Jump to content

CPU, MB un RAM izvēle datoram priekš spēlēm un videoapstrādei


evertons
 Share

Recommended Posts

evertons

Nu es gan ieteiktu CPU ņemt kādu Ryzen 7, ja vajag ar integrēto video, tad piemēram šo.  RAM nevis vienu 16GB bet  divus 8GB moduļus lai būtu dual channel.  Nu un attiecīgi MB piemeklēt.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

shadow118
Pirms 31 minūtēm , evertons teica:

lai dzīvo ilgi - vismaz 10 gadus

Šitas punkts nav reāli. Nē, nu fiziski gan jau ka izdzīvos, bet it īpaši spēlēm neviens procis tev 10 gadus neizvilks. Paskaties kaut uz to pašu Ryzen pirmo paaudzi, viņi jau spēlēs ir diezgan liels bottleneck salīdzinot ar svaigākiem, kaut tiem pročiem ir tikai 4 gadi

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , shadow118 teica:

Ryzen pirmo paaudzi, viņi jau spēlēs ir diezgan liels bottleneck

Ryzen (izņemot pēdējo paaudzi) jau no dzimšanas ir bijuši bottlenecki spēlēs. Bet jā 10 gadi ir nereāls uzstādījums. Tā pat ar vidkarti.  

Un vēl Silentium dzesētāji ir sūdi. Tad labāk ņem Arctic vai CoolerMaster.

 

Labots - ruukjis
Link to comment
Share on other sites

evertons
Pirms 47 minūtēm , raiviic teica:

Nu es gan ieteiktu CPU ņemt kādu Ryzen 7

Neuzticos un ir slikta pieredze ar AMD...

Pirms 33 minūtēm , shadow118 teica:

Šitas punkts nav reāli.

Par tiem 10 gadiem, nu nepiesienaties, spēles paspēlēs gadus 2-3 jo ir pusaudzis, bet darbam kompis ar i7 griezīsies ļoti ilgi. Kā piemērs mans PC ar Intel, Core i7-4790K , kur problēmas neredzu jo griežas viss labi, kas man nepieciešams, un ir pie manis no 2014.gada - 7gadi jau.

Pirms 21 minūtēm , ruukjis teica:

Un vēl Silentium dzesētāji ir sūdi. Tad labāk ņem Arctic vai CoolerMaster.

Par dzesētājiem maz zinu un paldies par ieteikumu, ņemšu vērā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 35 minūtēm , evertons teica:
1 stundu atpakaļ, raiviic teica:

Nu es gan ieteiktu CPU ņemt kādu Ryzen 7

Neuzticos un ir slikta pieredze ar AMD...

un man ir slikta pieredze ar intel, so? pašlaik ir tā dīvainā situācija, ka inteli jāņem ļoti specifiskos gadījumos, vai ja met pakaļ ar piemaksu... cik noprotu šis nav neviens no variantiem... it sevišķi, ja skatās "future proof", tad @raiviic piedāvātais modelis pēc visiem papagaiļiem ir krietni labāks, 30€ šķirbība cenā vairs nespēlē lomu, visticamāk vinnēsi atpakaļ uz mātenes rēķina...

nedaudz atgādina situāciju pirms gadiem 5-7, kad amd drīkstēja ņemt tikai tad, ja, salīdzinot ar inteli, bija laba cena, kas tāda arī brīžiem bija...

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 19 stundām , Athlons teica:

inteli jāņem ļoti specifiskos gadījumos

Nu nez, jaunie inteļi jau +/- jaudas/cenas attiecības ziņā tas pats, kas AMD. Un, ja pagaidām nav paredzēta GPU, tad jāņem vien intelis.

Man arī briest doma par sistēmu foto un video apstrādei, bet pagaidām atlieku, jo neesmu gatavs maksāt 500 naudas par GPU.

Interesanti cik nāksies gaidīt, kad GPU būs atpakaļ normālos ciparos. Esmu optimists un ceru, ka pusgada laikā tam vajadzētu atrisināties.

