Jump to content

"Droni


IMANTS
 Share

Recommended Posts

 

 

redzi nu ir kaut kādi citi signāli ēterā, ko tālāk - saki, ka pasākums nenotiks un brauc mājās?
  Es parasti tai lietai pieeju ar virziendarbības spēcīgām antenām un man problēmu nav. Tas vairāk lai man, atbildīgajā brīdī, neviens nevar notraucēt  Vienalga izvēlos vietu ēterā, kur gaiss tīrs. Speciāli  nevienam netraucēju, jo man tak ar citiem jāsadarbojas.  Tas gan nav saistīts ar televīziju. Televīzijā ir problēmas ar 5Ghz diapazonu un nopietnām profesionālām lietām to neizmanto. Maksimums kādai efektu kamerai, bez kuras, ja neiet, vart iztikt.
Link to comment
Share on other sites

Nu redzi... toties es esmu redzējis dzīvajā, ka LT salidojumā vienlaicīgi darbojās pieci fantomi uz vienas un tās pašas frekvences. Arī video šiem gāja OK, ja arī kāds kadrs telefonā izkrita(kas gadās arī lidojot vienam), tad to pēc tam "izvilka" no atmiņas kartes. Tā ka nejauc lietas - Tev vajag lai attiecīgā frekvence brīva, a RC vadībai pofig - par to, ka vairāki vienlaicīgi, ir padomāts. Tā ka spektra analizatoru RC lietotājiem lai vienlaicīgi palaistu piecus fantomus uz vienas un tās pašas frekvences NEVAJAG.

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

Ar vadību protams nav problēmas. bet ar video nav iespējams uz vienas frekvences darboties. Nestāsti muļķības. Tur automātika piemeklē brīvu kanālu un tapēc nav traucējumu.5GHz diapazons ir gana plašs.  Parastie lidinātāji vienkārši no tā visa neko nesaprot. Man kāreizi tagad remontā stāv 5GHz HD bildes raidītājs un vajadzēs tam mēģināt atrubīt to nolādēto aitomātiku. Man vajag precīzu frekvencu iestādīt ar roku un vajag lai raidītājs momentāli sāk strādāt, nevis bezjēgā čeko ēteru un piecas minūtes nav palaižams.  Diemžēl, visa šī 5GHz tehnika ir neprofesionāla un paradzēta pilnīgu idiotiem lietošanai.

Link to comment
Share on other sites

Dzidzi, ja nav noslēpums, par kādiem joslas platumiem video pārraidei runā? Fantomu gadījumā tas ir tikai 720p, kompresēts, pie tam FPS tur mēdz būt zems, tikai tā, lai pietiek TPV vadīšanai (daudzi šo bez video nespēj). Iespējams, ka tāpēc mūsu pieredzes atšķiras :)

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

 

 

Lai noskanētu ēteru vajag tikai laptopu un elementāru USB SDR uztvērēju.

 

Ar vadību protams nav problēmas. bet ar video nav iespējams uz vienas frekvences darboties. Nestāsti muļķības.

 

Didzi, beidz dzīt demagoģiju, te tomēr Tevi daudzi uzskata par ekspertu radiosakaru jomā. Labāk raksti par to ko tiešām pārzini ar plašāku pieredzi, savādāk kāds vēl ņems un noticēs... 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Tomēr pati labākā un ērtākā metode ir ar labi notēmētu šāvienu sašķaidīt to sūdu gaisā. Nedomāju ka baigā problēma viņam trāpīt

17267d1438213017-drone-shot-down-dronelo

Link to comment
Share on other sites

@@ezis666, nu vot kad tavs bērns vai mazbērns dabūs pa galvu ar 2-3kg "ķieģeli", kas krīt no 20m augstuma, tad dziedāsi citu dziesmu.

Link to comment
Share on other sites

5Ah lipo akumulators var arī diezgan smuku ugunsgrēku pēc crasha uztaisīt.

Lai gan tādiem dīvāna kareivjiem kā ezis666 tas nedraud. Jo šaujamos tie redzējuši tikai filmās parasti.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tomēr pati labākā un ērtākā metode ir ar labi notēmētu šāvienu sašķaidīt to sūdu gaisā

Distancē līdz 30-40m jā, ja tālāk - es gribētu redzēt cik vienkārši tu viņam trāpītu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ezis666

tālāk nav aktuāli, kaut gan labs šāvējs varētu viņu notriekt arī 50-60m, tālāk jau nav reāli.

Jo šaujamos tie redzējuši tikai filmās parasti.

 

Ir šauts pietiekoši

nu vot kad tavs bērns vai mazbērns dabūs pa galvu ar 2-3kg "ķieģeli", kas krīt no 20m augstuma, tad dziedāsi citu dziesmu.

