Jump to content

LMT 4G vakarpusē pazūd ātrums


Walleriatius
 Share

Recommended Posts

Cilvēkiem ir ļoti dažādas prasības pret bildes kvalitāti. Faktiski tāpat ir arī ar skaņu. Kas vienam HD, tas citam miglubilde ar artefaktiem. Tapēc jau Youtube var pastāvēt, jo lielākajai daļai skatītāju apmierina strīmotā sajātā bilde. Ja tā nebūtu, tad neviens nepirktu smart televizorus ar 50 un vairak collām un neskatītos uz tā internetā strīmu ar 240 pikseļiem. Tiklīdz visi 4G klienti sāktu strīmot patiesi labas kvalitātes HD tā viss apštopēsies. Var jau Pirkss stāstīt par krutiem radiolinkiem, kādi protams ir, bet fizikas likumus tāpat neapčakarēsi un radioēterā visiem vietas nekad nepietiks. Patreiz vienīgais variants ir optika. Kamēr visiem torņiem nebūs optika, būs bremze, bet kabeli ierakt ir dārgi. Man vakar kārtejo reizi piezvanīja viens mobilais operātors un bāzas virsū ar savu 4G. Saku,ka man to nevajag, bet šis neliekas mierā, kā tad nu es nesekoju līdzi modernajam tehnoloģijām. Kā pateicu, ka man optika, tā uzreiz atšuvās. Tāda nu ir realitāte un mobilie operātori to ļoti labi saprot, ka kabelis vienmēr būs labāks par bezvadu risinājumiem.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • VIL

    9

  • Ronalds

    9

  • Pirkss

    13

  • Walleriatius

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

Tāda nu ir realitāte un mobilie operātori to ļoti labi saprot, ka kabelis vienmēr būs labāks par bezvadu risinājumiem.

 

Zvanītāji bieži vien pat mēģina pārliecināt, ka 4G ir pat krutāks par optiku - cilvēka mērķis nopelnīt dara savu.

Link to comment
Share on other sites

Skaļi nesauksim vārdā pakalpojumu sniedzēju, bet vēl ir tāda fīča.

Tās 14 dienas, kamēr 4G var patestēt, viss lido. Tiklīdz tiek noslēgts līgums, ātrums "normalizējas" :D

Jau kurais cilvēks nāk un sūdzās, ka neiet mobilais internets, kā sākumā :D Vai kas nav atgadījies ar datoru?

Da nē! Ar smadzenēm atgadījās, kad ienāca prātā pāriet no vada uz mobilo :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tās 14 dienas, kamēr 4G var patestēt, viss lido. Tiklīdz tiek noslēgts līgums, ātrums "normalizējas"

LMT testa periodā ātrums ir "īsts", t.i., atbilstošs noslēgtajam līgumam.

Klients pats manLMT var pārslēgt starp dažādiem "Internets mājai" profiliem, lai paskatītos, kā būs ar citiem plāniem.

Link to comment
Share on other sites

VIL, es taču nenosaucu provaideri! :D

 

Topika virsraksts "LMT 4G vakarpusē pazūd ātrums" vairumam lasītāju liks noprast, ka runa ir tieši par LMT. Tādēļ es kliedēju bažas, lai būtu skaidrs, ka vaininieks meklējams atlikušajā 4G provaideru pūlī.

Labots - VIL
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ok.

Bet tas nekādīgi neatrisina to pašu un vienīgo probēmu laukos, kur līnija līdz tornim nav no gumijas pat LMT. Piemēram, 10 jūzeri - ok, 50 jūzeri - truba pilna, neiet. Un tas ir un būs lielākais klupšanas akmens gan LMT, gan citiem operatoriem. Diemžēl smaidoši cilvēli uz salas ar nāru vannā par to nestāsta.

Labots - Volters
Link to comment
Share on other sites

 

 

Da nē! Ar smadzenēm atgadījās, kad ienāca prātā pāriet no vada uz mobilo

 

Ja izvēle ir 4/0.5 DSL vads vai šobrīd diezgan stabili 30/20 4G (ok ir brīži, kad nokrīt līdz 12/8), tad loģiska izvēle ir 4G.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 Ja lietotāji izmantotu bezvadu netu tam, kam tas paredzēts (un kačātājiem pilnīgi noteikti nav tur jālien) - problēmu nebūtu. Sevišķi jau tiem kuri 24/7 uz 4G torrentos sēž, derētu skābekli piegriezt.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Kur problēma ieviest QoS? Vai līdz tam neviens no spečukiem iekš LMT/TELE2/Bite nav aizdomājies?

p2p low priority, kad kanāls tornim aizsists un vairākums būtu laimīgi!

 

Vai jau kaut kas tāds tiek darīts?

Link to comment
Share on other sites

Veči, torentus vajadzētu nedaudz nobremzēt, bet no otras puses skatoties, izstāstiet ko var darīt ar 20/20 kanālu, mailus lasīt?

Link to comment
Share on other sites

Kur problēma ieviest QoS? Vai līdz tam neviens no spečukiem iekš LMT/TELE2/Bite nav aizdomājies?

 

Jā - sataisīt normālas prioritātes lai web trafikam būtu priekšroka un ptp zema risinātu problēmu. Bet sataisīt tiešām kvalitatīvu QoS ir diezgan sarežģīti - Es pāris reizes esmu mēģinājis un nekad nav sanācis tik labi, cik gribētos.  

