Jump to content

Dzīvokļa pārplānošana ar ietekmi uz nesošajām sienām


itanium
 Share

Recommended Posts

Sveiki, biedri!

Plānoju veikt pārbūvi jaunā Lietuviešu projekta ēkas 4. stāva divistabu dzīvoklī:

  1. Izveidot ~1.2m platu un ~2.2m garu caurumu sienā starp virtuvi un dzīvojamo istabu (nesošā siena)
  2. Koridora daļu, kas pagaidām ved uz virtuvi, pievienot vannasistabai
  3. WC durvis pārbīdīt uz sāniem

2. un 3. punktam ir plānots šķībi ielikto dzelzbetona "kasti" aizvietot ar riģipša sienām.

 

Tā kā visu mūžu nav plānots dzīvot divistabu dzīvoklī Imantā, vēlos visu veikt legāli, lai nākotnē atvieglotu pārdošanas procesu.

 

Tikko no viena kantora saņēmu piedāvājumu:

  • Arhitektūras risinājumi: EUR 150.00
  • Būvkonstrukciju risinājums: EUR 200.00
  • Projekta komplektācija: EUR 150.00
  • Tehniskā projekta saskaņošana noteiktajā kārtībā EUR 200.00

Kopā : 700€

 

Neskatoties uz ciparu, atrunāts, ka es parūpējos par sekojošām lietām

  • Rīgas domes izrakstīto rēķinu par Būvnodokli – apmaksā Pasūtītājs;
  • Pilnu tehniskas inventarizācijas lietu – piegāda Pasūtītājs;
  • Kaimiņu parakstu savakšanu – izpilda Pasūtītājs.
  • Saskaņošanu ar kopīpašniekiem – izpilda Pasūtītājs

 

Neesmu ne ar ko tamlīdzīgu iepriekš saskāries, bet tā kā tā ir tikai papīru puse, man jau liekas visai sālīts cipars. Kā ne kā šāda veida pārbūve nav nekas unikāls.

 

Kā tur ir? Cipars atbilstošs?

Vai arī ir iespējams šim visam iziet cauri, šķiroties no mazākas summas?

Arī 100€ ietaupījums remontdarbu laikā ir būtisks.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Bet ko tu gribēji... Tomēr nesošā siena! Vai vēlies lai piektais stāvs uznāk uz galvas? Ir jau bijuši gadījumi un ne viens vien! 

 

Un šīs izmaksas vēl nebūt nav viss! Būs jāņem būvatļauja, jāpērk civiltiesiskās apdrošināšana. Tad izbūvi visdrīzāk drīkstēs veikt tikai sertificēta firma - nebūs tā ka pats ar perforatoru to caurumu izdauzīsi. Tad nodošana ekspluatācijā. Domāju ka uz 3 - 4 kEUR viss kopā savāksies! 

 

Katrā ziņā uzskatu ka nesošās sienas daudzdzīvokļu mājās aiztikt nav prāta lieta, vēl jo vairāk, ka nav zināms cik tā māja labi kopā turas, cik sarūsējušas armatūras iekš blokiem, cik kvalitatīva celtniecība.

 

Un neceri ka pārdošanas gadījumā šādas pārbūve - pārvērst divistabu dzīvokli par viesistabu ar lielu virtuvi pacels pārdošanas cenu! Es teiktu ka drīzāk otrādi - samazinās! 

Labots - ronalds_
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Nevienā vietā neesmu teicis, ka pārbūvi veikšu pats vai ka nevēlos izmantot stiprinošās konstrukcijas (vien izsist ar kuvaldu caurumu sienā un cerēt, ka nekas traks nenotiks).

 

Domāju ka uz 3 - 4 kEUR viss kopā savāksies!

Domā nepareizi. Firma, kas to veiks, jau ir atrasta.

 

Es teiktu ka drīzāk otrādi - samazinās!

Vai ne? Labāk, lai veļas mazgājamā un žāvējamā mašīna ir izmētāta pa koridori un virtuvi ;) Vai vēl labāk: apvienot stāstituvi ar vannasistabu.

 

Ir jau bijuši gadījumi un ne viens vien!

Statistiku studijā: cik no tiem gadījumiem ir bijuši saskaņoti un korekti veikti?

