Jump to content

Jaunas videokartes iegāde


Prieksnieks
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

Vēlos iegādāties jaunu videokarti. Pagaidām man ir gtx 550 ti. Nezinu īsti kas par problēmu, bet esmu diezgan pārliecināts ka tā ir tagadējās videokartes vaina. Spēlējot datorspēles uz augstiem iestatījumiem, minūtē 2-3 reizes uz 5 sekundēm ir fps dropi, man šķiet tas ir tāpēc ka videokarte uzkarst, jo skatoties uz temperatūrām, tā pārsniedz 80 grādus. Procesora temperatūra ir zema, zem 35 grādiem spēlējot spēles(AMD Fx 8320, 8 kodoli), tāpēc vienīgā iespēja ir videokarte. Un videokarti gribu jaunu, jo arī, ja nebūtu šīs problēmas, videokarte ir veca, salīdzinoši ar manu procesoru. Bet tagad nezinu vai mans baroklis pavilks jauno videokarti. Barokli pirku pirms mazāk kā 5 mēnešiem(xilence 600w). Domāju ka pietiekami, bet neesmu pārliecināts. Videokartes budžets ir 250 eiro, bet doma ir pirkt monitoru arī, tāpēc jautājums,vai pirkt videokarti par 250 eiro, vai nopirkt lētāku , kura arī būs ļoti laba, un atstāt naudu monitoram?

Link to comment
Share on other sites

 

 

tāpēc jautājums,vai pirkt videokarti par 250 eiro, vai nopirkt lētāku , kura arī būs ļoti laba, un atstāt naudu monitoram?

Tas gan Tev pašam būs jāizdomā... Kā saka - prioritātes jāsaliek... 

Link to comment
Share on other sites

shadow118

Pamēģini ar MSI Afterburner uzlikt, lai ventilatori griežas uz max (vai vismaz ātrāk sāk griezties uz max), man kartei defaultā veņķiki negāja pāri 75%. Būs skaļāk, bet tomēr vēsāk

Labots - shadow118
Link to comment
Share on other sites

 

 

vai pirkt videokarti par 250 eiro, vai nopirkt lētāku , kura arī būs ļoti laba, un atstāt naudu monitoram?
 

 

Nepareizi. Vispirms izmest miskastē kaut kādu xilence barokli, tad nopirkt normālu barokli, tad nopirkt jaunu video karti, un tad visbeidzot arī skaties un domā par monitoru.

Link to comment
Share on other sites

Prieksnieks
Nepareizi. Vispirms izmest miskastē kaut kādu xilence barokli

Tas barošanas bloks tiešām ir tik slikts? 60 eiro internetveikalā, pats pirku par 80 eiro, neticu ka tas baroklis ir tik slikts. 

http://www.1a.lv/datoru_komponentes/barosanas_bloki/xilence_redwing_series_600_r3_atx23_80_600w_spsxp600135r3

Labots - Prieksnieks
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tas barošanas bloks tiešām ir tik slikts? 60 eiro internetveikalā, pats pirku par 80 eiro, neticu ka tas baroklis ir tik slikts. 

 

Slikts vai neslikts, bet baigi uzticams jau nav gan. 600W baroklis, ražots Ķīnā, pārbrendots Vācijā.

 

Likums nr.1 komplektējot datoru - baroklim naudu nežēlo. Par 60 eiro varēji dabūt labāku, uzticamāku.

 

Uzliec Afterburner un paspēlē spēles, kādas tu spēlē. Kad tev ir šie fps dropi apskaties Afterburner kas notiek - krīt takts frekvence kartei, temperatūras ir uzlekušas vai kā. Vari arī printscreen te iemest, lai saprotam kas par lietu. Tikpat labi jāiztīra tā karte un jauna pasta jāuzliek un ies kā jauna karte.

Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12
Procesora temperatūra ir zema, zem 35 grādiem spēlējot spēles

 

 

Tu spēlē flash spelites netā vai arī ar ko tu mēri procesora karstumu, jo šada temperatura pat maza slodzē ir mazticama

Labots - Bomaars/C12
Link to comment
Share on other sites

Senāk xilence bija tāds lētais gals, pēdējos gados viņi sākuši izmantot normālus OEM ražotājus, šis konkrētais ir Andyson un ļoti pieklājīgs izstrādājums, tā ka nē, barokli mainīt nevajag.

 

 

 

ražots Ķīnā

 

Šis ir tiešām smieklīgs arguments.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

intervall

Ko tur čakarēties, laid virsū furmark, gpu-z, skaties vai ir throttlings un basta!


