Jump to content

Kādas slidas/skrituļslidas izvēlēties slidotājam parastajam?


rodgerz
 Share

Recommended Posts

Kādu gropes izmēru Tu liec?

Link to comment
Share on other sites

uz vienām 17 uz otrām 21 (abām 13 rādiuss )  . Bet tas dēļ mana svara.  ar mazu gropi vienkārši iegrauzīšos ledū :D (protams tagad vēl ir visādas advancētas trapec gropes utt..bet tas nav mums ) 

 

Link to comment
Share on other sites

Es pašā bērnībā, no kādas 5. klases cik atceros slidoju daudz, tēvs bija sagādājis slidas un dabūju mantojumā viņa laika nūju, nozāģēj tik īsāku, pie mājām bija paliela pļenčka, ne ta dīķis, bet nu ledus tur bija, kā no skolas atnāca, tā paķēr slidas un nūju un aizietiņās pa taiano prom, draugi diezgan daudz tur salasījās, kas jau bija, kas vēlāk pievienojās un tā ntās stundas tur pavadījām, vārti ar bija normāli ar metāla rāmi un sniega šķūris-šķipele lai notīrītu ledu.. ehh, atmiņas

Pēc vidusskolas kautkā mazāk jau sanāca, vispār ar laiku kautkā citas lietas, izpriecas aizstāja slidas, tupa vizināties ar slidām nebij interesanti, bet nu pa retam ripu padzenāja..

Tā līdz studiju beigām apmēram šad tad uz slidām uzkāpa, tagad kādus pēdējos 10gadus labprātāk izvēlos slēpes

Vasarā vienīgi vel skritulenes mežaparkā izvelku

 

Atradu vel bildi, 2013.gadā fočēts, šķiet kādu gadu vēlāk aptuveni šīs slidas kautkur aizbrauca.. 

Pēdējās kas bildē bija Nike Bauer supreme one90, traki glaunas skaitījās, vieglas, pie lielāka mīnusa sala kājas gan, tākā slidas nav vietā iegādātas kādus 8 gadus kā minimums.., iespējams jālabojās, iespējams būtu ātrāk izdarīts, ja kautkur tuvumā būtu kāda vieta kur regulāri var paslidot-ezers, dīķis.

IMG_0119.JPG

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ir jau Rīgā, Tukumā, Jūrmalā gana halles, Akropole ar atvērsies drīz. Ar dabīgajām gan jāčeko laiks..lai nav sniega daudz. Man gan lāpsta ir auto - kaut gan pāris cm sniega netraucē - jo hokejenes ir augstas. Tāds super dzidrais gadās reti, bet gadās pa reizei sezonā. Pagājušogad gar jūras malu bija laba josla gluda ledus. Par profiliem - parasti darbnīcā uzlīmē novelceni ar parametriem kādi uzasināti, ja kas nepatīk - nākošajā asināšanā pastāsti - piedzīs/pamainīs kā vajag.

Link to comment
Share on other sites

Kādreiz Brocēnos bieži uz halli braucu, jo dzīvoju tuvu..

Tagad pa logu Volvo halle redzama gandrīz, bet uz halli nevelk kautkā.., kautkad pasen gan ir tur būts, bet nā

Link to comment
Share on other sites

jā man arī baigi patīk pa ezeriem purviem maukt...brīvība...bet reizēm nav variantu..kā halle...LIDO arī nestrādā dēļ covida 2 gadus

Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , osscar teica:

jā man arī baigi patīk pa ezeriem purviem

Saki kur jābrauc paslidot… Tu saintriģēji ;) 

Link to comment
Share on other sites

hvz..tagad jāskatās brīvdienās ...kā ar salu...es parasti pa pierīgu...bija labi pirmajos salos, ummī, pulksteņezerā....purva ezeros aizpagājušo nedēļ bija labi - tā bilde ar līdaku. (tāds 1km ezers). Mazajos gluds ledus, jo vējš nesaburza...nezinu vai  šonedēļ kur būs labs/// Man viens pāris mašīnā ar slidām, braucu uz copi - tad arī nočekoju.