 

Tēmā jautāju par papīru nokārtošanas pusi konkrētam pasākumam, lūdzu nebraukt beztēmā jau pašā sākumā ;)

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Kuvaldu labāk noliec kaut kur tālāk. Lai izveidotu logu starpsienā, izmanto fleksi ar dimanta disku. Atmet domu to veikt izdarot izmaiņas projektā, dārgi, ilgi.. Būs jāliek metāla konstrukcija stiprības nodrošināšanai.

Link to comment
Share on other sites

 Projektēšanas kantoris gribēja par to pasākumu 700 €, un arī paņems tos 700 €, ja vien tu nemeklēsi citus vai nepārdomāsi. Tas kā viņi tur smalkāk izdala visas izmaksas, ir figņa. Man tur liekas, ka tā pozīcija "projekta komplektācija" ir tāda pārspīlēta, no tiesas, tas projekts būs 3 sējumiņi ar maksimums padsmit lapām katrā, nu nav tie 150 € adekvāti. Toties būvkonstrukcijas, uzskatu, ir pa lēto, cik saprotu tu to sanmezgla bloku, runā par dzeszsbetona kasti, ja, gribi saķeskāt, tātad, diezgan nopietnas konstrukcijas tur jāparedz, uz tām augšējo stāvu dzelzsbetona kastes un pārsegumi turēsies, turklāt visā tajā pasākumā inženierim jāiet apsekot situācija uz vietas. Visādā ziņā tie 700 € par projektu nav nekas ārā no rāmjiem.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Vai ne? Labāk, lai veļas mazgājamā un žāvējamā mašīna ir izmētāta pa koridori un virtuvi Vai vēl labāk: apvienot stāstituvi ar vannasistabu.

Izsitīsi sienu un veļas mašīnu liksi istabā? 

Nav jau tik traki apvienot stāstituvi ar vannas istabu, ja regulāri kop tualetes podu (ielejot tīrīšanas līdzekli) tad nekas nesmird un ir vieta kur ielikt veļas mašīnu.  :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

vvv, Tu tiešām gribi apgalvot, ka visi tie sanmezglu bloki turas viens uz otra, un vēl tur arī pārsegumus? Tās 5cm ģipša sienas ar 3mm dzelzs stienīšiem iekšā? Jābrīnās, ka tas bloks vispār izlietni pie sienas var noturēt, kur nu vēl citus tādus blokus un vēl pārsegumus.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Domā nepareizi. Firma, kas to veiks, jau ir atrasta.
Un cik tad šī firma prasīs par darbu? Ir visi sertifikāti? 

 

 3-4k - es te domāju visu kopā = projekts + būvniecība+ nodošana ekspluatācijā. 

 

 

 

Vai ne? Labāk, lai veļas mazgājamā un žāvējamā mašīna ir izmētāta pa koridori un virtuvi Vai vēl labāk: apvienot stāstituvi ar vannasistabu.

 

stāstituvi un vannu apvienot nebūt nav tas sliktākais variants, ja kas. Es tikai saku ka tavs izvēlētais pārbūves variants ir stipri "na ļubiteļa" - daudzi labāk izvēlēsies divistabu dzīvokli, nevis vienistabas ar lielu virtuvi. Šo nevajag aizmirst, ja plāno dzīvokli vēlāk pārdot!

 

Bet šāda veida projektam cipars ir pilnīgi adekvāts.

 

 

 

Būs jāliek metāla konstrukcija stiprības nodrošināšanai.

Un vismaz pirms pāris gadiem tika prasīta šis konstrukcijas kaut kāda uguns noturība ar visiem sertifikātiem.  Paziņa kurš, izzāģēja sienā caurumu gandrīz dabūja sirmus matus, kad uzzināja cik tā sija viņam maksās - vai tikai kaut kas ap 1000 ls nebija, bet nu precīzi neatceros. 


 

 

vvv, Tu tiešām gribi apgalvot, ka visi tie sanmezglu bloki turas viens uz otra,

San mezglu bloki nav nesošās konstrukcijas, tos var gāzt ārā pilnīgi bez problēmām. Bet te autors grib nolikvidēt sienu starp istabu un virtuvi. 

