Jump to content

Portatīvais mākslas studentam


zeltaporteris
 Share

Recommended Posts

Sveiki.

 

Tehnalogijas ir daudz aibraukušas pāri manām vecaj;am zināšanām. KO varētu ieteikt 15 gadīgai mākslas stidentei. Lieta sekojoša.. .... būs nepieciešams dzenāt photoshop u.c spesifiskas programmas. sencīši ir gatavi ziedot līdz 200-300 EUR. laikam jau galvenā prioritāte vieglums, baterija. der arī lietots ar normālu noskrējienu.

 

tad nu jautājums tād uz ko vairāk skatīties uz proci vai videokarti?

 

p.s. var piedāvātat lietotus datorus ar monitoru līdz 15"

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Peleecis

    9

  • Ronalds

    16

  • zeltaporteris

    11

  • x_rays

    13

Ko dos videokarte , ja monitors nebūs spējīgs attēlot nepieciešamo toņu gammu ? Procesors + operatīvā  lielus failus dzenāt .. ok . Bet Tjapļapam es atvēlēto budžētu pareizinātu ar trīs ( vismaz ) , ņemot vērā vajadzības un ja tiešām darbam , ne izklaidei . Vai arī tomēr stacionāro .... Es personīgi savu stacionāro , kas nepieciešams foto apstrādei un 3D modelēšanai , ne uz vienu , pat dārgāko , pat Apple tjapļapu nemainītu .Un arī stacionārajam būdžets jāpareizina vismaz ar divi .. Bet draugiem un feisbukam derēs ... kādu laiku - apmēram divus gadus

Labots - Peleecis
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

sencīši ir gatavi ziedot līdz 200-300 EUR

 

Par jaunu šai cenu kategorijā var droši aizmirst! Tur labi ja kaut kas normāls lietots sanāk, bet tad ar jāpameklē. Pievienošos Pelēcim, ka labāk tad ņemt stacionāro.

Link to comment
Share on other sites

Tak mākslas students - tiem tak automātā pie Apple Mac... :D

Toties, ja nopietni, tad vārgu, bet +/- jēdzīgu laptopu tik sākot no 450Eur.

Link to comment
Share on other sites

Nu nebūs arī lietots .... dzīve ir pulka uz priekšu aizgājusi, un ja mākslas studentam!!! Ir lietotie , kas nekarst , nekaras , necepas ... kādreiz maksājuši kilo latus , attiecīga uzbūve . Bet šobrīd viņi tik un tā , kā rakstāmmašīnas un interneta pārlūks vien der , vairāk nekam .


Zem 900 eiro pat nav vērts neko skatīt . Diemžēl ... Pašam mājās vajadzības pēc tika nopirkts šitāds s...ū ( 500Ls) , pat garantijas laiku knapi izvilka . Labrāt atvadītos no tā pret sienu , bet ģimenē cilvēku daudz un pavisam primitīvām vajadzībām noder , ja nervi tur .... Meitai , darbam nācās ņemt HP elite book . Nu jā , tur ir nedaudz cits stāsts ... bet tik un tā es to nemainītu pret savu stacionāro


Tik pārliecināti saku tapēc , ka pašam vajadzības grozās ap zīmēšanu un modelēšanu . ja būtu lietotājs vulgaris , es paklusētu .

Labots - Peleecis
Link to comment
Share on other sites

zeltaporteris

OK paldies par atbildēm. MAC atkrīt jo skolot'ja teica ka padaudzas nepieciešmās prog. neiet. nāksies celt budžetu... bet uz ko skat'ties... nu man ie EliteBook 8570p itkā apmierina bet vai ir ieteikumi no kā sākt skatīties no Lenevo...

http://m79.lv/lenovo-ideapad-g500h-15-6-i3-3110m-4gb-1tb-dos-59418318_149422.html

 

vai arī baigi pa zemu tēmēju....???

 

sorry nebiju izlasijis ieteikumus.

