Jump to content

OS klonēšana win7


grozss

Recommended Posts

Vai kādam ir pieredze ar visa OS pārnešanu (bez pārinstalācijas) uz citu PC ?

 

Man ir win7 pro ar svarīgām programmām, īpaši ar vienu, ko nevar pārinstalēt.

Problēma, ka tam PC sāk čakarēties MB sloti un drīz iznīks.

 

Doma ir pārnest visu uz jaunu PC, ok draiverus vēlāk pieinstalēt (MB,video utt)

 

 

 

Tad nu esmu nolūkojis Paragon Drive Copy http://www.paragon-software.com/home/dc-professional/features.html

Esošajā PC ielieku SSD uz tā nomigrēju OS un šo SSD ielieku jaunajā un iebūtoju.

 

kam ir kāda pieredze, varbūt ir labāki veidi un risinājumu ?

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
erikonkulis

ir arii leetaaki tuulji ar kuriem sanaaks tas pats. tikai skaties vei nerodas probleema iebuutot. ja migree no intel uz intel vai no amd uz amd tad vajadzeetu izdoties.

Link to post
Share on other sites
Mezavecis

Esmu vairākas OS klonējis ar bezmaksas Clonezilla un to daru gadiem. Vienīgais nosacījums šai darbībai, ka diskam uz kuru tiek klonēta sistēma, jābūt vienādam vai lielākam. Ja disks mazāks, tad baiss čakars garantēts. Ja disks ar sliktajiem blokiem, tad arī viss tik gludi var neaiziet. 

Link to post
Share on other sites

vēl ir fsarchiver.. baida, ka ntfs neatbalsta, bet ikdienā izmantoju ntfs un ext4 partīciju klonēšanai. Pašlaik viss strādā.

 

Atrodams RescueCD ;)

Edited by o MK_
Link to post
Share on other sites
DeepSpaceMonkey

Kad bija jāparnes sistēma uz SSD, dabūju atslēgu komplektā uz Acronis tūli - salīdzinoši vienkāršs tūlis, kaut arī ne bez čakariem (pretīga datu apjoma pārskaitīšana).

Link to post
Share on other sites

 

 

ja migree no intel uz intel vai no amd uz amd tad vajadzeetu izdoties.

 

Ne vienmēr, ir bijuši gadījumi, kad no amd uz intel bez žagošanās, savukārt no intel uz intel ņe po čom.

Link to post
Share on other sites
erikonkulis

 

 

Ne vienmēr
tiesa, reiz bija man gadijums kad no treshaa penja uz ceturto negribeeja palaisties, kad bija slinkums vecu sisteemu paarinstaleet.

bet mans domaat, ja biosaa settingi liidziigi it iipashi ahci un chipsets + / - tas pats tad viss buus bumbaas

  • Patīk 1
Link to post
Share on other sites

Khmm, vai kāds var padalīties pieredzē, kādas nepilnības ir windows iebūvētajam "Create/restore system image" tūlim?

 

 

 

Acronis true image dara visu ko vajag!

Taisnība, bet pēc noklusējuma, kamēr tā ir uzinstalēta, tā, šķiet, veica kaut kādus neatrunātus backup'us mākonī(?), kas man izraisīja nepatiku.

Edited by Koalīcija
Link to post
Share on other sites

Palūdz jebkuram kam ir Acronis, lai viņš uztaisa boot CD disku un viss! Spraud klāt jauno HDD, palaid CD boot disku un izvēlies clone. Nekas nekur nav jāliek.

Link to post
Share on other sites

vairākas reizes esmu pārlicis cieto disku no viena kompja citā. ar win xp bija drusku jāpatīra device manageris, w7 aizgāja bez žagošanās - pats piemeklēja attiecīgos draiverus. nekādi trešās puses rīki izmantoti netika/

Link to post
Share on other sites

Ko varat ieteikt, lai noklonētu lapša 320GB HDD uz 120GB SSD?

Ir recovery partīcija, tāpēc negribās likt tīru instalu.

Edited by intervall
Link to post
Share on other sites

 

 

Lai noklonētu nav nepieciešams neko instalēt.


Precizēju, ka #13 runa gāja par to Acronis versiju, kas nāk līdz Crucial SSD, nevis par live CD u.tml.
Link to post
Share on other sites

Neko nezinu par crucial līdzi nākošo akroni un bišķi ot, bet esmu novērojis, ka pārejot uz ssd sistēma ir stingri ņiprāka un atsaucīgāka ar svaigu instalu nekā klonētu un optimizētu.