Link to comment
Share on other sites

 Tikko pamanīju - kaimiņu parakstu savākšana. Zini, sāc vispirmāmkārtām ar šo. Ir reāls piemērs no dzīves - puisis nopirka, treknajos gados, tātad pa dārgo, vienu dzīvokli Purvciema daudzstāvenē, pirmajā stāvā, ar domu tur kaut kādu iestādījumu biznesam izveidot. Nopirka, un tā arī viss apstājās. Nevarēja savākt parakstus no kaimiņiem, tur kaut kādas aktīvās vecenītes ietiepās, pats interesantākais, ka vecenītēm tas bija reāls tuss, iebilda, savā starpā vārījās, rezultātā puisim nolaidās rokas, un viņš pārstāja to ideju bīdīt. A vecenītes, kad puisis paziņoja, ka netaisīs tajā dzīvoklī to biznesa iestādījumu, aš apvainojās, kā tad tā, ko tagad mēs, garlaikosimies, smejies, atņēma puisis izklaidi vecenītēm.

Link to comment
Share on other sites

 

 

vvv, Tu tiešām gribi apgalvot, ka visi tie sanmezglu bloki turas viens uz otra, un vēl tur arī pārsegumus? Tās 5cm ģipša sienas ar 3mm dzelzs stienīšiem iekšā?

Nē, nē. Tās sanmezglu kastes var droši ķeskāt ārā, jāuzmanās tik nesabojāt cauruļvadus. Tās kastes lika uz pārseguma, ar augstāka stāva pārsegumu tām nebija saistības. Samulsināja mani tas tēmas autora teiktais par dzelzsbetona kasti.

Link to comment
Share on other sites

Tu tiešām gribi apgalvot, ka visi tie sanmezglu bloki turas viens uz otra, un vēl tur arī pārsegumus?

Neturās. Apskatot ?stāvmezglu?, var redzēt, ka nav pat līdz griestiem - var aizlikt plaukstu.

 

Un sakarā ar to parakstu vākšanu mani izbrīnija fakts, ka jāvāc no visas mājas (4 kāpņu telpām) un jādabūn vairāk kā puses atbalsts.

 

Kuvaldu labāk noliec kaut kur tālāk.

Tas ar sarkasmu bija domāts.

 

Pakonsultēšos ar vienu nekustamā īpašuma tirgus vērtētāju - ir vērts vai nav.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Pakonsultēšos ar vienu nekustamā īpašuma tirgus vērtētāju - ir vērts vai nav.

 

Pakonsultējies, bet visiem sen zināms fakts, ka remontā iztērēto naudu pārdodot dzīvokli neatgūt. It īpaši, ja tiek veiktas dārgas pārmaiņas "na ļubiteļa"  

Piemēram ģimene ar bērnu - nepārbūvētā variantā var dzīvot +/- ok, bet pārbūvētais viņiem vairs neder - līdz ar to viena liela potenciālo pircēju daļa atkrīt.

 

Un kaimiņu parakstu savākšana būs ļoti interesants process. Piemēr es noteikti šo neatbalstītu, kaut vai tāpēc ka tāda sienas iznešsana nozīmē pamatīgu troksni. (Nu varbūt kādi 200 Eur man liktu viedokli mainīt ;)

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Pakonsultējies, bet visiem sen zināms fakts, ka remontā iztērēto naudu pārdodot dzīvokli neatgūt.

Nu, ko tu vari muldēt?

Senča firma gadiem sastrādājās ar diviem mākleriem/spekulantiem, kas to vien darīja, kā uzpirka dzīvokļus, uzfrišināja tos (vairāki tieši ar manis ieplānoto projektu) un pēc tam pārdeva ar uzviju.

 

Piemēr es noteikti šo neatbalstītu, kaut vai tāpēc ka tāda sienas iznešsana nozīmē pamatīgu troksni. (Nu varbūt kādi 200 Eur man liktu viedokli mainīt ;) )

Pēc idejas es varu savākt parakstus no pārējām kāpņu telpām (3/4), tevi nemaz netraucējot ;)

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Parakstu vākšana būs pats interesantākais. :)

Redzēsi, tieši tie no citām kāpņu telpām būs lielākie iebildumu cēlāji. Viens bijušais kolēģis daudzstāvenē, zinat, ir tādas ar bēniņu telpām, laikam, veļas žāvēšanai tā ideja, nu lūk, gribēja virs sava augšējā stāva dzīvokļa to bēniņu telpu, kas stāvēja bardakā, nevienam nevajadzīga, apgūt, nonāca līdz parakstu vākšanai, tie no viņa kāpņu telpas neko, daudz maz visi piekrita atļaut, bet no pašām tālākajām kāpņu telpām, tur gan, bija protesti, nekas viņiem netraucētu, pat nesajustu, bet, tāda lieta, kā nejēdzīga skaudība, kā tad tā, ko viņš te sagribēja, neļaušu, jo tad viņš labi dzīvos, un tādā garā.

