Jump to content

CPU, MB un RAM izvēle datoram priekš spēlēm un videoapstrādei


evertons
 Share

Recommended Posts

Cik tu viņu spīdzini uz 100%?

8 katli, 16 sprauslas. 

125W uz max (visticamāk). 

Atslābsti. 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Ar G4650 vai līdzīgiem

Atradi ar ko salīdzināt. Varēji vēl Pentium 3 ielikt.

Pirms 7 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Kur bija prikols likt kaut kādu RAMu cenas

Abi ir lētuči -  lētākie savā klasē, bet, kā tu redzi, 3200nieks ir lētāks, bet tam pat nav būtiskas nozīmes. Jautājums ir: kurš ir labāks, ņemot vērā tikai speceni.

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Just now, kreizā Kāja teica:

tur būs krietni virs 125W, drīzāk pāri 200W.

Nefantazē bet pamēri!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Nepatīk G4650

Bļin burtam ir nozīme. G4560 nav 4650G. No konteksta es jūtu, ka tu runā par 4650G :D

 

Labots - ruukjis
Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Nepatīk G4650, nu ņem 5xxx sēriju, tur tāpat starpība elektrības patēriņā būs 2x

Nu nebūs gan. Abiem ir tendence skriet krietni virs specenes. Inteļš, protams, ēdīs vairāk, bet ne tuvu ne 2x. Varbūt 35% ne vairāk.

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 43 minūtēm , kreizā Kāja teica:

to ka uzdzīti Intel proči rij būtiski vairāk nekā specifikācijā rakstīts tāpat visi zina.

Un.....?

i7-11700 - pamatfrekvence 2,5GHz, jauda 65W, pie 100% slodzes 4,85GHz, jauda 135W.

Un kas no tā???

 

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
Pirms 9 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Ai, telefonā bakstīts, gadās, tie nosaukumi jau arī līdzīgi, kļūda acīs nelec. Savu CPU mēģināju max. noslogot visā ko var vienlaicīgi, visa sistēma kopumā izspieda 107W vai 117W (piemirsu) uz vatmetra tas ar max. overclock, dīkstāvē, minimālas darbības 54W.

Ar šito pamēģini .

Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Core i7-10700K имеет высокую степень свободы в наращивании рабочей частоты за счёт либеральных ограничений по потреблению, нельзя не упомянуть и о том, что при кратковременных нагрузках этому процессору позволяется потреблять до 229 Вт,

Ēēē, paga, paga. Un tagad sameklē līdz cik var 5700G ieskrieties pie pilnas visu kodolu slodzes. Mazliet pačukstēšu priekšā - tie  nebūs specenē norādītie 65W.

Link to comment
Share on other sites

Ko tu ar to gribēji pateikt?

 

P.S.

Par RAMiem ar neko neesi atbildējis, kas man liek doāt sāc bišķi aplauzties. Kas ir Google nesaka pareizo atbildi priekšā? 😬

Link to comment
Share on other sites

Stepselis

Es neapspriežu autora konkrēto izvēli, bet gan to, ko es esmu taustījis, jo sākās atkal kārtējā stīvēšanās - Intel vai AMD.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Es tikko šai tēmā divus biedrus aplauzu (tevi tai skaitā) uzskatāmi ar cipariem

Nē, Boni, tas tu esi aplauzts. Es tev uzdevu konkrētu jautājumu un tu līdz pat šim brīdim kaut ko lokies un ņemies, bet atbildēt nevari.

 

Link to comment
Share on other sites

1. 4650un nevis otrādi (kā tas derdzas). Un, ja tu runā specifiski par 4650G,  tad, jā, tas rij 2x mazāk kā 10700K, bet tas gan nav korekts salīdzinājums, jo redz 4650G ir Ryzen 5, ja gribi salīdzināt tieši rijību, tad salīdzini ar i5-10600, nevis i7. Par iGPU,es neko neesmu iebildis.

2. Par RAM atkal vaukšķi riņķī apkārt, lai gan es tev iedevu reālas salīdzināmas specenes, no vienas sērijas, no viena ražotāja.

 

Pirms 36 minūtēm , kreizā Kāja teica:

nemaz nesaprot kas ir dual rank un JEDEC tabulas, kāpēc AMD ne īpaši der Intel paredzētais RAM, kā vispār izskatās pilnas RAM specifikācijas, par RAM kalkulātoriem un ar roku ievadāmiem parametriem vispār klusēju.

