Jump to content

Palīdziet izvēlēties DAC


Padjoms
 Share

Recommended Posts

Sveiki audiofīli! ;)

 

Vēlos savam noputējušajam rPi paņemt I2S DAC, lai varu to pielietot audio strīmošanai (volumio).

Atradu sev interesējošo mantu http://www.audiophonics.fr/, tikai šiem sūtīšana dārga uz LV - 20EUR, varbūt vēl kāds vēlas kaut ko no turienes, tad varētu sadalīt sūtīšanas izmaksas?

 

Konkrēti sev plānoju ņemt šo modeli:

http://www.audiophonics.fr/en/kits-modules-diy-dac/audiophonics-dac-sabre-es9023-i2s-vers-analogique-24bit192khz-v20-p-8962.html

Labots - iERiS
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • osscar

    8

  • Bruketajs

    6

  • nnoname

    8

  • RudeWolf

    14

Nu vakar pa dienu vēl bija pieejams... tagad jau nu vairs neko - jāgaida vai jāņem kāds cits... ehhh.

Link to comment
Share on other sites

ASUS DAC izskatās ļoti labs...

Šobrīd tik gribēju paspēlēties ar nekam neizmantoto Raspberry PI (pie tam 2gab.)...

Link to comment
Share on other sites

normundss

Priekš aveņu pī no lētajiem DACiem gluži neslikts ir HiFiBerry DAC.  Tikai jāuzmanās paņemt pareizo variantu - vecajiem RPi izvadi ir savādāki kā jaunajiem RPi+ modeļiem.

Jaunos neesmu mēģinājis, vecajiem RPi gan bija drusku problēmas ar barošanas jaudu - ja uzlika DACu un vēl iesprauda USB WiFi , viss nosēdās.  Toties tīri labi strādāja ar USB porta "backfeedu" no USB huba ar ārējo barošanu - "normālo" RPi barošanu vispār nevajadzēja.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Priekš aveņu pī no lētajiem DACiem gluži neslikts ir HiFiBerry DAC.

Paldies par komentāru un info par barošanu.

To HiFiBerry skatījos, patīk tas variants ar phoneout, ko var iebāzt parastā korpusā, bet sanāk padārgs ~36EUR+muita. Tāpēc skatījos, ko var labāku dabūt šajā kategorijā. 

Link to comment
Share on other sites

Homer J. Simpson

Lai neceptu jaunu topiku - gribētu dzirdēt idejas kā uzlabot skaņu datoram, pēc iespējas lētāk. Pašlaik izmantoju iebūvēto Realtek ALC887 HD, atbalsta 24 bit 192khz, bet nu neskan galīgi, skaņa ir tāda nekāda, pārāk klusa, nespēj iekustināt austiņas kārtīgi. Iepriekš izmantoju kaut kādu lētā gala pci skaņu karti 16bit 48khz , bet nu skanēja galvastiesu pārāk nekā tagad ar lielajām austiņām skanēja tiešām patīkami, spēcīgs bass visas augšas skaidras, bez fona trokšņa, skaņu reti kad virs 20% iegriezu tagad ir jāliek 100% lai kaut kā nebūt dzirdētu. Bet diemžēl šajā pc visi pci sloti jau ir aizņemti tāpēc skatos uz kādu usb risinājumu. Metu acis uz šādu te DAC http://www.aliexpress.com/item/MUSE-AUDIO-X5-MINI-HIFI-USB-DAC-PCM2704-SOUND-CARD-BOARD-BLACK-COLOR/1500794683.html

Link to comment
Share on other sites

Par 11USD tiešām neko daudz labāku par vidējo laptopa izeju neuztaisīsi.

Link to comment
Share on other sites

Homer J. Simpson

cik tad ir jāiegulda, lai būtu ok skaņa? esmu klausījies creative soundblaster, likās labs, varbūt ir kāds lētāks variants, ja nav tad ņemšu to pašu

Link to comment
Share on other sites

Kā tikai DAC var pameklēt tādu ODAC, ja vajag austiņu izeju, tad FiiO E10 nav slikts.

Link to comment
Share on other sites

 

 

bet nu neskan galīgi, skaņa ir tāda nekāda, pārāk klusa, nespēj iekustināt austiņas kārtīgi

 

ALC887 protams nav nekāds hi-end, bet man tomēr šķiet, ka galvenā problēma ir ausu izejas mazspējā komplektā ar neefektīvām ausīm un nav teikts ka usb DAC's to atrisinās.

Link to comment
Share on other sites

ausu modelis studijā...tad varēs pateikt velk vai nevelk.

Link to comment
Share on other sites

AKG K240 klons, un kura no 3 versijām ir tavējā? Spriežot pēc aprakstītajām problēmām lieku uz 600-omīgo, ja tā tad normāls pastiprinātājs ir obligāts.

 

p.s. Izskatās ka šito klonētāju kantori piegriezuši, vairs neatrodu mājaslapu kur viņi nekaunīgi bija ielikuši savējo un oriģinālo modeļu AFR salīdzinājumus.

Link to comment
Share on other sites

tām ausīm netā 32 omi un 98db ( dzīvē noteikti sliktāk) - jā kaut kāds line out opamps šitās sakarīgi nepavilks ja grib pīķos 110db, kur nu vēl 120. Cita lieta vai šādām budžetniecēm ir vērts uz pastūzi tērēties un labāku skaņu karti..imho šaubīgi.

