Jump to content

Palīdziet izvēlēties DAC


Padjoms
 Share

Recommended Posts

Nevaiksmīgi pielodēta banāna dēļ nokūrās skaņas karte, tāpēc meklēju ko labāku par bijušo

atradu šādas un pēc specenes tā lētākā šķiet labāka. Ieejas nav būtiskas, domāju tikai klausīties.

 

http://www.yoursound.lv/lv/presonus-audiobox-usb

 

un

 

http://www.dateks.lv/cenas/skanas-kartes/85724_creative_sound_blaster_x_fi_hd

 

 

Varbūt kāds var ieteikt vēl ko, der arī lietots...?

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • osscar

    8

  • Bruketajs

    6

  • nnoname

    8

  • RudeWolf

    14

To dārgāko tev toč nevajag, tādai ir pavisam cits pielietojums paredzēts.

Šķiet, tas sounblasters bija lētāks kādreiz, vismaz tad, kad es sev tādu pirku.

Nu jā, paskatījos, var dabūt vismaz par 10 EUR lētāk.

Labots - ju
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Galvenais, nevajag sevi pārliecināt, ka 10x dārgāks pasākums dos 10x labāku skaņu

http://www.ebay.co.uk/itm/MUSE-AUDIO-X5-MINI-HIFI-USB-DAC-PCM2704-SOUND-CARD-BOARD-BLACK-/221631878765?pt=UK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_Amplifiers&hash=item339a4a166d

Visa sāls ir vienkāršībā.

Creative draņķus jāapiet ar līkumu - vienmēr kaut kāds softisks vājprāts.

PCM2707 sērijas skaņaskartes vienmēr ir plug and play bez instalēšanas un mokām. Ir daudzas dārgā gala skaņaskartes, kas bāzētas uz šī paša BurrBrown čipa un maksā vairākus simtus.

Ja ir vairāk naudas, tad ir mazliet labāks variants, bet bez korpusa:

http://www.ebay.co.uk/itm/high-quality-PCM2707-USB-DAC-sound-card-module-with-S-PDIF-port-soundcard-board-/351114707355?pt=UK_BOI_Electrical_Components_Supplies_ET&hash=item51c011419b

Un ja nu tas maks tiešām plīst pušu, tad var kaut ko pavisam traku pirkt:

http://www.ebay.co.uk/itm/AR-USB-PCM2706-2707-I2S-TDA1543-DAC-audio-decoder-assembled-board-/281373317777?pt=UK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_Amplifiers&hash=item4183281a91

Labots - Bruketajs
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Nezinu, kas par sliktu pieredzi gadījusies Bruketājam ar creative, vai pat nav lietojis, bet es jau esmu 3. kartes īpašnieks, šobrīd ir tieši autora noskatītā, iepriekš bija 5.1 lētākā versija, karte ir ok, ar Sennheiser HD595 skan ļoti ok, no bootista bija paņemta Beresford 7250 ar nolūku nostestēt vai ir vērts šobrīd maksāt 2x vairāk, rezultātā uz esošajām austiņām ieguvums bija ļoti niecīgs, ok, tur nebija driver neeeiciešams, building quality citā līmenī, bet tā kā ieguvums nebija tik liels, vai pat teiktu uz šī setup nejūtams, tad paliku uz šīs Creative kartes, patīk, ka tīrs stereo, bez puper super 5.1, pultīm un citiem draņķiem, tīra stereo karte.

 

Cits stāsts, ja tev vēl ir pastiprinātājs, nopietnas skandas, austiņas lielomu, tad jāskatās kas niknāks...

 

Ja līdz šim amierināja iepriekšējā budžedniece, tad kāpēc neņemt ko līdzīgu ?

Link to comment
Share on other sites

Man jau nebūtu nekas paeksperimentēt ar tām ebaja platītēm...

Kā paskatīt kas tam creative vēderā?

kautgan lai salīdzinātu pašus čipus trūkst pieredzes,jo atceros,ka skolā mācīja, ka DAC esot kādi vairāki 10 parametru....

Link to comment
Share on other sites

Tas Creative izskatās galvastiesu pārāks par tiem eBay radiopulciņa vingrinājumiem.

Link to comment
Share on other sites

Ģenerālis

Iemetīšu pie reizes savu fikso jautājumu - Varbūt  kādam ir padomā kāds vienkārš DAC ar optisko ieeju ko piejūgt starp TV un pastiprinātāju ? Ideālā gadījumā vairākas ieejas (arī USB) ar iespēju pārslēgties starp tām.

