Jump to content

Mājas Wifi signāla uzlabošana ar D-Link DAP-1320


biopro
 Share

Recommended Posts

Labdien.

 

Ir radusies sekojoša problēma, wifi tīkls istabā, kur stāv kompīts ir ļoti slikts, problēma varētu būt tāda, ka rūteris stāv koridorī pie ieejas zem iekārtiem griestiem, bet galds kur sēžu ir koridora galā istabā aiz sienas.

 

Pārslēdzu rūteri uz kanālu, kuru neviens cits mājā nelieto, bet problēmu neatrisināja.

 

Vienīgais plus ir tāds, ka koridora galā nets ir labs, tāpēc man radās ideja tur iespraust šādu izstrādājumu http://us.dlink.com/products/access-points-range-extenders-and-bridges/wireless-range-extender/

 

Mans jautājums tad būtu, vai tas varētu atrisināt manu problēmu un varbūt kādam ir bijusi saskarsme ar šadu izstrādājumu un kādas ir atsauksmes.

 

Paldies

Link to comment
Share on other sites

Kas par rūteri tagad ir???

Link to comment
Share on other sites

Pārvietot kaut ka negribās, savādāk jāurbj un vadi jāvelk, labāk iztiktu bez tādām lietām.

 

Kā jau minēju, koridora galā signāls ir labs, kur arī ir doma uzstādīt signāla pastiprinātāju, teorētiski viņam vajdzētu noklāt to istabu, kurā stāv kompīts.

Vienkārši gribās uzzināt viedokļus vai pieredzi šajā sakarā, pirms es pērku to izstrādājumu.

Link to comment
Share on other sites

Visdrīzāk nopērc kādu anteni iekštelpām ar ap 3m kabeli un novieto maksimāli tuvāk vajadzīgajai zonai(cik nu tie iekārtie griesti atļauj).Kaut ko šādu http://www.tp-link.com/lk/products/details/?model=TL-ANT2406A  ne lēto dlinku.


Šī antena arī noklās visu izstabu.Un vadi jau arī javelk tam otram rūterim. Nu vismaz strāva.

Link to comment
Share on other sites

Īstenībā par šo tēmu te ne viena vien diskusija ir bijusi. 

Sausais atlikums - gribi stabilitāti - velc vadu līdz pc. Vēl var vilkt vadu un likt papildus access point.

Gribās seksu - var seksot ar extenderiem bet rezultāts neprognozējams!  

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Nav tādu jaudīgāku antenu! Ir antenas ar šaurāku virziendiagramu un tas nozīmē,ka vienā vietā signāls paliek spēcīgāks, bet citā švakāks. Nu ķipa pirmā stāvā ķer labāk,bet otrā neķer signālu vispār.

Link to comment
Share on other sites

Extenderi neiesaku - nomocījos ar vairākiem vasarnīcā, lai daudzmaz normālu signālu pa māju dabūtu, rezultāts viduvējs, nestabili strādā un ātrums švaks - /2. Man tur vienkārši nav citu variantu, jo rūteris stāv kaimiņa mājā, bet iesaku vai nu niknāku rūteri, vai ārējo antenu.

 

 

 

Nav tādu jaudīgāku antenu! Ir antenas ar šaurāku virziendiagramu

 

Hmm, kolineārs gan nav gluži tik bezcerīgs - man palīdzēja.

Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

OK, ka būtu ar variantu Lattelekom modēms --> Powerline adapteris pie modēma --> Powerline adapteris istabā --> Wifi rūteris?

Link to comment
Share on other sites

Ja LTK lēnais DSL, tad varētu palīdzēt, ja iekārtas pie vienas fāzes pieslēgtas. 

 

Optikas ātrumu tā kā būtu grēks ar powerline adapteriem čakarēt. 

Link to comment
Share on other sites

Cik tad es zaudētu % no ātruma?

