Jump to content

Dzīvokļa pārplānošana ar ietekmi uz nesošajām sienām


itanium
 Share

Recommended Posts

Gadījumā, ja no vērtētājas būs atbilde, ka pārbūve apgrūtinās dzīvokļa pārdošanu un cenas ietekme būs negatīva vai nepietiekoši pozitīva, nāksies vien domāt citus risinājumus.

Ir tak visādi kompakti risinājumi - izlietne virs veļas mašīnas u.t.t.


 

 

Labs nosūces ventilators vismaz daļēji risina smakas problēmu.

Daļēji mani neapmierina. Esmu ļoti jutīgs uz visādām smakām.

Link to comment
Share on other sites

 Piekrītu, tie padomju laika dzīvokļu platību standarti bija, kā lai to pasaka, noziedzīgi. Bet nu kā ir tā ir. Un tas ka tajos tipveida projektos pie dotās platības tika daudz maz optimāls risinājums atrasts, arī tiesa. Taisnība, ka atsevišķa tualetes telpa ir labi. Es saprotu, ka tev ģimene maziņa. Tur varbūtība, ka sagadīsies vienā laikā vannas lietošana un tualetes lietošana vienlaicīgi, ir diezgan maza. Bet apvienotā sanmezglā ir vairāki labumi: viena izlietne tikai vajadzīga, plašāka telpa ne tikai vannas istabai, bet arī tualetei. Būtiskākais trūkums manuprāt ir tas, ka, ja kāds ciemos atnāk un iet uz tualeti, tad viņam visa tava vannas istaba eksponējas, a tā, ieiet viņš atsevišķā tualetē, un par tavu vannu viņam nekādas darīšanas.

 Nu labi, taču taisi, kā pašam tīk. Ieteikums tik, ja vien ir iespējams, centies iztikt bez radikālām pārbūvēm, tādām, kas skar ēkas nesošās konstrukcijas. Krietni vieglāk tā. Vēl jo vairāk, ja saki, ka šis dzīvoklis tev tikai pagaidām, uz kādu laiku.

Link to comment
Share on other sites

WC/vannas telpa pietiekoši liela, lai dejotu

Laimīgais! Ļitovkā maza kaka, kur pēc noklusējuma ir tikai vanna un izlietne.

 

vvv, neņem ļaunā, ja kaut kā ne tā atbildu. Pagaidām vēl esmu ieciklējies uz to pārbūvi, tāpēc par citiem variantiem baigi prātot nevēlos.

 

Visu mūžu esmu dzīvojis dzīvoklī, kur vannasistaba ir tikai nedaudz lielāka nekā jaunajā dzīvoklī. WC izlietnes nav - nokārtojies un ej rokas nomazgāt vannasistabā. Esmu pieradis pie tādas kārtības.

 

Pāris reizes biju palicis pie draudzenes pa nakti - wc kopā ar vannasistabu. Man ļoti nepatika, biju ļoti neapmierināts. Un tas bija teju vai galvenais iemesls, kāpēc es tur ilgstoši nevarēju uzturēties.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

itanium, saproti tagad manu humoru. Ja jau wc kopā ar vannas istabu tev bija par iemeslu, lai pamestu draudzeni, tad tev nevis ar dzīvokļa pārbūvi jānodarbojas, bet steigšus jāapmeklē psihologs. :)

Nu redzi, ir tev dzīvoklis, ir tev dzīvoklī atsevišķa vannas istaba un atsevišķa tualete, tas ir tas, ko tev gribās. Tad nu izbaudi to stāvokli, priecājies par to, nevis sāc visu jaukt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

par iemeslu, lai pamestu draudzeni

ROFLAMO, neviens draudzeni nepameta. Vien dzīvojamies pie manis, nevis viņas :p

Link to comment
Share on other sites

:)

Tad jau tev nekādu bēdu. Uztici šitās lietas (dzīvokļa pārplānošana) savai sievietei. Un redzēsi, nebūsi zaudētājs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Gadījumā, ja no vērtētājas būs atbilde, ka pārbūve apgrūtinās dzīvokļa pārdošanu un cenas ietekme būs negatīva vai nepietiekoši pozitīva, nāksies vien domāt citus risinājumus.

 

Man par tiem vērtētājiem ir tāds "nedaudz" negatīvs viedoklis radies - kas bija pirms krīzes gados? Kāds vērtētājs teica - "Oj, šī nekustamā īpašuma vērtība ir pārvērtēta, viņa pamatīgi kritīsies"

Vai kāds mākleris savam klientam teica - "Zini, pērkot šo dzīvokli Tu iebrauksi pamatīgās auzās - pēc 3 gadi viņš maksās 3x mazāk"   :D  Bet es tā domāju un teicu, tik manī maz kurš klausījās!

