% problēmas var atrisināt 5min. 

Ja es pēc klienta pārņemšanas atveru "event viewer" un visos serveros ir 10 dažādi error, tad uzreiz viss ir skaidrs, par iepriekšējo "uzturētāju". 

Problēma ir tajā, kamēr serveris strādā nevienam neinteresē cik tur ir kļūdas un kad pienāk Dir**** diena, tad esi spiests labot visas kļūdas, jo kā parasti nesaistītas kļūdas ir gandrīz vienmēr pie vainas reālajām kļūdām.

 

Tāpēc tam sekoju līdzi it sevišķi pēc atjauninājumiem un testiem, lai viss būtu kārtībā.

Tiesa es skatos uz lielu serveru daudzumu, ir klienti, kuriem gadiem viss ok, jo tur viss no sākuma tika pārtaisīts.

Ir klienti, kuri nevēlējās pārtaisīt dēļ izmaksām un tiem ir regulāras problēmas un tāpēc tos arī ir jāskatās. 

Labots - kazarma
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Nu, jā, cik saprotu, tad viss nāk ar pieredzi.Kur tādu lai dabū, ja nepieredzējušu neviens negrib ņemt (neiet runa tikai par tīkliem)? 

Link to comment
Share on other sites

@Lusis987

 

visu nosaka pats cilvēks - es neesmu redzējis nevienu īstu "specu", kuram "kāds" būtu kaut ko iebarojis mutē no 0.

Visus specus, kurus pazīstu. visi ir paši ņēmuši lāpstu rokās un rakušies cauri sūdiem, cita ceļa vienkārši nav.

 

Alternatīvi vari mēģināt sarunāt būt par vergu = saņemt 0 algu, un mēģināt sevi pierādīt. Ja neesi stulbs/slinks un galva ir uz pleciem, pēc 2-3 mēnešiem paņems tevi darbā ar Algu. Sākumā protams mazu, BET laika gaitā tā augs kopā ar tavām zināšanām un pieredzi.

 

Saņemt algu teiksim vecajās naudās 600Ls uz rokas bija vidēja summa, ko sāņēma vidējas klases speciālists ar 3+ gadu pieredzi.

Labots - kazarma
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

Ja neesi stulbs/slinks un galva ir uz pleciem, pēc 2-3 mēnešiem paņems tevi darbā
 lusis987 neklausies muļķības neviens tevi darbā neņems un pie saviem klientiem nevedīs! Palasi šo mazo sarunu, gan jau sapratīsi, "biezo" attieksmi pret ierindas strādnieciņiem! :)  
Link to comment
Share on other sites

@jema

 

Esmu aisūtījis daudzus savus draugus paziņas uz piemēram DPA - tur ņem zaļos gurķus un pēc 2-3 men. ja esi derīgs paņem tevi darbā.

 

Kāds vispār ir tavs pamatojums, un/vai domas, ka nevienu nekur neņem? Kā tad cilvēki sāk savas karjeras? Uzreiz tiek pie 1000e algas par neko nedarīšanu?

 

P.S. neesmu nekāds biezais un mana attieksme pret visiem ir vienāda neatkarīgi vai Tu esi miljonārs, kaut kāds šefs vai veikala kasieris.

Labots - kazarma
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...