Link to comment
Share on other sites

Zinu, ka parakstu vākšana būs čakarīga. :/

Viens no variantiem ir iepiķot sētniekam, lai viņš to visu pasākumu izdara - pazīstama seja tomēr. Man pat durvis vaļā gan jau ka nevērtu.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Kapec esi tik agresivi noskanots ? prasiji pec padoma, bet tagad blauj un pastaavi tikai par savu.

tad ej un daries pa savam, kadelj jautaji te ja pasam pazinas un radi ar to nodarbojas ?

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

 

 

skaudība, kā tad tā, ko viņš te sagribēja, neļaušu, jo tad viņš labi dzīvos, un tādā garā.

 

Šī īpašība būs lielākais traucēklis.

 

Gaidu rezultātus par kaimiņu atsaucību :)

Link to comment
Share on other sites

Dupsi, es esmu agresīvi noskaņots tikai pret ronaldu, kas to vien dara kā bļauj savu tuftu, nedodot nekādus pamatojumus ;) Ja palasīsi manus komentārus, tad to arī redzēsi.

Manuprāt, esi man atvainošanos parādā :spruce_up:

 

Viedoklis ir ņemts vērā - pakonsultēšos ar nekustamā īpašuma vērtētāju, kas man iespējams varēs pateikt ietekmi uz dzīvokļa pārdošanas cenu.

Apskatoties ssā, dārgākiem dzīvokļiem šī pārbūve ir veikta. Bet tie ir pārdošanas sludinājumi, nevis notikuši darījumi.

Un starpība starp neizremontētu dzīvokļa pārdošanas cenu un labi izremontēta ir tuvu pie 20k€.

 

Ir arī saņemta atbilde par tēmas galveno jautājumu - kantora prasītais cipars ir adekvāts un nav nekāds kosmoss.

Labots - itanium
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Sāc ar parakstiem un tad domā tālāk vai vispār kas kustēsies.. Es pats arī esmu pret pārbūvēm, jo sevišķi daudzīvokļu mājās.. Kāds kko izdomā pārbūvēt un pārējiem jācieš no sienu plaisāšanas.. nosēšanās u.c. šitiem..

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu, es pats esmu par nesankcionētām un slikti/nepareizi/pavirši veiktām pārbūvēm.
Ja viss ir veikts korekti un mans miers netiek traucēts (darbi tiek veikti darba laikā), tad man iebildumu nebūtu.

 

Vēlējos vēl pieminēt, ka neatkarīgi no tā vai nesošajā sienā tiks taisīts tas caurums vai nē, saucamā sanmezglu kaste tāpat tiks jaukta nost un tā vietā nāks riģipša sienas ;)

Tā kaste diemžēl ir ielikta mega šķībi.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Netaisi aili. Nojauc tik kasti, saliec vietā riģipša starpsienas. Un nevajadzēs tev projektus, nevajadzēs tev skaņošanu ar kaimiņiem. Kā saka, neviens ir neuzzinās.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Un uz kā tad tā siena turēsies, ja nesošā siena nonesta? Nez kāpēc man liekas, ka pa 200EUR nevar kvalitatīvi pārrēķināt izmaiņas nesošajās sienās. 

 

plānots šķībi ielikto dzelzbetona "kasti" aizvietot ar riģipša sienām.

 

Un vispār saskaņošana ar kopīpašniekiem vilksies bezgalīgi ilgi (ņemot vērā kopīpašnieku skaitu daudzdzīvokļu mājās), līdz ar to ideju var atlikt uz daudziem gadiem. 

Link to comment
Share on other sites

Tā sanmezgla kaste nav nesošā siena.

 

Bet, ja tu domāji caurumu nesošajā sienā, tad siena jau paliks. Vien pa vidu būs caurums, kas tiktu stutēts ar metāla konstrukcijām.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Kastes jaukšanai arī vajadzīga saskaņoša, ja mainās sienu izvietojums un, tās nonāk virs apakšējā dzīvokļa dzīvojamām telpām. Pagājušā gadā tika iets tam cauri.

Link to comment
Share on other sites

Ja netiks taisīts caurums nesošajā sienā, tad izvietojums netiks mainīts.
Esošo šķībo sienu vietā nāks vien jaunas, taisnas sienas.