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , kreizā Kāja teica:

kapeikvērtas MB

neredzu būtisku cenas atšķirību starp Intel un AMD platēm. AMD ar normālu čipsetu (piemēram B550) tāpat maksā sākot no sotaka. iGPU tāpat nederēs 4k video montāžai, grozies kā gribi, ārējo GPU vienalga vajadzēs.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , kreizā Kāja teica:

brutālu CPU jaudu

Paskaties dzelžu prasības kaut vai DaVinci Resolve - tur rekomendē 8 Gb ārējo GPU. 4 Gb karte ir minimums, lai tā programma vispār darbotos.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 20 stundām , Athlons teica:

un man ir slikta pieredze ar intel, so?

Nu bet tad lieto AMD. Redz kā ir ar tām "sliktajām pieredzēm", ja tu esi vienreiz apdedzinājis pirkstus ar kādu produktu, vajadzēs ļoti daudz, lai tevi pārliecinātu, ka tagad viss ir labāk. Tu pats tam esi dzīvs piemērs - Intel neesi lietojis pat tad, kad tas bija zirgā.

Turklāt neba Intel tagad ir tik ļoti lenāks, lai to nevarētu izmantot.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , kreizā Kāja teica:

A Tu paņem Adobe Premiere Pro

Boni, a tu paņem un izlasi, ko autors prasa...  izroc kaut kādus piemērus, kuri eksistē 1 no 1087776534 gadījumiem un tad kaut ko mēģini pierādīt.

Atslābsti.

Link to comment
Share on other sites

Ej iedzer tēju renderētāj. Tu izlasīji šo?
 

pirms 23 stundām , evertons teica:

PC vajadzīgs spēlēm un macībām un, protams, lai dzīvo ilgi - vismaz 10 gadus

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Nu un kurš te kaut ko lasa????

Tu datumus pazīsti? Tu vispār zini kā forums strādā? Spēj atšķirt pirmo no pēdējā ieraksta?

Link to comment
Share on other sites

Nu, kas tu galīgi sajucis esi? Es tev burtiski 3 postus ausgtāk citēju autora vēlmes, tu sāc mētāties ar 7 gadīgiem ierakstiem. Kurš te ir neadekvāts?!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

@kreizā Kāja, ja tev nevajag GPU un pietiek ar iGPU, tad nesaki, ka tas ir labs un pareizs padoms! Tas vienkārši ir absolūti subjektīvs viedoklis!

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , kreizā Kāja teica:

labāko iespējamo padomu šai dienai no krieitera - AMD + Premiere

Nē, tas nav labākais padoms. Jā, pats arī jau sen kā Premiere lietoju, jau sākot ar kādu 4 versiju 90-to beigās, bet  - laikam drīz pāriešu tikai uz DaVinci Resolve (vēl tikai apgūstu) - iespējas daudz vairāk, bezmaksas (jā ir arī maksas Studio, ar vēl vairāk iespējām), bet galvenais - lai kādus 4K un ar kādiem filtriem neapstrādātu, bremze nav (ir cits apstrādes princips, atšķirībā no Premiere, kur notiek viss reizē), turpat ir laba audio apstrāde, labas krāsu korekcijas, īpaši, ja dažādus kadrus jāsakrāso, lai liktos, ka viss turpat, tādās pašās gaismās, u.t.t.

Link to comment
Share on other sites

Laikam tomēr būs jānotestē amd ražojums jo baigi daudzi pēdējā laikā ceļ debesīs tos viņu pročus. Ceru ka nenāksies vilties par šādu komplektāciju.

Par kasti īsti vēl neesmu pārliecināts...

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

Pirms 51 minūtēm , kreizā Kāja teica:

+ Dual channel RAM ar ~ 4000 frekvenci, sīkāk skatīt proča aprakstu. Nav lēts prieks, bet atvērs procesoram elpu un izspiedīs vairāk no iGPU

Beidz, nelaimīgais marketinga upuri.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Aga, atceros laikus, kad ar hardvarisku haku varēja no rūpnīcas bloķētos kodolus ieslēgt, reizēm pat esot izdevies., bet nu tāpat esot pēc tam ātri nokūrušies.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
Pirms 52 minūtēm , aoma teica:

Aga, atceros laikus, kad ar hardvarisku haku varēja no rūpnīcas bloķētos kodolus ieslēgt, reizēm pat esot izdevies., bet nu tāpat esot pēc tam ātri nokūrušies.

