Jump to content

Baltkrievu ūdens virbosūknis


_dunduks_
 Share

Recommended Posts

Vai šo sūkni ir vērts izskatīt kā variantu laiku mājas ūdensapgādei no vismaz 7m dziļas akas?

Nekādas burbuļvannas uzpildīt nav paredzēts. Tikai tik daudz, cik izlaist cauri boilerim un ieiet dušā.

Spiedkatls un slēdzis jau ir. Vajag tikai sūkni.

Sūkņa lētums ir arguments, bet vai tas ir tā vērts?

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Kur sūknis???

Link to comment
Share on other sites

Nē, nav vērts jo bojā aku ar vibrācijām. 

Un pie tāda dziļuma sūknis jāliek akā.

Labots - ronalds_
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nevilks. man ir 5m dziļā akā un spiediens nekāds. ja nav slodzes, tad tek, bet spiedkatlā iepumpēt nevarēs.

Link to comment
Share on other sites

Vibrosūknis maitā aku - savā lauku mājā šā iemesla dēļ dabūju rakt jaunu...

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

Un pie tāda dziļuma sūknis jāliek akā.

Tāpēc jau gribēju iztikt ar iegremedējamo. iemet iekšā un aizmirsti. Nav jādomā par nekādu plauktu akā.

 

nevilks. man ir 5m dziļā akā un spiediens nekāds

Tad jau sanāk solītie 35m (3.5 atm) ir bleķis?

 

Ja vibrosūknis bojā aku, vai tad man derēs šāds:

http://www.salidzini.lv/search.php?q=speroni+kpm

Bet vienīgi atkal jādomā ar kaut kādu nebūt plauktu.

Labots - _dunduks_
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Var sīkāk par to kā tad tas sūknis bojā aku?

Laukos jau kopš sevi atceros (gadus 15) tāds stāv un akai nav ne vainas...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vibrosūknis vibrē. Vibrācija bojā grodus un aizskalo aku ar smiltīm. Skaidrs ka process lēns.

Es paņemtu lēto dziļurbuma sūkni un neķertu krenķi.

piem http://www.tet.lv/?Mode=Products&Source=GROUP&ProductGroup=DS&ProductID=12771

 

 

 

Tad jau sanāk solītie 35m (3.5 atm) ir bleķis?

Nu nez, pie sievastēva vibrosūknis kačā no dīķa ūdeni kalnā ka prieks, 3-4 atmosfēras stabili, tik pa reizei skrūves aprauj.

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

Vai šo sūkni ir vērts izskatīt kā variantu laiku mājas ūdensapgādei

nav, šie ilgi nekalpo, 2 - 3 gadi un met ārā, man kādi 4 mājās mētājas

itkā tos vibratorus iekšā var mainīt, bet tās skrūves ir tā sarūsējušas, ka nav iespējams normāli izjaukt

Link to comment
Share on other sites

manējais jau gadus 10 iet. un 5 gadus stāv akā visu gadu. lietots tiek vasaras sezonā dārza laistīšanai un citām saimniecības vajadzībām. reizēm pat pāris stundas katru dienu. ir gadījies, ka tiek uz pusdienu aizmirsts un tad tirinās ūdens līmenī.

bet pēdējos gados 3/4 no veikalos nopērkamajiem vibrosūkņiem ir ražoti ķīnā

izskatās tādi paši kā baltkrievu.

Link to comment
Share on other sites

Man arī diezgan ilgi nostāvēja akā, bet tad tomēr aizstāstiās un nācās saukt tīrītājus. Viņi arī teica, ka tas vibrosūknis neesot akai veselīgs. Tā kā, nu, nezinu. :) Tagad ir parastais centrbēdzes sūknis.

 

Vēl par tiem vibrosūkņiem dzirdēju, ka uzspiest augšā viņi varot ļoti augstu, taču spiediens galā nav nekāds lielais. Ja gribas automātisko ūdensapgādes sistēmu, tad visdrīzāk nepietiks.