Link to comment
Share on other sites

 

 

A tas 8$ brīnums būs labāks par TV iebūvēto austiņu izeju? Varbūt piemest šitādam, vai arī skatīties uz ko nopietnāku?

Ja ir austiņu izeja, uz tiem lētajiem noteikti nav vērts tērēties. Ja vēl ņem vērā, kādā kvalitātē tur vispār tas audio jaut atnāk līdz pašam TV, tad tur vispār nav ko iespringt. 


Ja kas

http://www.elkor.lv/lat/cambridge-audio-dacmagic-xs-usb.html

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

Tas Creative izskatās galvastiesu pārāks par tiem eBay radiopulciņa vingrinājumiem.

Izskatās vai ir? Varbūt varu lūgt pamatojumu šādam spriedumam? 


 

 

Nezinu, kas par sliktu pieredzi gadījusies Bruketājam ar creative

Savulaik ākstījos ar CarPC un audio projektiem un tad arī guvu pietiekamu daudzumu baudījuma no Creative. Jā, tas nebija gadu atpakaļ, bet neticu, ka viss ir tik radikāli mainījies. Nu un galvenais jau vecā dziesma - vai tas Creative ir tik kvalitatīvāks, cik dārgāks? Ir grūti noraksturot kvalitāti kautkādā ciparā, bet nu veselais saprāts taču mums visiem ir - vai ir vērts maksāt 8x vairāk, vai nav? Un nevajag man piestiept salīdzinājumu ar auto tuningu, kad lai paceltu jaudu pa 10 zirgiem tiek ieguldīta pus mašīnas vērtība, tā vietā, lai paņemtu citu. Uz visām lietām taču ir iespējams attiekties pragmatiski.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Vai šitie lēti PCM2706 vai 2704 varētu labot to, ka no laptopa 3.5 mm nāk ārā šņākoņa. Neliela, bet tomēr ir. Slēgt DAC pie USB, ārā nāk 3.5 mm austiņas.

 

Laikam jau PCM2704 būtu prātīgākais...

 

http://www.ebay.co.uk/itm/MUSE-AUDIO-X5-MINI-HIFI-USB-DAC-PCM2704-SOUND-CARD-BOARD-BLACK-/221631878765?pt=UK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_Amplifiers&hash=item339a4a166d

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Izskatās vai ir? Varbūt varu lūgt pamatojumu šādam spriedumam?

 

Primitīva shemotehnika, izmantotas novecojušas mikroshēmas (īpaši TDA 1543 gadījumā). Esošajā cenu kategorijā neredzu iemeslu ņemties ar tiem ebay brīnumiem, ja var nopirkt gatavu produkciju no tā paša Creative vai FiiO.

 

Tāpat arī jautājums ir par uzstādījumu - vai vēlies, lai vienkārši strādā, vai arī ir prasības pret kaut kādu skaņas kvalitāti.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

Primitīva shemotehnika

Nepārliecina...

 

 

Esošajā cenu kategorijā

8 un 80 nav viena cenu kategorija.

 

 

vai vēlies, lai vienkārši strādā, vai arī ir prasības pret kaut kādu skaņas kvalitāti.

Piedāvāju ķerties klāt konstruktīvi - definējam "kvalitāti", salīdzinam un izdaram secinājumus. Es jau neapgalvoju, ka Fiio nav kvalitatīvāks kā Shenzhen noname, bet palieku pie sava jautājuma - cik? 

 

 

izmantotas novecojušas mikroshēmas

Un mūziku, ko pašlaik klausamies, savulaik rakstīja ar "nenovecojušām" mikrenēm... ;) 

Link to comment
Share on other sites

Sgt. Pepper

Nu jau kādus 3 mēnešus izmantoju uz PCM2704 bāzēto ELE EL-D02

 

http://www.ebay.com/itm/PCM2704-USB-DAC-TDA1308-Headphone-Amp-Volume-Control-Ele-El-D02-100nu-/191403214289?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2c908545d1

 

Nevarēju vairs izturēt laptopa, kas ir primārais skaņas avots, iebūvētās kartes skaņu. Sāku interesēties par ārējiem DACiem. Sākumā skatījos uz FiiO ražojumiem, tad sāku skopoties un galu galā pēc dažām pozitīvām atsauksmēm par ķīniešu ELE nolēmu vismaz kā pagaidu variantu nopirkt šo.

