Jump to content

Neskaidrības par PayPal


tiger23
 Share

Recommended Posts

Sveiki! Man ir pāris neskaidru lietu par PayPal. Varbūt kāds, kas lieto/ir lietojis PayPal, varēs apgaismot mani un atbildēt uz maniem jautājumiem.

 

Kad verificē karti, tiek noņemta naudas summa (1,50 EUR) un pēc tam atdota atpakaļ. Tā nauda tiek ieskaitīta atpakaļ tikai PayPal kontā, bet uz kartes nē?

 

Ar ko atšķiras tā nauda, kas ir PayPal kontā no tās, kas ir uz kartes? Pērkot kaut ko eBay, tiek atvilkta tā nauda, kas ir uz PayPal konta, bet to naudu, kas ir uz uz kartes, neaiztiek? Piemēram, ja es pērku kaut ko par 2 EUR, bet man uz PayPal konta ir tikai 1,50 EUR, tad tos 0,50 EUR, kas pietrūkst, atvilks no kartes?

 

Vai tad tā nauda, kas ir uz kartes, automātiski nav arī PayPal kontā?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Vai tad tā nauda, kas ir uz kartes, automātiski nav arī PayPal kontā?
Nē! Bet ārējais JĀ.
Link to comment
Share on other sites

 

 

ja gribi teereet tos pp eur, tas jaanoraada manuaali.

šis gan ir muļķības..

 

ja pirksi kaut ko to 1.5€ ietvaros, kartes naudu neaiztiks.. savukārt, ja pirksi kaut ko dārgāku par tiem 1.5€, tad trūkstošo summu noskaitīs vēl arī no kartes, respektīvi.. kaut ko pirksi par 5€, tad 1.5€ noņems no pp konta, savukārt atlikušos 3.5€ no piesaistītās kartes konta.

 

Tiesa.. tos 1.5€ pp aiztiks tikai tad, ja arī maksājuma valūta būs €, ja būs citā valūtā, tad neaiztiks. Bet, ja tev pp kontā norādīta tikai viena valūta, tad problēmu nebūs. Tos 1.5€ varēsi notērēt pie pirmā pirkuma.

 

Tātad sekojoši atbildes uz taviem jautājumiem:

1) Tie 1.5€ tiek atgriezti PP kontā, kurus tu vari pēc tam notērēt;

2) Pēc būtības ne ar ko, tikai ar PP norēķināties tu vari ierobežotā skaitā vietu un tā nauda ir tikai tīri virtuāla, savukārt tavai kartei piesaistīts konts, no kura reālā savas bankas ATM vari naudu arī izņemt;

3) Jā, sīkāk izskaidroju augstāk;

4) Nē, nauda nav automātiski PP, PP to pēc vajadzības pie maksājuma pieprasa no tavas bankas (kartes), gluži kā standarta kartes maksājums.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu ne gluži tā. Ja maksājums tajā pašā valūtā kurā paypal bilance, tad defaultā piedāvās izmantot paypal bilances atlikumu + nepietiekošo summu no kartes. PayPal will always use the PayPal balance in your account first. Par to attiecīgi pirms maksājuma apstiprināšanas tiksi brīdināts ar iespēju manuāli mainīt, (izvēlēties paypal atlikumu, tos kombinēt vai uzreiz ar karti maksāt). Ja pirkums citā valūtā (uz paypal USD, bet maksājums Euro, piemēram) un paypal bilancē līdzekļu pietrūkst, tad defaultā būs uzreiz karte ar iespēju izmantot paypal atlikumu "manuāli".  

 

P.S. Šī bija domāta atbilde lizardam... Inspektors Caps jau pasteidzās pirms manis iepostēt,  :-)

 

P.S 2. Nu jau var arī no LV paypal rēķinu papildināt no sava bankas rēķina savlaicīgi. (Add money instantly to your PayPal account). Tas  ir izdevīgi sūtot naudu draugiem, radiem uc. , jo maksājot no kartes ietur lielāku komisiju, kā izmantojot paypal bilanci.

Labots - UN1
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

...vismaz man Swedbank jāapstiprina naudas pārskaitījums ievadot lietotāju,paroli un prasīto kodu no kodu kartes...