Link to comment
Share on other sites

Par ķīniešiem viena tante teica, ka no tiem jāizvairās, tāpēc jāizvēlas baltkrievu vibrosūkņi. Tie strādā godam.

Bet ja akai tie nav piemēroti, tad gan žēl. Neko nezinu par centrbēdzes sūkņiem.

Cik tad lielu spiedienu/caurplūdi tam sūknim vajadzētu nodrošināt, lai pietiktu mājas vajadzībām.?

Lētākais centribēdznieks dod tās pašas 3.5 atm, vienīgi caurplūde 2x lielāka.

Link to comment
Share on other sites

Arī manā lauku mājā vairākus desmitus gadus akā lietoja vibrosūkni un problēmas nebija. Problēmas sākās, kad ar to sāka laistīt dārzu un akā līmenis sāka kristies, sūkni nacās nolaist zemāk, ~10cm no grunts. Beidzās ar to, ka akā ūdens vienkārši vairs nebija, pat rudenī lietu laikā.  Nācās rakt jaunu aku vietā, kuru norādīja "ādernieks". Tieši "ādernieks" arī teica, ka vibrosūknis VAR aku piebeigt ātri, ja ūdens akā nāk lēni un nespēj izskalot to, ko sūknis "aizvibrē" ciet...

 

Jaunajā akā lietoju centrbēdzes sūkni, šovasar likšu ūdens padeves automātu...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Cik tad lielu spiedienu/caurplūdi tam sūknim vajadzētu nodrošināt, lai pietiktu mājas vajadzībām.?
 

Ar 3,5 atmosfērām pilnīgi pietiks.

Link to comment
Share on other sites

Ja nu 3.5 atm pietiks, tad vajadzēs palikt pie tā paša itāļu Speroni centrbēdzes sūkņa.

Tagad tikai jāizdomā kā to iestiprināt akā. Vai kāds ir mēģinājos tos iekārt (līdzīgi kā vibrosūkni), vai arī tam obligāti jābūt horizontālā stāvoklī uz kāda plaukta?

 

Diemžēl man ir slikta pieredze ar 'pārdevējiem'. Ja tie redz, ka es neko nepērku tā viņu klientu servisa līmenis uzreiz kļūst zemāks par zemi un neviena atbilde vairs nav garāka par vienu vārdu - 'jā, nē, varbūt, nezinu.'

Link to comment
Share on other sites

Man mātes laukos stāv uz akas grodiem uzlikts plats dēlis, pie tā pieskrūvēts viens no mazajiem centrbēdzes sūkņiem, laikam delfin bija virsū rakstīts(30-40Ls maksāja). Sūknī ieskrūvēta no akas ejoša metāla truba(~4-6m),ja nemaldos, collīgā,maybe tievāka, kurai apakšā pretvārsts+siets(sūckurvis?) Nezinu, kā šamējais uzvestos, ja to iekārtu. Iespejams, ka katrā palaišanas/apstāšanās momentā tas tiektos mazliet kustēties, tādējādi var sākt rīvēties vai nu špaņa vads, vai caurule..nez. Ap grodiem uzbūvēta tāda kā mājiņa, lai īsti lietus nelīst iekš. :)Uz ziemu visu vācu nost.

 

Tas mazais sūknītis spiež man kādus metrus 30 no pirtiņas līdz pagalmam, kalnup(kopējais paaugstinājums varētu būt ap metru), pa parastāko dārzniecības šļūteni.Spiediens tāds-nekāds, bet ar pirkstu gluži aizspiest nevar. Lai dzītu spiedbākā, tad Tev ofic vajadzēs automātiku(ja arī viņš būtu spējīgs iedzīt kko), jo tukšgaitā tam sūknim liela slodze - nav jau bypass vārsts lētučiem iekšā. Ar slēdzi ātri apniks viņu slēgāt on-off..

