Jump to content

Windows 8.1 dual boots ar WinXP


hackerman
 Share

Recommended Posts

Sveiki!


Esmu ticis pie pajauna Dell laptopa, kurš orģināli nāk kopā ar Win 8, kurš vēlāk tika apgreidots uz 8.1. Ir vajadzība dažas programmas padarbināt uz WinXp. Programmas ir vecas, tapēc sakonfigurēt visu tā, lai LABI, bez gļukiem strādātu uz Win8.1 nemāku. Virtuālās OS neinteresē, vienkārši nepatīk.

Gribu tā,  lai uz viena diska ir Win8.1 ikdienai un uz otra diska, pēc vajadzības WinXp. Atsevišķi esmu nopircis jaunu disku priekš WinXP, atsevišķi veiksmīgi uzinstalēju tur WinXP, kurš uz cita kompja darbojas.  Ievietojot šo papildus disku savā laptopā, tas nepalaižas. Atsevišķi izvēloties bootot jaunpievienoto disku, itkā sāk lādēt WInXP, bet tad uzmetas zils logs un kompis restartējas. Iekš Win8 arī iekš msconfig neuzrādās tāds WinXP, tikai Win8.

 

 

Lasīju netā, ka, ja grib palaist divas OS kopā ar Win8, tad vajag instalēt vispirms vecāko un tikai tad jaunāko. No tā tad es nekādīgi neizbēgšu,  ja? Arī tad, ja diski ir fiziski atšķirīgi, ne tikai partīcijas uz viena HDD? Šis variants mani ļoti nepriecē, jo negribu čakarēties ar failu backupu taisīšanu, Win8 vides personalizēšanu utt. Kopumā tur cauri un cauri ir čakars.


Kādas idjeas/ieteikumi?

Link to comment
Share on other sites

 

 

... uzinstalēju tur WinXP, kurš uz cita kompja darbojas. Ievietojot šo papildus disku savā laptopā, tas nepalaižas...
Tad instalēji citur un pēc tam tikai ieliki savā laptopā ???  Nu tad par ko brīnies ? Kas par laptopu - tam ir divas HDD vietas, vai otru ieliki ar adapteri DVD vietā ? Tā kā uzinstalēt normālu dual boot sistēmu (pilna Google ar instrukcijām) negribi/neproti, tad variants "caur anālo atveri" tev būs piemērots . Atvieno HDD ar W8, atstājot tikai jauno (citādi nākošais jautājums būs - man nebootojas W8 :sarcastic:) uz kura uzliec XP, tad pieslēdz W8 HDD atpakaļ un startējoties spaidi F8, F12 , vai ko nu tavai kastei vajag lai tiktu pie izvēlnes, no kā boototies un būs tev laime (protams, ja vispār XP draiverus atradīsi).

 P.S.

Par tavu darbību sekām neatbildu :diablo: .

Link to comment
Share on other sites

hackerman

 

 

Tad instalēji citur un pēc tam tikai ieliki savā laptopā ???  Nu tad par ko brīnies ? Kas par laptopu - tam ir divas HDD vietas, vai otru ieliki ar adapteri DVD vietā ? Tā kā uzinstalēt normālu dual boot sistēmu (pilna Google ar instrukcijām) negribi/neproti, tad variants "caur anālo atveri" tev būs piemērots . Atvieno HDD ar W8, atstājot tikai jauno (citādi nākošais jautājums būs - man nebootojas W8 :sarcastic:) uz kura uzliec XP, tad pieslēdz W8 HDD atpakaļ un startējoties spaidi F8, F12 , vai ko nu tavai kastei vajag lai tiktu pie izvēlnes, no kā boototies un būs tev laime (protams, ja vispār XP draiverus atradīsi).

 

Jā, instalēju citā kompī un tikai tad laptopā, jo nekādīgi nevarēju piespiest to laptopu bootot no fleshkas. Dzelzis ir dell lattitude e6530. Un otru disku liku ar adapteri. Variants caur attiecīgo atveri neinteresē. Daudzas pamācības sākas ar to, ka Win8 neļauj instalēt vecāku, un ka vajag instalēt secībā vecāks-> jaunāks, nevis jaunāks-> vecāks. Tā iemesla dēļ, gribēju pa savam "appist" to Win8 un tikt pie sava WinXp, nedzēšot ārā jau esošo Win8, tikai tāpēc lai vispirms varētu instalēt WinXp un tikai pēc tam Win8.


Tad jautājums: vai tad ne kā citādi to dual boot nevar dabūt, kā tikai secīgi instalējot vecāks-> jaunāks OS?

Link to comment
Share on other sites

 dotajam laptopam būs draiveri priekš XP?

 

Kā jau te rakstīja, izskatās bezcerīgi. Ja " negribas čakarēties ar backupiem ", tad diez vai autors dual boot spēs uztaisīt.

 

Iekš Win8 msconfig neuzrādās XP. WOW, jautrība.

Labots - beryl
Link to comment
Share on other sites

hackerman

drunk lizard, es saprotu, ka visticamāk ikdienā pelni naudu, strādājot IT jomā, un tev pašlaik nav klientu. Bet tāpēc jau nav jātēlo varonis internetā - ja nevari palīdzēt, PN!



beryl, jā būs draiveri.

 


Kā jau te rakstīja, izskatās bezcerīgi. Ja " negribas čakarēties ar backupiem ", tad diez vai autors dual boot spēs uztaisīt.

 

Iemācies lasīt! Viss šis te čakars ir tikai tāpēc, ka negribu dzēst ārā esošo WIN8, lai instalācijas secība būtu WINXP->WIN8, jo vairums netā pieejamo pamācību pieprasa tieši šadu priekšnoteikumu.

Neiet runa, ka nemāku uztaisīt backupu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

paediteejot bootmanager
  te tak ir atbilde,ko tur ņemties.Ja nezini,googlē ir pilns ar aprakstiem,ko,kas ,kā.
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...