 

 

Meitai , darbam nācās ņemt HP elite book . Nu jā , tur ir nedaudz cits stāsts

 

nuja tas ir cits stāsts.. bet ne visi tovar atļauties... tapēc mēģinu kko salīdzēt ar Jums starp cenu un veiktspēju.

a ja godīgi ar HP kā turas... ir vērts???

 

 

man PDF, filas komandējumos, un pārējā draza velk labi arī no gultas putekliem viegli tīrīt..

 

 

 

Tak mākslas students - tiem tak automātā pie Apple Mac... :D

s.ds tak MAC cena neparko... to jau skolā pateica jo puse no skolas programmām NEEIET!!

Labots - zeltaporteris
Link to comment
Share on other sites

Ir jau arī citi ražojumi , nebūt ne sliktāki , kā MAC , tik tā cena ....nu nemaz neatpaliek . Plus tas , ka programmas iet un daļa ir iegādājama torent veikalos . Var būt pasaki , kas cilvēkam ir jādara? Ko jāspēj no tjapļapa izdabūt? Savādāk daudzi , vismaz es , vadoties pēc sevis , Tev visai neiepriecinōšu bildi sazīmēs ;).

P.s - cena attiecibā uz tjapļapu . Stacionāro par 600 eirām , jau var savākt samērā kārtīgu niknuci ... un arī jau - kādu monitoru gribas , un māksliniekam gribas dārgu ... ai ... nezinu . Skaties lai ir vismaz pieckodolu procesors , lai ap 8 Gb Ram , IPS monitors . Vēlams , kā sistēmas disks SSD disks , un par cik tie ir  nelieli , būtu labi , ja būtu otrs - mehāniskais iekšā . NU nesanāk tas mazās naudās ... diemžēl

Labots - Peleecis
Link to comment
Share on other sites

zeltaporteris

ja godīgi īsti vēl nevar pateikt... 1 kurs.... bet zinu ka būs 3D apstrāde. Photoshop un tamlīdzīas smagas prog......kā jau dizaineriem... virnkāši šodien biju ciemies un pacēlās ši tēma... plus stacionārais īsti neder.... migrēs no kojām uz mājām

 

bet kā jau teicu āboli atkrīt... ..

Labots - zeltaporteris
Link to comment
Share on other sites

Par videokarti - man ir iebūvētā ... neesmu izjutis trūkumus , jo spēles nedzenāju - mazāk karst


ābolu nemaz neiesaku - tieši tapēc , ka ... ( savējie sapratīs ) , bet ja jāstrādā ar 3D , tad lasi , ko rakstīju augstāk . Ir tomēr atšķirība vai apstāde velkas 10 - 15 minūtes , vai notiek pa 10-15 sekundēm . gaidot māksliniekam jau visas idejas sen pļavā ir aizskrējušas :)

Link to comment
Share on other sites

zeltaporteris

Ok Peleecis... bet ko iesaki.... no kā sākt skatīties... var jau uzpiest nemt uz reiz no otra gala.... bet ja godīgi visu nevr pavilkt... es jau ar ierunājos par EliteBook bet nu ......................

tāpēc jau vērsos šeit....

OS nav problēmas

 

vairāk interesē Peleeci Tava pieredze par grafiskajiem failiem lai nav pēc pus gada video karte cepenē jākarsē :)

Link to comment
Share on other sites

Nez ...Kā jau teicu - dzīvoju uz iebūvētās videokartes , visu , ko vajag redzu , nekarst . Ak jā - daudzas , jo daudzas spēles nevaru spēlēt . Nu i hren s nim . bet par procesoru , operatīvo un cietā diska veidu , tur gan pamatīgas atšķirības sajutu . Da kaut vai ar to pašu fotošopu , kad vajadzēja ap 60 Mb failus apstrādāt . Agrāk varēju iet kafiju dzert , kamēr dators apkaras , nu tas notiek dažās sekundēs . Par 3D vispār nepieminēšu , bet iespējams man ir tāda specifika , ar kuru Tava meitene nekad nesaskarsies . Nezinu ko ieteikt ... laikam teikšu tikai to , ka skopais maksā divreiz .... Nu ir tas vidusgals, cenās , zem katras kritikas

