Jump to content

Fotogrāfiju kārtošana


Guest
 Share

Recommended Posts

_dunduks_

A mērķis ta kāds? Dzēst dubultās? Atstāt labākās?

Man pietiek visu sagrūst pa folderiem, kad tika bildēts(yyyymmdd) +mazs text.

Ātram prewiew tiek uztaisīts apakšfolderis ar 600x800 pikseļiem no visām bildēm (ar XnView) - ātri lasās un vizuāli var atrast, kuru lielo RAWu jāver vaļā.

Link to comment
Share on other sites

Long John

Jābūt kritiskam un neglābjami brāķi nežēlīgi jādzēš ārā. Citādi uz vecumdienām būsi mēslos līdz ausīm... :resent:

 

Es cenšos sabildēto uzreiz izrevidēt un pamat-folderus veidot pēc fotoaparāta modeļa (man vairāki) , bet "apakšfolderīšus"- pēc datuma un pāris vārdu nosaukuma- piemēram, šodien- "141106_Quagmire-photo"...   :)

 

Ja bildes tikušas apstrādātas, attiecīgajā mapē izveidoju arī apakšmapītes- piem. "Apstr." vai "10x15" un "Orig", lai nav vienā čupā izvēlētās un apstrādātās bildes kopā ar oriģināliem.

 

Bez tā, ir dažas tematiskās nodaļas- piemēram "Ceļojumi"- tajā salieku jau apstrādātos un ar visādām kartēm u.c. grafisku info papildinātos konkrētu ceļojumu aprakstus.

Šīs mapes man glabājas atsevišķā, arhīva  HDD,  tajā pašā sistēmblokā.

 

Viss aktuālais arhīvs ir nodublēts ārējos HDD, kuri glabājas citā telpā, aktuālā izlase- arī laptopā, kā arī tematiskos CD/DVD. Nopietnāka dublēšana man nav tik dikti aktuāla. 

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Es arī tā cenšos darīt, pirms gada taisīju lielo tīrīšanu, tagad skatos - ui, pa daudz izdzēsts. Izvilku vecos backupus un tagad jātiek galā.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Lai smuki kārtotos, parasti taisa mapes 2014.11.07_mopsis_boot

 

Garumzīmes nav vēlamas, bet pēdējā laikā neesmu redzējis ka tās ko sabojātu.

Link to comment
Share on other sites

Žaka sacītajam jāpiebilst, ka, lai būtu 100% bug-free, neieteiktu nedz mapju, nedz failu nosaukumos likt arī "." (punktus).

Labots - Koalīcija
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es arī dodu priekšroku datumam foldera nosaukumā. Tas ļauj folderiem kārtoties hronoloģiski, kas vispār ir ļoti noderīgi. Katram gadam ir atsevišķs apakšfolderis. Ļoti viegli noorientēties. Agrāk man bija raivīša variants, kas gada ietvaros varēja apjucināt. Man gadā izveidojas vairāki desmiti folderi. Pārējais tāpat - raw apakšfolderis, kur rav programma arī glabā savus failus un izvades apakšfolderi. Globālam preview izmantoju picasa. Nav vajadzības pēc atsevišķas preview ģenerēšanas. Patīk, ka var skrullēt visu miljons bilžu palagu.  Arī Xnview īstenībā strādā gana ātri ar raw preview.

Mana sistēma:

Foto_GGGG

  - GGGG-MM-DD_Nosaukums

     - raw

     - izejas folderi

     - pēc vajadzības

Link to comment
Share on other sites

Kārtoju šādi:

1. Mapes ar gadiem

2. Katrā gadā mapes ar nosaukumiem - datums un notikums

3. Katrā mapē ir apstrādātas divās mapēs - Pilna izmēra un Internetam

 

RAW glabāju tāpat, izņemot to, ka nav trešais punkts.

 

Viss glabājas uz viena diska līdz mēneša beigām, tad tiek pārvietots uz glabāšanas disku, kam ir dublējums uz ārējo disku.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ir kategorijas, tehnika, ģimene, objekti, ceļojumi, pasākumi. Tālāk kārtoju mapes pēc - notikums + gads/mēnesis. 