 

Tiem sū.diem nav jālido virs publiskām vietām. Ir jānotriec laicīgi.

Link to comment
Share on other sites

bebopa skaikontrolers

Kas, kas? 

 

Tie, kas kaut cik ir tēmā, neizmanto nekādas sūda viedierīces vadībai, bet klasiskās pultis, piemēram

https://www.spektrumrc.com/Air/Radios.aspx

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

neizmanto nekādas sūda viedierīces vadībai, bet klasiskās pultis

 pastāsti, lūdzu, kā modernam outdoor aparātam, kuram ir MAVLink atbalsts, sastādīt veipointus, lai varētu pēc tam viņam izsaukt MAV_CMD_MISSION_START (300)? Tur kaut kā speci GPS koordinātes ievada ar bināro kodu no pults, kamēr l0hi baksta kartē? Kaut vai iesetot ROI, lai aparāts seko līdzi man pēc mana GPS signāla? Arī ar pulti? Un MAV_CMD_NAV_LOITER_TURNS kā seto? Es neesmu speciālists, nesaprotu - paskaidro, lūdzu.

 

un video kā speciālisti parasti skatās, ja reiz drons to spēj noraidīt - kāds implants galvā, kas faifaju ķer un video dekodē un noraida uz smadzenēm?

vai arī īsti veči nopērk krutu dronu un lieto tāpat kā 40$ ķīnas dumb-dronu?

Labots - usver
Link to comment
Share on other sites

@ivo, zinu, zinu :D bet tāpēc jau prasu vai kādam nav lieka ta "'džoistikpults" ar ārējo wifi antenu un stiprinājumiem planšetei / iespēju pieslēgt brilles?

(varbūt kāds savu bebop ir sienā ietriecis vai paņēmis jauno modeli?)

Labots - j@nis
Link to comment
Share on other sites

J.Reinis

 

 

un video kā speciālisti parasti skatās, ja reiz drons to spēj noraidīt
Uz brillēm (a la Fatshark, Skyzone, u.c.) vai uz pults montētiem displejiem ar saulsargu.  
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tur kaut kā speci GPS koordinātes ievada ar bināro kodu no pults, kamēr l0hi baksta kartē?

Ta bļins, neputro 2 dažādas lietas - manuālu drona vadību un setingu salikšanu. Pirmo veic at pulti, otro ar laptopu. Video bildi parasti skatās uz atsevišķa LCD paneļa ar uztvērēju vai brillēs. Brillēm gan vairāk specifisks pielietojums (FPV gonkas). 

Link to comment
Share on other sites

J.Reinis
un video kā speciālisti parasti skatās, ja reiz drons to spēj noraidīt

Uz brillēm (a la Fatshark, Skyzone, u.c.) vai uz pults montētiem displejiem ar saulsargu.

 

Mēs gadiem lidojām ar FPV un bāzes stacijām ar uzmontētu laptopu priekš waypoint vadības, un iztikām bez smārtfoniem un sniegbaltām pultīm, kurās tik daudz palīgrīku, ka ar tām pat epileptiķis spēj vadīt kvadkopteri gludi kā pa galdu.

Labots - J.Reinis
Link to comment
Share on other sites

okei, tātad datoru nēsāt līdzi (vēlams, ar tačskrīnu, lai ērtāk) - tas ir forši un profesionāli, bet smārts/planšete, ar ko to pašu izdarīt - tas ir sūc, tas nav stilīgi un analogi :)

Link to comment
Share on other sites

@usver

 

tiem kas "tēmā", šitā vadīšana ar telefonu liekas vairāk kā gejiska :p tur neko nepadarīsi...

Link to comment
Share on other sites

ok, nestrīdos - slapjā laikā, cimdos utml noteikti ērtāk. taktilā atgriezeniskā saite, jūtama atlekšana atpakaļ uz nulli, robotais gals - taustāms, galu galā.

 

es tik apmulsu, kad ieraudzīju taustāmu pulti ar uzmontētu displeju (+veipointu setošanu), kas noklāj praktiski visu man zināmo funkcionalitāti, bet izskanēja viedoklis, ka tas neesot košer, labāk pliku pulti. :)

Labots - usver
Link to comment
Share on other sites

@usver

to bebop var lidināt tikai siltā/sausā laikā :) ziemā knaģi salst, lietus laikā tačskrīns sāk gļukot :(

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

Dzidzi, ja nav noslēpums, par kādiem joslas platumiem video pārraidei runā? Fantomu gadījumā tas ir tikai 720p, kompresēts, pie tam FPS tur mēdz būt zems

Njā, mūsdienu "speciālistiem" jau "joslas platums" ir interneta provaideru mārketinga duru "pārtulkotais" bitrate nevis reālais bandwidth. Tas tādēļ, ka par Shannon–Hartley teorēmu un signālapstrādi vispār neko nav pat dzirdējuši.