 

Tad, ja pareizi esmu sapratis, šajā gadījumā man nekādu saskaņošanu nav jāveic?

 

 

Darbā paniekojos ar MS Paint: sākotnējā plāna attēlojums

post-68306-0-29837100-1423053425_thumb.png

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

i, es esmu agresīvi noskaņots tikai pret ronaldu, kas to vien dara kā bļauj savu tuftu

 

Tutfu, nu labi - sauc manu viedokli un pieredzi  kā gribi, bet ņem vērā ka šeit ne es vienīgais līdzīgi domāju!

 

 

 

Ja viss ir veikts korekti un mans miers netiek traucēts (darbi tiek veikti darba laikā), tad man iebildumu nebūtu.

Redzi ir cilvēki kuri mēdz būt mājās arī darba laikā, piem strādā no mājām vai maiņu darbs. Un penši kas sastāda ievērojamu daļu no mājas iedzīvotājiem ir mājās darba laikā. 

Bez tam kā rāda prakse, tad darbi mēdz ievilkties arī krietni virs darba laika. Kad vēl dzīvoju Rīgā, tikai vienu reizi gāju lamāties par celtniecības darbiem, kad pusvienpadsmitos vakarā ar perforatoru urbās...

 

 

 

Un starpība starp neizremontētu dzīvokļa pārdošanas cenu un labi izremontēta ir tuvu pie 20k€.

Jā, tikai papēti cik ilgi stāv tie dārgie varianti - pa lielam gadiem! Ja gribēsi pārdot sakarīgā termiņā nāksies vien krietni laist cenu zemē.

Tu pats saki ka tie ir sludinājumi, ne notikušie darījumi. 

 

Un tas ko esi uzzīmējis paintā nozīmē ka taisies pārvērst dzīvokli ar 2 divām istabām par dzīvokli ar vienu istabu! Saprotu ka tev patīk šāds plānojums. Bet padomā, kā var dzīvotā šādi pārplānotā dzīvoklī ar bērnu? Nē nu protams ka vecpuisim šis der! Bet arī dzīvojot ar sievu, kad pēc kašķa gribās katram savā istabā pasēdēt.... 

 

Ps. Un man nav nekāda naida - Lai veicās gan ar kaimiņiem, gan vēlāko pārdošanu  - tikai nesaki ka neesi brīdināts! 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

 

 

Un sakarā ar to parakstu vākšanu mani izbrīnija fakts, ka jāvāc no visas mājas (4 kāpņu telpām) un jādabūn vairāk kā puses atbalsts.

 

Māja ir kopīpašums. Cilvēkiem ir interesanti, ka īpašumam nezūd vērtība.

Link to comment
Share on other sites

Apskatījos tavas bildes, pirms un pēc. Kam tu taisies sačakarēt dzīvokli? Ja gala rezultātā būtu baigie ieguvumi, tad vēl tie pūliņi un naudas izdošanas būtu attaisnojami. Bet tā kā tu te esi iecerējis, toč, nevajag. Pats būsi neapmierināts galā.

Link to comment
Share on other sites

Ieguvumi:

  • Lielāka virtuve - vieta ledusskapim
  • Lielāka vannasistaba - vieta veļas mašīnai, veļas žāvētājam (viens uz otra) un izlietnei

Trūkums: vienai istabai statuss "neatkarīga guļamistaba" tiek nomainīts uz "caurstaigājama viesistaba", kas neder ģimenēm, bet der pārīšiem, kuru bērni jau ir izauguši un izvākušies un kuriem savs 4 istabu dzīvoklis (pieņemsim, ka neizremontēts) vairs nav nepieciešams - iespējams maiņas variants nākotnē.

 

Kolēģis tikko iegādājās 3istabu dzīvokli normālā stāvoklī. Iepriekšējie ipašnieki bija manis iepriekš minētais pāris gados - pārvācas uz 2istabu dzīvokli labā stāvoklī.

 

Jā, tikai papēti cik ilgi stāv tie dārgie varianti - pa lielam gadiem! Ja gribēsi pārdot sakarīgā termiņā nāksies vien krietni laist cenu zemē.

Papētīju, gadiem nestāv.