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Jūrmalā, "angāros" (Jūrmalas nams), santehnikai pārdevēji kompetenti un sortiments plašs. Depo, K-rautā un Kuršos ir kā ir, tur reizēm paprasi fumlenti un šis brīnās! :) Es te varbūt pārspīlēju bet nu tomēr!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja tie redz, ka es neko nepērku tā viņu klientu servisa līmenis uzreiz kļūst zemāks par zemi

Nu bet loģiski, normāli cilvēks atnāk, nokonsultējas un NOPĒRK.  

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Nu bet loģiski, normāli cilvēks atnāk, nokonsultējas un NOPĒRK.

Tā kā konkrētajā situācijā var būt vairāki (at)risinājumu, tad es pēc pēc pirmās 'konsultācijas' nesteidzos ieviest ieteikumus un uzreiz nopirkt piedāvāto dziļurbumu virpuļsūkni. Sevišķi, ka tie 'konsultanti' brīnās, kas ir fumlenta.

Nez vai pats vienmēr visu dari, kā pārdevējs liek.

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

Tagad tikai jāizdomā kā to iestiprināt akā. Vai kāds ir mēģinājos tos iekārt (līdzīgi kā vibrosūkni), vai arī tam obligāti jābūt horizontālā stāvoklī uz kāda plaukta?

 

Sievasbrālis viņu pieskrūvējis 'pa taisno'  pie akas groda. Mājā spiedkatls (vai kā viņu tur sauc). Sūknis pieskrūvēts vertikāli, bez jebkādām gumijām vibrācijas novēršanai un lai gan strādā jau gadiem, man tomēr tā neliekas laba doma akā bāzt 220V

Labots - Peksis
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_, tik dziļai akai ir tikai viens normāls risinājums - dziļurbuma sūknis. 

 

Var čakarēties un taisīt platformu akas vidū , bet pats padomā kāds čakars to uztaisīt un pēc tam apkalpot... Un normāls centrbēdzes sūknis arī virs 100 eur maksā. 

Var likt vibrosūkni riskējot sačakarēt aku. 

Var mēģināt kaut kur atrast centrbēdzes sūkni ar ežektoru http://www.semicom.lv/pdf/347686_20100614105357.pdfbet maksā viņi salīdzinoši ar dziļurbuma sūkņiem un vēl papildus siltināta būda pie akas jātaisa lai viss tas pasākums neaizsalst.... 

 

Tātad tikai dziļurbuma sūknis. Var riskēt un likt lēto ķīnieti - vecākiem dārzā tāds veiksmīgi nu jau divas vasaras strādā, bet mājā slodze būs lielāka. Bet daudz maz normāli, remontējami dziļurbuma sūkņi sākot no apmēram 200 eur. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Esmu gana ņēmies ar vibrosūkņiem. Var likt akā, bet akas nav vienadākas.Ja ūdens ākā nāk kā no avota,tad nekāds vibrosūknis neko tur nenoštopēs, bet ja aka uz vājas āderes, tad tiešam tā sūkņa vibrācija var visu sakratīt tā, ka ūdens apstājas. Bibrosūkņa vienīgā priekšrocība ir lētums un uzstādīšanas vienkāršība. Vairāk par pāris gadiem tas nekalpo. Tad jātaisa kapitālremonts un jāmaina gumijas vārsti. Kādreiz tos varēja atsevišķi nopirkt. Nekas jau baigi sarežģīts nav, bet rokām gan no īstās vietas jaaug. Ja nesīs pie meistara,tad vienkāršāk un lētāk janu sūkni nopirkt. Vārdu sakot, nopietnai un ilgmūžīgai ūdens apgādei vibrosūknis neder, bet vasaras variantam, ko puķes no dīķa laistīt, kapēc ne.

Link to comment
Share on other sites

Vibrosūknis dārzam ideāls un vienkāršai konstrukcijai (uzpumpēt ūdeni līdz akas augšai), lai nav jāsmeļ no akas ar spaiņiem. Ja ūdensvadu grib ievilkt mājās tad nekas lētāks par hidroforu nebūs lētākie jau ap 70 eiro maksā ar visu spiedkatlu (pilns komplekts) nokalpos ilgāk nekā vibrosūknis. (vienīgi montāža bišku čakarīga)

Link to comment
Share on other sites

nokalpos ilgāk nekā vibrosūknis.

