Jump to content

Vecas karkasa mājas sienas sastāvdaļas


Smii
 Share

Recommended Posts

 

 

Bumbiere ir joprojām tikai tagad īpašumam sēta apkārt.

Kaut kāds žogs jau tur visu laiku apkārt it kā ir bijis. Lai gan es tur sētā esmu bijis kādus 20 gadus atpakaļ pēdējo reizi. Un man bija legāla piekļuve, jo radi dzīvoja.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Smii

    19

  • Ronalds

    23

  • vvv

    16

  • kaads

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tekstā pamaniju vienu gramatisku kļūdu (burts izlaists,neesmu skolotājs), bet man tas netraucē :)

Siets laikam paredzēts armēšanai, kad apmetīsi sienu. Pareizi būtu sietu iestrādāt apmetumā, nevis sākumā stiprināt un tad mest putru virsū.

Fibrolīts ir pieejams tirgu, tikai ne vietējais.

Labots - kaads
Link to comment
Share on other sites

Man visu laiku ir šķitis, ka siets paredzēts, lai apmetums nenožaujās no sienas pie stiprāka vēja. Attiecīgi, sietam jābūt droši nostiprinātam pie tās sienas. ja liek apmetumu, un pēc tam sietu, kā gan tas tiek nostiprināts? 

Link to comment
Share on other sites

To nestiprina vispār. to iestrādā putrā. uzmet putru uz sienas, pielīdzina, tad iespiež sietu putrā. met atkal un vēlreiz izlīdzina.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Apmetums labi līp, pie kokšiedru plāksnes 100 punkti pielips! Siets domāts, lai apmetums neplaisātu.

 

Kad taisīju mājai apmetumu, darīju sekojoši -  ar rievoto apmešanas dēli uzvilku pirmo slāni kā flīzēm, tik rupjāku, tad tajā iespiedu sietu, tad otro slāni pa virsu.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

ar rievoto apmešanas dēli uzvilku pirmo slāni kā flīzēm, tik rupjāku, tad tajā iespiedu sietu, tad otro slāni pa virsu.

 

it kā arī nav pareizi. jo rodas teorētiski un arī praktiski gaisa sprauga starp sietu un materiālu , kuru apmetīsi. kas mazina apmetuma izturību.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Apmetuma sietam jābūt dziļumā 2/3 no apmetuma biezuma, skaitot no "'arpuses". T.i., ja mēs visu apmetuma slāni sadalām 3 daļās, tad 1/3 ir pilnīgi uz/pie kokšķiedru plātnes, tad seko siets, tad pārējās 2/3, tad āra gaiss.

Uzliekot šādi (kā rādīts foto) ir zināms risks, ka metot apmetums pilnībā "neizies cauri" sietam, nepielips labi plātnei. Labāk būtu noķellēt ar plānu kārtu, tad likt sietu, tad atlikušās 2/3.

Siets ne tikai palīdz saturēt kopā apmetuma slāni, bet arī pasargā to ārēja spiediena / deformācijas gadījumā.

 

____________________________

 

Edit: Ups!!!! Tieši otrādi, paldies biedram kaads

 

http://www.k-rauta.lv/padomiuninstrukcijas/buvnieciba-instrumenti-tehnologijas/pages/arsienusiltinasanaarputupolisterolu.aspx

Skatāmies sadaļu "Fasādes armēšanas darbi"

 

Tātad: Pie ēkas 2/3 un virs sieta 1/3 no apmetuma...... Mana vecā galva....

Labots - VebKamera
Link to comment
Share on other sites

Labāk būtu noķellēt ar plānu kārtu, tad likt sietu, tad atlikušās 2/3.

man kaut kā atmiņā aizķeries, ka otrādi, sietam pēc iespējas tuvāk jābut ārmalai. Sākumā 2/3 putra, tad siets, tad 1/3 atkal putras. Bet varbut maldos.

Labots - kaads
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

 

 

it kā arī nav pareizi. jo rodas teorētiski un arī praktiski gaisa sprauga starp sietu un materiālu , kuru apmetīsi. kas mazina apmetuma izturību.

 

Es mēģināju apmetumu un sietu vilkt dažādi. Uzziežot armējošo javu sākumā uz sienas vienmērīgā slāni, pirmkārt bija ļoti grūti viņu plānā kārtiņā uzziest, otrkārt bija  grūti tajā kāriņā iespiest sietu.

Ja savilku rievas -  sietu iespiest elementāri, un tāpat bija ne vienu vien reizi ar špakteļdēli pāri jāvelk tāpēc nekādas mega gaisa šķirbas vismaz es neievēroju. Katrā ziņā katrs var pamēģināt, kā labāk un ātrāk iznāk.

Bet skaidrs ka sietam jābūt apmetuma slānī, tuvāk sienai.  

Link to comment
Share on other sites

Tikko biju izstādē Ķīpsalā. Tajā kas būvniecības. Ar manu sietu viss ir zaibis.

 

Savukārt ronads_ par viņa tekošo eternitu ir jāzvana Jānim Preisam 25770082, viņš ir Latvijas eternita valdnieks un personīgi ir ar mieru braukt, skatīties un risināt...

 

Tā lūk.

Bildes no izstādes blogā būs rīt.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

 

 

Savukārt ronads_ par viņa tekošo eternitu ir jāzvana Jānim Preisam 25770082, viņš ir Latvijas eternita valdnieks un personīgi ir ar mieru braukt, skatīties un risināt...

 

Paldies par info -uzvanīšu! 

