Jump to content

Vai vajag maksāt nodokļus, reģistrēt firmu?


razer
 Share

Recommended Posts

Sveiki,

man ir ideja kā pelnīt naudu, bet nevēlos iekūlties problēmās tādēļ prasu jums palīdzību. Situācija šāda: Es pazīstu firmu ķīnā kas ražo ļoti specifisku produktu un pārdot šo vairākumtirdzniecībai par 79 eiro. Man ir personisks kontakts ar vienu persona un tas man arī atļauj pirkt tikai 1, 2 vai 3 preces. Es gribētu pārdot šo produktu Latvijā par 100 eiro. Tākā man nav vēlmes izpakot lielu daudzumu preces un tad pārsūtīt, ir sekojoša ideja (ar ko firma ķīnā ir ar mieru): pircējs pasaka man ka grib iegādāties preci, man samaksā 100 eiro (piemēram caur PayPal), es pārskaitu 79 eiro firmai un tai nododu adresi sūtīšanai. Pircējs pats samaksāt muitu utt.. Kas man tad jādara? Kautkādā veidā jādeklarē ieņēmumi? Jādibina firma?
 
Thx!
Link to comment
Share on other sites

postal1188

Izklausās pēc krāpšanas shēmas!

Es kā klients samaksājis tev 100eur nosirmošu mēnesi gaidot kamēr šis produkts atnāks un kur garantija, ka vispār atnāks?

Link to comment
Share on other sites

@Biedir, pārdot vēlos tikai pazīstamiem cilvēkiem, ja produkts neatnāk, es atdotu visu samaksāto naudu.

Link to comment
Share on other sites

postal1188

Ja jau pazistamiem tikai, tad nekadas problemas nevar rasties!

Леший Autors rakstija, ka prece tiek sutita pa taisno klientam un tas ari apmaksa muitu!

Ja tev tadi paziņas / klienti nebus simtiem tad nekadu firmu tev nav jataisa!

Labots - postal1188
Link to comment
Share on other sites

Nu pazīstamo loks iekļauj arī viņu paziņas un darba biedrus. Sakot reāli varbūt pārdot 10 preces mēnesī pēc tā ko es sapratu kad runāju ar cilvēkiem, un tas būtu labs veids bišku piepelnīt blakus darbam. vienkārši. negribās lai sanāk kautkādas problēmas ka nemaksāju nodokļus vai tā, jo tomēr darbība notiks ar komerciālu nodomu.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Dēļ 10 precēm SIA taisīt nav vērts, tāda ākstīšanās vien sanāks, jo tava peļņa ~300eur (saprotu ka ne vienmēr būs tie 10 cilvēki), kas līdzvērtīga 2 haltūrām. Nē nu ja tu uztraucies, ka apkrāpsi valsti... nu nez. Ja man draugs vai paziņa palūdz izpalīdzēt un pēc tam par to iedod pateicību, tad es no tās pateicības valstij neko nedošu, jo taču kā daži saka, valsts nepieder tautai, valsts, tas kas abstrakts. :) Na hudoi koņec var mikrouzņēmumu uzcirst. 


 

 

jo tomēr darbība notiks ar komerciālu nodomu.

 

 

Nekā komerciāla. :D Savstarpēja palīdzība. Tu viņiem palīdzi ar preci, viņi tev par to palīdz ar naudu. Sociālo palīdzību pagaidām ar nodokļiem neapliek :D

Labots - viesturs0711
Link to comment
Share on other sites

Леший

 

 

Леший Autors rakstija, ka prece tiek sutita pa taisno klientam un tas ari apmaksa muitu!

Divi momenti, kas neierakstas šitā shēmā: 1) pircējs maksā topika autoram (kāds pamatojums, kāpēc viņš maksa), un 2) autors maksa ķīniešiem par preci, kas tiks nosūtīta pircējam. Ja topikautors maksa ķīniešiem par preci, tad nav svarīgi, kur tā tiks nogādāta - muita jāmaksa topikautoram. Cita lieta, ja ir speciāli aprunāta atmuitošana līgumā, bet tas automātiski paredz līgumu, tb kaut kādu juridisku statusu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Likums par iedzīvotāju ienākuma nodokli, 11. pants.