  Hmmm, interesanti - piesaistīta  Citadeles Master karte (vēl no Parex laikiem), bet maksājot vienīgais ko prasa, ir Paypal jūzera vārdu un paroli, nekādus bankas datus, toties par jebkuru darījumu Paypals pēc pāris sekundēm atsūta mailu.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

@@snukurins, man šķiet tu kaut ko jauc.. ir družkai vienai swed paypal.. neko papildus neprasa, tik vajadzēja pašā swedā aktivizēt fīču, lai var karti izmantot norēķiniem internetā. Neko papildus paypalā neprasa, tikai username (email) un paroli.

Link to comment
Share on other sites

@@snukurins, neprasa paypal, jo PP juridiski skaitās finanšu institūcija vai tml.. nu ir tur kaut kādas nianses.. Turklāt bankā jau tu pārskaiti no konta, nevis veic maksājumu ar karti.

Link to comment
Share on other sites

Liels paldies jums! Ļoti sīki un skaidri visu pateicāt. :ok:

 

Respektīvi, lai "tiktu vaļā" no tās PayPal naudas, vajag kaut ko nopirkt? Pārskaitīt to naudu uz karti var tikai tad, ja ir Visa karte.

Link to comment
Share on other sites

Developer

 

 

Respektīvi, lai "tiktu vaļā" no tās PayPal naudas, vajag kaut ko nopirkt?

Jā, ja pirkuma summa būs ne lielāka par tiem 1.50EUR, Paypals attiecīgo summu noskaitīs no tava Paypal konta.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Respektīvi, lai "tiktu vaļā" no tās PayPal naudas, vajag kaut ko nopirkt? Pārskaitīt to naudu uz karti var tikai tad, ja ir Visa karte.

 

ir visādi servisi, kas ar x% komisiju tev viņus pārkonvertēs. parasti % ir briesmīgs, jo paypal nenormāli sūkā priekš virtālajiem darījumiem un ir milzīgs chargeback risks. 


 

 

Jā, ja pirkuma summa būs ne lielāka par tiem 1.50EUR, Paypals attiecīgo summu noskaitīs no tava Paypal konta.

man vienmēr paypal nauda ir primārais maksāšanas avots by default un trūkstošo norauj no kartes vienalga cik ir uz paypal un vienalga par kādu summu iepērkos. mož tu pats kaut ko caur dibengalu esi setingos saspaidijis pilnīgi šķībi, ka tev tā maksāšana strādā? 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

varbūt naudas nepietika?

 

a kas ar karti? paranoja??? lietoju paypal nu jau gadus 13 šķiet.. nekad problēmu nav bijis...

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

paypal jau tomēr nav kaktu kontoris...Paypal Eiropā darbojas ar bankas licenci (kredītiestāde)...

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Ja tiešām ir paranoja par Paypal, tad paņem Mastercard BlueOrange bankā. Tas ir pilnīgi bezmaksas, bez mēneša un gada maksas. Karti arī izsniedz bez maksas. Un pat bez maksas pieved Tev klāt.Turi tur 5 EUR un uzliec Overdraft 1 EUR un esi laimīgs.

 

p.s. ne esmu no tās bankas, bet tikai informators.

p.p.s. pats arī izmantoju bezmaksas kredītkarti.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , ieleja teica:

karti tad jātaisa citu, kur ieskaitīt tikai niekus priekš aktuālā pirkuma

Minēsi kaut vienu iemeslu ??? Jau gadiem pievienota normāla Visa karte - nekādu problēmu. Bet nu katrs jau ar saviem tarakāniem dzīvo :devil:.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Kāds ir saskāries, kad par pārskaitījumu mēģina iekasēt 4 euro ( SDD par apstrādi) par pirkumu?

Paldies.

Link to comment
Share on other sites

Pats PayPal man nekad nav iekasējis kaut kādu papildus naudu. Bet ir bijuši pirkumi interneta veikalos (ne ebay), kad veikals papildus naudiņu paņem, ja izvēlas maksāt ar PayPal. Ir bijis 1 eiro, lielākais, cik atceros, 2,50 eiro.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Art1999

Jautājums par PayPal.Caur sludinājumu pārdevu pastiprinātāju.Viens klients piedāvāja maksāt caur PayPal.Tā kā nav man tādas pieredzes,ir jautājums:Vai pircējs samaksājot caur paypal un nopērkot pastiprinātāju,nevar pēc tam anulēt maksājumu un es palieku bez naudas un pastiprinātāja?Paldies

Link to comment
Share on other sites

marrtins
Pirms 27 minūtēm , Art1999 teica:

Vai pircējs samaksājot caur paypal un nopērkot pastiprinātāju,nevar pēc tam anulēt maksājumu un es palieku bez naudas un pastiprinātāja?