Reputāciju sačakarēt ir viegli, bet atgūt praktiski neiespējami!

Katrā ziņā pēc kvalitatīva remonta dzīvokļa vērtība noteikti celsies, tomēr esmu gandrīz par 100% pārliecināts ka ne par to summu ko iztērēsi pārbūvei. 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Paredzēt cenu izmaiņu ilgtermiņā nav iespējams - darbojos finansēs, zinu.

Var, protams, spekulēt uz kādu konkrētu iznākumu un tēlot Vangu - to dara miljoniem cilvēku. Kāds uzmin, kāds neuzmin - izvēlēties, kam ticēt, ir grūti.

Ja kāds tomēr ir pārliecināts, ka viņš zin, nevis min, tad parasti uz to arī nopelna (vai cenšas nopelnīt).

 

Lai vai kā, ne to no neatkarīgās vērtētājas prasīšu,

vien viņas pieredzi ar konkrētiem dzīvokļiem - ir finansiāli vērts pārbūvēt vai nav. ;)

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

 Savā laikā bija tāds viedoklis, un diezgan patiess. Nav finansiāli izdevīgi remontēt dzīvokļus vispār. Pārdot neremontētu dzīvokli var vieglāk, jo lētāks. Neremontētu dzīvokli izremontēt, tas ir ieguldīt tur līdzekļus, un pēc tam pārdot sanāks mazāks ieguvums. Nauda ko dabūsi par remontēta dzīvokļa pārdošanu mīnus nauda par remontu galā dos naudu, kas mazāka, nekā dzīvokli pārdodot neremontētu uzreiz. Tas bija kādreiz. Kā tagad, nezinu. Bet sacerēties, ka no tāda dzīvokļa, ieguldot lielu naudu remontā, varēs izspiest nezin kādu nekustāmā īpašuma vērtību, nevajadzētu gan.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu.. ja dzīvosi gadus 10-15, tad varbūt ir vērts.. bet, ja domā tuvāko gadu laikā mainīt mitekli.. noteikti nebūs vērts.

 

P.S. pats arī esmu jauna dzīvokļa meklējumos.. un vairāk arī sāku skatīties uz neremontētiem dzīvokļiem, jo varēšu izremontēt kā man patīk.. tapetes izvēlēties.. grīdas segumu utt.. a to izremontēts un ej dzīvo sveša cilvēka izremontētā.. cits jautājums, ja ir salikti logi.. durvis.. elektrība sakārtota..

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Esmu reālists, so neesmu uz neko sacerējies.

Uz doto brīdi ir pilnībā neizremontēts dzīvoklis, kurā man būs jādzīvo gads/divi, varbūt pat visi 3.

Ir iesākts remonts - visas sienas ir apdīrātas u.t.t.

 

Ir nauda kapitālā remonta veikšanai.

Un tā kā uz doto brīdi neesmu gatavs uz saistībām, jauna dzīvokļa iegāde tagad nav plānota.

Jāizremontē vien esošais, paturot prātā domu, ka nākotnē tas tiks pārdots vai iemainīts pret citu.

 

CAP, tapetes un grīdas segumus jaunais īpašnieks varēs droši mainīt :)

Būs gan jaunie logi, gan elektroinstalācija, santehnika, ne elektriskās siltās grīdas.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

 

 

Paredzēt cenu izmaiņu ilgtermiņā nav iespējams

 

tā ir. 2007. gadā prognozēju, ka sērijveida dzīvokļu cenas kritīsies līdz apmēram 1000 eiro par kvadrātmetru vai nedaudz zem. Pāris dzīvokļu turētāji, kuriem ieteicu slēgt pozīcijas, apgalvoja, ka tik traki nebūs. 1200 varētu būt zemākais punkts.

Prognozes nepiepildījās - nokrita līdz apmēram 600 eiro metrā :D

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

 

 

un kuras sienas ir nesošās.

 

Ja nekļūdos(un nejaucu ar citu projektu) tad nesošās ir visas sienas izņemot vannas/tualetes bloku.  

 

 

 

kurā man būs jādzīvo gads/divi, varbūt pat visi 3.

 

Nu dēļ 3 gadiem nu noteikti nav vērts veikt kaut kādas pārbūves! 

Link to comment
Share on other sites

Autor, tu ko? 2 - 3 gadi taisies tur dzīvot tikai? Kādas pārbūves. Pat kārtīgs eiroremonts nafig tad tev. Vieglu kosmētisku remontiņu un dzīvo tos savus pāris gadiņus. Jo tas pamatīgais remonts nebūs uzreiz gatavs, mēnešiem notiksies, kamēr viss taps pabeigts. Pa kuru laiku tad tu tur padzīvosi. Pagaidu variantā uz gadiem 10 vai 20 varētu kaut ko tik nopietnu plānot, bet ne uz 2 - 3 gadiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

sienu līdzināšana sērijveida dzīvokļos vispār ir kaut kas pilnīgi bezjēdzīgs. Uzliek krāsojamās tapetes un gandrīz visus defektus tā var likvidēt.