 

 

1.3 Fiziskās personas darbība kvalificējama kā saimnieciskā darbība, ja tā atbilst vienam no šādiem kritērijiem:

1) darījumu regularitāte un sistemātiskums (trīs un vairāk darījumi taksācijas periodā vai pieci un vairāk darījumi trijos taksācijas periodos);

2) ieņēmumi no darījuma pārsniedz 14 229 un vairāk euro taksācijas gadā, izņemot ienākumus no personīgā īpašuma atsavināšanas atbilstoši šā likuma 9.panta pirmās daļas 19.2 punktam;

3) darbības ekonomiskā būtība vai personas īpašumā esošo lietu apjoms norāda uz sistemātisku darbību ar mērķi gūt atlīdzību.

 

http://likumi.lv/doc.php?id=56880

Link to comment
Share on other sites

Nav obligāti dibināt SIA. Var iztikt ar individuālo komersantu.

Pārējo VIL pareizi nocitēja.

Muito nevis maksātājs, bet preces saņēmējs (tas, kura vārds rakstīts uz paciņas).

Jā, dažādi sūtījumu saņēmēji ir reālākā shēma, kā izvairīties no nodokļu maksāšanas. Ja visas paciņas (teiksim, 10 gab. mēnesī), nāk uz vienu saņēmēju - muita "jutīs" sistēmu.

 

(Jā, un tiem, kas tankā - mikrouzņēmums tas ir tas pats SIA, tikai ar "īpašu" nodokļu maksāšanas sistēmu).

Link to comment
Share on other sites

Tak nu beidziet, tādu sīkbiznesmeņu pilna valsts un VID tie apsolūti neinteresē. Nē, būtībā jau interesē, bet nav tak tādu resursu lai izkontrolētu katru tirgoni. Vārdu sakot, kamēr kāds neuzrakstīs rakstisku sūdzību VID, vari mierīgi bīdīt savu bisnesu. Cilvēki uz katra stūra spirtik-vodačka, cigaretes tirgo un tad visiem pofig, a tur kadas naudas grozās.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Ja gribi labu servisu, preces būtu pašam jāiepērk, lai vismaz kāda rezerve ir, cilvēks samaksā un uz reizes saņem preci, šobrīd izskatās pēc kaut kā...

 

Otra problēma, ja to preci vēlas nopirkt juridiska iestāde/persona, tur atkal viss beidzas.

 

Ja pircējam jāmaksā par to preci pašam muitā, tad galā tie nebūs 100eur, bet jau 136Eur. 

Labots - Kaspars12
Link to comment
Share on other sites

 

 

Es nevaru iedomāties produktu, kuru pirktu tikai pazīstamie un ar to varētu nopelnīt.

 

Es arī nevaru tādu produktu iedomāties. Varbūt atradis pagrīdes Ķīnas uzņēmumu, kas ražo puslīdz kvalitatīvas ābolu kopijas? :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

es pārskaitu 79 eiro firmai un tai nododu adresi sūtīšanai. Pircējs pats samaksāt muitu utt.

 

uz kādu dokumentu pamata pircējs varēs samaksāt muitu?

Link to comment
Share on other sites

Ko nozīmē personisks kontakts? Saraksties ar vienu alibaba pārdevēju un šis draudzīgi atbild?

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

e=d

Nebūs dokumentu, taisīs vaļā un pēc katalogiem ( muitai ir) sazīmēs aptuvenu cenu, sarēķinās muitu ( tā EU mēdz gadīties ar 'gifts', ja muitniekam aizdomas par vērtību).

Didzis.

Kontrolēt ielu un pavārtes ir darbietilpīgi un dārgi, uzraudzīt spirt/vodka pircējus, kuri pat mobilo tā sagādei nelieto - titānisks darbs. Cita lieta, sēžot ofisa krēslā, malkojot kafiju un maizītes uzkožot, sērfot pat sludinājumu saitiem un interešu grupām. Silti un ērti, statistikai WoW opciju.