IMG-20181216-WA0001.jpeg

 

šitāds retāk gadās :D

 

 

tagad lija, ja piesals - jābūt labi šajā weekendā. Jo ledus ir biezs jautājums vai nebūs putra virsū.

Link to comment
Share on other sites

Ja varētu dabūt kādu ezeriņu ar tādu spoguli, labprāt aizbrauktu ;) 

Link to comment
Share on other sites

Ehh, kādi 3 gadi nav slidots :( Bet slidas ir, jāskatās kā ar publiskajām ledus hallēs, šitādā ziemā uz ezeriem bail kāpt.

Link to comment
Share on other sites

ezeros viss labi, vismaz pierīgā - savi 20cm bija satbili. Uz ziemeļiem ap 40. Es katru nedēļu copēju, tapēc zinu. šonedēļ gan izskatās ka mīnusu tomēr nebūsun ūdeni uz virsmas nesasaldēs. 

Publiskās halles strādā ar covid sertifikātu. tik jāskatās kad laiki pieejami tūristiem.

Link to comment
Share on other sites

Cik reāli ir pagalmā kaut kādu slidotavu uztaisīt? Nav ne jausmas, kā to dara.

Link to comment
Share on other sites

ja baigais dubaks, tad gan jau..bet visu laiku būs jālej kārtas...tā plēve palīdz ūdeni saturēt. 

Link to comment
Share on other sites

Pa kārtai audzējot ar smidzināšanu var bez plēves, uzsmidzini mazu kārtiņu, sagaidi kamēr sasalst un tad nākamo. Atkarīgs arī kas pamatā, uz uzraktas melnzemes īpaši pie maza mīnusa būs daudz grūtāk, kā, piemēram, uz nomīcīta sniega, kurš jau pats sāk pārvērties ledū. Vispār pie šādas = ap nulles temperatūras būs pagrūti, labāk sagaidīt kādus -5C. Ja pamatiņš ir uzsaldēts ar smidzināšanu un ir bortiņš - tas pats sniega valnis sasaldēts, tad var mēģināt uzpildīt un gaidīt kamēr sasalst.

Labots - maize
.
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

@osscarir kādi ieteikumi uz kuru ezeru aizlaist paslidot? Laiks liekas tieši atbilstošs.

Link to comment
Share on other sites

Es kaut kur domaju. Es parsti uz ummi braucu vai to mazo šosejas malā aiz gaujas tilta.

Brauksu tulit vienu mazo nočekot mežā.došu ziņu kads ledus

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , osscar teica:

Es kaut kur domaju. Es parsti uz ummi braucu vai to mazo šosejas malā aiz gaujas tilta.

Brauksu tulit vienu mazo nočekot mežā.došu ziņu kads ledus

Super! Padod! Reāli laiks tāds lai paslidotu kaut kur laukā ;)

Link to comment
Share on other sites

Esmu vecdaugava,biku grubulis bet ir ok. Velak varbut kur citur aizbrauksu .

Screenshot_20220129_120549.jpg

Screenshot_20220129_120528.jpg

Labots - osscar
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kur tas tieši ir? Var atmest pinu no google maps?

esi kaut kur tur, kur uz Mangaļsalas molu brauc?

Labots - Regisss
Link to comment
Share on other sites

Jā .tik domaju ka ir labKas vietas.te pie krasta udens jo limenis liels ledus labs.gruži tik no kokiem daudz sapusti.tas tur kur abas puses ezeri aoz vecakiem uz mangalsalas pusi

Sanak slaloma maukt ap nelidzenumiem uzkapu no meza.

Screenshot_20220129_122956_eu.balticmaps.android.jpg

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Tur mala comanu aurto stav.aiz pieturas likuma.tur cels ludz upei.zirgu lsukums trenninu

Link to comment
Share on other sites

Pofig nenokers

Pabrauca policija garam..po

Te drikstpacekoju

Link to comment
Share on other sites

osscar, Vecdaugavā no Skanstnieku ielas 5 līdz Mangaļsalas prospektam (lai arī kur tas būtu) drīkst ;) 

image.png.384fd0fafab025187097b73e5913281c.png

 

 

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Metu mieru.besis. mana vieta viens onka atnaca. Teica ka beaucis garam..redz slido...skrejis pec slidam.plausas izventilētas labi 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, osscar teica:

Metu mieru.besis. mana vieta viens onka atnaca. Teica ka beaucis garam..redz slido...skrejis pec slidam.plausas izventilētas labi 

A987DFB1-9ABA-424F-9457-612216428598.thumb.jpeg.27cd756936e613a8763e72334587732b.jpeg

 

Tavs slidojums? ;)

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jā ..