 

Man lētais ķīniešu  ūdens apgādes automāts mājā nokalpoja apmēram pus gadu. Nu neteikšu ka baigi ilgi. Un tie ūdens apgādes automāti nederēs ja jāsūc ūdens vairāk par 7m. (Fizika un atmosfēras spiediens)  

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Bija akā vibrosūklnis daudzus gadus. Nekas ciet neaizgāja, bet kā teica Didzis, akas nav vienādas. Aka 10m dziļa, no akas līdz mājai vēl 10m pacēlums. Pumpēt jau pumpēja, bet nekāda dižā ražība nebija. Varēja manīt ražības atkarību no sprieguma tīkā. Gumijas membrānas ik pa laikam vajadzēja mainīt. Bija viena ļoti nepatīkama blakne. Kaut kā bija sanācis, ka ūdensvada garums ir tāds, ka tajā veidojās stāvvilnis. Un ūdens sūknēšanas laikā visa māja drebēja ar 50Hz (vai varbūt 100Hz) frekvenci. Tagad ir centrbēdzes sūknis (ne ūdens apgādes automāts ar spiedkatlu bet pliks sūknis, tvertne bēniņos, viena iemesla dēļ, lai pazūdot elektrībai, kas laukos mēdz gadīties, saglabātos ūdens). Sūknis nav uz platformas - vienkārši iekarināts trosē. Plusi - ražība būtiski lielāka, nav pretīgās vibrācijas, ap 20 gadu ekspluatācijas laikā nav nekādu sūkņa dēļ radušos problēmu. Ir bijušas problēmas paša vainas dēļ - pāris reizes sūknis pavasaros, akā ieplūstot kūstošā sniega ūdenim ir noslīcis. Bet nekas - izžāvēju un strādā atkal. Pārāk augstu sūkni ar nevar turēt - ziemā sasals. Tagad gan esmu konstrukciju uzlabojis - sūknis ir iekarināts ar trīsi, sūknim piestiprināti pludiņi, lai ūdens līmenim ceļoties tie celtu līdz sūkni.

Link to comment
Share on other sites

Pie muteres suuknis uzseedinaats uz putuplasta gabala.

Vieniigais par ko jaauztraucas ir liimenis, lai smiltis nesaeedas.

Link to comment
Share on other sites

Nē nu protams ka var dažādos veidos ieseksot ar kapeiku un izdomāt 100 un vienu variantu kā iemudzīt centrbēdzes sūkni akā! ;) (Mitrumā, kurš elektromotoram noteikti nāks par labu :D

 

Es vēl saprastu jēgu no šādas ķīmiķošanas ja dziļurbuma sūkņi sākot no 1000 eur maksātu.... Bet pa 100EUR var nopirkt dziļurbuma sūkni. Tiešām ir jēga? 

 

Un lētāk par 100 eur arī centrbēdzes sūkņi būs lētais ķīnas gals, kur uz nekādu mega izturību nevar cerēt.

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Nu par 100 eur arī sanāk tikai lētais ķīniešu dziļurbums, no kā arī ir jāizvairās.

Bet par 50 eur var varbūt Speroni (itālis) centrbēdzes sūkni. Vienīgi tas nav pašuzsūcošais.

Link to comment
Share on other sites

Un lētāk par 100 eur arī centrbēdzes sūkņi būs lētais ķīnas gals, kur uz nekādu mega izturību nevar cerēt.

 

Tas gan, bet pus Latvija tādus lieto tāpat, kā lētas samsung veļas mašīnas meile veļas mašīnu vietā. 