Protama lieta, ka ķer tādus, kas pelna daudz un zem lupas tiek, kas no nekā pie NĪ, auto, daudz dārgu loriņu pērkas, kas daudz tiešām dārgu mantu tirgo. Neviens necels stāstiu no silta ofisa krēsla pāris sīkumu dēļ.

Tagad konkurence ir stipra, sludinājumus liek ne tikai tirgoņi, arī firmas. Pēta viens otru.

VIL, jā, pareizi, kad kādam ļoti nepatīk vai traucē, pārdosi pāris savu lietotu mēbeļu un loriņu, teorētiski kas sanāk?

Pāris nelabvēļu pavaktē konkurentus vai cilvēkus parasto.

Pāris ziņojumu un kādiem jāceļas no siltiem krēsliem, kaut kādi ' mēri jāpieņem'. Ziņotāji var būt advancēti un ierēdnim sava vieta dārga.

 

Ikdiena pāris ēriku dēļ neskries.

Link to comment
Share on other sites

Paldies par visiem ieteikumiem.

 

Kā saprotu, ja pārdodu tikai dažus produktus mēnesī, tad nevajag neko vairs darīt. Bet sākot nu kuras summas vajadzēs? Nevaru es vienkārši. skaitīties kā pašnodarbinātais un vienreiz gadā izpildīt to lapu un samaksāt nodokļus? Vai nekas nevar notikt ja pēkšņi uz mana bankas konta ir regulāri ienākumi? Bankas tādas lietas neziņo VID?

 

@Mežavecis: produkts ir ļoti specifisks un interesē tikai cilvēkiem kuri strādā noteiktā profesijā.

 

@e=d pircēji maksā muitu uz rēķina pamata kas ir pievienots sūtījumam. Tā kā rēķins ir par 79 eiro, tad arī muitas maksa nebūs īpaši liela. Īstenībā jau sanāk ka es neko netirgoju bet strādāju kā starpnieks, kas nodod preču pasūtījumu tālāk un par to prasu nelielu atlīdzību, bet uzņemos pilnu atbildību gadījumā ja prece neatnāk.

Link to comment
Share on other sites

 

 

uzņemos pilnu atbildību gadījumā ja prece neatnāk.
Kādiem tārpiem jabūt galvā lai šito uzsāktu un uz ko tādu parakstītos? :) Sanāk no vienas preces pelni 21eiro. tātad ja vienu pazaudē pasts,pārdevējs uzmet,prece bojāta atnāk un tā tālāk.Tev veiksmīgi japārdod 6šas preces lai būtu pa nulēm. Ņemot vērā šo

 

produkts ir ļoti specifisks un interesē tikai cilvēkiem kuri strādā noteiktā profesijā.
Tekšu ka vienīgais kas šai idejā ir ,ir vēlēšanās ko darīt.Bet manā skatījumā biznes beigsies tā nemaz īsti nesācies.

 

ir ideja kā pelnīt naudu
Pagaidām neredzu gan iespēju ka te ko var nopelnīt.Cik analoģiski produkti maksā LV ? Manu prāt,ka minimums būtu jabūt virs 200eiro. Jo Tavs variants sanāk klientam +- 140 eiro.Mēnesi gaidīt un bez garantijas vai mēnesi atkal gaidīt kad pasūtīsi klientam nu jau par savu naudu un muitas maksu jaunu ierīci.Nē šis nu gan nav nekāds naudas :pooh_honey: .Pārāk niecīga peļņa un milzīga riska pakāpe(ņemot vērā no kurienes sūta un reālas garantijas nodrošināšanu)Uz Tavu rēķinu no 20eiro peļņas.
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

 

 

pircēji maksā muitu uz rēķina pamata kas ir pievienots sūtījumam

 

Kā vārdā to rēķinu izrakstīsi? Parakstīsies kā "viens čoms, zinu čali Ķīnā".