Žel bija jāskrien, tā papļāpātu ...bet pūst arī sāka labi...

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Es ātrāk netiku… kurjers bija jāsagaida.

Link to comment
Share on other sites

ceru ka izdevās kaut cik paslidināties - bija vēl labi laukumiņi  tālāk, bet zinu ka tur ir 5-6m un tā jau zem maniem 112-115 vietām krakšķēja ( kaut gan laikam tas dēļ līmeņa maiņas ) .  :D No sākuma, kad bija mīnuss - cietāks bija ledus ( biju ar šauro gropi paņēmis slidas)  - tad kad palika +1 - baigi grimu iekšā ...riktīgas rievas sadzinu ledū :D

Nebija tā labākā vieta ( gribēju ta'jā pa labi, pacopēt vai tur vēl tālāk ir trešais aiz jūras stāvvietas - bet dēļ augstā līmeņa - krastā ūdens...trešais bija domāts meža :D ) , bet par cik sieva brauca uz to galu ciemos, palūdzu lai izmet mani ledu nočekot. žēl ka termosu un saliekamo beņķi nepaņēmu līdzi no sava auto - tas noder atpūtai un uzvilkt /novilkt slidas.

Ziema ir forša- izbaudām, citādi saka ka vairs nebūs nākotnē.

Vēl forši ir slidot pa aizsalušiem purviem  - tur kur tās takas. tā ir bomba.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , osscar teica:

Vēl forši ir slidot pa aizsalušiem purviem  - tur kur tās takas. tā ir bomba.

Ja ir kailsals un nav sasnidzis, tad superīgi ir Cenu tīrelī…

 

Pirms 26 minūtēm , osscar teica:

ceru ka izdevās kaut cik paslidināties

Paldies! Bija forši, tikai baigais vējšs… pret vēju bija pagrūti un pa vējam nevajadzēja neko darīt… 😁😁😁

 

A72C6A43-614D-495B-8612-883B336624B4.thumb.jpeg.b2e30fa864f9a4c95026447d440ef658.jpeg

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

jā - kad sāka pūst - pa vējam bija īzī - varēja vienkārši stāvēt :D

tu tālu uz otru pusi aizbrauci :D tur seklāks ap 2m. pretējā pusē pie salas ir pat 9m

es tur vasarā ar kajuku esmu braucis  + peldēt  šad tad braucu ja jūrā dubaks.

tur bija slidojams , kur tie copmaņi sēdēja ? nebija grubulis ?

Link to comment
Share on other sites

Gribētos tā, ka varētu slidot entos km uz vienu pusi un tad kaut kā atpakaļ… tas būtu inčīgi ;) teiksim ta kā Biķernieku trasi izslidot… 😁 ~4.9km aplis ;) vai nu protams hoķi uzraut! 

Pirms 7 minūtēm , osscar teica:

tur bija slidojams , kur tie copmaņi sēdēja ? nebija grubulis ?

Grumbulis bija ik pa brīdim! Bet tas jau piederas pie lietas. Gribējās jau tālāk aizmaukt, bet vienam bailīgi biku…

Link to comment
Share on other sites

jā tā var kaut kādos lielākos ezeros. Kaut gan tur grubulis vairāk dēļ vēja. Man atkal gribās manevrētspējas skillu patrennēt. Jo ja vajag ātrumu -gabalus - tad vajag tos nordic skate ( paskatījos cenas :D ) ....nu jā hallē ar 50cm zobenu varētu neielaist :D

jāsavācās bootistiem uz maigo hoķi :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , osscar teica:

Man atkal gribās manevrētspējas skillu patrennēt.