 

Itāļiem neredzu labāku kvalitāti, pirms ievilku pilsētas ūdensvadu bija viens itālis hidrofors nu neko labs jau nebija ik pa gadam taisīja jokus (ventīlis gaisu laida, tad atslēgšanās relejs u.c) beigās jau katru otro mēnesi bija jāpārķidā (gaiss zuda)

Labots - ricijs
Link to comment
Share on other sites

Man savulaik zinātāji ieteica Grundfos MQ 3-35. Nav lēts, bet pilns automāts, bez kaut kādiem milzīgiem bunduļiem un esot ļoti kluss un ar visādām tehnoloģiskām viltībām, lai ilgi kalpotu (vienmērīgi ieslēdzoties, utml). Cik palasījos internetā atsauksmes, tikai to labāko varēju atrast - cilvēkiem parasti kalpojot kā minimums gadus 10.

 

Pašam gan nav izdevies saskarties, tāpēc nemācēšu neko komentēt. Tam ražotājam vispār ir vesela varza ar visvisādiem sūkņiem, automātiku, utml. Pagaidām domāju, ka tad, kad sev laukos ūdensapgādi taisīšu, arī vispirms apsvēršu viņu piedāvājumu.

Link to comment
Share on other sites

Piekrītu rolands_. Ja aka ir vismaz 7m dziļa, un hvz cik vēl līdz spiedkatlam - visprātīgākais būs dziļurbuma sūknis. Muteres laukos tāds ir 12m dziļā akā + ap 20 līdz spiedkatlam. Kā ielikts 90to gadu sākumā, tā arī nav kustināts. Strādā klusi, par jaudas rezervi nav jābēdā. Vienīgi nācās likt papildus pretvārstus pirms slēdža, jo izslēdzoties inerce čakarēja slēdzi (sāka slēgāties iekšā ārā bez apstājas).

Link to comment
Share on other sites

Interesanti, ja centrbēdzes sūkņa 20 gadu bezproblēmu darbība akā ir nepareizais, nedrošais, īsmūžigais santīmu mīlētāja variants, kāds ir pareizais, drošais, ilgspējīgais?

 p. s. Ne tādos vien apstākļos asinhronie elektromotori gadiem strādā bez problēmām. Kaut vai tie, ar kuriem laucinieki malku zāģē. 

Link to comment
Share on other sites

izdomāt 100 un vienu variantu kā iemudzīt centrbēdzes sūkni akā! ;) (Mitrumā, kurš elektromotoram noteikti nāks par labu

 

stāv otrs sūknis (kā reiz centrbēdzes) 10 gadus akā. zvērīgā mitrumā, zem vāka ir vēl putuplasta slānis lai ziemā neaizsalst. nekas tam tur nav noticis. spiediena releju vienreiz mainīju, bet tas bija iekšpusē aizsērējis, nevis kontaktiem mitrums skādējis.

Labots - e = d
Link to comment
Share on other sites

 

 

Interesanti, ja centrbēdzes sūkņa 20 gadu bezproblēmu darbība akā ir nepareizais,

 

Tas ka te kādiem ir paveicies ar krievu laika motoriem kuri mitrumā iztur 20 gadus. Oki, ļoti labi! 

Bet baidos ka mūsdienās tādus motorus vairs nedabūt! 

Tas ir - neticu ka mūsdienu ķīnā ražotais centrbēdzes sūknis kurš maksā mazāk par 100 eur da jebkādos apstākļos spēs vismaz 1 gadu novilkt pie normālas slodzes... 


 

 

kāds ir pareizais, drošais, ilgspējīgais?

 

Tas viss nav iespējams kopā, ja vēl piepluso cenu. Es ņemtu lēto ķīnas dziļurbuma sūkni. Ja viņš vismaz gadu noietu, mainītu pret tādu pašu. Ja nomirtu ātrāk - pirktu dārgāku vietā. 

Sievastēva brālis lieto dārgos dziļurbuma sūkņus - tāpat reizi pa 2-3 gadi ar viņiem gadās problēmas.... 

Link to comment
Share on other sites

Man ir Elektra Beckum sūknis, pirkts ap 95. gadu zem 100 Ls. Kaimiņiem ir kaut kāds itāļu variants, pirkts 2000. - o gadu sākumā. Kaut kad ap 2005. gadu viņi to nosvilināja, saraujot iekšā smiltis. Tepat Cēsīs pārtina, iet vēl šobaltdien.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...