Jump to content

CPU, MB un RAM izvēle datoram priekš spēlēm un videoapstrādei


evertons
 Share

Recommended Posts

2021.09.5. , 10:55, kreizā Kāja teica:

tev nez cik reizes to ar cipariem pierādīja

Aiz neko darīt izlasīju vēlreiz visu šo tofiku. Tos ciparus tu esi kaut kur nosapņojis. Bet varbūt, varbūt es esmu tik ļoti ieciklējies uz to, ka tu esi idiots, ka vairs neredzu. Izaicinājums: nocitē pats sevi, kur tu kaut ko pierādi ar cipariem. 

2021.09.5. , 10:55, kreizā Kāja teica:

pats neesi spējīgs pilnīgi neko šeit nodemonstrēt

Nu tie gan ir meli. Es tev linku iedevu ar RAM testiem, ja vēlies varu tev vēl dažus tādus iedot, bet rezultāts būs līdzīgs. Un tie ir no +/- respektabliem avotiem.

Es tev pat CAS aprēķinus devu, kur skaidri demonstrēju kā zemākas frekvences RAM var izrādīties labāks. Un tie nav no pakaļas izrauti aprēķini.

A tu te pa mani ņirgājies, dod 14 gadus vecu info, izroc testus, kuros tiek demonstrēts kā mainās veiktspēja atkarībā no frekvences - doh! - tas pat zirgam skaidrs, ka ja vienīgais mainīgais ir frekvence, mainīsies veiktspēja un, pats labākais, tas ir skaudrā pretrunā ar tavu "RAM zinātnāi". Jo ir taču kaudze parametru, kas jāpielāgo, nevar tācu tā uz dullo! Pats tā teici! Un tad iemet linku, kur tupa ceļ frekvenci.

Pirms 13 minūtēm , raivix95 teica:

Tepat eseskā tirgojās amd-only ram moduļi

DDR2 laikos bija AMD only- RAMi, jo redz AMD lielījās, ka viņiem esot AM2 144bit RAM kontrolieris nu un atbilstoši daži ražotāji sāka ražot AMD only RAMus. Vai no tā bija kāda jēga? HVZ.

Tagadējie ir un es citēju: "brings unparalleled memory performance and vibrant RGB lighting to any gaming PC or workstation with latest AMD Ryzen CPUs and AMD DDR4 motherboards."

Šis ir izraksts no mārketinga bukleta. Ja rok dziļāk, nav nekāda tehnoloģiskā pamatojuma. Ja jautā G.Skill: "WTF?!", tad atbilde ir: "Savietojamība. Mēs garantējam, ka šis RAMs strādās uz praktiski visām AMD DDR4 mātesplatēm." Viss. Nekāda VooDoo maģija, nekādi bonusa biti.

2021.09.5. , 10:55, kreizā Kāja teica:

Ja galīgi nevari rimties, na, še paecējies: Cyberpank ir draņķīgāka spēle par Mainkraft!

O, jā, šitā runā īsti vīri, riktīgi pieauguši onkuļi. 🤣

Link to comment
Share on other sites

Bet viena lieta gan - vēl mazliet un es ar lodāmuru no plastmasas gabala un vara drāts pats varēšu RAMu uztaisīt.

Pa šīm dienām būšu uzzinājis par RAMiem vairāk nekā jebkad dzīvē būtu to gribējis. 😁

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Pamainīsim tēmu - tā kā pamazām domāju par jaunas sistēmas salkšanu (droši vien būs uz Ryzen 7 5800X bāzes un B550 čipseta), bet nepatīk lielas kastes un nav arī daudz vietas tādai, ienāca prātā spalvaina doma par mini ITX plates izvēli sistēmai. Pamata mīnusus zinu - 2 RAM sloti, augstāka cena, viens PCI-e. Vai ir vēl kādas negatīvās lietas, kas liktu domāt, ka tomēr labāk palikt pie klasiskā mATX formāta?

