Jump to content

Portatīvais mākslas studentam


zeltaporteris
 Share

Recommended Posts

 

 

tā protams tāda katra mākslas studenta ikdienas vajadzība (izņemot realitāti, ka kaut ko tādu vispār nevajag nevienam reālā pasaulē, izņemot stiepēju slapjās fantāzijas)

 

tāpat kā nevienam nevajag editot reālajā laikā 4K video? 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Peleecis

    9

  • Ronalds

    16

  • zeltaporteris

    11

  • x_rays

    13

 

 

Kaut ko nejauc? 

Nē nejaucu! Savā laikā neviens pat nesapņoja par to ka cpu darbosies ar ghz frekvencēm......

 

 

 

tāpat kā nevienam nevajag editot reālajā laikā 4K video? 
 

 

Davai beidzam onanēt.... 4k ir diezgan tāla nākotne! 

1. Ir ļoti maz tv uz kuriem to var skatīties, un vēl mazāk iekārtu kas to spēj parādīt! 

2. Cik ir kameru kas ar 4k filmē? Cik viņa izmanto "parasti" cilvēki? Par holivudas izmantotajām profesionālajām kamerām nerunāsim. tur citi budžeti un neviens uz laptopiem tur neko nedara!  

 

Studentam mācībām nevajadzēs apstrādāt pat full hd video, nemaz nerunājot par 4k....  

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Studentam mācībām nevajadzēs apstrādāt pat full hd video, nemaz nerunājot par 4k....  

mācības ir tāds relatīvs jēdziens. es domāju ka jebkuram normālam cilvēkam mācības neaprobežojas tikai ar skolā uzdoto, ko droši vien par paveikt uz tostera par GPU izmantojot casio rokas pulksteni.

 

lielākā mācīšanos ir darot ārpus skolas uzdoto, vot tur gan es varu garantēt ka darbināts tiks viss pats jaunākais un jaudīgākais un renderēts tiks maksimālajā kvalitātē uz kuru nebūs jāgaida mēneši.

 

cik nu tāla, max 5-10 gadi. jau tagad viņi ir diezgan pieejami, 700-800 EUR. youtubei jau ir 4k atbalsts, 25MB/s internets maksā zem 20 EUR mēnesī, un telefonos ir procesori, kas līdzvērtīgi tavam AMD.

 

tehnoloģija attīstās ne jau lai stīpītu kaut ko, bet tapēc, ka tā vienkārši vajag. cilvēki sagaida augstu kvalitāti, lielu ātrumu un maksimālu komfortu.

Link to comment
Share on other sites

P4 ar 133Mhz pavisam noteikti neliekas legit.

 

Liekas vai neliekas! Savā laikā (kādus 18 gadus  atpakaļ)  uz tādiem mēsliem nācās strādāt - pelnīt naudu, nedaudz labāki maksāja kosmosu..... Par tagadējo progresu neviens pat nesapņoja....  

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

 

 

. tu te esi iedomājies, ka tapēc ka tu lieto vecu AMD bez videokartes, izmanto tikai IDE un photoshop, kuram atliektiem galiem pietiek ar HD4000, un MS word tad uz pasaules nav cilvēki kas darbina softus, kas griežas uz videokartes?
 

 

Ta kurš saka ka nav? Es nesaku! Bet students kurš tērē vecāku naudu neietilpsts kategorijā kuram vajag krutu laptopu! Vismaz pēc manām domām. Es savējiem bērniem došu minimumu lai viņi spēj skolas uzdevumus izpildīt. Tālāk lai paši skatās - pelna un domā kur naudu likt!  Skatoties uz manu radu pieredzi - nav jēga bērna dot dārgas lietas, tāpat nenovērtēs! 

 

 

Ceturtajam pentiumam minimālā frekvence ir 1,3Ghz
 
Tu par ko? Es par pirmo (ne ceturto!!!) pentiķu!!!!
 
Skatāmies sadaļu par  "PentiumP5 microarchitecture based" 
Link to comment
Share on other sites

Ta kurš saka ka nav? Es nesaku! Bet students kurš tērē vecāku naudu neietilpsts kategorijā kuram vajag krutu laptopu! Vismaz pēc manām domām. Es savējiem bērniem došu minimumu lai viņi spēj skolas uzdevumus izpildīt. Tālāk lai paši skatās - pelna un domā kur naudu likt!  Skatoties uz manu radu pieredzi - nav jēga bērna dot dārgas lietas, tāpat nenovērtēs! 