Labots - Peleecis
Link to comment
Share on other sites

Pavilks ... jautājums - cik kaitinoši vilks . Un galvenais jau ko ? Zini !!! Ja Tev tiešām šī lieta ir būtiska , uzraksti man PM , mēģināšu savest Tevi ar datorspeciālistu , kurš man līdz šim ir līdzējis tikt skaidŗībā par manām vajadzībām . Es jau tāds pats huidožņiks - zinu ko gribu , un kas nepieciešams . Bet pašās datorlietās , nu var būt nedaudz virs vidējā lietotāja, vulgaris līmeņa ... Taču es specs neesmu

Link to comment
Share on other sites

Nu bet protams - mums visiem gribas lētāk , arī man ... un tas ir cilvēcīgi . Un tad cilvēki dalās - principiāli iet pa lētuča ceļu un apkožas , vai arī saprot savus mērķus un vajadzības , un investē . Tak tomēr labāk , nekā bankā naudu turēt :) . Patsmit gadi ... mēdz būt atšķirīgi . Ir cilvēki , kuriem vienkārši gribas un ir tādi , kuriem ir jau pavisam un noteikts mērķis . To nu tofika autors lai pats izlemj , kurš ir šis gadījums .Es nekad nebūtu pircis savai meitai tjapļapu pa 1200 eirām , ja neredzētu viņā mērķi , un nesaprastu , kapēc viņai tas ir nepieciešams . Un arī tak ... tīnis . Bet kaut mēs te, kaut daļa, būtu tik mērķtiecīgi , kā viņa . Un tad ir GRĒKS neatbalstīt ...

Labots - Peleecis
Link to comment
Share on other sites

zeltaporteris

 

 

vispār jau diezgan pretrunīgs uzstādījums - liela un ilgstoša baterija, plāns un viegls, ātrs ciparotājs un gandrīz par velti

nav jau tā ka pa velti.. man tiko apskaidroja.........

 

Bet nu ja metenei ta patīk bet senčiem nev tik lirli līdzekļi lai pirktu visu kas ir jauns................

tad jau jāmēģina atrast visus ceļs.

 

Nav jau zvan;its ka max summa 300... laikam tik tiešam būs X3 bet tad nu jautājums ar kuru neesmu sskāries grafiskai apstrādai kas ir būtisks...


Ir cilvēki , kuriem vienkārši gribas un ir tādi , kuriem ir jau pavisam un noteikts mērķis . to nu tofika autors lai pats izlemj , kurš ir šis gadījums

 

nez kapēc es Peleeci nevaru nocitēt....

 

Bet šoreiz ir ka vajag nevis ka gribas...

es personīgi pirku ka gribas....

bet šis nav tas gadijums...

ja jau man būtu tā maka turētājs ok Elite vai Lenevo X

Bet tākā .....

dodiet lūdzu padomu....ar pieredzi

Link to comment
Share on other sites

Miegi sanāca , piedod! Uz PM atbildēju , ar novēlošanos . Bet nu , ar labu nakti! Nākamajās dienās paturpināsim ;)

Link to comment
Share on other sites

zeltaporteris

Nav jau vajadzīga kaste kas dara visu un ātri par velti... ir vajadzīga kaste kas vispār mo dara :)

Link to comment
Share on other sites

Mūsdienās datori palikušu diezgan jaudīgi, arī lētais gals. 

Reku ar intel pentuimu sākot no 294 EUR.

http://www.1a.lv/datortehnika/portativiedatori/filter/5-4702,4695

 

Tikai, obligāti jāmaina līdzi nākošais hdd uz ssd! 

http://www.1a.lv/datoru_komponentes/cietie_diski_ssd/kingston_ssdnow_v300_120gb_sataiii_sv300s37a120g

 

Tā kā tīri pa 300 EUR nesanāks. (Vai arī jāgaida kad 1a būs kāda akcija uz laptopiem, pagaidām nav!) 