Šobrīd pie vada ir 100 Mbps, koridora galā, kur bija doma uzstādīt extenderi var dabūt 80 Mbps (ja paveicas tad ap 40 Mbps istabā varētu dabūt), bet šobrīd izstabas stūrī, kur sēžu, knapi līdz 10 Mbps izspiež.

Link to comment
Share on other sites

Racer, skaidrs,ka kolineārā antena pastiprina signālu, bet saspiež virziendiagramu pa vertikāli.

Man laikam nav dots saprast, nafig pist**s ar powerline adapteriem,ja var aizvilkt normālu datortīkla vadu un neko vairāk nevajag. Nu vot nesaprotu un viss!

Labots - Didzis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Problēma ir tā, ka vairums nesaprot kā izplatās signāls telpās, kura siena cik slāpē.

Uzmauc kaut kur AP uz buj-duj un tad brīnās, ka ap stūri signāla nav.

Link to comment
Share on other sites

Didzi, ko tur ko nesaprast?! Ievācos jaunā, izremontētā dzīvoklī, kur bija paredzēts šāds risinājums un viss. Ko man tagad plēst griestus augšā, urbt ellē ratā caurumus sienās, tad vēl plēst grīdtlīstes augšā, pēc tam vēl krāsot to visu un špahtelēt, lai es sasodīts vienu vadu aizvilktu?!

Tā vietā, lai kaut ko pateiktu pa tēmu, tu tik jauc gaisu.

Jautājums ir skaidrs un gaišs, ko manā situācijā darīt labāk: powerline adapteri vai wifi extenderi, vada vilkšanas jautājums atkrīt. Ja ir vēl kāds risinājums, ar lielāko prieku uzklausīšu.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

OK, ka būtu ar variantu Lattelekom modēms --> Powerline adapteris pie modēma --> Powerline adapteris istabā --> Wifi rūteris?

 

tas ir variants!

 

 

 

Cik tad es zaudētu % no ātruma?

 

Viss atkariigs no savilktajiem elektrības vadiem un Powerline adapteriem. Es teiktu ja tagad ir 100, tad savi 70 būs! 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Man laikam nav dots saprast, nafig pist**s ar powerline adapteriem,ja var aizvilkt normālu datortīkla vadu un neko vairāk nevajag. Nu vot nesaprotu un viss!
Ne visiem patīk vadus vilkt, citam pusstundas darbs, citam varbūt visa diena.Ta labi vēl vadu novilkt, bet galos RJ45 jāuzliek. Cilvēkiem, kam mājās tādu instrumentu nav un nekad nav taisījis tādu vadu, vot i meklē citas iespējas.
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Powerline adapteru kits, vizmaz 35 euro, savukārt kabelis, ja pats vilksi 20 centi metrā! Nu jā, kabelim vēl gali virsū jākniebj, kas varētu pašam nebūt pa spēkam.


Edit: Zuxters jau pasteidzās par galiem!

Link to comment
Share on other sites

Autor, kas tev tur galā pie kompja?

Varbūt palīdz kas tāds, komplektā ~2m vads. Nebūs zem galda jātur wifi adapters vai iebūvētais jāizmanto, ja tas laptops.

http://www.tp-link.com/lk/products/details/?categoryid=243&model=TL-WN722NC

 

Tam pašam TP-Linkam ir range extenderi

http://www.tp-link.com/lk/products/?categoryid=1247

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Ja ir iekārtie griesti,tad kabeli izvilkt ir kā divus pirkstus ...... Tālak, izubt caurumu sienā, virs iekārtajiem griestiem, ir tik pat viegli. Tad istabā uzliec savu bezvadu rūteti un bēdu nezini. Uz tādu pāsakumu atmaksājas vadu kniebjamās štangas nopirkt un vienalga būs lētāk par extenderiem vai cirām figņam. Galvenais, 100% viss strādās.

Link to comment
Share on other sites

Galā ir 2 laptopi. Tad sanāk, ka 2 puļķi sanāk lētāk nekā powerline kompleks, vienīgais nav skaidrs, cik labi viņi strādās un vēl ir paredzēts, ka ik pa laikam var parādīties vēl pāris laptopu, tā kā puļķi šo problēmu varētu atrisināt tikai daļēji.

