Jump to content

CD / DVD matricu mūža ilgums


 Share

Recommended Posts

Stipri individuāli. Mans ieteikums - ja tev ir rakstītās matricas ar vajadzīgu info, tad pārkopē saturu uz kāda HDD. Ja tikai vēlies rakstīt, tad labāk aizmirsti par šo arhaismu un izvēlies mūsdienīgus risinājums.

Link to comment
Share on other sites

Tieši tā, kautko glabāt uz matricām var tikai reklāmas saukļos. Reālajā dzīvē tās sprāgst kā mušas. Pirmās zeltītās matricas, kuras maksāja bargu naudu, lasās vēl šodien, kaut pagājuši jau gandrīz divdesmit gadi. Tagad nopērkamās var nojukt pēc mēneša.

Link to comment
Share on other sites

Pēdējo reizi backupus matricās rakstīju pirms gadiem pieciem, nekas svarīgs gan tur nav, kas nebūtu vismaz vēl pāris vietās. Vienkārši ir, teiksim tā, ļoti daudz tukšu matricu un domāju kur tās likt - varbūt mūziku sarakstīt? Lai gan, arī to ir ērtāk no datora vai ārējā HDD palaist.


Protams arī tas, vai ir vērts, jo ja pēc pāris gadiem neko nevarēs nolasīt, tad, tautas valodā sakot, *irsā darbs un materiāls.

Link to comment
Share on other sites

Piemēram, bildes es cepu DVD diskos un ik pa pāris gadiem tos pārrakstu. Lielākā kļūda ir tāda, ka parasti tiek pirkta Maximas Acme, tiek rakstīts ar lielāko iespējamo ātrumu un paralēli ar kompi vēl kko darot + skrāpējumi un saules stari. Labi diski ir Taiyo Yuden.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Maximas Acme

Tieši šie man ir. Ne gluži Acme, nosaukumu no galvas nepateikšu, bet tajā pašā šķūnī ražoti, tik pat lēti un "kvalitatīvi". 

Link to comment
Share on other sites

Līdz šim mana CD un DVD kolekcija nolasās korekti, pārdesmit diksi, pārsvarā ar viskaut ko nesvarīgu. Bet ar DVD Double Layer diskiem, gan bijušas problēmas, pat pēc pāris mēnešiem..

Link to comment
Share on other sites

Ar acmēm arī ir kā ar bitēm - daža laba jau gadiem kalpo , kur pretī dārgie philips photo ir jau apsprāguši . Jāskatās laikam pilozopiski - pazuda informācija , tātad nebija vajadzīga ....

Link to comment
Share on other sites

 

 

Piemēram, bildes es cepu DVD diskos un ik pa pāris gadiem tos pārrakstu.

Ir tā čakara vērts? Nav labāk iepirkt 2 HDD, kopēt bildes abos un turēt plauktā? Tas - ar domu, ja nu viens atdod galus?

Link to comment
Share on other sites

Starp citu, man ir vesela varza ar vēsturiskām matricām (dažas pat >10 gadus vecas), par kurām prātoju, ka būtu neslikti pārnest uz HDD. Diemžēl, šobrīd man DVD ierīce kāreiz ir nosprāgusi (šķiet, no nelietošanas), tāpēc būs jādabon jauna. Vai ir kāda informācija, kura ražotāja kuri modeļi ir visdraudzīgākie vecu matricu lasīšanai? Iz personīgās pieredzes, ir bijis tā, ka viena matrica dažādās iekārtās lasās dažādi labi, tāpēc domāju, ka vajadzētu jau gan būt atšķirībai starp ražotājiem.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Pēc jūsu personīgās pieredzes, cik gadus pašrakstītās CD un DVD matricas ir nolasāmas?

1998. gada ieraksti vēl lasās. Nesen caurskatīju dažus vecus backupus.

Tiesa, CD rakstīju tikai un vienīgi uz 4x ātruma.


 

 

Iz personīgās pieredzes, ir bijis tā, ka viena matrica dažādās iekārtās lasās dažādi labi

paķer lētāko ārējo lasītāju. Atradīsi pāris nelasāma matricas, tad ar konkrētiem piemēriem domāsi.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Vai ir kāda informācija, kura ražotāja kuri modeļi ir visdraudzīgākie vecu matricu lasīšanai?

 

No nopērkamajiem jaunajiem modeļiem nav tādu, visi viņi tagad vienreizējas grabažas, drīzāk pameklē kādu lietotu pionieri vai litija jonu.

Link to comment
Share on other sites

Uznesu no pagraba standarta BASF CD 650mb, rakstīts 2000 gadā, nolasījās uz urā. Man kaut kur bija, jāpameklē, ar zelta pārklājumu BASF, domāju ka varētu būt gads 96.

Link to comment
Share on other sites

 

 

šobrīd man DVD ierīce kāreiz ir nosprāgusi (šķiet, no nelietošanas), tāpēc būs jādabon jauna.

Tak atrdod kādu paziņu, kam tjapļapā ir DVD lasīklis, lielākajai daļai ir, pat manā salīdzinoši jaunajā hp elitebookā stāv kā dzīvs.

Link to comment
Share on other sites

Uznesu no pagraba standarta BASF CD 650mb, rakstīts 2000 gadā, nolasījās uz urā. Man kaut kur bija, jāpameklē, ar zelta pārklājumu BASF, domāju ka varētu būt gads 96.

 

Man arī ir vēl daži BASF 650 MB diski, kas vēl šodien lasās. Ir arī vēl pāris HP diski ar zelta krāsas pārklājumu, tie arī vēl lasās, ka prieks. :)

 

Domāju, ka būtu vērts arī padalīties ar info. par to kuri no pieejamajiem rakstītājiem skaitās labākie. Baidos, ka mūsdienu vienreiz lietojamie rakstītāji arī ļoti ietekmē ieraksta ilgmūžību.

 

 

Pēdējā os, kur šis sagādāja problēmas, bija W98

 

Ja esi tik drošs, tad pamēģini uz ātrāko ierakstīt pilnu DVD disku un vēl paralēli padarīt kko tādu, kas labi slogo HDD. Buferis ātri nokritīs...   :sarkasms: 

Labots - Guncha
Link to comment
Share on other sites

 

 

Domāju, ka būtu vērts arī padalīties ar info. par to kuri no pieejamajiem rakstītājiem skaitās labākie.

Kad es savam 2004. gada kompim izvēlējos IDE rakstītāju, lasīju žurnālus un tomsharwares, anandtechus utt saitus. Rezultātā izvēlējos modeli, kam testos bija mazākais kļūdu līmenis.

Mūsdienās varētu būt ziepe, ka šādus testus vairs neveic, bet kas traucē iegādāties lietotu labu modeli?

Link to comment
Share on other sites

Donkeyhot

Nu man 8 gadus vecas Verbatim matricas strādā ka prieks, uz viņān pat vēl mierīgi var rakstīt, un nolasās bez problēmām.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja esi tik drošs, tad pamēģini uz ātrāko ierakstīt pilnu DVD disku un vēl paralēli padarīt kko tādu, kas labi slogo HDD. Buferis ātri nokritīs... :sarkasms:

 

Nav nekad bijusi nepieciešamība rakstīt dvd uz ātrāko (un kā pieredze rāda, tā ir slikta prakse, bet ne jau dēļ bufera aizpildīšanās), bet citādi pilnīgi bez jebkādām problēmām, pat uz vairākiem rakstīkļiem vienlaicīgi. Ja uz xp un jaunākiem tev rodas bufera problēmas, tad kaut kas fundamentāli nav kārtīība ar sistēmu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...