Var.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Vai nebija iespējams caur PayPal nevis kā samaksu par preci darīt, bet kā vienkāršu naudas pārskaitījumu? Ja tā ir, tad varbūt vēl tā var darīt. Ja vien pats pastiprinātāja tirgotājs nav PayPal kā opciju devis, es viņa vietā nepītos ar tādiem pircējiem, kas maksāšanas veidā kaut kādus «savus noteikumus» diktē. Vai caur PayPal vai arī piedāvā norēķināties kaut kādā eksotiskā valūtā... Priekš kam to visu, ja, kā pats saki, nav pieredzes...

Link to comment
Share on other sites

Art1999
Pirms 7 minūtēm , vvv teica:

Kāpēc klients tā piedāvā? Tu sludinājumā norādīji, ka iespējams maksāt arī caur PayPal?

Nē,bija kādi divi pircēji kuri piedāvāja tikai ar paypal maksāt,jo ar cash nekrāmējās....

Link to comment
Share on other sites

Vietējie pircēji? Esi uzmanīgs. Neko daudz neesmu tirgojis, kaut kādas sadzīviskas lietas, kas pašam vairs nav vajadzīgas, caur ss.com... Nekad neviens pircējs nav piedāvājis kaut kādu «tikai PayPal»...

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Kapēc lai pircējs varētu atcelt PayPal maksājumu. Ja maksājums ir nepabeigts, tad var. Bet tā neesu dzirdējis ka tas būtu iespējams.

Link to comment
Share on other sites

Pircējs nevar atcelt PayPal maksājumu, bet pircējs var 180 dienu laikā, vai cik tur bija, celt sūdzību, ka nopircis preci, un prece neatbilstoša, tiek atvērta lieta, kuru izskata, kaut kā tā... Tas, ka PayPals ir draudzīgāks pret pircējiem nevis pret tirgotājiem, par to internetā daudz.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tas viss ir ebayā. Paypal neko nezin kapēc tu naudu pārskaitiji. Varbūt vecaimammai aizdevi un neko atcelt tur nevar.

 

Vienīgais veids ko es redzu varbūt ka PayPay konts piesiets pie kautkādas nederīgas kredītkartes vai bankas konta. Man PayPals atskaita pa taisno no bankas konta, parasti gan nesteidzas, citriez atskaitās tanī pašā vai nākamajā dienā, citreiz pēc 2 - 3 nedēļām. Varbūt ja izrādās ka naudas kontā nav, un tad PayPals paņem atpakaļ no saņēmēja, bet maz ticams, jo tā jau nav saņēmēja problēma. 

Link to comment
Share on other sites

Art1999
Pirms 4 minūtēm , vvv teica:

Pircējs nevar atcelt PayPal maksājumu, bet pircējs var 180 dienu laikā, vai cik tur bija, celt sūdzību, ka nopircis preci, un prece neatbilstoša, tiek atvērta lieta, kuru izskata, kaut kā tā... Tas, ka PayPals ir draudzīgāks pret pircējiem nevis pret tirgotājiem, par to internetā daudz.

tas jau par ebay...es domāju,vai ar paypal nav tā,ka pircējs aiziet mājas ar pastūzi un izdomā anulēt maksājumu(piem.sajaucis saņēmēju)un es kā pārdevējs neko nevaru izdarīt/pierādīt...

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nav jau arī zināms pilns stāsts, bet izklausās ticami arī no pircēja puses. Man ar slinkums čakarēties ar kautkādiem tur pārskaitījumiem, vai arī rakstīt kautkur kartes datus, ja veikals vai pārdevējs neņem PayPal, tad meklēju citu. Nu ja kautkas baigi lēts vai vajadzīgs, tad vēl var arī piekāpties un samaksāt ar ko citu, bet parasti jau nav problēmas atrast citu pārdevēju.

Link to comment
Share on other sites

Es nepītos ar tādu pircēju. Man pašam ko pērkot nekad nav nācis prātā uzbāzties pārdevējam ar kaut kādiem neparastiem maksāšanas veidiem. Vienmēr ir bijis tā, ka izpildu pārdevēja noteikumus, man tas šķiet normāli... Neder pārdevēja noteikumi, nepērku...

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 2 minūtēm , Art1999 teica:

pastūzi un izdomā anulēt maksājumu

Nu tev ir jāapstiprina ka tu ar mieru pieņemt maksājumu. Ja tu to neizdar, tad viņš var atcelt.