 

Iepriekš DAC man nav bijis, tāpēc salīdzinu ar iebūvēto laptopa skaņas karti:

- Pazuda fons. Pat iegriežot pastiprinātāja ručku līdz galam, (bez mūzikas) šņākoņa ir knapi sadzirdama ausi pieliekot pie skandas.

- Daudz tīrākas augšas un vidi, ciešāks bass.

- Precīzāka skaņas skatuve dzīvajos, kā arī džeza studijas ierakstos.

- Pazuda griezīgās pieskaņas operas ierakstos, balss šķiet daudz tīrāka.

 

16/48kHz sample rate ir pat vairāk kā vajdzīgs, lielākā daļa RIPu tāpat ir 16/44.1 un tikai daži, piemēram MFSL ir ripoti 48kHz. 24/192 ir izvirtība IMO.

 

Kaut arī šim ir austiņu amps un atsevišķa izeja, uz manām 32Ohm ausīm labāk skanēja line out, tāpēc neskumstu, ka pēc kāda laika phones izejai pazuda viens kanāls. Ķīna paliek ķīna. ;)

 

Epilogs: Par to naudu pārsteidzoši liels pienesums. Noteikti kaut kad paspēlēšos arī ar FiiO, Creative uc. kartēm, taču pagaidām esmu ļoti apmierināts.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Sgt. Pepper

Būtu interesanti zināt, vai šitais te PCM2704 būs labāks par šādu ārējo skaņas karti Defender AA 1500. Salīdzinot ar iebūvēto MB plati Defender ir krietni labāku skaņu dod. Laika gaitā 5.1 un mikrofona ieejas fīčas reti nepieciešamas. 

Link to comment
Share on other sites

Sgt. Pepper

Būtu gan interesani zināt! Ja kādam ir atbilstošas zināšanas, tehnika un/vai softs DAC testēšanai, esmu ar mieru šo te aizdot.

 

Labprāt salīdzinātu manu Acer kompī iebūvēto, ELE, tavu Defender un no augstā gala - piemēram, RudeWolf DACu. Ar aklajiem klausīšanās testiem bootā ir kā ir, taču vismaz līknes salīdzināt.

Link to comment
Share on other sites

Nomērīt nav slikti, bet jāzina, ko un kā mērīt. Jāzina arī, kā interpetēt mērījumus un saprast, ko tie nozīmēs tīri psihoakustiski.

Link to comment
Share on other sites

Sgt. Pepper

Es jau par to pašu.

 

Ja kādam ir atbilstošas zināšanas, tehnika un/vai softs DAC testēšanai

 

 

 

RudeWolf piesakās..? :p

Labots - Sgt. Pepper
Link to comment
Share on other sites

 

 

RudeWolf piesakās..?

 

Es esmu mārketinga/PR cilvēks. Ikdienā strādāju ar inženieriem, kas varētu būt kompetenti šo to teikt šajā jomā, bet pēdējā laikā esmu sapratis, ka pat viņi nesteigsies THD līknes iztulkot kaut kādos skaņas terminos. Ir naivi uzskatīt, ka uzmetot aci THD mērījumiem tu visu varēsi pateikt par skaņu. 

Link to comment
Share on other sites

man bija kādreiz creative x-fi (vecāks modelis) - galvenie mīnusi - fons ja laptops pie barošanas, pat ne fons - bet visu dzelžu  un procesu skaņa fonā...ok usb nav galvaniski atsaistīts....Protams atkarīgs kāds laptops (iespējams). Ciešami skanēja tikai ar tiem, crystal vai kādi tur bija tie skaņas uzlabotāji - flatā neko īpaši baudāmi nebija...un cik atceros x-fi sērija vairāk uz daudzkanālu skānu orientēta - filmas , spēles. + ka bija pults komplektā, pēc tam vienam boot biedram pārdevu ...pēc pāris dienu lietošanas.

Link to comment
Share on other sites

Osscar, Tu nemaz nenovērtēji tās kartes papildus fīčas. Tas tak nāk bonusā, kā datora mātesplates un procesora darbības audio "monitorings" :sarkasms: Man šitā visu,kas notiek datorā, var dzirdēt uz ķīniešu tumbiņām, kuras barojas no datora USB. Es gan ar tām mūziku neklausos, bet regulēju antenas un tad pofig trokšņi.

