Jump to content

dažādi omi


sat88
 Share

Recommended Posts

  • 7 years later...

Esmu ticis pie Sony STR-DG510 pastiprinātāja kuram galā jāliek 8om tumbas. Man uz vietas ir pieejamas tikai 4om tajā skaitā arī s90.Par cik Sony ir 5.1 sistēma,tai komplektā nāk arī mikrafons kalibrēšanai.Instrukcijā rakstīts,ka pie kalibrēšanas uz tumbām tiek padota liela skaņa. Baidos,ka tie 4om neizdara ko ļaunu. Varētu jau arī tumbas slēgt pa divām virknē piekrāmējot pilnu istabu,bet varbūt,ka to var apiet piem.virknē ieliekot 4om pretestību. Un kas veido tumbas pretestību,skaļrunis vai filtrs tumbā?

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

negriez  skaļumu lielu, savādāk būs liels ļaunums

Pirms 12 minūtēm , lipka teica:

komplektā nāk arī mikrafons kalibrēšanai.Instrukcijā rakstīts,ka pie kalibrēšanas uz tumbām tiek padota liela skaņa.

ko tu gribi kalibrēt ?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , lipka teica:

8om tumbas

Ja pastiprinātājam ir paredzētas 8 Om, tad 4 Om ir riskanti likt, jo tā ir 2x lielāka slodze un gala pakāpe var neizturēt.

Mans ieteikums - ieliec tās s-90 ss-ā, šobrīd par viņām cilvēki maksā normālas naudas (bez racionāla pamatojuma). Un vietā nopērc normālu mūdienu akustiku.

Link to comment
Share on other sites

sajaucu :)

jā labāk pārdot.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Kalibrējot ar mikrafonu tumbās tiek padots optimālais skaļums atkarībā no tā kur mikrafons atrodas.Ja es tās s90 pārdotu,ko tad es līdzvērtīgu vietā varu dabūt?

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 18 minūtēm , lipka teica:

Ja es tās s90 pārdotu,ko tad es līdzvērtīgu vietā varu dabūt?

ķīnieša sūdus

Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , lipka teica:

līdzvērtīgu

ja gribi līdzvērtīgu, tad var sekot Alusbundža ieteikumam. Ja gribi ko labāku, tad Rīgā ir vairāki audio saloni, kur var paklausīties un izvēlēties, kas patīk.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , lipka teica:

umbas slēgt pa divām virknē piekrāmējot pilnu istabu,bet varbūt,ka to var apiet piem.virknē ieliekot 4om pretestību.

Galīgi garām, rezultātā dabūsi galīgi nesakarīgu basu, jo kritiski samazināsies demfēšanas koeficients (es pat nezinu kā īsti ir latviski).

Varbūt var nelikt sludinājumu uz pārdošanu, bet maiņai. Varbūt kāds tieši meklē 4omīgās. Protams, jāskatās, kādā stāvoklī ir tās tavas skandas, un kādus sūdus piedāvās maiņai.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

kaut_kaads

35ac-1 liekas bij gandrīz vienīgās 4ohm, visas s90f utt. bij 8ohm

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Kur tu to spoli liec?!

Spole ir induktiviāte, līdz ar to pirmās pakāpes filtrs, kas nogriež augšas.

Šāda pretestība starp skaļruni un past. nozīmē dramatisku demfēšanas koeficienta pasliktināšanos, kas nozīmē nesaturīgu basu.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , lipka teica:

Ja es 4 ohm tumbai ielieku uztītu 4 ohm spoli

Droši vien domāji 4 omu tītu jaudīgu pretestību. Variants ir pilnīgi garām, kaut tā pretestība būs bez induktivitātes, tāpat skaņa tiks čakarēta. Basu skaļrunis ļeperēsies, jo tas nebūs noslogots ar pastiprinātāja izejas pretestību. Var jau pie 8 omu stiprekļa slēgt 4 omu tumbu un pilnīgi nekas slikts nenotiks. Nu jā, nedrīkst skaļumu griezt ''ručkā'', jo stipreklim radīsies pārslodze. Parcik ar to skaļuma griešanu lielākajai daļai cilvēku ir problēmas, jo lācis bērnībā uz ausīm uzkāpis un kropļojumus skaņā nedzird, tad tomēr labāk 4 omu tumbas pie 8 omu stiprekļa neslēgt.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Vārdsakot nav cita varianta kā meklēt 8 ohm tumbas,kas izskatās,ka ir lielāks retums kā 4 ohm.Man ir piecas s35as kurām ir 4 ohm.Domāju,ka viesistabai vasarnīcā pie neliela skaļuma ies tā lieta.Un gan jau,ka striponim iekšā ir arī kāda aizsardzība.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 2 stundām , lipka teica:

Vārdsakot nav cita varianta kā meklēt 8 ohm tumbas

vēl var nopirkt pastiprinātāju, kur droši izejā var slēgt 4 om tumbas, un tu būsi ieguvējs

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 2 stundām , lipka teica:

Vārdsakot nav cita varianta kā meklēt 8 ohm tumbas

vēl var nopirkt pastiprinātāju, kur droši izejā var slēgt 4 om tumbas, un tu būsi ieguvējs

 

nopērc šo un pieslēdz

SS.COM Audio tehnika - Jaudas pastiprinātāji, Cena 200 €. Pārdodu Sony Ta-F555Es II leģendārās settings 150W ]) Damping - Sludinājumi

Link to comment
Share on other sites

O, jā tie soņkas 100+ W tak izģērbs tās 35as-1...

P.S.   un man bēniņos mētājas 8om S-90...

Labots - Dils
Link to comment
Share on other sites

pirms 20 stundām , lipka teica:

Vārdsakot nav cita varianta kā meklēt 8 ohm tumbas,kas izskatās,ka ir lielāks retums kā 4 ohm.Man ir piecas s35as kurām ir 4 ohm.

Saslēdz pa divām virknē uz katru kanālu un būs Tev 8 omi! :)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...