 

RAW joprojām ikdienas bildēm, kas nav māksla uz statīva īpašā gaismā, neredzu jēgu, izņemot laika tērēšanu visu bilžu konvertācijai RAW->JPG un liekas vietas aizņemšanai. Pašlaik bildes aizņem ~300GB. 

Link to comment
Share on other sites

Es ieteikšu nedaudz citu pieeju, ko pats izmantoju. Visasm fotogrāfāfiju apstrādes procesam - ielāde datorā no kartes, primārā apstrāde, RAW konvertēšana, šķirošana, atslēgas vārdu pielikšana, dzēšana utt. utjp. izmantoju Adobe Lightroom.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

@@Koalīcija, tiesa, bet 2014_11_07 izskatās baisi dīvaini. 


Arī nesaprotu tos, kuri ņem un RAW bliež visu bez izņēmuma. Normāla, mūsdienīga digitālā fototehnika ar APS-C matricas izmēru pavisam labi tiek galā arī veidojot JPG. Protams, ir kaut kādi modeļi, kuriem ir izcili pretīga JPG saglabāšana, bet tie ir izņēmumi.

 

RAW var glabāt kādus dabas skatus, ceļojumu mirkļus (i tad ne "reku es pie palmas" vai "riju Spānijas maķītī"), kaut kādas specifiskas lietas (mēness foto, lopi).

Link to comment
Share on other sites

"20141107_Piegdiena" izskatās ne tik ļoti dīvaini :spruce_up:

Link to comment
Share on other sites

Bildēts tiek jpg.

 

-Pamatkategorijas

    - datums, konkrēts notikums

           - ja bildes no dažādiem cilvēkiem vai dažādiem fotoaparātiem, tad sadalīts pa mapēm

Link to comment
Share on other sites

 

 

nesaprotu tos, kuri ņem un RAW bliež visu bez izņēmuma

Piemērs iz paša pieredzes. Pirms bildēšanas netiek pārčekoti fotokameras iestatījumi un (kā vēlāk izrādījās) nejauši baltā balanss palicis uz "tungsteen light". A bildēts tiek ārā. Rezultāts - visas bildes metamas. Ja būtu RAW, nebūtu nekādu problēmu.

Tādēļ (un arī citu iemeslu dēļ) parasti cenšos bildēt RAW, izņemot specifiskus gadījums.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

 

 

20141107_Piegdiena

 

No tāda man reibst galva. It īpaši, ja folderu ir daudz.

 

Starp citu - jautājums tiem, kuri izmanto mapes vairākos līmeņos! Vai lietojat kaut kādu automātisko backup internetā un kā tāda mapju struktūra ietekmē/neietkmē procesu. Jautājums tāds, jo izmantoju Picasa kā pēdējo bastionu (bez ierobežojumu versija, max bildes platums 2048 pix, bekapojas pilnīgi viss no konkrēta foldera datorā), bet Picasa nemīl vairāku līmeņu folderus. Vismaz agrāk nemīlēja un esmu pieradis iztikt bez tiem.


@@ivo, tāpēc uzliekam kaut 2 sek. ilgu foto apskati ekrānā pēc uzņemšanas. Pirmās pāris nočeko, pēc tam jau aiziet tā lieta. Bet par manuāli iestatīta WB aizmiršanu - labs un reāls piemērs. Tā tiešām var gadīties.

Link to comment
Share on other sites

Backups notiek uz NAS, pagaidām nepatīk doma par backup internetā.

 

Šķiet nedaudz jocīgi nenočekot iestatījumus pirms bildēšanas vai pirmo bilžu laikā. Tad jau var arī nepamanīt, ka atmiņas karte izņemta :D

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Žaks Noriss

Bekapoju visu lokāli, jo man nav pacietības (uz ~10Mbit interneta) un tik daudz naudas, lai vairākus simtus gigabaitu kaut kur mākonī glabātu.

 

Sākumā arī lietoju kaut kādus sinhronizācijas tūļus, bet pēc tam, kad ar visiem tiem radās dublikāti (fails tika pārdēvēts, izdzēsts), izmantoju parastu metodi - Shift+del uz backup diska un tad atstāju uz vairākām stundām kopēties. 