Tirgus tendence ir iegādāties jau izremontētus, nemēbelētus dzīvokļus. Jebkurš saprot, ka dzīvokļa kapitālais remonts maksās vismaz 10k un liegs dzīvoklī dzīvot mēnešus ~3.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Ir redzēts šādos dzīvokļos, ka apvieno vannas istabu ar tualeti. Tur ir kaudzēm ieguvumu, a trūkumi mazā ģimenē nav būtiski. Nojauc to starpsienu starp tualeti un vannas istabu, apvienotajā telpā atradīsies vieta arī veļas mazgājamai mašīnai. Jau pie šitā izdevumi saskries, ka maz neliksies. Un to var pakluso, nevienam nesakot izdarīt. Ja vēlāk gribēsi dokumentus sakārtot, tad pasūtīsi inventarizāciju, vai sliktākajā gadījumā liks tev uzprojektēt kaut kādu tipa vienkāršoto renovāciju, vai kā viņu tagad sauc.

Link to comment
Share on other sites

Kādi tad tie principi? Kārtot dabiskās vajadzības maziņā būcenītī. Fobija tāda ir, ka nevar pakakāt, lielā telpā?

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Lielāka virtuve - Cik tad tev viņa tur būs lielāka - 0,3 m2? (Plānam nav ne izmēru, ne mēroga - grūti spriest...) 

Lielāka vannasistaba - jā, bet rēķini ka tā daļa, kas būs koridora vietā, pie tualetes ir šaura - tāpat tur neko sakarīgu nolikt nevar - principā zaudēta telpa!

Tualete mikroskopiska kā bija, tā arī palika.   

 

Šajos dzīvokļos "standarta" risinājums ir noārdīt to sanmezgla kabīni un uztaisīt vienotu telpu. Nedaudz platības tiek iegūts uz kabīnes sienu rēķina. To var veikt pa kluso, bet sakārtot papīrus vienkāršotajai renovācijai nav nemaz tik dārgi - nebūs problēmu ne būvniecības procesā ne pēc tam pārdodot! 

 

Tie padomju laika projekti bija kaut kur "nošpikoti" - no praktiskā viedokļa (ar domu vidējā cilvēka) tik mazā platībā gandrīz vai optimāli. 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Kādi tad tie principi? Kārtot dabiskās vajadzības maziņā būcenītī. Fobija tāda ir, ka nevar pakakāt, lielā telpā?

Sākas - nu, piedod, ka mans viedoklis nesakrīt ar tavu, lūdzu piedod.

 

Man pēc dabisko vajadzību nokārtošanas (manas vai ne manas) nepatīk uzturēties tajā telpā.

Gaisa atsvaidzinātāji arī diemžēl pēc īstām pļavām un puķēm nesmaržo.

 

Arī, ja kāds dušojas, nu, ne es, ne otra persona neies nokārtoties. Ciesties? Nu, nafig to vajag?

 

Lielāka virtuve - Cik tad tev viņa tur būs lielāka - 0,3 m2?

Tieši priekš ledusskapja, bet lielāks uzsvars ir uz vannasistabu ;)

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

 

 

Arī, ja kāds dušojas, nu, ne es, ne otra persona neies nokārtoties. Ciesties? Nu, nafig to vajag?

 

Es jau labu laiku dzīvo ar kopēju vannas istabu un tualeti -  nu var takš sarunāt, it īpaši divatā dzīvojot, kurš ies vēlāk kluci likt, kurš vēlāk dušoties. ;)  Labs nosūces ventilators vismaz daļēji risina smakas problēmu. Un man ari tagad mājā ir kopēja WC. Tiesa gan ir atsevišķa WC projektā paredzēta, bet nu viņas pabeigšana ir atlikta uz nenoteiktu laiku- patreiz tur ir lūžņu novietne... :D :D :D 

 

Katrā ziņā tik mazā platībā viss nesanāk - tur pamatīgi kompromisi būs tā vai tā! 

Mēs tik norādījām uz autora projekta trūkumiem, kā remontēties - lai paliek viņa ziņā. 

Link to comment
Share on other sites

bezjēdzīga dzīvokļa izkropļošana.. varbūt labā uzreiz pārdod šo un paņem kko lielāku :D

 

Pats pašlaik arī dzīvoju 1ist dzīvoklī.. WC/vannas telpa pietiekoši liela, lai dejotu :D i veļas mašīnai smuka niša.. a par to pairst un nomazgāties.. reizē jau to parasti nedara.. laba ventilācija problēmu atrisina ātri.

Labots - CAP
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...