  • Patīk 4
Link to post
Share on other sites

 

 

... recovery partīcija, tāpēc negribās likt tīru instalu...
  Nu un tad brīnāmies, ka sistēma bremzē u.t.t. Iegādājoties laptopu ar preinstalētu OS, pirmais darbs obligāti ir nonest to un uzinstalēt tīru, svaigu OS, bez ražotāja u.c. drazas.

  Kā arī - klonēt sistēmu no HDD uz SSD nav prāta darbs. Instalējot svaigu OS uz SSD, tā saprot, ka ir SSD un to "ņem vērā", bet klonējot no HDD un nepārkonfigurējot visu, nenāks par labu ne SSD mūžam, ne ātrdarbībai.

  • Patīk 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Iegādājoties laptopu ar preinstalētu OS, pirmais darbs obligāti ir nonest to un uzinstalēt tīru, svaigu OS, bez ražotāja u.c. drazas.

 raiviic, man šajās dienās tas arī interesētu. Nopirku sievai laptopu ar preinstalētu OS, tak pus dienu pavadīju, kamēr atinstalēju to ražotāja drazu. Var jau būt kādam kas no tās drazas noder, bet nu tiešām, zinat, paskatījos uzdevumu pārvaldniekā, tur tie procesi no ražotāja drazas, ēdelīgi ka bail, tā ka nelikties par visu to drazu ne zinis arī roka necēlās. Nu labi.

 Man tāds lūgums, vai nevarētu izstāstīt, kā soli pa solim uzinstalēt tīru OS uz tāda preinstalēta laptopa, kur atslēgu meklēt (uz laptopa uzlīmes nav), un vai jābūt konkrēti tieši tam pašam Windows 8.1, tas ir, tieši un precīzi, ieskaitot sākotnējo valodu, vai derēs vienkārši līdzvērtīgs Windows 8.1. Cik saprotu, oficiāli pie MS var atrast instalāciju, pavisam legāli, jābūt tik atslēgai, vai arī es nezinu. Varbūt par daudz uzprasīju, tad kādu saiti uz pamācībām iedod, vēlams priekš čaiņikiem.

 Nu ja nav laika, iztikšu tāpat, bet tā būtu ļoti svētīga lieta - tīra OS uz jauna laptopa.

 Arī pievienojos viedoklim, ka labāk ir tīra instalācija, nevis klonēšana. Ja tik var iztikt bez tās klonēšanas, kas lielākā daļā gadījumu tā ir, jāliek jāinstalē OS un miers. Un kas tās par programmām, ko nevar pārinstalēt, tipa OEM versijas? Tad varbūt ir vērts noņemties ar klonēšanu, kaut arī legalitātes tur nebūs, ja programma domāta vienam datoram, bet tu uzliksi (uzklonēsi) uz cita.

Link to post
Share on other sites
Mezavecis

Nevajag stāstīt pasakas. Man Win2008 klonēts dzīvo uz SSD jau vairākus gadus, kurš tika instalēts instalēts uz HDD un pēc tam klonēts uz vismaz 5 cietņiem kopš 2010.g. Kaut kā neesmu novērojis, ka kaut kas uz SSD bojātos. 

 

klonēt sistēmu no HDD uz SSD nav prāta darbs

Kam labāk? Priekš programmēšana man jāinstalē 1001 tūļi, SQL, un nekas tur nav labāk, lai tupētu 8h un visu restaurētu. Lietotājam-vulgaris priekš ofisa un citām standarta programmām der.

 

ka labāk ir tīra instalācija, nevis klonēšan
Link to post
Share on other sites

 

 

vai nevarētu izstāstīt, kā soli pa solim uzinstalēt tīru OS uz tāda preinstalēta laptopa, kur atslēgu meklēt (uz laptopa uzlīmes nav),

Skat te:
http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/create-reset-refresh-media

OS key'u pirms pārinstalēšanas vari izcelt  ar Speccy, The Magical Jelly bean u.tml.
  • Patīk 1
Link to post
Share on other sites

 Koalīcija, liels paldies. Saki tas viss ir tiešām tik vienkārši? Nekādas aizķeršanās nevarētu sanākt, ja ražotājs ir uzlicis kaut kādu tikai ražotājam paredzētu OS, manā gadījumā Windows 8.1 with Bing - pilnvērtīga OS, tik viena atšķirība - kā noklusētais meklētājs interneta pārlūkā ir Bing. To gan var mainīt, bet sākumā ir tas Bing, un vēl nav šeit tā piedāvājuma izvēlēties pārlūku, kā tas ir parasti, stāv IE, un nenāk nekādi piedāvājumi izvēlēties. Šito Windows 8.1 with Bing MS ražotājiem par ļoti lētu naudu piešķir priekš lētajām ierīcēm, parādījās tas, lasīju, kaut kad pagājušo pavasar. Kāpēc prasu, tajā Creat media programmā nebija iespēja izvēlēties to manu Windows 8.1 with Bing, nav tur tāda. Ar parasto Windows 8.1 nebūs problēmu?