Link to comment
Share on other sites

J.Reinis

Tu mēģini vienkārši kaut ko gudri parunāt, vai tam ir vispār kāds sakars ar Rubb rakstīto? Jo ja nepievērš uzmanību terminoloģijai (kura, starp citu, ir pilnībā saprotama un iegājusies, ka tikai pilnīgam idiotam nav skaidrs, par ko ir runa), tad kur viņš ir kļūdījies diez? Apgaismo tautu, neturi sveci zem pūra, citādi kaut kā muļķīgi sanāk - gribēji pazīmēties ar zināšanām, bet neko īsti nepateici galu galā...

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Kur viņš ir kļūdījies? Tajā, ka Didzis runāja par bandwidth, bet rubb to saprata kā bitrate. Saproti atšķirību starp radiofrekvenču joslas platumu un datu pārraides ātrumu? Vispār pirmo mēra hercos, bet otro bitos sekundē. Piemēram, Wi-Fi 802.11n viena streama maksimālais joslas platums ir 40 MHz, bet maksimālais datu pārraides ātrums 150 Mbps. Saproti, ka tās ir pilnīgi dažādas lietas?

Labots - Inspektors Caps
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

J.Reinis

Tagad izlasīju kārtīgi konkrēto gabalu topikā un sapratu, par ko cepiens. Jā, piekrītu, te gan Rubb nošāva greizi un nesaprata, par ko Didzis runā. Tu vienkārši to pasniedzi kā vienkārši piejāšanos terminoloģijai, tādēļ nesapratu.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Es piejājos tam, ka cilvēks domā mārketologu absurdajā terminoloģijā un nemaz pat nezin par ko vispār runā tas, kurš runā normālā jau sen eksistējošā terminoloģijā. Un ne tikai nezin terminoloģiju, bet arī neapjauš pat to, ka pārraide nekad nenotiek perfektā bezgalīgi šaurā vienā frekvencē.

 

Runājot par tēmu, tīklu var uzmest ne tikai ērglis, bet arī speciāls cits "drons". Pie tam to procesu var labi automatizēt tā, lai nevarētu aizbēgt. Kad parādījās bumbvedēji, arī domāja, ka nu tikai viss būs, bet parādījās arī iznīcinātāji un "superierocis" vairs nemaz tik neievainojams nav.

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

Par manis teikto, vispār jau es jēdzienus nejaucu - zinu, kas ir bitrate un kas ir joslas platums, radio, elektronika  un komunikācijas man nav sveša lieta. Didzim prasot par joslas platumu tieši arī domāju radio joslas platumu kāds nepieciešams lai varetu pārraidīt bildi ar Didzi apmierinošu kvalitāti, bitreitu, izmēriem un FPS. Un runājot par fantomiem un 720P to es minēju kā piemēru, ka tik sliktai video kvalitātei noteikti arī nevajag platu radio joslu, tātad ēterī var vienlaicīgi darboties vairāki un aizņems mazāku radio joslas platumu,  nekā tad, ja vajag kvalitatīvu bildi.

 

Iespējams, ka jautājumu pārāk neveikli noformulēju...

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

rubb, par Tevi pārāk nešaubos, bet lielākā daļa foruma auditorijas, kuri lasa to tekstu, točno sapratīs bitrate. Nu, un, kad nonāks līdz šiem komentiem, tad, protams, pļerkstēs, ka saprata gan, par ko ir runa. :D

 

Par joslu platumiem var paskatītes uz DVB-T piemēru - 8 MHz joslā tas iespiež 5-32 Mbps. Tas ir pietiekami pat vairākiem video streamiem, bet es to nesauktu par šauru joslu. Lai gan, salīdzinot ar Wi-Fi, tā, protams, ir šaura. :)

Link to comment
Share on other sites

Ok, peace :)

 

DVB-T - tas jau baigi sakompresēts, nav interesanti...

Link to comment
Share on other sites

matrixxxx

Fiksais jautaajums.

Ja virs manas privaataas zemes lidinaas tas "drons" (kvadrokopteris).

Driikstu to "paluugt" nolaisties/nokrist (kaut vai ar kakjenes paliidziibu) ?

ZB..........

Ljotenes laikam nedriikst ar zeniitliegabaliem bliezt, Vai taadu "mushu" ~30 virs zemes driikst.

Nebuus pretlikumiigi ?