 

PS. savā laikā tika photošops dzenāts profesionāli uz pentiuma ar takts frekvenci 130 mhz un 128 mb rama.... Nu bija jau lēns kā nāve....  :D 

Link to comment
Share on other sites

Iesaku ieskatīties eoz pārdošanas sadaļu kādreiz. Tur ik pa laikam kādu labu lietotu dīlu var atrast. Par 300€ tiešām neko vairāk par resnu, neglītu, plastmasīgu, lēnu office mašīnu nevar dabūt.

Ja runa ir par budžeta palielināšanu un vajag grafikas apstrādei, skaties laptopus ar vismaz 8gb ram, i5/i7 bez U burta beigās, IPS ekrāns ar full hd izšķirtspēju un ssd disku(to var arī atsevišķi piepirkt vēlāk). Grafiskā karte otršķirīga, ja ir jaunākās paaudzes i procis, pietiks arī ar iebūvēto videokarti.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Par 300€ tiešām neko vairāk par resnu, neglītu, plastmasīgu, lēnu office mašīnu nevar dabūt.
 

Viss ir relatīvs! Divkodolu cpu ar 3 ghz takts frekvenci ir lēns...  Nē nu labi... Skaidrs ka ir ātrāki! 

 

Paniekoties ar photošopu varēs arī uz šāda datora, un lietots (+nojāts) laptops ir lietots laptops. 

Link to comment
Share on other sites

Tikai, obligāti jāmaina līdzi nākošais hdd uz ssd! http://www.1a.lv/dat...i_sv300s37a120g

 

Citu SSD, ne šo Kingstonu.

 

 

 

Lieta sekojoša.. .... būs nepieciešams dzenāt photoshop u.c spesifiskas programmas. sencīši ir gatavi ziedot līdz 200-300 EUR.

 

Nu es būšu patiess - pa 300€ var dabūt lētā gala lēto galu jeb pašu lētāko ierīci, ko var saukt par laptopu.

 

Protams ir variants nopirkt lēto un tad čakarēties vai paņemt kaut cik jēdzīgu laptopu par lielāku summu un normāli strādāt vairākus gadus.

Pamatnosacījumi šadam lapsim ir:

- labs ekrāns (uz IPS neceri, tur 4 ciparu cena), bet 1920x1080p ekrānu vajag gan

- i5/i7 procesors bez U burtiem vismaz ar 3Mb kešatmiņu

- iespēja ielikt vismaz 8Gb RAM

- kaut cik jēdzīgu korpusu, kas jau aptaustot vien nelauž nost eņģes (viens otrs Packard Bell modelis)

 

Ļoti labs variants:

http://www.1a.lv/datortehnika/portativiedatori/acer_aspire_v3772g_powerstation_full_hd

 

Arī labs variants:

http://www.dateks.lv/cenas/portativie-datori/94955_lenovo_ideapad_z710_17_3_core_i5_4200m_4gb_1tb_geforce_745m_2gb_dos

 

Ja galīgi vecāki nepalielina budžetu, piedāvā varbūt LMT vai Tele2 ir kāds labs piedāvājums viņu ierīcēm.

Labots - Rubenis
Link to comment
Share on other sites

Kā jau cienījamie biedri minēja, pabakstīt varēs uz jebkura, strādāt uz dažiem. Arī uz mana 8 gadus vecā P4 3.0Ghz , 3.25Gb RAM un Geforce 7300 Gs PS CS6 gāja, pat tīri sakarīgi, tikai pie nopietnām operācijām varēja aiziet kafiju taisīt.

 

Nav arī zināmas konkrēto programmu sistēmas prasības. Grūti ko ieteikt, bet varu piekrist Rubenim,tikai uz RAM nav ko iespringt sākumā, to piekraus klāt, tikai to iespēju gan vajag, lai var piekraut, piemēram Lenovo G710 var iekraut līdz 16 Gb, stocā nāk ar 4Gb. Korpuss, par brīnumu tam lētucim arī tīri ciešams un i5-4200m procis ar lietojams, tik kā jau teicu, vajag vairāk RAM un vēlams SSD, tas 5400 abarotu cietnis ir konkrēti lēns.