Link to comment
Share on other sites

Man bija līdzīga problēma. Ieķēru TL-WA850RE (http://www.tp-link.com/lk/products/details/?categoryid=1247&model=TL-WA850RE). Lietojams, bet neteikšu, ka esmu apmierināts, jo ~ reizi mēnesī vajag restartēt un ātrums lēkā baigi. Otra lieta kas man nepatīk - staigājot pa istabām ar ierīcēm (piemēram, telefons kabatā), aparāts cenšas turēties pie esošā pieslēguma, kaut arī blakus jau atrodas otrs ar pilnu zonu. Telefonā biju mēģinājis uzinstalēt lietotnes, kas automātiski pārslēdzas uz otru tīklu brīžos, kad signāls paliek pārāk vājš. Ātri vien nonesu, jo rezultāts bija vēl kaitinošāks, ja notrāpi pa vidu starp abiem bezvadu pieejas punktiem.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Es teiktu ja tagad ir 100, tad savi 70 būs!

 

Tiešām tik daudz irlā būs? Man kaut kā bija radies priekšstats, ka labākajiem un dārgākajiem exemplāriem 50 var izspiest.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Būs savējie jāpatestē!

Link to comment
Share on other sites

Pārvietot rūteri uz koridora otru galu arī nav risinājums, jo griesti ir reģipša, nav paneļu, nāksies zāģēt jaunu lūku un tad kautkā čakarēties ar tīkla un el. vadiem līdz izvilks viņus no viena gala līdz otram.

Link to comment
Share on other sites

 

 

ka rūteris stāv koridorī pie ieejas zem iekārtiem griestiem
No ka čakarē tad prātu par iekārtiem?

 

jo griesti ir reģipša, nav paneļu, nāksies zāģēt jaunu lūku
Antenas tam rūterim pagrozīji citos virzienos,nereti palīdz.
Link to comment
Share on other sites

 

 

jo griesti ir reģipša, nav paneļu, nāksies zāģēt jaunu lūku

 

Tu iemūrēji rūteri, kā tādu Ģertrūdi? 

Link to comment
Share on other sites

Kā tad vēl lai nosauc tos griestos, ja ne iekārtos, tas jau nekas, ka viņi no reģipša. Reku būs skicīte, lai skaidra problēma.

 

http://imgur.com/Qtpf03B

 

Istabas galā pret koridori nets ir labs, kolīdz aiziet pie galda, nokrītas 10x. Tāpēc 1ais variants bija likt range extenderi tajā istabas stūrī, kas pret koridori vai powerline adapteri pie galda un slēgt tur rūteri.

Link to comment
Share on other sites

AP izvietojums vienkārši ģeniāls.

Nav prāta darbs uzlikt AP koridorā, vienā dzīvokļa galā un tad brīnīties, ka otrā galā zonas praktiski nav.
Sienas savu padara. Pie tam - no gala istabas viedokļa, AP ir "aiz stūra". Garām.

 

Tu varētu mierīgi iztikt ar šo pašu vienu AP, ja Tu viņu pārvietotu tuvāk istabai.

Piekarināmie griesti tur neko daudz nemaina, tā riģipša plāksne apēd labi ja 2dBm.

 

Vai tiešām AP tur iebetonēts?

Parasti virs piekarināmajiem griestiem AP vienkārši uzliek, bieži pat nestiprina.

Arī ja vienā plāksnē ir caurums uztaisīts - vai to plāksni tad nevar pārcelt kopā ar AP? 

Viņas tak vienādas.

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

Šis ir īres dzīvoklis, tā kā neesmu īsti pie vainas, tā jau bija pirms es ievācos.

Es jau labprāt pārvietotu rūteri tuvāk istabai, bet tad nāksies zāģēt vel vienu lūku otrā koridora galā un čakarēties ar vadu izvilkšanu no vien gala līdz otram, pie tam esošā lūciņa ir tikai 30x30cm, tā kā knapi galva ielīdīs, kur nu vēl rumpis.