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

LMT Godīgas lietošanas noteikumos jau tagad ir aprakstīts, ka P2P nav OK. Arī veidot Hotspotu teleponā neesot OK. Izskatās, ka pagaidām šādas lietas vienkārši nekontrolē. Kad sāks daudzi gaudot, ka bremzē nets, gan jau sāks šiem noteikumiem pievērst uzmanību. Pašlaik svarīgi ir iegūt klientus. Un tā gan jau ir visiem operatoriem. :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

tikai vai operatoriem ir tāda aparatūra, kur šo varētu operatīvi izmantot?
 

 

tas jau ir cits jautājums! Noteikti ka jau ir, tik netiek izmantots vai arī nemāk!  :)

Link to comment
Share on other sites

Šodien zvanīja meitene no LMT un prasīja vai esmu apmierināts ar testa režīmā ņemto rūteri. Viss jau ir labi,bet neasaprotu, kāpēc weba skatīšanās joprojām bremzē. Vēl ieteicu, lai klientu centrā darbinieks pats ieliek SIM karti rūterī, jo man tas problēmas neradīja, bet pieļauju, ka daudziem būtu vienkāršāk - paņem kasti, atbrauc mājās un iespraud štepselī. :)

Link to comment
Share on other sites

Kad sāks daudzi gaudot, ka bremzē nets, gan jau sāks šiem noteikumiem pievērst uzmanību.

 

LMT pusē cik zinu par šo ir diskusijas, bet cik sapratu tad šī lieta nav tajā pusē arī tik vienprātīga un po uz to, ka želojas daudzi pa lēno netu.

 

Vēl ieteicu, lai klientu centrā darbinieks pats ieliek SIM karti rūterī, jo man tas problēmas neradīja, bet pieļauju, ka daudziem būtu vienkāršāk - paņem kasti, atbrauc mājās un iespraud štepselī.

 

Tas jau atkarīgs no KC darbinieka, ir kas tā dara, ir kas nē ;)

 

 

 

LMT testa periodā ātrums ir "īsts", t.i., atbilstošs noslēgtajam līgumam.
 

 

Kur gadu atpakaļ vēl bija karošana ar LMT dēļ tā, ka testa periodā deva max ātrumu, bet pēc 2 nedēļām pārslēdzās uz līgumā slēgto. Tauta bija neapmierināta, kas ar deva vēlamo un testa laikā tagad ir ātrums kāds būs līguma variantā ja viss apmierinās.

Labots - AVilks
Link to comment
Share on other sites

tak noteikumi viņiem tur mainas ik pēc brīža. vienu brīdi par P2P būšot papildus jāmaksā, nākamajā, ka viņi var mākslīgi ierobežot ātrumu/apjomu, vai kaut kas tāds.

 

man gan mazliet bijusi darīšana tikai ar LMT tehnisko personālu, nu tur ļauži ir pat ļoti kvalificēti

it īpaši kārtējo reizi pazvanot par to, ka 4G nozudis, bet 3G iet. 15 standartjautājumi pēc kārtas (kaut vai sākumā jau pateicu, ka viss ir izdarīts un nočekots), pēc tā 3minūšu holds un, tad tik paziņo, ka tuvākajā tornī notiek remontdarbi, lai pamēģinu rūteri pie cita loga pielikt, mošk noķers citu torni.. veljoprojām viņi nav izpratuši to, ka rūteriem dod līdzi 2m vadu un, lai vai kā gribētos, nespēju viņu izvilkt caur visu māju, uz kuras palodzes vien būtu iespējams.

bet nu labi, galvenais, lai tas internets man būtu pieejams 99.9% gadījumos, par pārējo man īpaši vairs nav jādomā.. salīdzinot ar kaut kādiem DSL provaideriem iepriekš, kur katra zibens laikā nets pazuda uz stundām. un arī šajā gadījumā, pat ja 4G pazūd, varu pārslēgties uz 3G režīmu, kur nedaudz lēnāk man lapas vērs, bet ja steidzami kaut kas no bibliotēkas/kataloga jāizvelk, tad nekādu problēmu ar to pašu 3g to teksta failu novilkt.

Labots - AlCohol
Link to comment
Share on other sites

it īpaši kārtējo reizi pazvanot par to, ka 4G nozudis, bet 3G iet. 15 standartjautājumi pēc kārtas (kaut vai sākumā jau pateicu, ka viss ir izdarīts un nočekots),

Cilvēki ir dažādi. Viens ar vārdiem "viss ir nočekots" saprot vienu, bet otrs citu.

Uzdodot labus jautājumus, ir iespējams noteikt patieso problēmu.

 

Starp citu, pie daktera ir tieši tāpat. Aizej ar vārdiem "viss nočekots - mirstu", bet šis uzbāžas, vai temperatūru mērījāt?

Labots - VIL
Link to comment
Share on other sites

LMT, Ventspils, Ostgals - pašaik šārēju no telefona (Nokia Lumia):

 

35159043.png

 

Kad jānokāčā kāds lielāks klucis ( Win 10 upgreids, kaut kas aktuāls no P2P), nošārēju netu lietojot mobilo :)

 

P.S. Mērījums no paša telefona, tomēr download ātrums P2P ir tieši tāds...

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

LagerLV

Nepieciešama atbilde uz jautājumu. Vai Uploads skaitās pie trafika? Tiešāk Priekšapmaksas 10 gb.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...