Link to comment
Share on other sites

atsevišķa barošana liekas tām bija, neatceros vairs tik precīzi...bet nu ideja skaidra

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

psihoakustiski

 

 

Es esmu mārketinga/PR cilvēks.

Lūk, tas jau arī visu (vismaz man) izsaka.

Es, savukārt, esmu brendu un PR/Marketinga nīdējs, kas nesaprot, kālab cilvēki ir ar mieru maksāt par kaut ko dārgāk, tikai tālab, ka tas ir stilīgi vai labi.

 

Par testu - bija forumā biedrs ar samērā labu pro līmeņa skaņas karti un pietiekamu programmatūras komplektu, lai veiktu pāris testus, bet vai viņam maz radīsies vēlme ķēpāties ar tādu sviestu. Un galu galā, visi lielie audiora.. hmm... psihoakustiskās ekvivalences un prevalences zinātāji toreiz ar tiem kabeļu testiem skaisti izgāzās. 

Link to comment
Share on other sites

Lūk, tas jau arī visu (vismaz man) izsaka.

Atļaušos kompetenti apgalvot, ka TIK slikti ar Rūdi gluži nav. ;)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Par testu - bija forumā biedrs ar samērā labu pro līmeņa skaņas karti un pietiekamu programmatūras komplektu, lai veiktu pāris testus, bet vai viņam maz radīsies vēlme ķēpāties ar tādu sviestu. Un galu galā, visi lielie audiora.. hmm... psihoakustiskās ekvivalences un prevalences zinātāji toreiz ar tiem kabeļu testiem skaisti izgāzās. 
 

 

Bet kāda jēga no tās "pamērīšanas" un "patestēšanas"? Ieraudzīsi, ka viens mezgls uzrāda THD+N=0,004%, bet otrs THD+N=0,0004%. Ja vēlies nodarboties ar zinātni, nevis scientisku spriedelēšanu, tad ir jāizstrādā hipotēze ar mērķi un konkrētu mērījumu kompleksu. Veiksi mērījumus, nolasīsi rezultātus un noskaidrosi, ar kādu ticamību hipotēze apstiprināsies vai neapstiprināsies.

 

Savādāk tā ir tādu pašu maldu kultivēšana kā otrpus ierakumiem - vieni saka, ka visu nomērīt nevar, tāpēc mērījumi nav vērā ņemami. Otri saka, ka šo to nomērīt var, tāpēc vērā ņemami ir tikai mērījumi. Abas ir vienlīdz aplamas loģiskās kļūdas.

 

Runājot par PR/mārketingu - viss, ko tu zini vai vari zināt par kādu produktu vai organizāciju ir PR. Bez PR tu neko nevarētu zināt par kādu produktu un nav neviens produkts vai organizācija bez PR. Cita lieta, ka organizācija var izvēlēties vadīt savu PR, vai arī ļaut, lai tas veidojas nevadāmi.

 

Tu saki, ka ienīsti visu PR/mārketingu, jo tev nepatīk negodīgs/slikts PR. Tas ir induktīvs vispārinājums, kas negarantē, ka secinājums nepieciešami izriet no premisām.

Link to comment
Share on other sites

Sgt. Pepper

Nu kad nebūs tad nebūs tas tests. Bez līkņu "tulkošanas" jau arī var iztikt, gribējās tikai salīdzināt tīri fizikālus lielumus, redzēt kuri parametri atšķir lētu DACu no dārga. Katrs jau pats saprot, ka starp THD+N=0,004% un THD+N=0,0004% atšķirība ir 10x, taču sadzirdēt to atšķirību nav iespējams.

 

Man pret mārketingu iebildumu nav. Ir aitas - ir cirpēji. Tā ir vienmēr bijis. Katram tomēr sava galva uz pleciem.

 

 

 

Ceru, ka biedrs Padjoms vēlāk uzrakstīs, ko izvēlējies. Citādāk šķiet atkal kārtējais topiks sanāk, kuru autors iesāk, tālāk pats nepiedalās un beigās nozūd ar galiem...

Labots - Sgt. Pepper
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

Tu saki, ka ienīsti visu PR/mārketingu, jo tev nepatīk negodīgs/slikts PR. Tas ir induktīvs vispārinājums, kas negarantē, ka secinājums nepieciešami izriet no premisām.
 