Klusē, jo tu no tā ne sūda nejēdz.  Nav tāds "Intelim paredzētasi RAMs", nav tāds "AMD paredzētais RAMs" Tas ir mārketings un testēšanas platformas. Viss. Par JEDEC tabulām viņš mani te izglītot taisās... pipec...

 

Pirms 36 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Nē, @ruukjis, es domāju ka tu esi bērns un pat nenojaut par ko es runāju. 

Un es, nu jau esmu pārliecināts, ka tu runā par lietām, no kurām maz ko jēdz.

Labots - ruukjis
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Ja to ko iedevi sauc par specifikāciju

Ja tu esi tāds eksperts, par kādu uzdodies sen būtu atbildējis. Tur ir visa info, lai izdarītu secinājumus.

 

Pirms 14 minūtēm , kreizā Kāja teica:

RAM AMD un Intel procesoram, darbību secību un kas atšķiras

Ja tu te mēģini atsaukties uz ringbus  un uncore, tad es to zinu... ā bet es tālāk neko neteikšu, savādāk pats vēl atbildēšu uz savu jautājumu.

Man googlei nekas nav jājautā.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , kreizā Kāja teica:

nemaz nesaprot kas ir dual rank

Jautājums no mucas - es saprotu, kas ir dual channel, bet kas ellē ir dual rank? (gūglē esmu izbanots, jā)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , 138 teica:

bet kas ellē ir dual rank?

Čipu loģiskais izvietojums uz moduļa - tā rupji izsakoties, cik atmiņas čipu kopiņas ir uz moduļa. Single rank -  pa lielam nozīmē, ka kontrolieris var grābstīties gar visiem atmiņas čipiem vienlaicīgi, Dual rank -  vajadzēs divus ciklus, lai aptaustītu visu atmiņu, jo ir divas čipu kopiņas. Parasti uz moduļiem apzīmē kā 1Rx8 vai 2Rx8, vai 4Rx8, kur 2Rx ir ranku daudzums.

 

Teorētiski Single rank skaitās vislabāk, jo vajag tikai vienu ciklu. Praktiski - ir visādas "kara viltības" kā paātrināt ciklu daudzumu, mainīt rakstīšanas algoritmus, jada, jada, jada.

 

Rspektīvi - Boņa izlikšanās, ka viņš kaut ko zin. Jo praksē tam nav būtiska nozīme... Tobiš ir, ja runa ir par savietojamību, bet nekā savādāk.

Labots - ruukjis
Link to comment
Share on other sites

Bet vispār @kreizā Kāja

Paceļam likmes - tu iemet šeit, tavu prāt, labu 4000Mhz AMD RAMu, bet mans uzdevums būs piemeklēt labāku, bet ar zemāku frekvenci.

Es godīgi atzīšu sakāvi, ja tev tas izdosies, jo nereāli, tas, protams, nav.

Link to comment
Share on other sites

Es pat baidos aprasīties par dual channel , nu tur 64 vai 128

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , kreizā Kāja teica:

nu nav man laika ne nedēļām

Kažokus meklējam?

 

Un vispār AMD ir no Sātana, tikai Intel ir no Dieva! Vau!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , kreizā Kāja teica:

bagāžu nododot čemodānu svars bij 48 kg

melot jau nav labi, ja tā nav spec vienība atrunāta starptautiskajos avio normatīvos, kā daiving vai golf, vai kas tur vēl bija, bagāžas maksimālais svars ir 32 kg, bet es jau tik muldu

Link to comment
Share on other sites

Pirms 52 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Serveriem var būt arī quad rank.

8 arī :)

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , kreizā Kāja teica:

Rūķa viktorīnas RAM visticamāk ir single rank...

Beidz mētāties ar pieņēmumie, kas ir un kas nav Rūķim. Savādāk es sākšu mētāties ar pieņēmumiem, kur un ko tu esi iespraudis.

pirms 9 stundām , kreizā Kāja teica:

lai dabūtu no tādām dual rank ir jāliek uz plates 4 vienādas tādas atmiņas

Jā, lai dabūtu to sweet spot  performanci vajag 4 rankus uz diviem kanāliem. Bet tā ir tāāda matu skaldīšana... varbūt vēl rekomendē 4x4GB kitu, jo tas būs vēl par 0,01% ātrāk, jo redz lielāki RAM moduļi ir lielāka slodze kontrolierim... ūūūū.

 

pirms 8 stundām , kreizā Kāja teica:

Jap, jau bez tā sanāca baigie palagi

Un tas ir vienīgais, ko tu proti - palagu rakstīšana.