Labots - matrixxxx
Link to comment
Share on other sites

 

 

Driikstu to "paluugt" nolaisties/nokrist

Varbūt tomēr labāk sākt ar to, ka uzrunāt pilotu un informēt par savu alerģiju? Ja nu atsakās saprast, tad protams vari gāzt zemē. par likumību nepateikšu, neesmu jurists

Link to comment
Share on other sites

Šeit tiešām vajag jurista viedokli - ja nekļūdos, tad ir kaut kādi m virs konkrētās vietas, kad tie vairs nepieder konkrētā īpašuma īpašniekam. Attiecīgi - ja drons lido augstumā, kurā esi īpašnieks, tad vari dronu notriekt, ja virs - tad būs ziepes...

Link to comment
Share on other sites

 

 

ja virs - tad būs ziepes...

Nekādas ziepes nebūs, jo tāpat netrāpīsi :D 

Link to comment
Share on other sites

 

 

šaujot ar skrotīm

Šaušana ar skrotīm (tātad medību ieroci) apdzīvotā vietā nav atļauta. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu, notriecēji, gribu redzēt, cik jūsu notriekšana būs legāla un kā pēc tam paši brēksiet, kad vajadzēs atmaksāt zaudējumus. Pašlaik vienīgā informācija, ko atrodu - notriekt var tikai NBS un tikai virs militāriem objektiem.

 

http://m.lvportals.lv/e-konsultacijas.php?id=9927

 

 

Attiecīgi par bezpilota gaisa kuģa notriekšanu ir izdarīti grozījumi likumā "Par aviāciju" – 47.1 pants, bezpilota gaisa kuģu un cita veida lidaparātu lidojumu vai pārvietošanās piespiedu pārtraukšana. Ja lidojums tiek veikts, pārkāpjot normatīvajos aktos noteikto lidojumu aizliegumu virs militārajiem objektiem vai to tuvumā, virs karakuģiem, kā arī gaisa telpas aizliegtajās zonās, īslaicīgi rezervētajās zonās un īslaicīgi norobežotajās zonās, kas izveidotas Nacionālo bruņoto spēku vajadzībām, vai radot pamatotus draudus personām bezpilota gaisa kuģu piespiedu nosēdināšanu vai iznīcināšanu vai tādu cita veida lidaparātu piespiedu nosēdināšanu vai iznīcināšanu, kuri nav kvalificējami kā gaisa kuģi, kā arī incidenta apstākļu noskaidrošanu veic Nacionālie bruņotie spēki sadarbībā ar kompetentajām valsts institūcijām atbilstoši kārtībai, kuru nosaka Ministru kabinets. Šie grozījumi attiecas tikai uz valsts aizsardzības interesēm. Pārskatāmā nākotnē ir paredzēts rast risinājumu attiecībā uz pārējiem gadījumiem, kad nepieciešams ierobežot bezpilota gaisa kuģa lidojumus, tajā skaitā tos notriekt. Saskaņā ar Civilās aviācijas aģentūras rīcībā esošo informāciju, Saeima ir uzdevusi Iekšlietu ministrijai un Tieslietu ministrijai rast un piedāvāt risinājumus šajā jautājumā.

 

Tikai pārskatāmā nākotnē plānots to likumu papildināt. Tā kā, ja pareizi visu sapratu, var lidot virs privātīpašuma un legāli īsti neko padarīt nevar.


P.S. Ja kādam ir cita informācija atrasta, tad ļoti labprāt to dzirdētu, lai būtu lietas kursā. Savu DJI Phantom 3 Standard jau pasūtīju un drīz viss šis arī man kļūs aktuāls, kad kāds (potenciāli) nepamatoti mēģinās kačāt pravas...

Link to comment
Share on other sites

versatile

Protams, ka ar skrotīm var un drīkst vienreiz nogāzt dronu.

Uzsvars uz vienreiz, stobru pēc tma nebūs un, labākajā gadījumā, diezgan dārga maksas izklaide sanāks.

Bet vienreiz jau var.

 

Domāju, pareizā pieeja ir ar licencēm un dronu reģistrāciju, lai vienmēr varētu zināt, kura labā cilvēka verķis nogāzies.

Ja sevišķi aktuāla notriekšana, ir tak opcija šaut līdzīgi kā filmās rāda - pneimatiskā puška ar tīklu un atsvariem. Ja jau t-kreklus var Medisonskvērgārdenā diezgan tālu skatītājos iešaut, tad tīklu arī varēs.

Licencēšanai par labu runā kaut vai tas, ka tad vismaz nāktos izlasīt, kur nedrīkst lidot. Un nevis tur 10km no lidostas bullšits, bet normāla karte ar no-fly zonām.

Labots - versatile
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...