Link to comment
Share on other sites

 

 

VIL, jā, pareizi, kad kādam ļoti nepatīk vai traucē, pārdosi pāris savu lietotu mēbeļu un loriņu, teorētiski kas sanāk?

Es citēju daļu likuma. Jēga: kamēr neesi nopelnījis 14KEUR jebšu 10KLs, tikmēr VIDam ir vienalga, kas ko nodarbojies.

Par vecu nekustamo īpašumu un mēbeļu pārdošanu likumā bija īpaši punkti.


 

 

Kā saprotu, ja pārdodu tikai dažus produktus mēnesī, tad nevajag neko vairs darīt. Bet sākot nu kuras summas vajadzēs?

14 229 eiro gadā

Link to comment
Share on other sites

pircēji maksā muitu uz rēķina pamata kas ir pievienots sūtījumam.

 

esi kādreiz muitu maksājis? tie papīri, kas pievienoti sūtījumam no Ķīnas, nevienam neinteresē!

Tev ir jāiesniedz savējie, tajā skaitā maksājuma dokumenti (un tur figurē 100 eur !!!).

Ja godīgi, nezinu kā muita reaģēs uz to, ka pārskaitījums veikts kaut kādam žmurikam Latvijā un ir par 100 eur, bet prece nāk no Ķīnas un invoice par 79eur. Gan jau uzvilks uz desas - sāks meklēt cenu no katalogiem vai interneta. Tur jau vairs par vairumtirdzniecības cenu nekas neies un no klienta tiks ierubīts muitas maksājums par pilno. Plus vēl čakars ar to visu.

ja ņem vērā, ka specifiska prece īpašam pircēju lokam, tad drīz visi šīs mantas lietotāji zinās, ka ņemt no tevis ir parakstīties uz drāzienu.

Labots - e = d
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Šāda "biznesa" shēma jau nav nekas jauns un nav arī slikta pēc būtības. Saukta par "dropshipping"

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Drop_shipping

 

Tomēr daudz prātīgāk ir atrast apgrozāmos līdzekļus, pašam iepirkt, atmuitot (var pameklēt arī iespējas samazināt muitas izdevumus, bet tas ir cits jautājums), pārliecināties par preces atbilstību un kvalitāti un tad realizēt saviem klientiem. Par nodokļiem u.c. parunāt ar labu un zinošu grāmatvedi. Pasākumam jābūt tik ienesīgam, lai ņemot vērā visus iespējamos izdevumus un riskus vienalga būtu kaut kāda peļņa arī sliktākajā gadījumā, un tad domāt kā to visu optimizēt lai peļņu palielinātu. Vismaz tad ir lielāka cerība, ka neiznāks ieberzties nepatikšanās biznesa vietā. Es, piemēram, labāk samaksātu nedaudz vairāk par preci uz vietas, nekā gaidītu mēnesi "kaķi maisā".

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Uzvārīties var tikai tad, ja no Ķīnas pasūti veselu konteineru vai paku lielā daudzumā ar preci pa tiešo no ražotāja. Personisks kontakts būtu noderīgs, ja tev ir pazīstams ražotāja pārstāvis, ar kuru vari veikt darījumus. Ja tas korišs Ķīnā ir tāds pats tirgonis, tad nekāds lielais bizness tur nesanāks.

 

Mazos daudzumos visa tā ķēmošanās ar muitām ir čakars, jo brāķa gadījumā visu peļņu atdosi, lai sūtītu atpakaļ preci, ja tas vispār būs iespējams. Jebkura darbība maksā naudu.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Reālākais būtu visā tai pasācienā ieguldīt savus 3keur, sanāks tev aptuveni +/-30 gabali ar tavu preci (atmutošanu ieskaitot). Tad trīs, četrus mēnešus varēsi tirgot. Kādus 30 cilvēkus, saprotu, ka salasīsi kam preci pārdot! Ieguvums no šā visa būs tāds, ka tev būs 100% garantija, ka prece ir atnākusi un 100% garantija, ka tā ir vesela, par pārējo jau protams - as is. Gala beigās būsi nopelnijis ~600 eur. Tātad ~4 mēnešos tava nauda ar tavu palīdzību nopelna 20%. Tas viss pie nosacijuma, ja ķīnieties un pasts neko nenošmugulē!