Līdzīgi ir ar elektroinstalācijas pārvilkšanu. Nomainam izļurkātos kontaktus un slēdžus un ievelkam jaunu kabeli uz virtuvi. Viss.

Tagad elektrības patēriņš iet atkal uz leju, nevis pieaug. Visa modernā tehnika patērē arvien mazāk, apgaismojums tāpat. Halogēnās lampiņas arī pēc 2 gadiem vairs netirgos.

Labots - e = d
Link to comment
Share on other sites

par sienu līdzināšanu - gaumes jautājums,

bet par elektrības pārvilkšanu atļaušos paoponēt. nupat šādu operāciju veicu, ar veco vadu izvilkšanu no kanāliem - vairākās vietās bija griestos - nu tādi. laikam nopludināts kādreiz bijis tāpēc izskatījās aizdomīgi. nu un, ja gribas istabās rozetes un lampiņas pa savam, nekas cits neatliek....

Link to comment
Share on other sites

Es nezinu kā ir tagad, bet savā laikā 103. sērijai divniekam jaucu nost sienu no virtuves uz priekšnamu - tikai daļēji, atstājot to nišu blakus ieejai, kur parasti liek iebūvējamo skapi. Un tad vēl tai ģipšbetona sanitārajai konstrukcijai nonesu starpsienu starp vannu un kakātavu.

 

No manis tas prasīja pārzīmētu plānu, ko izdarīja pazīstams architekts, uz plāna parakstu no apsaimniekotāja un parakstu no miesta arhitekta puses. Naudas izteiksmē tas man prasīja 0 latus, jo ciema arhitekts aizmirsa paprasīt kvīti par 20 latu nodevu. :) VIņu gan beigās ietupināt mēģināja par to, ka bija iedevis atļauju būvēt daudzstāveni virsū maģistrālajam gāzesvadam.

 

Ar kaimiņiem nekas nebija jāsaskaņo. Viss notika kādā gadā 2005.

 

Tiesa gan 103 sērijai reti kura siena ir nesošā. Starpsienas izlietas no kaut kāda vieglbetona, ko es klusiņām pa naktīm sabēru miskastēs :)

 

Vārdu sakot, vispirms aizej uz būvvaldi un noskaidro, kas tieši vajadzīgs tavām manipulācijām. Varbūt nevajag «jaukt nost nesošo sienu» bet gan «izveidot aili starpsienā» kas visu padara vienkāršāku...

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

Smii, tavējā pieredze no tālā 2005 attiecībā uz 103 projektu nebūs topika autora gadījums. Un 103 ir īpašs projekts - diezgan sakarīgs plānojums, normāls istabu izmērs, daudz maz kvalitatīva būvniecība! Rīgā 103 sērijas māju ir samērā maz.

Link to comment
Share on other sites

Man bija stipri līdzīgs telpu izkārtojums,samainīju vietām virtuvi ar istabu 2 un sanitāro mezglu ieliku starp tagadējām istabām.

Prieks par tevi. Kas var būt labāks par 6-7m^2 istabu, jo siena starp virtuvi un vannasistabu nav ne nojaucama, ne pārbīdāma.

 

Ja nekļūdos(un nejaucu ar citu projektu) tad nesošās ir visas sienas izņemot vannas/tualetes bloku.

Tieši tā, nekādas "baigās" pārbūves nav iespējams veikt!

 

Jo tas pamatīgais remonts nebūs uzreiz gatavs, mēnešiem notiksies, kamēr viss taps pabeigts

Ar to arī rēķinos :) Lai vai kā - būs tur jādzīvo ne mēneši, bet gadi. Nav man žēl naudas priekš sava komforta.

 

Paldies visiem neatlaidīgajiem bļāvējiem!

Īpašuma vērtētājas viedoklis ir, ka nav jēgas.

Dzīvokļa cenu krietni palielina veiktais remonts un jo krutāks pamats (siltās grīdas, elektroinstalācijas u.t.t.), jo labāk. Tapetes jebkurš pēc tam var nomainīt - flīzes, protams, daudz čakarīgāk, bet tas arī ir izdarāms.

Dažiem var patikt veiktā pārbūve, bet tie daži ir krietni mazāk nekā šāda veida dzīvokļu pircēji.

 

Tagad atliek izdomāt, kā mazajā vannasistabā iebāzt dušu, izlietni ar veļas mašīnu un žavētāju (2in1) + veļas grozu, kā arī kur paslēpt silto grīdu kolektoru.