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 7 minūtēm , ivo teica:

Pamata mīnusus zinu - 2 RAM sloti, augstāka cena, viens PCI-e.

Ja plates parametri apmierina, tad mazas kastes mīnusi ir dzesēšana.

Link to comment
Share on other sites

Mini ITX un Ryzen 7 5800x ir ugunsbīstams salikums. Tam procim patīk ieskrieties - man uz viņa stāv ūdensgalva un, ja es viņam ļauju pilnu vaļu (bez OC) viņš mauc uz visiem 80C. Tur gan vēl ir batchu un plates faktors. Bet vienalga, jāplāno laba gaisa apmaiņa.

Vai nu ņem 5600x vai 5950x - tie prot labāk savākties.

 

Edit:

Tomēr izskatās, ka arī Ryzen 9 mēdz ieskrieties. Attiecīgi jā, es nerekomendētu mini ITX kastēm stumt neko virs Ryzen 5.

Labots - ruukjis
Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , ruukjis teica:

5600x

Tad jau labāk i5 ņemt, lētāk sanāks.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , ivo teica:

Tad jau labāk i5 ņemt, lētāk sanāks.

Arī, protams, variants. Vai arī lielāku kasti, kurā isetumt kārtīgu alumīnija kluci :D

Link to comment
Share on other sites

Es kaut kā biju ieciklējies uz AMD, bet tagad papētīju tēmu, un izrādās ka Intel Core i5-11600K šobrīd ir viennozīmīgi labākā izvēle tajā budžetā. Pie kam ir iebūvētā grafika, attiecīgi var salikt sistēmu un mierīgi nogaidīt, kamēr videokaršu cenas nokrīt atpakaļ normālos ciparos.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

2021.09.3. , 22:26, marrtins teica:
2021.09.3. , 22:15, Grossmeister teica:

Ar šito pamēģini .

Nākamreiz paprovēšu. Līdz šim CPU dedzināju ar prime95 (izvēlne: torture test): https://www.mersenne.org/download/

Šodien paprovēju to LinX ar Xeon E5-2680 V4 14C/28T

LinX ~pusi laika tērēja 150W, pusi ~180W

Prime95, atkarībā no testa, 150W-200W

 

Nu tad CPU dedzināšanai palikšu pie prime95 torture test. Darbojas arī uz Linux.

Link to comment
Share on other sites

Rekur uzmetu konfigu bez GPU un bez SSD, kas sanāk ap 630 eur. Protams, var izvēlēties lētā gala mobo, tad būs ap 550.

Intel Core i5-11600K
Gigabyte B560M AORUS PRO AX
Corsair Vengeance LPX Black, 16GB, DDR4, 3600MHz, CL20, Kit of 2
Cooler Master MasterBox Q300L, Black, Window
Cooler Master MWE GOLD 550 V2 Full Modular, 550W, 80+ Gold
Cooler Master Hyper 212 Black Edition
 

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , ivo teica:

domāju par jaunas sistēmas salkšanu (droši vien būs uz Ryzen 7 5800X bāzes un B550 čipseta)

 

pirms 2 stundām , ivo teica:

izrādās ka Intel Core i5-11600K šobrīd ir viennozīmīgi labākā izvēle tajā budžetā. Pie kam ir iebūvētā grafika

nez, vai viennozīmīgi labākā, bet veiktspēja un cena 11600K un 5600X ir ļoti salīdzināma... bonuss i5 ir iebūvētā grafika, kas ļauj apskatīties desktopu... 5800X ir no cita plauktiņa, gan veiktspējas, gan cenas ziņā...

jautājums, tad - kam galvenokārt pīsli lietos?... ja spēlītes dzenāt, tad pofig kuru proci, ja kaut ko kodēt, konvertēt, tad jāskatās, kas svarīgāks, vai labāka daudzkodolu performance (amd), vai kaut kādas īpašās instrukcijas (intel)...

ja kompis vispārējai lietošanai, tad, varbūt nemaz tik jaudīgu nevajag...