Link to comment
Share on other sites

Ufff... labprāt iespertu tam idiotam, kas to AP uzlicis tieši tā.

Ja AP nekādi pārcelt nevari, tad laikam nekas cits neatliek, kā ākstīties ar to range extenderi, tiesa, ņem vērā ka viņš samazina ātrumu uz pusi.

Link to comment
Share on other sites

Tak virs tiem griestiem elementāri izvilkt vadus. Tur darbs labi ja stundai un rūteris uzlikt jaunā vietā dzivokļa vidū. Nu točna man nav dots saprast, kapēc mocīties ar extenderi, ja visu var vienkārši sakārtot. Es protams aizvilktu vadu lidz datoram, bet nu tas jau mūzdienās skaotās vecmodīgi.

Link to comment
Share on other sites

Tev tiešām nav dots saprast, ka līki uzlikts wifi var nedarboties korekti.

Kā arī to, ka īrētā dzīvoklī īrnieks nevar darīt visu, kas viņam ienāk prātā.

 

Novelc ethernet kabeli 115m garumā un tad pastāsti, cik korekti tas darbosies. 

Vados jau neko zināt nevajag, tik velc :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Ja kautkas ir uzlikts līki, tad vajag pārtaisīt. Pofig, ka īrēts dzīvoklis, nevajag tak sienas lauzt, bet elementāras darbības veikt un pārcelt rūteri. Vadu līdz datoram nomest ari nav problēmu. Beigsies īres līgums, satin vadu un dzīvoklim nekāds ļaunums nav nodarīts. Man vienkārši nav saprotama pataloģiska baidīāanās no vadu vilksanas.

Link to comment
Share on other sites

virs iekaartajiem griestiem izskataas ka daudz ruumes,

varbuut kaads vadaams robots var aizvizinaat ruuteri(AP) liidz koridora taalajam galam?

pats taadu nepaziistu, bet teoreetiski taadam ir jaabuut

 

vai ruuterim(AP) piemonteet paliela diametra ritenjus un ar slotas kaatiem aizstumdiit

 

murgojam taalaak :)

no Bonda aiznjemties troshu shaujamo un ieriikot lokaalu Siguldas gaisa tramvaju

Link to comment
Share on other sites

   Noskrūvē vienu antenu,ieliec šito vadu https://www.elbox.lv/tp-link-tl-ant24ec3s-low-loss-antenna-extension-cable-29510-29510/  pa vidu antenai un rūterim. Antenu aizstum līdz koridora galam lai apietu stūri un viss.Vari arī izurbt koridora galā 8mm caurumiņu griestu plāksnē un ar kādu stingrāku (tievāku) vadu,drāti ievelc antenas kabeli. Tikai antenas kabeli neņem ebajā pašu lētāko,zudumi garantēti un rezultāts 0. Uzskatu ,ka minimālas izmaksas un pustundas darbs neko nelaužot un nekaļot.

Link to comment
Share on other sites

Mazliet paniekojos, autora dzīvokļa sienu slāpējums paņemts aptuvens, nezinot reālos ciparus, bet ilustrē labi.

Sarkanā zonā - signāls zem -75dBm, kas vairumam ierīču ir par vāju.

Esošais:

CxD6tHc.png?1

Attēlā labi redzams ka gala istabā ir švaki. Pie tam es pieņēmu, ka wifi rūtera raidīšanas jauda gan 2.4, gan 5ghz diapazonos ir LV maksimāli atļautā.

 

Kas notiek, ja rūteri/antenas pārceļ pa koridoru, līdz galam:

efi4U5r.png?1

Labots - Pirkss
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Uzskatāmi parādīji,Pirkss! Bet ja nav tiešam iespējams to rūteri tur pārvietot,tad antenu ar kabeli pa griestiem gan 100% iespējams. Un rezultāts būtu panākts.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...