Redz kā ir Boni, es tev devu divus vienkāršu uzdevumus/izaicinājumus, tu nevari izpildīt, jo redz DRAM kalkulatoram vajag aš veselu XMP profila importu. Ar roku bakstīt cipariņus un mēģināt atrast to pašu labāko aizņems mēnešus, bet bez kalkulatora Bonis neko nevar... Rūķim DRAM kalkulatorus nevajag, lai zinātu kas, kā un ar ko labāk strāda...😉

 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , kreizā Kāja teica:

Rūķa viktorīnas RAM visticamāk ir single rank...

Beidz mētāties ar pieņēmumie, kas ir un kas nav Rūķim. Savādāk es sākšu mētāties ar pieņēmumiem, kur un ko tu esi iespraudis.

pirms 11 stundām , kreizā Kāja teica:

lai dabūtu no tādām dual rank ir jāliek uz plates 4 vienādas tādas atmiņas

Jā, lai dabūtu to sweet spot  performanci vajag 4 rankus uz diviem kanāliem. Bet tā ir tāāda matu skaldīšana... varbūt vēl rekomendē 4x4GB kitu, jo tas būs vēl par 0,01% ātrāk, jo redz lielāki RAM moduļi ir lielāka slodze kontrolierim... ūūūū.

 

pirms 10 stundām , kreizā Kāja teica:

Jap, jau bez tā sanāca baigie palagi

Un tas ir vienīgais, ko tu proti - palagu rakstīšana.

Redz kā ir Boni, es tev devu divus vienkāršu uzdevumus/izaicinājumus, tu nevari izpildīt, jo redz DRAM kalkulatoram vajag aš veselu XMP profila importu. Ar roku bakstīt cipariņus un mēģināt atrast to pašu labāko aizņems mēnešus, bet bez kalkulatora Bonis neko nevar... Rūķim DRAM kalkulatorus nevajag, lai zinātu kas, kā un ar ko labāk strāda...😉

 

 

Bļin es esmu zemu kritis, sāku pats liekuļot... un diskutēju ar Boni...

 

Īsi sakot, jaunajiem PC entuziastiem ir jāatceras 3 svarīgas lietas, ja runa ir par RAM:

1. Konsoļu lietotāji ir zemnieki

2. Svarīgi ir Dual channel - divi vienādi RAM moduļi pareizajos slotos

3. Iekš BIOSa iekraut XMP profilu

VISS.

Pārējais ir matu skaldīšana. Bonis matus skalada... un es skaldu Boņa saskaldītos matus. Mēs diskutējam par dažu % ieguvumu. 

 

 

Labots - ruukjis
Link to comment
Share on other sites

Tad jau tev nebūs problēma ielikt kādu grafiku, kas to apstiprinātu. Savādāk tukšmuldēšana.

 

Āāā, es sāku nojaust, no kurienes Boņa RAM fānātisms - Zen2. Jā tiem, pie atkārtotas kaunuma matu izraušanas, varēja panākt līdz pat 16% boostiņu veiktspējā.

Bet vectētiņ Boni, aktuāla paaudze ir Zen3. Palasi kāpēc priekš Zen3 vairs netiek apdeitots DRAM kalkulators, palasi kāpēc visas pūles tiek veltītas priekš CTR.

Labots - ruukjis
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, kreizā Kāja teica:

Es strādāju, neizdarīti darbi ir gadiem uz priekšu sakrājušies, nu nav laika iedziļināties ar Tevi diskusijā.

Interesanti, kāpēc tu vienmēr, kad tevi paņem aiz olām, aizbildinies ar laika neesamību, jo darbi un jāstrādā? Varbūt darbi nebūtu sakrājušies gadiem uz priekšu, ja nedirnētu forumā? :sarkasms:

 

P.S.

(spec. dažiem: tie ir retoriski jautājumi)

Link to comment
Share on other sites

 

Pirms 14 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Tavi vāvuļojumi  un jautājumi par RAM liecina par to ka tev pat aptuvenas nojēgas par tēmu nav, daudzko pat dzirdējis neesi, vārdu sakot Balamute kas pats nespēj kvalificēti ne jautājumus uzdot, ne uz tiem pats atbildēt ar izsmeļošu pamatojumu.

Nu gan tu pāršāvi pār strīpu. Man aiz jostas ir vairāk saliktas kastes kā tev sakarīgi komentāri šajā forumā. Es varbūt esmu Balamute, bet tu esi pagātnē iesprūdis vecpirdis

Pirms 7 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Tev jau pateicu kurp iet un ko

Nevienu linku neesi iedevis. Viss ko tu te dari mētājies ar buzzwordiem - JEDEC, Dual Rank, AMD RAMi jada, jada - tas neko neliecina par tavām zināšanām. Tā kā ej pats izglītojies.