Link to comment
Share on other sites

Art1999

stāsts vienkārš": ss.lv pārdevu pastiprinātāju,2 pircēji piedāvāja maksāt ar paypal:atnākt,paskat''ities un tad uz vietas samaksāt ar paypal...tāpēc tāds jautājums

Link to comment
Share on other sites

raivix95
Pirms 41 minūtēm , Art1999 teica:

Nē,bija kādi divi pircēji kuri piedāvāja tikai ar paypal maksāt,jo ar cash nekrāmējās....

Ko nozīmē "nekrāmējas"? Skaidra nauda, tāpat kā salda mēle, visos laikos bijis kapitāls.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

marrtins
pirms 2 stundām , AndrisBB teica:

Tas viss ir ebayā. Paypal neko nezin kapēc tu naudu pārskaitiji. Varbūt vecaimammai aizdevi un neko atcelt tur nevar.

Ebay to viņu money guerantee īstenībā garantē Paypals.

 

Ja tu uztaisi pircējam Paypal money request vai invoice (maksā par preci vai pakalpojumu), tad noteiktu dienu laikā (tās nav 180, bet kaut kas ap 30-60, precīzi neatceros) var celt prasību - prece defektīva; apnika; nejiet; utt. Pārdevējs te ir auns un neko nepierādīs, ja pircējs "atsūtīs atpakaļ" akmeni kartona kastē vai arī nenormāli jāārdās, ja gribēs kaut ko pierādīt. Tiek ieturēts kāds procents ~2-5% atkarībā no pircēja un pārdevēja valsts, valūtas.

 

Otrs variants ir sending for friends and family - tur nevar nekādas pretenzijas celt un procents vai nu nebija (vienas valsts ietvaros) vai mazāks arī skatoties no dažādiem apstākļiem (man par šiem ~10 gadiem joprojām nav izprotama tā viņu fees politika).

 

pirms 2 stundām , vvv teica:

180 dienu laikā, vai cik tur bija, celt sūdzību, ka nopircis preci, un prece neatbilstoša

180 (vai tik nesen vēl nepagarināja) var celt sūdzību par neautorizētu/nelikumīgu/utmldz. maksājumu. Par pašu preci ir mazāks termiņš.

 

Vienvārdsakot - prasi, lai viņš sūta for friends or family un tad jau būs čiki.

 

Labots - marrtins
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

papildus @marrtins piebildīšu, ka "sending for friends.." ir vienīgais šajā SS.lv situācijā pieņemamais maksājums ar nosacījumu, ka sūtītājs apmaksā visus pārskaitījuma % , ja tādi vienas valsts ietvaros ir( dažādas valstis bija kaut kas 0.35$ + 3.5% no pārskaitījuma summas) . Pirms pārskaitījuma apstiprināšanas sūtītājam tiek dota izvēle, kurš apmaksās % , sūtītājs vai saņēmējs. Attiecīgi, ja pircējs ignorē tavu prasību apmaksāt % un tu saņem mazāku summu kā norunāts, daudz nečakarējies un skaiti naudu atpakaļ ar "saņēmējs maksā %" opciju .

Ja pircējs prasa, lai tu sūti viņam maksājuma pieprasījumu, tad sūti to pircēju uz atteju, visdrīzāk pēc kāda laika saņemsi refund pieprasījumu par nesaņemtu preci un neko nevarēsi pierādīt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , raivix95 teica:

Ko nozīmē "nekrāmējas"? Skaidra nauda, tāpat kā salda mēle, visos laikos bijis kapitāls.

Nekrāmējas jo ienākumi ir PayPal, izņemt skaidru naudu nozīmē pārskaitīt uz bankas kontu. Kaut kādā mērā tie kļūst publiski.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , Jainit teica:

sending for friends.." 

Tas nav pircējam vai pārdevējam. Tādu šajā darījumā nav un komisija ir 0.

Link to comment
Share on other sites

marrtins

Atkarībā kur atrodas pircējs vai pārdevējs un ar ko maksā (CC, PP konts, vai visādi eksotiskāki veidi).

Link to comment
Share on other sites

Es tā saprotu ka atrodas viņi vienā istabā, vai nu kur tas pastiprinātājs atrodas. Maksā PayPal to PayPal. Pārdevējs jau tajā pat brīdī var pārskaitīt uz savu bankas kontu. Arī komisija ir 0.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...