Link to post
Share on other sites

 Nu hvz kā ar to   Windows 8.1 with Bing  - neesmu saskāries, bet gan jau parastais Home Basic OEM vai Home Premium OEM ir, tikai ar piekonfigurētu Bing.  Parasti vienīgais, kas jāievēro, lai derētu esošā legālā key - jāinstalē tāda versija, kas bija preinstalēta - OEM, Retail, Home, Pro u.t.t.

Kas tam Windows 8.1 with Bing rādās  pie Windows Edition ? Man, piemēram, Windows 8.1 Pro  (legāla, ja kas).

Edited by raiviic
Link to post
Share on other sites

Lietoju Norton Ghost,nav nekādu problēmu ar klonēšanu uz mazāka HDD.Vienreiz ir arī klonēts uz SSD.

Intels uz Inteļa ne vienmēr palaidīsies,palaidīsies tikai tad ja draiveris derēs arī jaunajam čipsim.

 

Klonēšanai ir parādījies viens gļuks kuram neesmu atradis risinājumu,W7 noklonējot uz identiskas sistēmas nestrādā update.Agrāk tā nebija.

Edited by snukurins
Link to post
Share on other sites

 

 

Kas tam Windows 8.1 with Bing rādās pie Windows Edition ?

Tieši tā arī rādās - Windows 8.1 with Bing.

Tikko uzzvanīju uz MS, apprasījos par šito Bing un laptopa pārinstalēšanu kā tādu. Viņi izskaidroja, ka viņu mājas lapā windows attēla veidošanas rīks ir paredzēts tikai un vienīgi retail sistēmām. OEM sistēmām tas nav paredzēts, ja par laptopiem, tad oficiālais ceļš ir tikai caur ražotāju, tā viņi teica. Teica, ka, iespējams viss darbosies, tas ir, no laptopa izvilktā atslēga un viņu instalācija, bet, iespējams, arī ne, viņi negarantē, viņu pieredzē ir, ka neaiziet, tā teica. Tā ka, atstāšu sev visu kā ir pagaidām. Varbūt kaut kad, būs vairāk laika, sadūšošos un uztaisīšu kādam laptopam to clean install.

Beigu galā, ja tas čakars tik liels, nafig vajag. Izravēta no drazas ražotāja instalētā OS gan jau būs gana laba un kalpos bez problēmām, ne sliktāk kā tīra OS.

Link to post
Share on other sites
OEM sistēmām tas nav paredzēts, ja par laptopiem, tad oficiālais ceļš ir tikai caur ražotāju, tā viņi teica.

Viņi tā saka, jo viņiem ir tāds darbs!

 

Uz MS Latvia esmu zvanījis līdzīgā jautājumā vienreiz un to pašu reizi piesprauda pilnas ausis ar batoniem.. nē, nē, nevar, nav iespējams, viss ir slikti :D Pēc tam, nedaudz pakustinot smadzeni, paeksperimentējot, tas izdevās.

 

Neizmēģināsi, neuzzināsi! ;)

Edited by Koalīcija
  • Patīk 1
Link to post
Share on other sites

 

 

kā noklusētais meklētājs interneta pārlūkā ir Bing. To gan var mainīt, bet sākumā ir tas Bing, un vēl nav šeit tā piedāvājuma izvēlēties pārlūku, kā tas ir parasti, stāv IE, un nenāk nekādi piedāvājumi izvēlēties.

Vai tad visām versijām IE defaultā nav Bing meklētājs? Un par to pārlūka izvēlēšanos, bij kaut kas, ka kaut kāda regulatora komisija bij likusi Microsoftam rādīt to pārlūku izvēlni, jo tjip tas neesot godīgi pret pārējiem pārlūkiem vai kkas tāds, bet tas bij tik uz noteiktu laiku, un tagad tas laiks ir beidzies. Bez tam, nav jau nekādu problēmu meklētājā ierakstīt vēlamā pārlūka nosaukumu un viņu novilkt