 

 

Balansa iestatījumus parasti pamanu uzreiz. Cita lieta, ka nejauši spogulenei no P režīma slēdzis nospiedies uz AV vai M, kur pēdējo zvaigznes bildēts. Tāpēc nākas pievērst uzmanību, uz kādiem režīmiem bilde uzņemta, lai nav saulainā laikā F1.4 1/4000, kur nekāds RAW neglābs. 

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Nesaprotu, kā bet SyncToy saprot arī rename failus un viss smuki bekupējas.

Vienīgi pirmajā reizē tas 10GB negribēja sinhronizēt. Pēc tam, kad faili ir jau abās pusēs, viss bez aizķeršanās.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

 

 

saulainā laikā F1.4 1/4000

 

Tur tikai ND filtrs glābj. 

Link to comment
Share on other sites

analoģiski kā iepriekš jau tik minēts:

1. mapes pa gadiem (2012, 2013, 2014...),

2. mapes pa notikumiem formātā yyyymmdd-event (piem., 20140518-Rallijs Talsi)

3. LR catalogs pa gadiem.

 

Melnajam  materiālam (RAW) mape My Picures, apstrādātajam  - mape Photoshop.

Ik pa laikam dublēšana uz otru HDD.

Link to comment
Share on other sites

Speciāli nekas netiek kārtots un pārsvarā ar to nodarbojas sievišķis :) bet tā kā modernās tehnoloģijas ir modernās.. tad pašas labākās bildes vai īpašākās tiek pārveidotas taustāmā īstā bildē.

Link to comment
Share on other sites

Es kārtoju pa tematiskiem nosaukumiem - tā lai pats atcerētos un saprastu. Tas tādēļ, ka kakainas bildes bez žēlastības dzēšu ārā.

Link to comment
Share on other sites

Pamatā kārtoju daudzās mapēs, piemēram, dabas skati kārtojas mapēs: Rudens 2014, Vasara 2020. Notikumi kārtojas mapēs: Andreja dzimene 29.04.15., Futene 25.12.14. Kādam konkrētam cilvēkam speciāli fotografētas bildes: Andrejam - Martas kāzas 28.05.12. vai Lindai - BJSS daudzcīņa 25.10.13.

Ir, protams, arī visādas nekārtotas asorti mapes, kur bieži vien ir bekapotas bildes no atmiņas kartēm, telefoniem utt, ar domu, gan jau izšķirošu.

Vispār būtu vēlams ieviest arī man kādu sistēmu šajās mapēs :)

Link to comment
Share on other sites

Garumzīmes nav vēlamas

Kurai pēdējos desmit gados izlaistajai populārajai OS vai attēlu rediģēšanas programmai ir problēmas ar Unicode failu / mapju path? 

 

 

Andrejam - Martas kāzas 28.05.12. vai Lindai - BJSS daudzcīņa 25.10.13.

Es gan daru otrādi - datums pa priekšu, un paskaidrojums pēcāk.

Vēl es mēdzu pēc paskaidrojumā pēc datuma vietu, eventu, un iekavās pierakstīt dažus spilgtākos personāžus no pasākuma, lai pēc tam var sameklēt tādā veidā arī.

 

piem., 2013-07-12 | Rīga, Latvija | Sinfonetta koncerts (Andrītis papisis tubu, Ēvalds pilns kā māgs)

 

Tā ir iespējams atstāt default sorting order by name, taču tajā pat laikā caur search/spotlight atsortēt.

Mapē iekšā savukārt divi folderi - RAW un JPEG, otrajā nonāk tikai sakarīgākās, pēc color grading un apstrādes.

 

 

Labots - J.Reinis
Link to comment
Share on other sites

Long John

 

 

12-07-2013
 

 

Vai Tev ar šādu datuma formātu tajā arhīvā beigās nesanāk pamatīga putra?

Loģiski takš būtu gadu papriekšu likt...... :shok:

Link to comment
Share on other sites

Jā, my bad - uzrakstīju piemēru nepadomājot līdzi. :D

Izlabots.

Labots - J.Reinis
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

 

 

Kurai pēdējos desmit gados izlaistajai populārajai OS vai attēlu rediģēšanas programmai ir problēmas ar Unicode failu / mapju path? 

 

Nezinu un negribu to uzzināt the hard way. Runa drīzāk par automātiskajiem bekapiem.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...