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , ivo teica:

Gigabyte B560M AORUS PRO AX

Ēee, Nē. Neņem Gigabyte plati. Vismaz ne pagaidām. Tie džeki šobrīd ir nonākuši pamatīgās krustugunīs un par viņiem rok tādus mēslus augšā, ka bail. Ja par platēm, tad ir uzrakts, ka Gigabyte ir šmaucies ar fāžu skaitu uz plates (nepateikšu vai tavam modelim gan). Un esot skarbas problēmas ar atbalstu un garantijām.

Tā kā... pagaidām jebko tikai ne Gigabyte.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , ruukjis teica:

jebko tikai ne Gigabyte

Asus vai MSI?

Pirms 30 minūtēm , Athlons teica:

kam galvenokārt pīsli lietos?

Foto un video apstrāde (amatiera līmenī)

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , ruukjis teica:

Mini ITX un Ryzen 7 5800x ir ugunsbīstams salikums. Tam procim patīk ieskrieties - man uz viņa stāv ūdensgalva un, ja es viņam ļauju pilnu vaļu (bez OC) viņš mauc uz visiem 80C. Tur gan vēl ir batchu un plates faktors. Bet vienalga, jāplāno laba gaisa apmaiņa.

Vai nu ņem 5600x vai 5950x - tie prot labāk savākties.

 

Edit:

Tomēr izskatās, ka arī Ryzen 9 mēdz ieskrieties. Attiecīgi jā, es nerekomendētu mini ITX kastēm stumt neko virs Ryzen 5.

Pie slodzes cik w uzrāda HWinfo64 ?

 

Ryzen 9 3900X 12C/24T ar nelielu OC un max peak voltage 1.312v Cinebench R23 Testā uzrāda 140w un maksimālo temperatūru aizvērtā mATX korpusā ar trīs 120mm ventilatoriem pie 600rpm uzrāda ~ 75-78C atkarībā pēc istabas temperatūras testa laiks 10min. Dzese ir Scythe Fuma 2 + viens Arctic P120 BioniX. Gelid Phantom uzrādīja līdzīgus rezultātus tikai atšķirība tāda, ka šis ir nedaudz vēsāks idlē toties pie slodzes Scythe Fuma 2 ir par kadiem pāris grādiem vēsāks arī VRM ir vēsāks, jo ventilators stāv zemāk šai dzesei. Bija divi eksemplāri Ryzen 9 3900X viens bija karstāks nekā otrs un par kādiem pieciem grādiem. Plate MSI Mortar MAX pēc 10 minūšu dedzināšanas max VRM temp 75c kas ir ar rezervi.

Labots - @rmands
Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , ivo teica:

Asus vai MSI?

Priekš Intel plates pats ņemu Asrock, tikai tapēc, ka man personīgi ir iepaticies kā tieši Intel plates no Asrock strāda/kalpo.

Bet tā visiem iesaku Asus :D

Gan jau, ka MSI ar nav ne vainas, bet šie mani vienreiz uzmeta un es apvainojos, un ļoti sen neko no viņiem neesmu ņēmis.

 

Pirms 26 minūtēm , @rmands teica:

un max peak voltage 1.312v

Mājās apstīšos, uzreiz saku, ka mans lēca  virs 1.4... 1.425 vai 1.450? Neatceros. Palūrēšu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , ruukjis teica:

Mājās apstīšos, uzreiz saku, ka mans lēca  virs 1.4... 1.425 vai 1.450? Neatceros. Palūrēšu.

Jāliek manual voltage + LLC stokā vismaz ryzen 3000 ir sūdīga stock efektivitāte it sevišķi pie mazām slodzēm ēd daudz w tur kur viņam reāli nevajag ēst neko. Ja paspēlējas var dabūt arā vairāk veiktspējas pie zemāka patēriņa/temperatūrām. Līdzīgi ir ar videokartēm varbūt ne tik izteikti, bet amd undervoltojas daudz labāk nekā nvidia. Galvenais princips nedzaudēt stock veiktspēju pie zemāka patēriņa.

