Jump to content

Kolekcionēju naudu (banknotes). Piedāvājumi.


Kitai
 Share

Recommended Posts

_dunduks_

Man krietni smukāk un interesantāk liekas eksotiskas naudas zīmes, kuras nākušas piemēram no Āzijas, Āfrikas, Latīņamerikas....

Varu piedāvāt atlikušās 2 brand new Kambodžas 100 naudiņas vienības. Principā makulatūras vērtībā, bet lai man būtu kāda interese, vienu plūmes šokolādē iepakojumu gan gribētu.

post-57253-0-23530800-1415910959_thumb.jpg

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

Vai kādām kolekcionāram šeit interesētu 50 zlotu banknote no 1988. gada? Vēl no Polijas Tautas Republikas laikiem...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ir leģenda par 2 (citam 1) ASV dolāra banknoti makā... Man līdzi nēsājas Zambijas kvača un Saūda Arābijas rijāls.

Man ir gan viens , gan otrs ... subjektīvais viedoklis - strādā :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kas tā par leģendu tādu?

 

Par viendolāra naudas zīmi - tā ir savākusi uz sevis vairumu massonu sibolikas . Ir dzirdēti arī muljonāru stāsti par savu pirmo viena dolāra banknoti , kas tiek glabāta , taupīta un ir bezmaz svētuma statusā . No savām sajūtām - es laimēju viena dolāra banknoti cigarešu paciņā , ieliku makā , netērēju ...nu ir mazliet sajūta , ka tas piesaista naudu . Pilnīgi neracionāla ,bet ir . Divu dolāru banknote ir ļoti reti sastopama , un es to ieguvu pavisam mistiskā veidā , ieliku blakus pie pirmās . Es neteikšu , ka nauda ir mana  vērtības skala , taču , ja esam spiesti ar to saskarties , iespējams nav slikti ieklausīties maģiskajos rituālos , ko ir vikuši tie , kas vēlējās šo mums uzbāzt .

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
Divu dolāru banknote ir ļoti reti sastopama

Kad biju USā, par šo es ļoti brīnijos, ka paši amerikāņi nemaz nezina, ka viņiem tāda 2 dolāru banknote vispār eksistē. Bet man sanāca vienkārši aiziet uz banku un pajautāju, vai viņiem ir 2 dolāru banknotes un mainot savu paycheck varu tās dabūt?

Nu i uzreiz dabūju kaut kādas septiņas 2 dolāru banknotes. Vakirāk viņiem uz sitiena nebija pieejamas. :)

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

Long John

 

 

J. Reinis nofočē savu kolekciju
 

 

 

....un iedod adresi.... :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

Man krietni smukāk un interesantāk liekas eksotiskas naudas zīmes

Nu, tad varu piedāvāt pāris dīvainas naudas zīmes:

50 Reichmark 

1807_5330745c5e38fa8L.jpg

1 Yuan (1960)

0005318.jpeg

Latvijas strādnieku partijas maiņas zīme - 3 rubļi (1919)

Tr%C4%ABs_rub%C4%BCi_%281919%29.jpg

Attēli ņemti no google, bet varu iedot īstos, ja būs interese. Banknotēm ir bojājumi - nacistu valūtai nav stūris 10-15mm, latvijas rublis locījuma vietās lēnām irst un juaņai pāris 3-5 mm robi.

Link to comment
Share on other sites

Kur var dabūt sarakstu ar LB izdoto banknošu sērijas numuriem un paskaidrojumiem ko tie nozīmē, kā arī, cik daudz banknotes konkrētajā sērijā ir izlaistas?

Link to comment
Share on other sites

Ja vari palīdzēt, tad raksti, ja nē, tad steidz uz veikalu, citādi pienāks pulkstens 10 un vairs nebūs labi.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Moš kādam ir baigā vēlme izterēt daudz naudas par Latvijas gadadienai veltīto 10Ls sudraba monētu?

Skaista un spīdīga iekonservēta un kastītē mētājas, bet nav vēlme kaut ko kolekcionēt un viens projekts spiež.

Link to comment
Share on other sites

Kas manā jautājumā bija tik mulsinošs, ka tā apjuki? Tev ir tāds saraksts vai zini kā to sameklēt? Tad padalies.

 

Piemēram:

AAXXXXXXXXA 5Ls 1992, 67576575 banknotes

VEXXXXXXXXH 10Ls 2008, 57687875 banknotes

URXXXXXXXXW 50Ls 1992, 56353 banknotes

JDXXXXXXXXS 5Ls 1996, 22453453 banknotes

EDXXXXXXXXT 5Ls 1996, 3536567 banknotes

CVXXXXXXXXF 100Ls 1992, 6786869 banknotes

Link to comment
Share on other sites

... ar LB izdoto banknošu sērijas numuriem un paskaidrojumiem ko tie nozīmē ...

Ka tikai tev nesanāk rakstīt paskaidrojumu attiecīgām organizācijām par šādu jautājumu uzdošanu :sarcastic: . Varbūt pajautāsi arī, kā uzdrukāt naudaszīmes, ko pat banka neatšķirs no īstajām ?  Nevienas valsta banka šādus datus neizpaudīs. Tas ka krāj pēc numuriem ir pavisam cita lieta, atšķirībā no numuru saraksta, kas būtu viltotāju sapnis.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Nav Mopsi, nav. Un ja arī būtu, tad tāpat neviens tev nepārdos pa nominālvērtību :D

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...