Un kartes biosam vajadzētu spēt regulēt venta apgriezienus bez msi u.c. šņagas.

Un ventilators ne vienmēr pie 100 % apgriezieniem dzesē labāk.

Labots - intervall
Link to comment
Share on other sites

 

 

Šis ir tiešām smieklīgs arguments.

 

Smieklīgi ir tas, ka uz kastes vismaz kādu laiku atpakaļ vienam Xsilence baroklim redzēju uzrakstu Made in Germany, lai gan ražotsgalīni ne Vācijā.

 

Andyson reputācija ir 50/50. Kādas sērijas ir labas, kādas ne. Par konkrēto barokli ir ļoti maz atsauksmju, taka grūti pateikt cik viņš ir labs.

Link to comment
Share on other sites

Prieksnieks

 

 

Ko tur čakarēties, laid virsū furmark, gpu-z, skaties vai ir throttlings un basta!

 Kādus iestatījumus likt? Maksimālos?

Link to comment
Share on other sites

Pie tomshw http://goo.gl/0xcy7cir salikuši pēc kvalitātes dažādus plašāk izplatītos barokļus. (to konkrēto xilence sēriju tur vispār nemanu) Noteikti ir kaut kur kāds lists, kurā ir vairāk EU sastopamie barokļi arī.

Nav pilnīgi nekādas jēgas čakarēties ar barokļiem, uz to nevar neko ietaupīt. Man nesen arī vajadzēja vienu jaunu PS nopirkt, uzreiz paņēmu HX850i. Cena ir laba, kvalitāte superīga, pilnībā modulārs, 80 platīna efektivitāte, var saštekerēt barokli ar plati, lai monitorētu jaudu un efficiency, kontrolēr ventilatoru un ko vēl tik. Baroklis ir arī ļoti, ļoti kluss. Notestēju ar 4690k un vienu R9 290, zem prime95 un FurMark abiem reizē baroklim vienalga nav pietiekami liela slodze virsū, lai grieztu ventilatoru.

 

 

 

Tu spēlē flash spelites netā vai arī ar ko tu mēri procesora karstumu, jo šada temperatura pat maza slodzē ir mazticama

 

Visai ticami. 550ti ir ļoti mazjaudīga karte, tas 8350 pie spēlēm droši netiek utilizēts pat virs 10-15%

Labots - Emilz
Link to comment
Share on other sites

Prieksnieks
Uzliec burn in test 15 min un viss.

Palasīju citu cilvēku atsauksmes, pēc FurMark lietošanas nosvilst videokartes. Es palaidu, un jau pēc 10-15 sekundēm videokarte pārsniedza 95 grādus, nē paldies, nemēģināšu. Ja savādāk skaidri nevar noskaidrot kas par vainu, pirkšu jaunu videokarti un vis, jo esmu pārliecināts ka tā ir tagadējās videokartes vaina.

 

Doma pirkt r9 280 vai r9 280x, visu naudu netērēšu, atlikšu mazliet monitoram. Ko sakiet par šīm videokartēm? Vai ir kāds labāks variants? Vēlētos uzzināt :) Un cik es saprotu baroklis nav jāmaina? Ļoti ceru ka nē. Atceros kad pirku, pārdevējs slavēja šo barokli, ka pats mājās izmanto un spēlējot datorspēles. Tas ir pārdevēja uzdevums batonus ausīs bāst un zinu ka nav tik labs kā viņš man stāstīja, bet domāju ka pietiekami labs, lai pavilktu kādu jaudīgāku videokarti.

Labots - Prieksnieks
Link to comment
Share on other sites

Ja 95 grādi ir jau pēc 10 sekundēm, tad pilnīgi acīmredzami, ka ar kartes dzesi kaut kas nav galīgi kārtībā, un visvairāk izskatās pēc noķīlējuša ventilatora. Ieslēdzot kasti viņš tev vispār griežās?

Link to comment
Share on other sites

Tam baroklim ir divas 20A 12V līnijas. Ja PCI-E štekeriem iet tikai viena līnija, tad ar to barokli pavisam mierīgi var nepietikt. Ir jāskatās, kā tās divas līnijas ir sadalītas. Bet pat labākajā gadījumā kopējais 12V max outputs noteikti nav pat 450w

Labots - Emilz
Link to comment
Share on other sites

intervall

Skaidrs ir tas, ka jāskatās, kas dzesi, pēlēkā stock pasta pārkaltusi vai kas cits.