Labots - @rmands
Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , ruukjis teica:

Asrock

viņiem plates pamatā nāk bez wi-fi

Link to comment
Share on other sites

Pirms 50 minūtēm , ivo teica:

Asus vai MSI?

Priekš AMD pārsvarā izmantoju MSI un ASRock. :good: Kādreiz gigabyte bija top tagad ir spēcīgi konkurenti. Par Asus nav nekāda jēga pārmaksāt līdzīgi kā par corsair. :bad:

Labots - @rmands
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , @rmands teica:

Jāliek manual voltage

Tur ir kaut kāds klāsterfuks, šobrīd esmu saskāries ar divām frontēm:

Vieni saka - vaina platē, nemāk pareizo voltāžu iedot, Chadi lieto MSI plates un es ar savu Asrock X570 Extreme4 esu idiots.

Otri saka - 5800x esot batchi ar sliktu termo pastu starp IHS un kodoliem. 

 

Man bija garas pārrunas ar AMD supportu, līdz viņi atsūtīja jaunu CPU, bet nekas nemainījās. Varētu teikt, ka plate vainīga. Bet CTR vienalga saka, ka sudraba batch un ūdens sistēmā virs 27C nelec...HVZ

No otras puses, es nevaru savu CPU downclockot un manuāli pazemināt voltage BIOSā - pie slodzes BSODi un gļuki. Caur CTR, precīzi tie paši iestatījumi - viss strādā.

Labots - ruukjis
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , ruukjis teica:

 

Vieni saka - vaina platē, nemāk pareizo voltāžu iedot, Chadi lieto MSI plates un es ar savu Asrock X570 Extreme4 esu idiots.

Otri saka - 5800x esot batchi ar sliktu termo pastu starp IHS un kodoliem. 

 

Kad lietoju ASRock vai MSI vienmēr stokā ir bijušas lielas voltāžas it sevišķi idlē kur nav nekādas slodzes, bet patīk lēkāt. Manā skatījuma tā nav plates vaina tādas viņas ir by default. 

 

Par to slikto termopastu varētu piekrist, jo uz vienas uz tās pašas plates bija divi jauni Ryzen 9 3900X un viens karsa ievērojami vairāk uz tā paša coolera neka otrs šķiet bija kaut kas ap 5-7C atšķirība. Atkarīgs no konkrētā cpu eksemplāra.

 

Paskaties kāda voltāža CB R23 laikā uz cik w rij. Kāda tev tieši ir dzese ?

 

 

Labots - @rmands
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , @rmands teica:

Paskaties kāda voltāža CB R23 laikā uz cik w rij. Kāda tev tieši ir dzese ?

Tātad pie slodzes ir 135W un 1.406V... un, jā idle lec uz visiem 1.500V

Dzese ir paštaisīts ūdens loops. Izmēģinātas divas ūdensgalavas EKWB-Supremacy un (tagadējā) EKWB-Classic AM4. Rezultāts tas pats. Pasta - Kryonaut Extreme.

Kopējā dzesēšanas jauda 591W, kas ir pilnīgi pietiekami, jo overclockota 3080ti nekad nav uzrāpusies virs 70C, turklāt lielais 360mm radiators ir pirms CPU.

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , ivo teica:

Foto un video apstrāde (amatiera līmenī)

Tad, laikam, principā, vienalga... Nelielā atšķirība rendera laikos nebūs noteicošā... Ja "pro" līmenī, tad gan uz vairāk podiem būtu jāskatās...

Respektīvi, te vairāk lomu spēlē kopējās sistēmas cena un funkcijas... Es ņemtu AMD sistēmu... Taču intelim ir igpu, kas Adobei patīkot - quicksync, vai kā tas tur saucās... 