Link to comment
Share on other sites

Superlux neskan slikti, ja neskaita dažus rezonanses pīķus. Domāju, ka jēgu no labāka trakta dzirdēt varēs.

Link to comment
Share on other sites

nu tev kā ausu guru nevaru neticēt. Ja var ko sakarīgu budžetā dabūt, tad kāpēc ne.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Superlux neskan slikti

 

Par prasīto naudu nešaubos, ja salīdzināt ar oriģināliem diez vai... Jebkurā gadījumā neticu, ka moderna iebūvētā karte nespēj normāli darbināt 32 omu ausis, lai kāda jūtība tām nebūtu.

Link to comment
Share on other sites

 

a little research shows there are 3 versions -flat, balanced, and regular-

 

Tas gan tiesa bija 5+ gadus atpakaļ un tā kā mājaslapa ir pagalam nav zināms, ar ko viņas atšķirās. Ja atradīšu, kur esmu noracis, varu palienēt cmoy, lai saprastu vai vajag citu karti vai tomēr ar pastiprinātāju pietiek.

Link to comment
Share on other sites

Vai tik B nebija all about that bass.

 

Superlux gan nekur nav pazuduši, mēs paši no viņiem tās ausis iepērkam un tālāk tirgojam nost kopā ar kalibrāciju.

Link to comment
Share on other sites

nu ar kādu čipu tev cmoy ? tas jau ar nav nekāds kampējs ar zemām un augstām pretestībām. nu opampiem nepatīk zemas slodzes, kropļojumi aug...ir daži ar izņēmumiem...un tie nevar izdot tos 20+mA ja tupas austiņas.

Link to comment
Share on other sites

Vai tad es apgalvoju, ka ir kampējs? Bet lai noskaidrotu, ka skaņaskartes impotence pie vainas pilnīgi pietiekams, un neviens tev neliedz piedāvāt kādu no savējiem uzlodētajiem kampējiem.

Link to comment
Share on other sites

nē nu skaidrs, ka vairumam ar to pietiks..citam nevajag neko, bet topītājiem būs par īsu :D . Protams. labākā opcija notestēt un es to izmantotu.

Link to comment
Share on other sites

Cmoy saukt par austiņu pastiprinātāju ir grūti. Tas ir parasts opamps neinvērtējošā slēgumā un opampiem nepatīk visādas interesantas slodzes. Daudz interesantāk ir kompozītslēgums ar opampu un buferi vienā saites cilpā - tad opamps ir izolēts no skarbās ārpasaules un var sākt uzrādīt savas daudzās nullītes aiz komata.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Šodien biku savā blogā aprakstīju par raspberry pi i2s versijas DAC,subjektīvi paklausoties labus flac neviena iebūvētā un pat noteikti vairakums no skaņu kartēm i tuvu nestāv šitam Sabre čipam,es pats paņēmu viņu vienkārši lai šipings neliktos tik liels kad sūtīju sev austiņu pastūzi(arī starp citu ļoti labi skan),tā kā ja kādam mājās atvilknē mētājas raspberry pi var droši uzsūtīt sev šo lēto platīti un būs ne tikai DAC kurš lieliski spēlē no NAS,bet arī internet radio un vēl visādas fīčas ko piedāvā volumio.org projekts.

Atpērku raspberry pi 512 versiju zem tirgus cenas,man jau te daži kundes uzradās lai uztaisu tādu pēc izmaksām smieklīgu DAC.

Pagaidām vislabakais raspberry pi2 p/p pirkums sanāk lemonā,mož kāds zin kur var uz vietas lētak paķert?

Link to comment
Share on other sites

Labs verķis sanācis . Domā jamo kādā korpusā ielikt ? 

Link to comment
Share on other sites

Korpusi man gan ir kā zobu sāpes,bet noskatīju jau tajā pat saitā kur to DAC ņēmu,tik vajag samērīt riktīgi visu,bet vakar aizsēdējos klausoties dažādus skaņdarbus kamēr jau pāri pusnaktij bija.

Link to comment
Share on other sites

Es kā reiz pagājušo nedēļu pārlodēju savam Cubietruxim tos jumperus, lai dotu ārā i2s. :)

Par cik Tu gribi tos Raspberrijus pirkt? Ja piedāvātā cena mani apmierinātu, iespējams, ka es varētu vienu RPI 512 B+ bez atmiņas kartes notirgot.


Tev tam DACam i2s vadi ir daudz par garu! Es liktu DACu tieši blakus RPI,, lai tie vadi būtu kādi 3-4cm gari.

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

Korpusā kad ielikshu protams samazināshu to vadu garumu,kaut gan nez vai kas tur mainīsies skaņas kalitātes ziņā jo tāpat jau tur digitālais signāls pa tiem vadiem skraida,ja būtu kaut kādi traucējumi ta jau varētu just.

Vairāk par 15 eirām par aveni nedoshu.

Labots - zynoj
Link to comment
Share on other sites

 

 

kaut gan nez vai kas tur mainīsies skaņas kalitātes ziņā jo tāpat jau tur digitālais signāls pa tiem vadiem skraida,ja būtu kaut kādi traucējumi ta jau varētu just

 

Nu nu, ieteiktu mazliet izglītoties par i2s kas tas tāds par zvēru, ko viņš ziemā ēd un kādi priekšraksti jāievēro to lietojot :mrgreen:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...