 

Tēmu neslēgšu, jo lai jau cilvēki izbļaustas ;)

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Liec ko gribi savā vannasistabā, manai liec mieru ;)

Siltā grīda nav plānota tikai vannasistabā.

Link to comment
Share on other sites

Godīgi sakot nezinu nevienu, kurš būtu ierīkojis silto grīdu tipveida dzīvoklī! Cik zinu apkures sistēma, kas ir padomju laiku mājā tādu joku vienkārši nepieļauj! 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Paldies visiem neatlaidīgajiem bļāvējiem!

Abet, lūdzu. :)

Lai remontdarbi notiek raiti! Lai gala rezultāts sanāk labs! Lai priecīga dzīvošana jaunajā dzīvoklī!

Link to comment
Share on other sites

Paldies!


Kāds biedrs man var lūdzu parādīt Vispārīgajos būvnoteikumos vai Būvniecības likumā (vai arī jāmeklē kur citur) vietu, kas apstiprinātu to, ka varu demontēt sanmezgla kasti un tā vietā uzlikt ģipškartona sienas ar metāla konstrukcijām, neveicot nekādas saskaņošanas?

Labots - itanium
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  Nebūs tādas vietas. Tev saka, ka jāskaņo. Bet šeit ir tā, ka neviens neuzzinās, ja aizstāsi to ģipšbetona kasti ar riģipša sienām. Protams, protams, kāds "labais" kaimiņš var pasūdzēties, ja viņam nepatiks tava trokšņošana, kamēr dolbīsi to kasti, uzsūtīs tev būvinspekciju un tad dabūsi taisnoties, jā. Bet, ja visu izbūvē, kā iepriekš, man liekas, nebūs tev problēmu to dzīvokli tirgot, nedarot nekādas izmaiņas dzīvokļa dokumentācijā. Tomēr, ja gribi visu ar atļaujām, aizej uz būvvaldi un izrunā šo lietu. Vienas prasības būs, ja grasīsies aiztikt nesošās konstrukcijas, citas, ja nesošās konstrukcijas aiztikt netaisies.

 Te forumā kādu laiku atpakaļ bija tēma, kur sprieda par nepieciešamību iet uz būvvaldi, ja grib savā pagalmā suņa būdu nolikt. Arī atbilde bija, jāskaņo būvvaldē. Tādā dzīvoklī arī, pabīdīsi izlietni, domā būvvalde neprasīs tev kārtot dokumentus, ja viņiem ar savu izlietni uzbāzīsies, gan jau. Tādu inventarizācijas lietu varbūt pat liks pārtaisīt.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
burunduki22

Ja godīgi, es vērstos pie a)mājas vecākā b)apsaimniekotāja. Iespējams, kkas līdzēs. Smird arī vecās trubas, tam gan līdzēs vienīgi remonts. Kgan principā smaku dabūt ārā ir ļoti sarežģīti, īpaši vecās celtnēs.

 

Varbūt iesaki viņiem santehniķa pakalpojumus :D google māte iesaka :)

http://lucida.lv/pakalpojumi/santehnika-pakalpojumi/

Link to comment
Share on other sites

Ja smird veco čuguna kanalizācijas trubu savienojuma vietas, jānomaina pret jaunām plastmasenēm. Bet nevienmēr tas ir iespējams, arī finansiāli. Izlīdzēties var esošo kan. trubu savienojuma vietas nohermetizēt. Kaut vai kārtīgi ar izoleni notīt. Bet tām savienojuma vietā ir jātiek klāt. Jo pat mazākā spraudziņa laidīs garām briesmīgi smaku. Bet ja visa māja jau piesūkusies ar vircu, tad tikai kap.remonts.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Būs jāņem būvatļauja, jāpērk civiltiesiskās apdrošināšana.

 

+ Būvinspektors un viņa apdrošināšana (lēti sanāks).

Link to comment
Share on other sites

Kad pārbūvēsi, ieliec cik izmaksāja.

Pazīstama pārbūvēja dzīvokli par studio tipa, gandrīz jaunā ēkā, pirms krīzes. Papīri viņai mazliet zem 1k Ls izmaksāja. Viņa likvidēja sienu starp istabu un virtuvi, pēdējā mājaa stāvā. Ja nekļūdos, to ēku uzcēla dažus gadus pirms viņa ievācās, tad viņa to pārbūvi taisīja. Virtuve kopā ar istabu;).

Link to comment
Share on other sites

Ņēmu vērā cilvēku (arī šī foruma biedru un viena māklera) ieteikumus un izlēmu neveikt izmaiņas nesošajās sienās, tāpēc izmaksas nevarēšu iedot.

Izmaiņu saskaņošana nenesošajām sienām man izmaksāja <200 EUR.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...