Par MB ražotājiem, afaik, msi tagad skaitoties topčiks, arī asrock esot baigi ok... Gigabietes agrāk bija labas, tagad hvz, vairs nav tas, varbūt vērts paklausīt @ruukjis un neņemt to... Asus vienmēr bijis dārgāks par konkurentiem, ne vienmēr labāks...

Pašam, bez komplektiņa parakstā, ir vēl asrock ar 1600x... Nekādu kritisko gļuku nav ne vienam ne otram... 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , Athlons teica:

Es ņemtu AMD sistēmu...

jo?

pirms 11 stundām , Athlons teica:

vērts paklausīt @ruukjis un neņemt to...

tā jau darīšu, bet tajā pašā laikā, ja palasa pieejamos apskatus, tad gandrīz visos Gigabyte AORUS sērijas plates tiek celtas debesīs un ieteiktas kā vienas no labākajām

Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , ivo teica:

jo?

Jo ar pēdējām paaudzēm AMD ir aizlekuši priekšā Intelim, tīri tehnoloģiski... Un man galīgi nav nepieciešama igpu... Plus vēl tas, ja pēc pāris gadiem, piem., sagribēsies vai savajadzēsies lielāku veiktspēju, varēs tajā pašā ligzdā iespraust 12 vai 16 podus... Ja nevajadzēs, neko nebūtu zaudējis...

Ja agrāk pirku AMD dēļ bomzisma, tad tagad pērku dēļ veiktspējas... Pēc pāris gadiem, iespējams, Intelis atkal būs tehnoloģiski jūtami labāks un atkal pirkšu AMD dēļ bomzisma... 😆

Link to comment
Share on other sites

Palasījos nedaudz pa tēmu un tagad laikam būšu sabriedis uz Ryzen 7 5800X. Vienīgi nāksies atrast pagaidu variantu GPU - nu tā, lai bildi uz displeja rāda. Varbūt ir kādi ieteikumi, uz ko skatīties bomzīgā budžetā?

Link to comment
Share on other sites

Uz to, ko vari atļauties. Šī brīža grīda ir GT 710 vai R5 220, ja gribās vismaz kaut ko līdzvērtīgu integrētajai, tad GT 1030.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , ruukjis teica:

GT 1030

Aptuveni ar tādu budžetu arī biju rēķinājies. Gan jau ka ss.lv var kaut ko lietotu nedaudz labāku paņemt

Link to comment
Share on other sites

Ir viss komplekts, abi bracket. Ar standartu setu - ventilators priekšā / pakļā būs OK.

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , ruukjis teica:

labu kasti

būs Cooler Master MasterBox Q300L

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , ggg97 teica:

Šitās GT 1030 nāk gan ar DDR4, gan ar GDDR5

MSI lapā minēts, ka "2GB GDDR5 / 6008 MHz", līdz ar to то што надо...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

World’s first multifunctional photonic chip

To facilitate the shift in processing information, a photonic chip uses optical components such as waveguides, lasers, and polarizers instead of electronic ones such as resistors or transistors to process information.

 

https://interestingengineering.com/innovation/worlds-first-photonic-chip

 

Nu, šī tēma kaut kā asociējas ar jauno tehnoloģiju.

Link to comment
Share on other sites

4.09.2021. , 02:46, jema teica:

Un vispār AMD ir no Sātana

Nebiju aizdomājies, tad tapēc AMD CPU temperatūras lielākas? 😁

3.09.2021. , 23:27, Stepselis teica:

Intel vai AMD

Ir tak alternatīvas ar.

Zhaoxin

Labots - PC_RAT
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Nav jau tēmas par jaunākajiem sasniegumiem zinārnē, tad nu ierakstīju te. Vispār jau interesanti - fotoni elektronu vietā.

 

Protams, to tēmu atkal var pārtaisīt par .....

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...