Jump to content

Auto pastiprinātāja ienākošā AC aizsardzība


oskarz
 Share

Recommended Posts

Par minimālu budžetu gribu savam autiņam uzlikt papildus pastūzīti, lai skanētu visas tumbas, kur tām paredzēta vieta, bet auto konrētajā komplektācijā nav iekļautas. Oriģināli nāk radio ar 4X izejām, kur visas ir aizņemtas, un papildus tam pašam rādžņam var pieslēgt pastūzi.

 

Tā nu nopirku viss lētāko variantu šo pastiprinātāju - TDA2030A 2.1 zemāk foto. 

 

Šeit arī tehniskie rādītāji:

Power Input: Dual AC 12V( 12V-0-12V)
Output MAX: 18W x 2(left and right),36W (subwoofer)
Output Impedance: 4-8 ohms.
PCB Size: 60mm x 117mm x 1.6mm.
Weight:96g

 

Tā kā neesmu diezko zinošs elektronikā, jautājums ir tāds: Ja es pastiprinātāju gribu pieslēgt pie auto ienākošā 12V strāvas vada, tad kas man ir jāievēro un kādas priekš ierīces jāliek, lai nenosvilinātu pastiprinātāju un viss skanētu kā tam jāskan?

 

Lūdzu nezinātājiem tukšu nerunāt un paldies tiem kas padalīsies ar savām zināšanām.

 

 

 

 

 

390828059_034.jpg

sku_204161_7.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Plusu ar mīnusu nesajauc!

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Man gan interesanti, kur tu autiņā rausi 12V negatīvu spriegumu? Tev atbilstošs baroklis vispār ir?

 

Pirms pirkt, vajadzēja izlasīt  TDA2030 specifikāciju. Visticamāk nāksies pirkt citu pastiprinātāju vai tomēr orientēties uz autiņā paredzētiem verķiem, kuriem vēl nav jātērē nauda dzesēšanai, kas ir būtiskākā sastāvdaļa, jo dažām TDA mikrenēm uz kontaktiem ir negatīvs spriegums un vienkārši beigsies ar dzirkstelēm, kad pieskarsies auto korpusam. 

Link to comment
Share on other sites

Jā, es arī neapkatījos ka tur divpolārā barošana.

Labots - jema
Link to comment
Share on other sites

var jau pārtaisīt uz single supply + tiltā likt lai nav kondensators izejā jāliek.....bet nu ja nav iemaņas - nesanāks. labāk kādu gatavu ķīnas auto pastūzi nopirrkt.

Link to comment
Share on other sites

Autiņam piemēram tam cigarešu verķim nāk divi vadi viens sarkans otrs melns  - pēc manas saprašanas viens ir sarkanais +12V un melnais Ground 0  - vai es kļūdos?

 

Ko nozīmē tā divpolārā barošana? Es varu darīt tā, ka sarkano vadu pielieku pie AC ieejām un melno GRN ? Tik kaut kādu aizsardzību pirms pieslēguma uzlikt.

 

Vēl ko nepateicu viņam ir ieteicamie apmēri 12V 2A

 

Ja sakiet ka neesmu iegādājies īsto pastūzi, kādu alternatīvu Jūs ieteiktu, par līdzīgu budžetu kā šis?

Link to comment
Share on other sites

2 polāra ir  +12 0 -12 .... lai ar vienpolāru nodrošinātu to pašu jaudu - vajag 24V.

Link to comment
Share on other sites

 

 

interesanti, kur tu autiņā rausi 12V negatīvu spriegumu?

Mierīgi, var tak papildus otru aķīti iebāzt :D 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Mierīgi, var tak papildus otru aķīti iebāzt
Vai nopirkt smago mašīnu, kurai elektrosistēma ir 24V, un kas nāk no diviem atsevišķiem 12V akumulatoriem.
Link to comment
Share on other sites

 

 

Var jau teorētiski ielodēties uz taisngrieža izejām. Ar diviem aķīšiem
Akumulatorus var arī pa taisno slēgt klāt pie AC-GND-AC izvadiem.
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Šo nopirkto atdot kādam pašdarbniekam un vietā iepērc no ss.lv kādu mašīnas pastiprinātāju un miers!

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Paņem gatavu, nemoki sevi! Šitas jau arī ir DIY. Ju tev linku iedeva.

Link to comment
Share on other sites

Es ne visai sapratu, kāpēc ir nepieciešams tas papildus pastiprinātājs, ja jau esošajam ir 4 izejas? Autiņā ir 16 skaļruņi, kurus visus vajag piešķilt vai kas? Tas ēbreja variants būs +/- tāds pats vai sliktāks, kā esošajam maģim.

 

 

 

Aķīti ta otru ielikt var, tik maiņstrāvu kā no viņiem dabūsi?

 

Es atvainojos, bet kādā sakarā šeit tiek pieminēta maiņstrāva?

Link to comment
Share on other sites

Paskaties augšā, tam Ķīnas brīnumam aprakstā, vajadzīgs bipolāras AC! :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ko Jūs sakiet par šo http://www.ebay.com/...TRK:MEBIDX:IT ?Itkāir rakstīts Auto Amplifier - vai tas ir kārtējais blefs?
 Nebūs tur 4x50W, kādi 4x5W būs. Lai dabūtu normālu jaudu, vajag barošanas pārveidotāju. Tur tādu neredzu. Pie tam, ar tādu elementāru konstrukciju, visticamāk, dabūsi trokšņus no auto elektrosistēmas (trokšņo no ģeneratora, logu tīrītāju motoriņa utml. utjpr.).

Kāds ir mērķis - iemācīties kaut cik lodēt? 

Link to comment
Share on other sites

Labi nemocīšu vairs Jūs - paldies par ieteikumiem - pirkšu normālu Auto audio pastiprinātāju un miers. Ja jums kāds mājā mētājas, kuru esiet gatavi atdot pa 20 EUR droši rakstiet man DM.

 

noneame - jā ir tāda zviedru mašīna kurai parastajā komplektācijā nāca 2 pīkstuļi priekšā un 2 zemās frekvences aizmugurē pie loga - bet reāli pilnajā pakā ir papildus oriģinālais pastūzis tam pašam maģim un attiecīgi nāk klāt vēl papildus 2 zemās frekvences priekšā durvīs  un dažiem arī vēl papildus centrālais un 2 zemās frekvences aizmugurējās durvīs.

Rezultātā skaņa protams ir pietiekoši laba un jaudīga. 

 

.

Link to comment
Share on other sites

Laba un jaudīga skaņa nekādi nebūs no tām parodijām, ko esi noskatījis, un primitīva skaļruņu skaita palielināšana arī kvalitāti neuzlabo. Šaubos arī, ka par 20 eirikiem var nopirkt jebkādu autiņa pastiprinātāju, par kvalitatīvu nemaz nerunājot, ja nu vienīgi no kāda narika, kam vajag devai.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...