Labots - intervall
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Var būt tāda problēma, ka pēc termopastas nomaiņas radiators nepieguļ čipam!

Kad mainīju termopastu Gigabyte 560ti kartei (Windforce), noņemot radiatoru, atradu kaudzi sakaltušas pastas. Visu notīrīju, uzzieķēju jaunu MX-2, pieskrūvēju radiatoru un ieliku, bet karte karsa. Noņēmu atkal radiatoru, skatos uz čipa tikai vienā pusē pastas nospiedums. Zieķēju atkal, skrūvēju tā un šitā, bet vienalga nebija vienmērīgs kontakts.

Visbeidzot sazieķēju kaudzi eļļainas Prolimatech termopastas (MX šķita pārāk stingra), tad beidzot uz čipa parādījās nospiedums pa visu perimetru, un temperatūra tika samazināta.

90 grādu pēc pāris sekundēm nav normāli, kaut kas ar dzesi nav kārtībā!

Link to comment
Share on other sites

Tam baroklim ir divas 20A 12V līnijas. Ja PCI-E štekeriem iet tikai viena līnija, tad ar to barokli pavisam mierīgi var nepietikt. Ir jāskatās, kā tās divas līnijas ir sadalītas. Bet pat labākajā gadījumā kopējais 12V max outputs noteikti nav pat 450w

90% barokļiem, kam ir rakstīts 2 līnijas uz 12V realitātē ir tikai viena. Tikai augstā gala 1000W un vairāk ir divas reālas atsevišķas līnijas. Bez tam 20A uz 12V kas paliek tikai videokartei ir pilnīgi pietiekami gandrīz jebkurai kartei.

 

 

 

alasīju citu cilvēku atsauksmes, pēc FurMark lietošanas nosvilst videokartes. Es palaidu, un jau pēc 10-15 sekundēm videokarte pārsniedza 95 grādus, nē paldies, nemēģināšu.
 

Tev dzese galīgi beigta vai nav kontakta ar pašu čipu. Tāpēc jau tev arī neiet karte.

Labots - Rubenis
Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12
550ti ir ļoti mazjaudīga karte, tas 8350 pie spēlēm droši netiek utilizēts pat virs 10-15%

 

 

Nez nez varbūt šis likus merrīkus, programmas izmanto jo man ar viens softs rada tā otrs tā, 35C es vel ticētu idle,  lai kada spele (video spele) butu 35 izklausas nereāli 

Labots - Bomaars/C12
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

MakeMeGoAway

Autors jau nav arī minējis nevienu piemēru spēlēm, ko spēlē.

 

SC2 uz Ultra par augstā gala i5-Ivy uzkarsa līdz 80 grādiem.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tam baroklim ir divas 20A 12V līnijas. Ja PCI-E štekeriem iet tikai viena līnija, tad ar to barokli pavisam mierīgi var nepietikt.

 

Viena 20A līnija + 75W caur pci-e kopā sanāk 315W, konkrēti kam var nepietikt?

Link to comment
Share on other sites

 

 

90% barokļiem, kam ir rakstīts 2 līnijas uz 12V realitātē ir tikai viena. Tikai augstā gala 1000W un vairāk ir divas reālas atsevišķas līnijas. Bez tam 20A uz 12V kas paliek tikai videokartei ir pilnīgi pietiekami gandrīz jebkurai kartei.
 

hi-end barokļiem nav nekādas jēgas likt vairākas līnijas, bet low-end gan. Padalies ar kādu info par tiem 90%, man tiešām gribētos par šo uzzināt kaut ko vairāk, jo tad jau vismaz 90% izmanto false advertising. 20A uz 12V pie max noslodzes rezultējas 240w, kas ir ļoti maz. To līniju nekad nevarēs noslogot par 100%, līdz ar to tur nebūs pat tie paši 240w.

 

 

 

Nez nez varbūt šis likus merrīkus, programmas izmanto jo man ar viens softs rada tā otrs tā, 35C es vel ticētu idle,  lai kada spele (video spele) butu 35 izklausas nereāli 
 

 

Tu kaut kā slikti izproti situāciju. Ja tas čips netiek spēlēs izmantots pilnībā, kāpēc lai viņš nevarētu sēdēt pie 35C? Dzelzim nav jādarbojas zem 100% load, ja var sasniegt to pašu rezultātu, nodarbinot sevi tikai par 10%

 

 

 

Viena 20A līnija + 75W caur pci-e kopā sanāk 315W, konkrēti kam var nepietikt?
 