 

Tikai vēl kāds jautājums, vai meitene spēs izstaipīt līdzi 3+kg smagu un un 17.3" lielu tjetļepu. Manuprāt būs par lielu un smagu, ja vien viņa nav lodes grūdēja vai diska metēja.

Link to comment
Share on other sites

ir fujitsu siemens celsius h250 ar 1920X1200, cik atceros savulaik tiesi a-cad un photoshop vajadzībām gatavots!

tieši saads te

Labots - ardisb
Link to comment
Share on other sites

15 gadīgai mākslas stidentei

Kā jau biedri te minēja - jāņem sms kredīts un jāpērk pro tehnika ar i7, SSD, 16GB RAM u.t.t.

Tak neesiet smieklīgi...

15 gados sanāk 1. gads Rozentāļos?

Man viena paziņa nesen to skolu pabeidza - "iespaidīgākais" darbs bija rokas modelēšana maxī. Pāris k poligonu un teju vai pati vienkāršākā renderēšana, kas gala darbam uz vājiem dzelžiem labi ja pāris minūtes aizņem.

Tas pats ar PS. Nu, nav tām lietām, ko viņa tuvākajos gados darīs, nepieciešami stipri dzelži vai precīzs krāsu attēlojums.

Pēc gadiem 5, kad būs nopietnākas prasības, arī nopirks jēdzīgāku dzelzi.

Labots - itanium
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

 

 

Citu SSD, ne šo Kingstonu.

Kapēc gan? Pēc manas pieredzes ļoti normāls budžeta variants! Pāris desmiti dažādās firmās, dažādos datoros strādā un nekādu problēmu. (Jā - agrākiem modeļi bira, bet tagad bērnu slimības ir izslimotas) Protams intel ir labāks, bet diemžēl arī dārgāks!

 

 

 

bet 1920x1080p ekrānu vajag gan
 

Atkal kārtējais ar ērglim cienīgu redzi, vai iesaki izmantot palielināmo stiklu? FULL hd izšķirtspēja ir vajadzīga 22'' un lielākiem ekrāniem. 15'' laptopiem viņa tikai traucē - viss sīks un grūti saskatāms. Nah tas vajadzīgs?????

 

 

 

Pēc gadiem 5, kad būs nopietnākas prasības, arī nopirks jēdzīgāku dzelzi.
 

Tieši tā! Kad vajadzēs darbam un pati pelnīs, tad arī varēs pirkt i7. Pagaidām tas pilnīgi nav vajadzīgs! 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kapēc gan? Pēc manas pieredzes ļoti normāls budžeta variants! Pāris desmiti dažādās firmās, dažādos datoros strādā un nekādu problēmu.

Cik sen likti?? Kopš viņiem sākās Firmware problēmas un viņi sāka likt švakākas komponentes nemainot nosaukumu, ir dzirdētas tikai sliktas lietas par šiem diskiem. Vecās versijas bija pat ļoti ok. Bet šobrīd tā ir loterija.

 

 

Atkal kārtējais ar ērglim cienīgu redzi, vai iesaki izmantot palielināmo stiklu? FULL hd izšķirtspēja ir vajadzīga 22'' un lielākiem ekrāniem. 15'' laptopiem viņa tikai traucē - viss sīks un grūti saskatāms. Nah tas vajadzīgs?????

 

 

būs nepieciešams dzenāt photoshop u.c spesifiskas programmas

Mana lielākā nožēla pērkot laptopu izrādījās ekrāns, jo normāla izmēra bildi uz standarta ekrāna izmēriem man pat riebj apstrādāt.

Link to comment
Share on other sites

 

 

un viņi sāka likt švakākas komponentes nemainot nosaukumu

Piekrītu, bet diemžēl šajā cenu grupā pārējie ir vēl sliktāki.....