Pirms 27 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Nu nav tā, ir lērums nianšu ar ko saskaries uzreiz kā izej no parastas standarta kastes un sāc meklēt kā veiksmīgāk salikt kopā augstā gsla komponentes.

Jā, BIJA. BIJA Zen2 procesoriem.

Pirms 40 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Es strādāju, neizdarīti darbi ir gadiem uz priekšu sakrājušies, nu nav laika

Skaidrs, ka nav laika, jo nodarbojies ar nevajadzīgu čerņu - RAM pētniecību, kura Zen3 paaudzei vairs nav aktuāla.

Pirms 46 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Ar interesi palasīšu vaļas brīdī ar ko tas būtu labāks par manu TridentZ neo F4-4000C18D-32GTZN

Izaicinājums pieņemts. Un, lai būtu godīgi, es pretī likšu tā paša ražotāja, tās pašas sērijas RAMu:

https://gskill.com/product/165/326/1620976957/F4-3600C14D-16GTZNA

Cena līdzīga. Ar ko labāks? Daudz agresīvāki timingi, attiecīgi ievērojami zemāks kopējais RAM latency - 7,8ns, kur tavējam ir 9ns.

"Ohh, bet mans RAMs ir harmonijā ar šinu, tavs piedāvātais ir lēnāks." Jā. Bet nav absolūti nekas, kas tev varētu traucēt šo RAMu pacelt līdz 4000Mhz uz CAS rēķina, jebšu 4000Mhz 16-16-16-36, kas jbekurā gadījumā būs labāk par tavu esošo.

Lai nu kā tev ir Zen2 un tur IR vesela zinātne apakšā. Attiecīgi, es varu arī kļūdīties uz tavu specifisko gadījumu.

Bet kā jau tecu, šī RAM zinātne vairs nav aktuāla Zen3 paaduzei, jebkurš tests tev to pierādīs, piemēram, šis pa fikso atrastais:

https://www.techspot.com/article/2140-ryzen-5000-memory-performance/

Ieguvumi, protams, ir bet tas vairs nav tas kosmoss, ko varēja izspiest no Zen2 RAM šķūnēšanas.

 

Link to comment
Share on other sites

Boni ir iemseli, kapēc DRAM Calculator izstrāde ir apturēta - jo tas vairs NAV aktuāli.

Es tev absolūti garantēju, ka es ar CTR un XMP dabūšu labāku rezultātu un, protams, ātrāk. Nekā tu ar Thaiphoon un DRAM Calculator.

Labots - ruukjis
Link to comment
Share on other sites

Pirms 37 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Tabulu studijā, drīkst arī testus

Ha! Man jāliek tabula a tev pietiek ar tukšmuldēšanu?! Sipies naskuj vecpirdi. Es tev pamatojumu uzrakstīju, ja esi par stulbu, lai sajēgtu - tava problēma.

 

Edit:

Ā, jā, mana kļūda. Lētāka viņa ir dēļ apjoma, tā viņa ir dārgāka... ievērojami. 🤦‍♂️

Pieķēri.

Bet tava nespēja interpretēt RAM ciparus arī nav glaimojoši - cena ir tavs ātrum rādītājs. :haha:

Labots - ruukjis
Link to comment
Share on other sites

Stepselis
1 stundu atpakaļ, kreizā Kāja teica:

Es vienā setā 2 biedriem uzreiz ar cipariem un burtiem parādiju kurš te kaut ko zin,

Nē.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , kreizā Kāja teica:

tad jaunākās paaudzes DDR5 atmiņas būs ar augstāku frekvenci un lēnākiem taimingiem.

Kas nav nekas jauns, katra nākamā RAM paaudze ir ar aizvien augstāku frekvenci un draņķīgākiem taimingiem, BET CAS latency nemainas - vinmēr jaunās tehnoloģijas sāk ar ~ 14ns un savā attīstības gaitā paliek labākas, kas tiek panākts vai nu ar  augstāku frekvenci vai zemākime taimingiem.

Pirms 22 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Teorētiski pat varētu downclokot savu atmiņu lai iegūtu tevis minētās rezultātu un ielikt salīdzinošos testus.

Ermm, tas nebūs downclocks... vismaz ne no RAM perspektīvas, tobiš, lai dabūtu tik zemus taimingus tu, iespējams, dabūsi celt voltāžu... ar visu no tā izrietošajām sekām.