Nu nezinu gan, vai tā tās līnijas ir sadalītas. Tad jau sanāktu, ka diskiem, pašai platei, procim paliek tikai (240w-75w) 165w? Tas ir stipri pamaz.

Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12
Dzelzim nav jādarbojas zem 100% load, ja var sasniegt to pašu rezultātu, nodarbinot sevi tikai par 10%

 

Nu situāciju es izprotu, un nav ta ka tu domā ka stav pie 15% man ir fx-6300 un tiek dažadas spēles speletas un pie temp pētišanas ir sedets vairakas h :)

 

citāts par šo pašu 35c citā arzemju forumā:

Hello, so ive installed my new cooler master 212 evo onto my fx 8320 and did a quick multiplier overclock to 4gHz. I ran prime 95 and checked on it about 30 minutes later and my temps were only at 35C (which I know is wrong) and then an hour later still 35C. Is there anyway to fix this or another program that will give more accurate readings than CPUID?

Labots - Bomaars/C12
Link to comment
Share on other sites

Man pašam ir bijis 8320, es zinu par ko runāju. Izskatās, ka ne tikai nesaproti to, kā rodas siltums čipā, bet arī to, kāda ir atšķirība starp stresa testiem un real-world spēlēm.

Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12

Parādi man kaut vienā spēlē kur tavi nosauktie slogojuma procenti stāv uz vietas tam pašam fx 15%, 35 idile tam procim skaitas ok(stock cooler) bet jebkada spele (iznemot flash) temperatura ir augstāka, pietam lietojot netu tam fx noslogojums jau lēkas no 5-15%, nevis spēles

Katrā ziņa vienalga, tēma ir par videokarti, kurai visticamak dzeses problēmas

Labots - Bomaars/C12
Link to comment
Share on other sites

Prieksnieks

Neko nespēlējot, tikai sēžot browserī un runājot pa teamspeaku man ir 20-23 grādi, spēlējot prasīgākas spēles kā battlefield 3, tikko testēju, procesors uzleca uz 50 grādiem un videokarte uz 97, spēlēju apmēram 2 stundas. Biju spēlējis cs go pirms pāris dienām, bija tikai 40 grādi procim, videokartei neskatījos.

 

Tagad mani moka viens jautājums, vai būs jāmaina baroklis vai nē.

Link to comment
Share on other sites

 

 

hi-end barokļiem nav nekādas jēgas likt vairākas līnijas, bet low-end gan. Padalies ar kādu info par tiem 90%, man tiešām gribētos par šo uzzināt kaut ko vairāk, jo tad jau vismaz 90% izmanto false advertising. 20A uz 12V pie max noslodzes rezultējas 240w, kas ir ļoti maz. To līniju nekad nevarēs noslogot par 100%, līdz ar to tur nebūs pat tie paši 240w.

 

http://www.tomshardware.co.uk/forum/306437-28-single-rail-multiple-rails-eternal-question-answered

http://www.jonnyguru.com/forums/showthread.php?t=3990

 

Labi, pieņemsim ir 500W baroklis ar 2 12v līnijām, katra pa 20A:

 

20A uz vienu no 12v līnijas= 240W + 75W no PCI Express slota(kas barojas no otras 20A 12v līnijas)= 315W.

 

R9 290X karte, kas ir viena no labākajām pie pilnas slodzes patērē ap 280W. Tātad teorētiski (neņemot vērā barošanas bloka efektivitāti) 500W baroklis (kas noteikti nav dārgā gala - piemēram http://www.chieftec.com/chiefpower_D.html ) gandrīz var pavilkt augstā gala karti. GTX Maxwell kartes pat vajadzētu pavilkt, jo tās ēdot mazāk.

Link to comment
Share on other sites

 

 

20A uz vienu no 12v līnijas= 240W + 75W no PCI Express slota(kas barojas no otras 20A 12v līnijas)= 315W.
 

Rēķināt tu māki, bet jāņem vērā efektivitāte, un arī tas, ka tās multi līnijas nekad neizspiedīs 100% no savas label jaudas. Es neticu, ka no vienas 20A līnijas varētu dabūt laukā diži vairāk par 200w. Un nevajag nevienā mirklī piemirst to, ka tam baroklim ir jāpavelk arī visa pārējā sistēma! Un tie ir savi 200w zem load..

Link to comment
Share on other sites

 

 

Es neticu, ka no vienas 20A līnijas varētu dabūt laukā diži vairāk par 200w.

 

Nu bet es tev tikai kā piemēru minēju, ka ar lētu zemā gala barokli gandrīz pietiek vienai no rijīgākajām kartēm. Tad kā tavuprāt var nepietikt kādai kartei, kas pie max slodzes ēd ap 210W??