Par 80% mans viedoklis, taču precizējot - es uzskatu, ka mūsdienās, mārketings tiek izmantots, lai 99% gadījumu vai nu mākslīgi celtu kādam mēslam (ieskaitot deputātus) vērtību, vai arī piespiestu cilvēku iegādāties pilnīgi lieku un dārgu lietu.

Protams, mēs varam kārtējo reizi sacensties svešvārdu žokeja prasmēs un teikt, ka marketings ir kādas preces cenas un reālās vērtības proporcionalitātes deformēšanas rīks, bet vienkāršāk ir apgalvot, ka marketings ir opjs neizglītotiem deb***, lai liktu tiem justies labāk, iegādājoties kādu dārgu spēļmantiņu... vismaz uz kādu brīdi... Un tā kā šajā pasaulē ir briesmīgi liels daudzums aitu, ir daudz darba cirpējiem. 

Nu un autoram varu ieteikt tikai vienu - pērc to, kas tev par mazāko ieguldījumu rada apmierinājumu, nevis klausies veselā barā pseidoģēniju (arī manī to starpā) un ja nav iespēja pārliecināties par kādas dārgas rotaļlietas piemērotību un kvalitāti - tad to nevajag pirkt.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Bruketajs

Esi reāls, ka neviens neies un nepirks visus tos audioverķus un netestēs. PR mērķis ir izreklamēt preci, cits stāsts, cik pasniegtā ir objektīva. Varbūt viens PR vecis klāstīs 1001 parametrus, no kuriem lielais vairums gala lietotāju tikai klapēs ar ausīm, bet cits klāstīs, cik dizains ir skaists. Acīmredzot tev vajag PR ar cipargalvu, jo jaunai precei gandrīz tas ir vienīgais kritērijs, pēc kā vispār mantu atrast.

 

Tērēt naudu uz dullo, lai pēc tam saprastu, ka nopircis pārcenotu un, iespējams, pat neatbilstošu preci, arī nav prātīgi. Tak ieraugot sievišķi, bez kārtīgas aptaustīšanas nezināsi, kura tev radīs apmierinājumu :D Princips - jo dārgāk, jo labāk, ne vienmēr strādā.

Link to comment
Share on other sites

Man šķiet, ka te visiem jums ierindā ir jāaiziet uz tezaurs.lv un jāiemācās, ar ko reklāma (par kuru jūs te visi īstenībā runājat) atšķiras no tirgzinības un publiskā tēla veidošanas. Jā, jā, marketingam nav nekāda sakara ar "Tikai SNIVLI ziepes jūs mazgās tīrus!" (tie, kuri ir lasījuši grāmatas, tie sapratīs). Tēla veidošana un reklāma pēc būtības velk pretējos virzienos, ja nav prasmīgi koordinēta. Marketingu jūs parasti pat neapjaušat :)

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

Princips - jo dārgāk, jo labāk, ne vienmēr strādā.

+1

 

 

Acīmredzot tev vajag PR ar cipargalvu, jo jaunai precei gandrīz tas ir vienīgais kritērijs, pēc kā vispār mantu atrast.

Iespējams, bet parasti iztieku ar vieglu interneta izpēti un paķeru lētāko, kas der manam uzdevumam. 

Link to comment
Share on other sites

Patiesībā gribēju vien uzzināt vai tā creative nav pilnīgs mēsls un vai par drusku vairāk/mazāk navdiņām nav kas labāks..

Palika iespaids, ka iesākumam būs laba diezgan un tad jau tikai atliek tikt pāri svētku finansiālajai bedrei un jāgrābj ciet...

 

Paldies!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Varbūt interesē lūk šāds piedāvājums? http://www.diyaudio.com/forums/swap-meet/267942-audioquest-dragonfly.html

Es no jamā tirgoņa pagājušo mēnesi nopirktu TPA COD DACu. Atsūtīja ļoti ātri. Kā reiz pirms Ziemassvētkiem. Par "kuģošanu" jams paņēma laikam 10eur max, iespējams, ka nāksies uzmest pa virsu paypal fee vienīgi..

Link to comment
Share on other sites

Izspaidīju krustu/šķērsu to saiti, bet neko nesapratu :resent:

patreiz nevaru piekurbulēt to mērmikrofonu-kautkāda shaize, ja pavisam iestrēgšu, tad atkal būs jājautā

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...