Jump to content

D klase: Hypex UcD180HG pret Luke L-25D


normundss
 Share

Recommended Posts

Beidzot pārvarēju slinkumu, paņēmu Darkhearta pastiprinātāju un pieslēdzu pie DACa abus pastiprinātājus katru savam kanālam tiltā. Pie viena arī novilku no pastiprinātājiem uz tumbām normālus vara vadus (iepriekšējie bija labi ja ar 1.5mm šķērsgriezumu).

Pēc pirmajiem iespaidiem- IMHO nu ir vēl labāk kā bija iepriekš. Skaņai, basiem ir tāda kā lielāka "massa", "svars. Labāka "skatuve"- mūziķu, instrumentu lokalizācija, subjektīvi arī cits fīlings, skaņa tāda "sulīgāka" (iespējams dēļ vara vadiem..) Sieva nu pat kā aizgāja nedaudz nosnaust stāvu zemāk, tā kā nevaru šobrīd kārtīgi iegriezt.

Pieņemu, ka lai labi iekustinātu manus open bafflus, prasās tomēr nedaudz lielāku jaudu vai jaudas rezervi ne kā tikai vienu šo stereo pastiprinātāju..

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

nu vai ne dēļ vara vadiem bet gan dēļ sliktāka DF jo tiltā.

Link to comment
Share on other sites

Nu labi, ja vēlies, pieņemsim, ka visiem pastiprinātājiem, pie kuriem es pieslēdzu vara vadus, pēkšņi kļūst sliktāks DF kā dēļ "uzlabojas fīlings". :)

Link to comment
Share on other sites

nē es domāju par tilta slēgumu. pirms tam ar bija tiltā ?

Link to comment
Share on other sites

Oskar, es ļoti labi zinu, ko Tu biji domājis, bet man nu galīgi nav iekāriens slēgt atpakaļ vienu pastiprinātāju stereo modē, mēģinot iepičkāt šos daudz lielākā šķērsgriezuma vadus, kuri tur neiet, lai pārliecinātos par to, ka Tev ir, nav vai cik daļēji Tev ir taisnība.

Link to comment
Share on other sites

skaidrs. vienkārši no tilta īsti jēgas nav jo viss tur ir sliktāk...bet nu ok :-)

Link to comment
Share on other sites

Kāpēc, lai būtu tikai sliktāk? Jaudas rezerve ir lielāka un THD uz to pašu slodzi ir mazāks, jāskatās tikai, lai skandu pretestība nav pārāk zema. Domā, ka DF mazinājums uz pusi no ~1000 būtu tik ievērojams un saucams par sliktu?

Link to comment
Share on other sites

nu jauda jā, bet THD gan ar ir sliktās paskati BLT uz 6 omi...uz astoņi būs  biku labāk...bet būs lielāks, kā uz 8 omi bez BLT. bet nu ok, lai nu paliek tā teorija

Link to comment
Share on other sites

Tas jau atkarīgs, ar kādu jaudu tie moduļi tiek darbināti. Pie 20W BTL būs daudz zemāks THD, nekā stereo režīmā.

 

Te ir iepriekšējā versija, kur redzams THD BTL režīmā uz 8ohm: http://www.anaview.com/sites/default/files/PDS%20ALC0100-2X00-G.pdf

Interesanti, ka BTL režīmā THD uz 100hz būtiski samazinās, palienot pat zem 0.001% robežas pie 1-20W.


Pārkopēšu, ko rakstīju Luke privātajā:

 

Vakar beidzot tā kārtīgi izeksperimentējos un paklausījos Anaview moduļus dažādos noformējumos un dažādās joslās, nonākot pie galējiem secinājumiem.