 

 

nu ja neinteresē, tad nakui vajag, lai sēž pie budžeta tehnikas, bet ja tā ir sirdslieta un ir reāla interese un aizrauj un ir līdzekļi, neredzu jēgu taupīt. tāds arī spēs novērtēt, sargās un saaudzēs. skopais tāpat maksā divreiz un ietaupīt neko nesanāks. ja vajadzēs renderēt full HD video ar 60fps, tad vajadzēs.

 

paziņas dēlam nopirka 1500 EUR vēru laptopu studijām, kaut kādu dellu, nezinu modeli, šis kojās pa vakariem taisa reklāmas multenītes kā freelancers un pelna sev kabatas naudu, un pelna pietiekami, lai izklaidēm un paikai senčiem nav jāprasa, tā ka ne visos bērnos nav jēga investēt.

Labots - Guest
Link to comment
Share on other sites

Kroop, viss jau pareizi ko Tu saki, bet ir tāda lieta kā budžets, un tas nav neierobežots. Un darīts jau šobrīd tiek daudz vairāk, nekā koledžā tiek prasīts, jo tiešām tās lietas patīk. Tāpēc es metu aci uz to portabli ar i7-4510U, pirmkārt jau iekļaujas budžetā, un otrkārt, tā mobilitāte derēs. Otrs monitors ir, tā kā mājās nebūs jāsaspringst. Bet tā arī neviens neko konkrēti pateikt nevar, tikai stāsta, ka tas procis ir fubla un sevi cienošs cilvēks neies uz tāda strādāt. Ronaldam, bērnam bija minimums jau, tā ir vēsture, tagad tomēr ir prasības, pie kam pamatotas, nevis iegribu līmenī.

Labots - x_rays
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tu par ko? Es par pirmo (ne ceturto!!!) pentiķu!!!!

Tu rakstīji "p4 @ 133 mhz", tātad "pentiums ceturtais @ 133 megaherci".

Link to comment
Share on other sites

Bet tā arī neviens neko konkrēti pateikt nevar, tikai stāsta, ka tas procis ir fubla un sevi cienošs cilvēks neies uz tāda strādāt.

 

Es ar datoriem ņemos daudzus gadus un nesaku ka tas procs ir mēsls! Domāju ka zinu ko saku! Tas procis ir pat ļoti labs mūsdienu procis! To ka daži saka ka tas cpu ir mēsls - es teikšu ka nav viņos jāklausās..... 

 

 

 

 

Tu rakstīji "p4 @ 133 mhz", tātad "pentiums ceturtais @ 133 megaherci".

 

Soree... biki kļūdījos.... Piedodiet ja variet... Bija domāts Pentium (bez 4)

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

@@x_rays, nu tam procim ir ļoti ievērojami nocirpta jauda uz energo efektivitātes rēķina, tur jāskatās šī konkrētā laptopa cena lai saprastu, vai ir jēga ņemt, lai nesanāk, ka pārmaksā par to, ka tas ir haswell "i7" ar i5 ivy bridge jaudu.

Labots - Guest
Link to comment
Share on other sites

2x jaudīgāka nav par skaļu teikts? Pie tam nu vismaz cik es lasīju, tad 3DS Max tomēr prasa vairāk no proča nekā no grafikkartes. Spēlēm, kā jau minēju, ir PS3, tur nekas neprasās, viss iet.

Paņēmu salīdzināju notebookcheck.com gan to aceri, gan to lenovo. Rezultāti īpaši neatšķiras, īpaši uz application performance, kas mani visvairāk interesēja. Varbūt tagad, kas mainījies, bet kādu laiku atpakaļ acerim korpusi bija diezgan sakaini uztaisīti, lenovo uzbūves kvalitāte bija daudz labāka. Nu jādomā.

Link to comment
Share on other sites

nu rekur ir benchmarki http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-850M-vs-GeForce-840M

 

visu mūžu pie aceriem un asusiem esmu sēdējis, nekāda vaina uzbūves kvalitātei, savu veco acer emachines varēju izjaukt detaļās, izrīrīt putekļus un samainīt rermo pastas 8 minūtēs.

 

manuprāt lenovo ir pārāk dārgi, ultrabookos pat macbooki ir krietni spēcīgāki un lētēki par viņiem.