Labots - viesturs0711
Link to comment
Share on other sites

sharklasers

Cik ilgs ir preces lietošanas laiks - pāris dienas kā pārtikai vai pāris gadi kā elektronikai utml ?

Ja  prece ir lietojama ilgi, tad reāli vairāk par 50 - 100 tāpat nerealizēs un ar firmas taisīšanu ķēpāties nav vērts, bet ja prece ir jāpērk atkal un atkal tad agrāk vai vēlāk vids prasīs savu daļu no kumosa.

 

P. S. tie kas ieteica mikrouzņēmumu taisīt vispār nav nopietni ņemami!

Link to comment
Share on other sites

MIkrouzņēmums un SIA ir viens un tas pats, MU ir nedaudz ierobežots no gada ieņēmumos un  strādājošō skaitā!

Link to comment
Share on other sites

Zābaki jebkādu risinājumu risinās caur ānusu.

Ja jau grib kupi-prodaj taisīt, tad jāsūta ir uz Lietuvu, ar "pareizu" preces vērtību uzrakstītu uz tās lapeles, un nekāda muita nav jāmaksā. Tad aizbrauc pakaļ pie brōļa, atved un pārdod tam "radiniekam".

Es kā privātpersona varu pat uzņēmumam pārdot, nekādus nodokļus neiepinot. Tikai jāprot. Un nekādas shēmošanas, nekādi sarežģijumi. Taču ja nezin KĀ, tad tas ir labi, jo nevajag arī. Lai iet strādāt, nevis fantazē kaukādu 90-to gadu dauņu biznesu.

Link to comment
Share on other sites

Viss jau būtu labi, bet uz LT nesūta vismaz 90% tirgotāju, bet Betons jau tikai kakā kakāšanas dēļ, jo ir specs, kas pats nekad neko nav sūtījis!

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Braljukas jau visaa pasaulee slaveni.

Link to comment
Share on other sites

izrēķini cik topika autors paliks parādā valstij taisot mikrouzņēmumu

Nezinu, ko tu un kā domā, bet uz tavu jautājumu, atbildes nav un nav iespējamas!!!!!  :yahoo:

Ja jau Tu esi tik gudrs, tad tev vajadzēja pateikt, visus pārējos nosacījumus:

Mikrouzņēmums ir vai nav MUN maksātājs

Mikrouzņēmums ir vai nav PVN reģistrā

Un pēc tam, es tev varētu sniegt atbildi, es savā dzīvē esmu bilances taisījis, nu tas tā, tagad es atkal sevi palielīju :beee:  

Nākošo reiz, kad kādu gribi pavilt uz zoba, pamācies tēmu un varbūt tev sanāks!  :beee:

 

EDIT: Padomāju, atbilde uz tavu jautājumu ir 49.79 eur, tāda ir valsts nodeva taisot mikrouzņēmumu!

Labots - jema
Link to comment
Share on other sites

sharklasers

ideja ir tāda, ka MUN un pirkt-pārdot bizness neiet kopā, un, ka pietiek ar 1-2 neatnākušām/bojātām precēm lai peļņa pārvērstos zaudējumos.

tas viss, protams, ir aptuveni, jo topika autors precīzu info nav devis.