 

 

 

Mana lielākā nožēla pērkot laptopu izrādījās ekrāns, jo normāla izmēra bildi uz standarta ekrāna izmēriem man pat riebj apstrādāt.

 

Bet datorgrafika un 15'' monitors ir divas nesavienojamas lietas. Nopietnam darbam vajag vismaz 23'' / 24'' moni. Labāk divus. Vēl labāk divus šādus http://www.1a.lv/datortehnika/led_monitori/samsung_le32c Tikai cipars tur cits.....   

Link to comment
Share on other sites

 

 

Piekrītu, bet diemžēl šajā cenu grupā pārējie ir vēl sliktāki.....

 

Crucial M500 man laptopā stāv. Ļoti labs.

 

 

Bet datorgrafika un 15'' monitors ir divas nesavienojamas lietas.

Tāpat kā mobilitāte un nopietna datorgrafika neiet kopā, bet kaut kādai izejai jābūt. Nevar jau nolikt iMAC katrā vietā, kur ies strādāt.

Tikpat labi lai tur mājās vai kojā lielo moni un atnāk ar lētā gala lapsi un strādā uz lielā moņa.

Link to comment
Share on other sites

Par video apstrādi viens profs teica - ~ 900-1100-1250 Ls par kastes dzelžiem. Tas sanāk 1300 - 1700€. Kas naudu ar to pelna, dārgas kastes pērk. To uz laptopa reti taisa.

 

Kā fočenēm varbūt nav tik prasīgs. Mazu bildīti var uz prasta datora apstrādāt. Lielās, krutās bildes, tur kā Pelēcis rakstīja, labu monitoru ( dārgu) vajag. To saka visi fotogrāfi.

Link to comment
Share on other sites

 

 

mans liek domāt ka sākumam vajadzētu pietikt??

Derēs.

Link to comment
Share on other sites

 Nu pietiks jau ar to Lenovo, bet:

 

 

būs nepieciešams dzenāt photoshop u.c spesifiskas programmas

 grafiskie darbi, īpaši ja māksliniecei (Photoshop u.c.) un 15" laptopa displejs - nu nav tas nopietni. Protams, uz nodarbībām jāstaipa lapsi, bet mājās obligāti jāslēdz klāt vismaz 23" un obligāti IPS monitors. Ieteiktu piemēram šo.  Vai arī jāņem laptops ar IPS matricu - bet tur jau cena būs ar trijām nullēm.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

KO sakat par šo variantu? mans liek domāt ka sākumam vajadzētu pietikt??

 

Pietiks ja komplektā esošais hdd tiks nomainīts pret SSD !

 

Pagājušā weekendā instalēju līdzīgu portatīvo - nu bremze, kas bremze, pilnīgi gribējās klientam prasīt piemaksu par lēno laptopu.........   

Visi parametri līmenī, bet tas mega lēnais hdd..... Kā zināms ķēdes stiprumu vērtē pēc vājākā posma.

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Bet kāda jēga jēgt to, ar ko IRL pat puse no tiem, kas tur mācās, neko nepelnīs? Man jau arī patīk bildītes pazīmēt, bet nu...

Link to comment
Share on other sites

zeltaporteris
Bet kāda jēga jēgt to, ar ko IRL pat puse no tiem, kas tur mācās, neko nepelnīs? Man jau arī patīk bildītes pazīmēt, bet nu...

 

Varbūt tu esi tups tirliņš... ne visi ir tik tupi kā tu...

Un vispār scenogrāfa provesija ir tīti neko... un prieks ka jaunatnei kkas interesē.... visi nevar būt Win instelētāji par 10 EUR

 

Un arī ārsti nav labi atalgoti bet bez tiem Tu jau visticamāk būtu tārpu sagrauzsts!!!

Labots - zeltaporteris
Link to comment
Share on other sites

 

 

Win instelētāji par 10 EUR

10? lol

 

5€ Windows + 5€ draiveri + 5€ programmas

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...