Pirms 20 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Malacis, pats nokļūdās un mani vēl saputro

Jā, Boni, bet atšķirībā no tevis nebaidos atzīt, ka esmu kļūdījies...

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , kreizā Kāja teica:

Ja?

Jā.

Lai būtu skaidrs man ir problēma ar trim taviem apgalvojumiem:

1. IR ram priekš AMD

Parādi man kādu tehnisko dokumentu, kurā būtu skaidri izskadrotas AMD RAM priekšrocības, viss, ko es varu atrast ir divas lietas:

a) Būs ar garantiju saderīgs ar AMD sistēmām

b) mārketings

Ja ir kaut kas vairāks iedod saiti. "Ej, lasi, izglītojies" nav atbilde.

 

2. "Tautā runā ka šādam procim pienākas Dual rank + Dual channel RAM ar ~ 4000 frekvenci,"

Tas bija kontekstā ar Ryzen 5 5700G (vai arī es kaut ko smagi pārpratu). Mans apgalvojums, ka CAS spēlēs lielāku lomu kā "plika" frekvence, ja runa ir par Zen3.

 

3. Parastsi kastei daži procenti, pieejot pa nopietno virs 10.

Atkal Zen2. Zen3 ļoti apšaubu, pat ja var tad tā cena būs ārpus jebkādām saprāta robežām.

un es atsaucos uz aktuāliem testiem:

https://www.techspot.com/article/2140-ryzen-5000-memory-performance/

 

 

 

Labots - ruukjis
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, kreizā Kāja teica:

Atkal google atslēdza? RAM neesi Ķīnā pircis?  Pirmais ko izmet:

1. Acīmredzot, jo es pat meklējot tavu citātu nevaru atrast avotu... Turklāt tas neko nepasaka par pašu RAM, tas paska, ko var AMD procis. Nekur nekas par īpašiem RAM moduļiem. Iemet linku - aš interesanti palika... vairāk gan klāpēc man google (un arī Duck Duck) nedod neko pat tuvu tam.

2. OK

3. Jā, Boni! Jo,  tas čalis izmanto, ļoti labus RAM moduļus, kuri labi clockojas - ja tu vari uzgriezt frekvenci līdz 4400Ghz ar 16-16-16-32, tas nozīmē CAS ir 7,27ns! Ja tu šiem pašiem moduļiem pēc tam rauj nost frekvenci nemainot taimingus, tad rezultāts ir tikai likumsakarīgs, jo principā tiek sajāts CAS. Turklāt tas ir Zen2.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 50 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Meklē amd only ram + aliexpress

Nopietni?! Tas ir labākais ko tu varēji izrakt?! Aļika apraksts par DDR2 un kaut kāds krievu forums par DDR2 un DDR3. Tas pat nav par Zen2! Tā info ir vecāka par tevi, tas sen vairs nav aktuāli.

Īsi sakot tev info ir vēl mazāk kā man.

Pirms 39 minūtēm , kreizā Kāja teica:

tā, badīšanās sporta pēc.

O, jā, jo es slimīgi reaģēju, ja man mēģina muti aizbāzt ar skanīgiem saukļiem bez tāda kārtīga pamatojuma.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, kreizā Kāja teica:

Kaut kur tas viss jau ir šeit dzirdēts...

Jā. Tu neesi spējīgs atzīt, ka esi kļūdījies.

Šie pēdējie kaskadiera gājieni ar krievu, kurš veic RAM testus tikai bīdot frekvenci vieniem un tiem pašiem RAM moduļiem, un Aļika DDR2 aprakstu, diezgan uzskatāmi parāda nevis tavas zināšanas, bet cik spītīgs āzis tu esi. 

Jā, Boni var dabūt veiktspējas pieaugumu virs 10%... ja veic testus nepareizi.

Jā, Boni bija speciāli RAMi priekš AMD... 14 gadus atpakaļ.

Tu esi gatavs izskatīties pēc pilnīga idiota tā vietā, lai atzītu, ka varbūt neseko līdzi svaigākajai info vai gluži vienkārši nezini.

Es sāku apšaubīt, ka tu patiesībā zini, kas ir JEDEC un Dual Rank, kaut kur, kaut kā par RAMiem gundri onkuļi runāja, tu dzirdēji un tagad, lai piešķirtu ticamību savm ārprātam, sāc lietot visādus pa gaisu sagrābstītus buzzwordus.

Manās acīs esi zaudējis jebkādu ticamības momentu.

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...