Tad vajag nūju un ripu un ātri piešausies ;) tikai polsterus visās malās, jo bieži sanāks krist 😁

Pirms 7 minūtēm , osscar teica:

tad vajag tos nordic skate

Neee, būs labi ar hoķa slidām ;) tikai vairāk jāpaskrien ;)

Labots - Regisss
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

nu ko ziema atkal salūzusi..:( ( weekendā sola mīnusu - tad varēs ko mēģināt dabā )...

pagaidām - 84vsk - ar savām slidām par velti, bet dažos laikos cilvēku padaudz, arī akropole ar pierakstu vaļā - ja var izrauties pusdienas laikā - ir ok, nav daudz tautas, ledus labs, cena ok - 4 eur ar saviem nažiem.

Link to comment
Share on other sites

papildināšu ar bildi - ar maniem nažiem par cik nebiju atrādījis. Kā redzam, budžetam tagad tādas "glāzes" (nezinu kā latvisks pareizi sauc asmeņa turētāju- krieviski glāzes. Angliski laikam arī  turētājs saucas. ) kā kādreiz topam  ( ja biedra kicker bildi paskatāmies) ..un svars arī mazs tagad tieši lētākām, jo nav aizsardzība + neilona materiāls .

Tagad neilons vairs nav un cenas  budžeta baueriem ap 70 sākās un tās jau būs plastmasas(X-LS sērija, bet nemāku teikt kā tur ar platumiem un fitiem, jo neesmu tās dzīvajā laikojis) , tātad - stingrākas par neilonu. Bet slidināšanai ( ne  hokejam) ar tādām būs ok par tām kapeikām + zināms brends..man vienkārši prasījās biku  cietāks pats zābaks, jo neilons ir mīksts....

Es speciāli pirku vecākus modeļus - jo tas man der.  (pielaikoju veikalā - un sapratu kāda sērija man der, tiesa tagad dēļ covida uz vietas maza izvēle - sūtīju netā + lētāk) . it sevišķi ja vajag platākos modeļus un lielu izmēru :)   Baueram supreme standarts  ir platāks par vapora standartu. Tagad jaunajiem modeļiem , gan saka ka biku atkal viss izmainīts...un burtu vietā fit1 , fit2, un fit 3. Tomēr ar savu svaru pie nākošās asināšanas prasīšu  platāku gropi par 17, jo ar 21 man labāk bremzēt sanāk ar manu svaru...bet nu tāds vidējais gan jau der visiem +- ja neesi baigais nazis.

Nu jā un par kāju salšanu - tas laikam baigi individuāli, citam salst..citam nē...man ar plāno termozeķi pat mīnus 15 karsti..un tvaiko....var jau ņemt biezās tūristenes ar vilnu..bet ja tur sasūcas kondensāts .paliks smagas..viņas jau tā ir smagas..

 

 

te redz to biezumu "potītē" un tapēc arī svars atšķiras ..un stingrums

IMG-20220128-221525.sized.jpg

 

 

DSC01339.sized.jpg

Labots - osscar
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Šodien bijām pastaigāties uz Mežaparku… nepilnus 7km nostaigājām. Tur var mierīgi ar slidām slidot… nebūtu vēl tie akmentiņi kaisīti, varetu paņemt slidas un izslidot garo apli… tāpat kā ar roleriem vasarā! 🤪

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Šodien starp citu tauta vecdaugava slidoja...rīt nočekošu.pats biju akropolē..cilv. maz+ viens paziņa tur slidotavā strādā...bija ok..bet nu psc 17 mm radiuss ar manu svaru...Un vel temp.hallē virs 0...liekas katrs manevrs ..uz acīm..

 

Screenshot_20220212_221510.jpg

Rīgas dome solija slidotavu mežparkā..bet laikam stabiņos nauda aizgaja.

Nesen solīja 

Vēl aiz mangaļu šašlikiem esot neofic. Slidotava..bet jabrauc skatities .

P.s . Tu toreiz sarkanā jakā nebiji vecdaugavā? Man jau noziņoja 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • rubb changed the title to Kādas slidas/skrituļslidas izvēlēties slidotājam parastajam?
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...