Link to comment
Share on other sites

 

 

ideja ir tāda, ka MUN un pirkt-pārdot bizness neiet kopā, un, ka pietiek ar 1-2 neatnākušām/bojātām precēm lai peļņa pārvērstos zaudējumos.
Man patiess prieks, ka Tu te, tā ienāci un apgaismoji  mūsu dumjos prātus  :)
Link to comment
Share on other sites

NeticuNevienam

Šito sauc par piSnesu. Atrodi darbu Tātad, nevis piepelnies, dzīvo uz haltūrām. Savējiem reizēm šādā veidā var izpalīdzēt, bet ne jau desmit cilvēkiem mēnesī (tiesa izpalīdzot savējiem, neviens arī neprasītu to pievienoto vērtību, lai tikai pašam kaut kas atlektu. Tu plāno reāli piepelnīties) Atradi nišu - da manis pēc neko neregistrēt vari un nav jau īsti vajadzības (neviens neņemsies apkarot tādu labdari, tās tavas kapeikas, kas tev ir dārgas, nevienu VIDu neinteresē), bet padomā, cik ilgtspējīgs tas viss ir. 

 

Interesanta prece! Domāta konkrētā sfērā strādājošiem. Laikam absolūts unikums.

 

Nu jā, pateiksi kas un kā, un vietējie uzražos tādu pašu vai vēl sūdīgāku un plēsīs 3 ādas par to un piSness izjuks.

 

Par formulitatēm ar papīriem kāds jau skaidroja, šķiet kā apmīzt 2 pirkstus. Bet tikai šķiet!

Labots - NeticuNevienam
Link to comment
Share on other sites

Es kā privātpersona varu pat uzņēmumam pārdot, nekādus nodokļus neiepinot.

Gribētu gan zināt par kādām precēm šeit ir runa.

Ja VID gribēs, tad šajā jautājumā noraks tevi riktīgi.

Diez kad pēdējo reizi esi lasījis likumu par iedzīvotāju ienākumu nodokli?

 

---------------

 

Par autora ideju...

... lai tik dara, šādi ļoti daudz ko var iemācīties.

Neklausies te komentētājus, paši nesaprot ko runā. Ja kāds izdomā pirkt no ražotāja un pārdot tālāk uzliekot uzcenojumu, tad viņiem tas skaitās piSness... gribētu gan zināt kur viņi pērk pārtiku, sadzīves tehniku un tamlīdzīgas lietas.

 

Par nodokļu maksāšanām sākumā aimirsti. Kā jau VIL minēja, ja gadā peļņā Tev nesanāk virs 10'000 EUR, tad tur nav ko iespringt.

 

Es gan ieteiktu, sūti preces uz savu vārdu, izvairies no visādiem DHL (ar tiem atmuitošana ir 100%), izmanto standarta pastu. Un tālāk jau pārdot kam vēlies.

 

--------------

 

Jautājums komentētājiem, ar ko atšķiras šis nopērc-pārdod no firmu dīleriem?

Labots - Artic^MX
Link to comment
Share on other sites

 

 

Es gan ieteiktu, sūti preces uz savu vārdu, izvairies no visādiem DHL (ar tiem atmuitošana ir 100%), izmanto standarta pastu. Un tālāk jau pārdot kam vēlies.

 

man ar standarta pastu bijušas lielākas galvassāpes kā ar DHL. kastei jānāk uz jelgavu, bet aizturēta ziemeļu ielā un jabrauc uz turieni obligāti muitot, vai sūkā īkšķi, ar DHL vismaz par papildus samaksu var viņiem nosūtīt dokumentus un viņi atmuito un tad pieved klāt.

 

un muitniekiem nav nekādi katalogi, piemēram, jelgavā viņi vispār nedod pīli, galvenais, ka paypal izdruka smuka, var pielabot ciparus un nosaukumus kā vēlies (vajadzēja atmuitot mantas pirktas pa bitcoiniem, vieglāk bija noviltot paypal čeku kā muitā mēģināt ieskaidrot kas ir bitcions) un vari atbildēt uz pāris jautājiem. rīgā kā kurš muitnieks, gadījās pajauna meitene, tā sāka čekot ebay/dx/aliexpress cik tad reāli tā prece maksā un tad nu ej iestāsti, ka tajā mirklī bija 50% atlaide. dabuju vilkt ārā telefonu, līst paypalos un internetbankās un rādīt visu pēc kārtas kamēr tikām skaidrībā.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...