 

Sākumā vēlreiz pieklusinātā skaļumā paklausījos šos abās augšējās joslās. Īsti nesapratu, vai man patīk, jo likās, ka skan kaut kā vēsi. Pagriezu skaļāk, un nu jau sāka patikt vairāk. Tad paklausījos dažādus ierakstus un sapratu, ka skaņa ļoti atkarīga no ieraksta kvalitātes. Pārsvarā klausos mūziku, kur ierakstos bagātīgi izmantota kompresija, un to es tagad ar šiem pastiprinātājiem manīju ļoti labi. Pamēģināju dažus augstas kvalitātes akustiskos ierakstus, un te jau bija pavisam cita lieta. Lai arī likās, ka ir nedaudz vēsāka skaņa, kā vajadzētu (laikam jau pieradums pie NAD-iem), taču viss skanēja tik dabīgi un telpiski, ka prieks! Vēl dikti labi skanēja dažādi elektroniskie gabali. Ak jā, skatuve sāka parādīties ierakstos, kuros iepriekš tādu nemanīju. Atgriezos pie dažāda metāla un roka gabaliem, kurus klausos biežāk un secināju, ka ļoti labi atpazīstu ieraksta kvalitāti, pat pārāk labi. NAD kaut kā maigāk izturas un nomaskē tādus problemātiskos gadījumus.

 

Un tad ar tādu domu, izdomāju, ka jāpamēģina NAD uz augšām, bet Anaview vidiem. Rezultāts bija pārsteidzoši labs - dzidri vidi un neitrāls skanējums. Pēc tam pieslēdzu arī midbasiem otru moduli - parādījās papildus dinamika un skanejums kļuva sabalansētāks - ļoti patika un kādu laiku klausījos un priecājos, cik forši skan. Taču pēc kāda laika, rūpīgi ieklausoties, sapratu, ka pāreja pie krosovera sāk kļūt manāma, paceļot krosu uz 4khz, bija jūtami labāk, bet tas pasliktināja virziendarbību, AFR līkne nelīdzenāka utt. It kā sīkumi, bet ap to krosa regulēšanu biju labu laiku ņēmies, tāpēc tādus sīkumus pamanīju.

 

Tad kādu laiku liku mieru vidiem un augšām, un pievērsos zemajam galam. Atceros savus iespaidus par Normunda Hypex UcD180 moduļiem, kurus klausījos pusnedēļu, lai saprastu, vai man tie basiem patīk labāk par manējiem, vai tomēr nē. Šoreiz tādu pārdomu nebija - Anaview bija pārāks, varēja just, ka bass kļūst tīrāks, subjektīvi ātrāks un bungu uzsitieni tādi konkrētāki.

 

Pēc tam pamēģināju abus moduļus BTL režīmā midbasiem un vidiem. Diemžēl 1:1 abus režīmus blakus salīdzināt nevarēju, bet vienīgais, kas bija skaidrs - gribējās tā vairāk palielināt skaļumu. Pavisam skaļi gan negriezu, bet šķiet, ka dinamika bija jūtama labāk, subjektīvi patīkamāk kaut kur pie zemajiem vidiem un augšējā basa.

 

Gala secinājums tāds, ka man steidzami jāmaina mūzikas gaume un jāpāriet uz kvalitatīvākiem ierakstiem un jāsapērkās Anaview moduļi. Joks!  :D Ja nopietni, es šos moduļus notiekti lietotu, ja man būtu atsevišķa sistēma konkrētai mūzikai, kas skanētu izcili ar šiem moduļiem, vai, ja man būtu pasīvās skandas ar vienu pastiprinātāju, kur varētu eksperimentēt ar kaut kādu ieejas buferi, priekšpastiprinātājiem utt. Visām joslām ar tādu čakaru ņemties negribas. Tāpēc esmu nolēmis padzīvot ar esošo sistēmu un nedaudz vēlāk paeksperimentēt varbūt ar kaut kādiem AB klases moduļiem.

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

Kāda voltāža tiem moduļiem der? Es drīzumā sūtīšu Hypex SMPS1200A400 First One pastiprinātāja projektam, varēšu aizdot.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Man ieteicamā ir 70V. (pieļaujamā 60-80V)

64V priekš manējā pastiprinātāja būtu OK! Lineārie man bija 66V.

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...