 

Es nesaku, ka tas baroklis ir labs - es pats tā neuzskatu, bet pat ar kaut kādiem 420W ko reāli varētu dabūt ārā no tā barokļa pietiktu vienai R9 280X un AMD procim.

Link to comment
Share on other sites

 

 

35 idile tam procim skaitas ok(stock cooler) bet jebkada spele (iznemot flash) temperatura ir augstāka

Man arī FX sērijas procesors- Aida 64 rādās procesora t 28grādi pie noslodzes :shok:

Paskatījos BIOSā, pirms minūtes  ieslēgtam kompim 38 grādi jau... Nezinu izskaidrojumu, bet tajos softos t tiek norādīta nepatiesa (CPU)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tagad mani moka viens jautājums, vai būs jāmaina baroklis vai nē.

 

Iesākumā tiec skaidrībā ar videokartes dzesi, 97 grādi spēlējot nav normāli.

 

 

 

visa pārējā sistēma! Un tie ir savi 200w zem load.

 

Nopietni? Kur tu rauj viņus? Un efektivitāte attiecās uz no rozetes ņemamajiem vatiem, nevis uzrādīto DC jaudu.

Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12
28grādi pie noslodzes Paskatījos BIOSā, pirms minūtes  ieslēgtam kompim 38 grādi jau... Nezinu izskaidrojumu, bet tajos softos t tiek norādīta nepatiesa (CPU)

 

Par to ir runa, ka naav tik skaistas temp iespejamas spelejot dajebkādu gami, bet nu ja daži cilvēki vienkārši softam tic vairak :D

Man atkal bij tā ka softi rada vairāk kā bios:D

Labots - Bomaars/C12
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nopietni? Kur tu rauj viņus?
 

 

Pašam agrāk bija sistēma ar 8320, pie pilna load bet ar GPU idlē ēda 190-210w, ja atskaita GPU idle, tie sanāca kādi 180-200

Link to comment
Share on other sites

Un to tu protams nolasīji no kāda supersofta vai ne? Jo no rozetes viņš pilnīgi noteikti tik daudz nerij, ja vien tur nebija vēl sakārti kādi 10 diski un kaudze perifērijas.

Link to comment
Share on other sites

izstāsti man, kā ar softu var nolasīt visas sistēmas energopatēriņu? Kā?

Tiešām nekā tur nebija, divi 1.5v DDR3, procis, kādi četri 140mm venti, divi hdd. Visas energotaupīšanas fīčas procim bija atslēgtas, protams.

Link to comment
Share on other sites

Bomaars/C12

Man tā māc šaubas, tu visu esi parbaudījis, viss tev ir bijis, visi pateriņi temperatūras notestētas, izklausas pēc...dirš...

Link to comment
Share on other sites

Emilz, izstāsti man, kā 4 venti, 2 ram nūjiņas, 2 diski un plate var patērēt 75W? Pat ja pieņemam, ka procis apēd tos solītos 125, tikai pat tos viņš patērēs pie nedabīgas slodzes, aka prime95 vai tamlīdzīga, nevis reālos lietošanas apstākļos. Es tam varu noticēt tikai ja venti lieljaudas deltas. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

 

 

Man tā māc šaubas, tu visu esi parbaudījis, viss tev ir bijis, visi pateriņi temperatūras notestētas, izklausas pēc...dirš...
 

 

neesmu ne tuvu visu pārbaudījis, vienkārši tā nu ir sanācis, ka man ir pašam bijis tieši tāds pats procis, un tādēļ ir bijusi iespēja viņu notestēt kārtīgāk. Kaut gan es neatceros, ka būtu tavu viedokli prasījis, BomārsC12.

 

 

 

Emilz, izstāsti man, kā 4 venti, 2 ram nūjiņas, 2 diski un plate var patērēt 75W?
 

 

divi 3.5 diski idlējot kā min ēdīs ap 5-6w katrs, kopā - vismaz 10w. Un es pat sāku domāt, vai tik tajā testa reizē nebija visi trīs 3.5''

 

četri venti ar led diodem - manējie bija 0.25A katrs, tātad ~3w katrs un 12w kopā

 

savukārt rams un plate - aptuveni 55w. Bet protams, ka pie stresa testiem. Nu nav neviena cita praktiska varianta, kā nodarbināt pēc iespējas vairāk visu pārējo sistēmu, GPU atstājot pilnīgā idlē.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...