Link to comment
Share on other sites

Nu pat Tavā salīdzinājumā tur ir tālu no 2x starpības, pie tam ņem vērā, ka tur 840 tiek testēta ar 1Gb atmiņu, bet gtx850 ar 2gb, kas manuprāt performanci tomēr ietekmē. Es notebookcheck salīdzināju to konkrēto acer ar konkrēto lenovo un kopējā starpība nemaz tik traģiska nav. Katrā ziņā jāmēģina pataustīt dabā, tad varēs izdarīt secinājumus. Tam konkrētajam Z50-70 cena manuprāt ir ļoti adekvāta

Link to comment
Share on other sites

75% un 65% augstāks sniegums benchmarkos, 2x vairāk fps spēlēs, nemaz tik tālu nav, uz ātro uzmetot aci grafikiam izskatījās tieši 2x.

 

 

 

pie tam ņem vērā, ka tur 840 tiek testēta ar 1Gb atmiņu, bet gtx850 ar 2gb,

tās ir to karšu atmiņas- 840 max ir 1gb, 850- 2gb, nevis testēts ar dažādiem ramiem.

Link to comment
Share on other sites

Vai tad videokartes ražīgums atkarīgs no RAMa ? Viņai ir kores, savs šeideru skaits, uniti, frekvences un bus.

Tēma bija par portatīvo, nonācām pie fullHD video renderēšanas. Tad varbūt iesakiet uzreiz darbstaciju. Neviens video vecis uz laptopa maizi nepelna. Laptops viņiem maziem darbiņiem.

Link to comment
Share on other sites

kroop, vai nu es kautko nesaprotu, bet abiem tiem laptopiem ir pa 4Gb video ram, tad kā tas iet kopā ar to, ko Tu saki, ka 840 ir max 1gb un 850 -2gb? Katrā ziņā tas reālais noslogojums tur diez vai būs tāds, ka no dzelža spiedīs pēdējo sulu. Ja kaut kas nopietnāks ko renderēt, tad uzliks uz nakti un no rīta būs ok. Jāmēģina būs atrast abi divi pataustīt, tad manīs. Bet labi no šīs diskusijas ir tas, ka nav pamata saspringt uz vēl vienu stacionāro kārbu. Izskatās, ka tām prasībām laptops būs gana ok. Tagad tik jāizdomā kurš, jo itkā tas aceris ir drusku niknāks, drusku dārgāks, un man pret to nosaukumu arī no seniem laikiem alerģija. Lenovo savukārt man atmiņā stāv ar puslīdz sakarīgu servisu, kas acerim vismaz kādreiz bija tikai leišos, ar normālas kvalitātes korpusu un klaviatūru un varbūt ne pašu ātrāko, bet ļoti stabilu darbību. Būs ko štukot.

Labots - x_rays
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tēma bija par portatīvo, nonācām pie fullHD video renderēšanas.

 

Ja tiešām 3d un full hd video renderēšana ir galvena nodarbe, tad kāds laptops! Tur derēs tikai stacionārais un nebūt ne no lētā gala!

Tomēr domāju ka studentam ar i3 + ssd  portatīvo mācībām pietiks  ar atliektiem galiem un vēl paliks pāri... !  

Link to comment
Share on other sites

 

 

kroop, vai nu es kautko nesaprotu, bet abiem tiem laptopiem ir pa 4Gb video ram,

kur tu dabuji 4GB? saskaitot HD4000 ar diskrēto GPU vēl 4 nesanāk :D

Link to comment
Share on other sites

UnJ3foL.png

 

es izlasiju, ka viņam RAM ir 4GB spicifikācijā (lētākām variācijām 4, tavam, laikam, 8).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ir savāktas 500 naudiņas, par to naudu šobrīd varbūt sanāk kas labāks par iepriekš apspriesto Lenovo(varbūt kāda akcija utt)? lietošana-ikdiena(nets, filmas, tiks dažas reizes nedēļā staipīts apkārt (tātad eņģes un korpus izturīgs, masa nav būtiska),  kāds foto pa retam tiks apstrādāts neprofesionālā līmenī)

Link to comment
Share on other sites

es personīgi skatos pēc šādiem filtriem, neko sūdīgāku neredzu jēgu pirkt, ja vien dators nav tikai tīri 30 minūtes vakarā atvērt facebook, kaut gan tad ir jāpērk planšete :D

 

tatad filtri: http://www.1a.lv/datortehnika/portativiedatori/filter/3-15,8,17:8_o-4777,53808,54449,50537,62462:3431_o-40945

 

vismaz full HD
CPU haswell i3/i5/i7

max izmērs 15.6"

 

klāt vēl pieskaitam investīcijas nākotnē 100-150 EUR par SSD (manuprat obligāta prasība) un ja pa īsu tad 80-100 EUR priekš 8GB rama, tad sanāk solīds laptops nākamajiem 3-5 gadiem vai pat ilgāk.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...