Link to comment
Share on other sites

Smii- es svētdien būšu Ķipsalā sava uzņēmuma stendā, labprāt aizietu parunātu ar tiem "speciālistiem', kas saka ka ar tavu sietu

 

Ar manu sietu viss ir zaibis.
Link to comment
Share on other sites

Par sietu – tie, kas saka, ka uzlikts aplami, varētu paskaidrot, kādēļ. Kas slikts notiks, vai labs nenotiks, ja siets tiks atstāts šādi?

nu nelauzies, saki kurš stends tas bija, ka teica ka viss kārtībā,

Tautai jāzin savi varoņi :D

Labots - kaads
Link to comment
Share on other sites

Vieni no gāzbetoniniekiekm + plākšņu tirgotāji, kad pirku plāksnes.

 

 Sakret pārstāvjus šogad neredzēju, lai gan tieši viņus gribēju satikt, jo likšu vienu no viņu vēsturiskajiem kaļķa apmetumiem.

 

Vot tad, kad viņi man pateiks, ka viss ir slikti, tad arī plēsīšu nost. 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

 

 

Par sietu – tie, kas saka, ka uzlikts aplami, varētu paskaidrot, kādēļ
 

 

Tādēļ, ka nevarēsi normāli apmetumu zem tā sieta dabūt, siets būs pie pašas sienas, nevis apmēram 1/3 dziļumā, kā vajag. Un siets traucēs apmetumam normāli pie sienas pielipt.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
alusbundza

 

Smii, palasīju tavus rakstus, un radās jautājums, vai tad mizgrauzis var ieperināties sausā kokā bez mizas?

 

Link to comment
Share on other sites

Divdesmitajos gados, kad tā māja ir būvēta, celtnieki bija vietām izmantojuši priežu nomaļus ar visām mizām. Vai nu nezināja, vai bija pofig. Attiecīti kukaiņi bija paēdušies miziņas pēc tam.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 7 months later...

Lai nav jāķēpā ciet ar špakteli. Tad būtu jālieto rupjāka špaktele, jo smalkā plaisātu, imho čakars. Tur bija arī pamatīgākas šķirbas, rezultātā sapūtu putas pie viena visās. 

 

Šitam projektam ir devīze better done then perfect. Pie sīkumu labošanas ķeršos kad būs nosiltināti bēniņi, izremontētas kāpnes, savesta kārtībā mājas ārpuse. Apmetumu tai sienai no ārpuses tā arī neesmu uzlicis. Vispār māja no ielas izskatās krimināli. Kas nav slikti no drošības viedokļa :D

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

Man ar meistari lielākās šķirbās starp riģipsi sapūta putas (veca koka māja, pašķība, grūti smuki piegriezt). Pēc tam špaktelēja. Nekāda vaina pēc vairākiem gadiem jau.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
gatis4
(labots)
No iekšpuses karkasu apšūt ar elpojošām kokšķiedras plātnēm, kas kalpotu kā tvaika barjera, bet tām virsū karkasu un ģipškartonu – vismaz attiecīgajā vietā

 

Ekovates slāni no ārpuses jākaltē, savukārt no iekšpuses tvaika sūkšanos vatē jāierobežo nedaudz.

No iekšpuses liek armēto kartonu. E.g. Eltete WCL Kraft.

No ārpuses liek kokšķiedras plāksni (isoplaat) ar zaļo krāsu uz āru (tā noklāta ar parafīnu, neļauj ūdens pilēm no ārpuses iesūkties, bet tās notek lejā).

 

Kokšķiedras plāksne laiž tvaiku cauri labāk par kartonu.

 

Koka karkasa mājai aiz kokšķiedras plāksnes jābūt ventilējamai gaisa spraugai (3-5cm), pēc tam ārējai aizsardzībai, e.g. fasādes dēlīšiem. Isoplaat nedrīkst pa tiešo uz āru atstāt.

 

Ja ārējā kārta nosegta ar krāsotu fibrolītu, tā varētu kalpot kā ārējā aizsardzība.

 

 

Ir pieejami kontakti vates iestrādātājiem, kas nokonsultēs objektā.

Man sanāca ar viņu konsultāciju un no malas runātiem strādniekiem objektu gatavot. Tad tie paši vates "pūtēji" ekovati iestrādāja.

 

Kantori:

- Vates iestrādātāji: Ekohīts.

- Vates tirgoņi (pārdevējs brauc uz objektu, konsultē, spēj pamatot savus apgalvojumus): Vides Tehnika

Labots - gatis4
Link to comment
Share on other sites

tas ekohīts uz vidzemi brauc?

(vajadzīgs būtu tāmi dabūt orientējošo priekš kkādas siltināšanas)

Link to comment
Share on other sites

gatis4
(labots)
ekohīts uz vidzemi brauc

 

Nezinu, PM tel.nr.

Esmu tikai klients apmierināts ar konsultāciju un darbu.

 

Vates apjomus var diezgan precīzi aprēķināt, ja zini, cik kubikmetru ir:

- sienās (vertikālās virsmas)

- jumtam (ja slēgtas slīpās virsmas)

- brīvi iepūsta vate

 

Galā dabū kilogramus un tad vates paku skaitu. Reizini ar viņu izlikto cenu (ja apjoms liels, cena lejā, varbūt atlaide ceļam). 

 

 

Ja interesē, varu dot arī strādnieku kontaktus, kuri gatavoja objektu (pieņemu, ka Ekohīta darbs, kas nav saistīts ar vates pūšanu būtu dārgāks). Vīri apzinīgi, strādāja kārtīgi. Procesā kopā apguvām ekovates iestrādes sīkumus :)

Labots - gatis4
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...