Link to post
Share on other sites

Tur jau tā lieta, ka tas with Bing ir absolūti nebūtiska lieta. Taču visi zinām, ka IE vienmēr pēc noklusējuma meklētājs ir Bing. Gribi, pamaini no Bing uz Google, vai vēl kādu citu. Nu bija tā Eiropas Savienības kaprīze par to pārlūku izvēli. Nezinu, man liekas, nekas nav beidzies. Instalējot W8.1, joprojām tā pārlūku izvēlne atnāk, ne uzreiz, bet ar pirmajiem atjauninājumiem ir tā izvēlne klāt, kas vienkārši tupa jāatver, jāieķeksē un jāaizver. Nezinu, kam tas domāts, ikviens lietotājs taču uzinstalēs sev tīkamāko(s) pārlūku(s) bez nekāda regulējuma. Varbūt tādiem lietotājiem, kas vispār nekā nesaprot, lieto tik to, kas ir (IE), tiem ir tāds pieturas punkts, kad dod izvēlēties, a vot, no šiem lietotājiem, kāds arī pamaina to IE uz ko citu, kad viņam atgādina.


Ā, taisnība, ir beidzies tas pārlūkprogrammas obligātās izvēles laiks:

http://windows.microsoft.com/lv-lv/windows/what-is-the-browser-choice-update

Link to post
Share on other sites
AndrisBB

vvv, paņem "izvelc" ar kadu programmu to savu OEM key un aizej uz http://windows.microsoft.com/en-GB/windows-8/upgrade-product-key-only un pamēģini lejupieladēt. Viņš tev automātiski piemeklēs pareizo versiju. Ja neļauj lejupielādēt ar OEM key, tad atroidi interneta Windows ''standarta" key un pectam instale ar savu OEM.

....

reku soli pa solim

http://www.eightforums.com/installation-setup/38486-need-help-formatted-genuine-windows-8-lenovo.html#post330277

Edited by AndrisBB
  • Patīk 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Nevajag stāstīt pasakas. Man Win2008 klonēts dzīvo uz SSD jau vairākus gadus, kurš tika instalēts instalēts uz HDD un pēc tam klonēts uz vismaz 5 cietņiem kopš 2010.g. Kaut kā neesmu novērojis, ka kaut kas uz SSD bojātos.

 

Servera sistēmas disku maiņa reizi pusgadā jau nu nav nekas tāds, ar ko lepoties, bet tas tā. Tādā tiešā nozīmē, protams, klonējot nekas nebojājas, taču plika klonēšana ierobežo iespēju izmantot visu ssd potenciālu, turklāt ja vēl nekas netiek optimizēts, vismaz partīcijas pielīdzināšana, trim un vēl dažas lietas, tad ir visai liela iespēja iedzīvoties pārliekā šūnu nolietojumā (tas gan ilgtermiņā, pie garām ssd garantijām gan jau pofig) vai sistēmas raustekļos, aizturēs un citos brīnumos.

Link to post
Share on other sites
Mezavecis
nnoname

Nevis pusgadā, bet gadā reizi. Man izdevīgāk ir apgreidot cietni pirms tam sākušās problēmas. Disks protams netiek izmests laukā, bet rotācijas kārtībā aizceļo uz citiem datoriem, kuriem prasības zemākas. Cietņi arī 5 gadu laikā ir apgreidojušies, līdz ar to visas tās neoptimizētās lietas ir mazbūtiskas. 

Link to post
Share on other sites

Redz, varianti pārinstalēt laptopu ar ražotāja uzstādīto OS uz tīru OS ir. Paldies biedriem par padomiem.

 

 

taču plika klonēšana ierobežo iespēju izmantot visu ssd potenciālu, turklāt ja vēl nekas netiek optimizēts, vismaz partīcijas pielīdzināšana, trim un vēl dažas lietas

Arī saku, ja tik nav pamatota iemesla, klonēšana lai paliek īpašiem gadījumiem. Nu nav tam parastajam datora lietotājam tik šausmīgs kvantums ar programmām, kuru instalēšana uz svaigas tīras OS būtu baigais pasākums. A pašas OS pārinstalēšana ilgu laiku neaizņem, turklāt, ja uz SSD. Tādi kā Mežavecis, kuram 1001 tūlis un smagas programmas jāinstalē, lai klonē.

Link to post
Share on other sites

Negribās jau aiziet oftopikā, bet kāds ir racionāls pamatojums mainīt servera sistēmas disku reizi gadā? Ieliec normālu cietni ar 5 gadu garantiju, ja vajag minimālu downtime otru eksemplāru ar klonētu sistēmu plauktā un guli mierīgs. Nē nu ja fetišs uz sistēmas pārlikšanu un downtime pofig, tad protams не вопрос.

  • Patīk 1
Link to post
Share on other sites
Mezavecis

nnoname

Iemesls pavisam vienkāršs  - tas serveris ir vienlaicīgi mājas dators, testa un izstrādes vide. Tāds pats win7 ar pribambasiem vien ir. Katram savas vajadzības. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...