Ja jau BIOS'ā , tad drīzāk softisks . Ātrā nokūršanās ir diskutabls jautājums .

Link to comment
Share on other sites

pirms 14 stundām , evertons teica:

Par kasti īsti vēl neesmu pārliecināts...

Ir tāds youtube kanāls: "Gamers Nexus" . Tur ir ļoti labi apskati kastēm, vari smelties idejas no turienes. 

Ja ir ražotājs, ar kura kastēm ir droši, ka neiebrauksi auzās, tad Fractal Design - tiem parasti viss sanāk. Man pašam ir CoolerMaster, BET viņiem ir tendence safisties meistarībā ar dažādiem mdeļiem, tāpēc universāli rekomendēt nevaru. 

Link to comment
Share on other sites

Baigu beigās, vienojoties ar klientu, paņēmu šādu komplektāciju:

CPU==>Intel® Core™ i7-11700K 3.60GHz 16MB BOX, 3.6GHz, LGA 1200, 16MB

MB==>MSI MAG B560M Mortar WiFi

RAM==>Kingston HyperX Fury RGB HX432C16FB3AK2/16 DDR4 16 GB CL16 3200 MHz

SSD==>Samsung 980 PRO SSD 500GB

Case==>Be Quiet! Pure Base 500 ATX Mid-Tower Black

Psu==>Chieftec GDP-650C, 140 mm, 650 W

Dzese==>Cooler Master MasterAir MA612 Stealth

 

Tagad gaidīšanas svētki un tad jau atsauksmes.

Paldies visiem padomu devējiem 😉

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tikai 16GB tam smukulītim? Tas kā apcirst kājas tā līdz ceļiem :D

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 55 minūtēm , marrtins teica:

Tikai 16GB tam smukulītim?

Vēl viens ekstrēmists... tāpēc jums ar Boni tik labi saskan... Vari man nosaukt 1... VIENU iemeslu (neskaitot e-krāna garumu), kāpēc mūsdienās vajadzētu spēļu/mācību datoram virs 16GB?

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , evertons teica:

Paldies visiem padomu devējiem 😉

Nezinu, kurš kaut ko tādu ieteica, bet ņemt B mātesplati ar K procesoru ir vienkārši idiotiski, apsveicu!

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Tu to nopietni jautā? Atver dažas "mācību" programmas un 16GB RAM jau vējā :( Turklāt, neliels RAM atlikums ļoti labi tiek izmantots kā diska cache. Re, paskatījos, kas man te darās - 12GB RAM jau aizņemti. Vaļā nekas dižs: gimps, vscode, chrome, thunderbird. Lab, fonā daži servisi priekš dev, tos paņem nost un kādi 10GB būs aizņemti. Ja atver vēl kaut ko, tad 16GB jau kritiski par īsu. Disks cached: 38GB (uptime 85 dienas).

Labots - marrtins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , marrtins teica:

Atver dažas "mācību" programmas un 16GB RAM jau vējā

Tu kaut ko dari nepareizi.

Re ir palaists Cyberpunk UN Warframe vienlaicīgi (ne tāpēc , ka es spēlēju divas spēles vienlaicīgi, bet because I can) + vēl kaudz vis kaut kā

RAM.png

Labots - ruukjis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu jā, 16GB pat 2021. ir pilnīgi pietiekami.

Man kastei ir 32GB, bet vairāk pa 16 neesmu spējis piesārņot, pat gribot.

Bet ja vajag e-krānam, tur neko padarīt nevar.

 

 

Labots - M@R$$
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , M@R$$ teica:

Nu jā, 16GB pat 2021. ir pilnīgi pietiekami.

Skatoties kam, protams. Personīgi man nepatīk domāt par brīvu RAM apjomu un vērt ciet aplikācijas, lai atvērtu citas. Diska cache arī patīk. Tāpēc iesaku arī citiem ielikt vairāk RAM - ērtāka dzīve. Gan jau sadzīvot var arī ar 8GB, priekš kam tad 16?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , marrtins teica:

Gan jau sadzīvot var arī ar 8GB, priekš kam tad 16?

Patiesībā var arī, BET pagrūti dabūt 2x4GB... 😁

Zin kā, ja cenu starpība starp 16 un 32 nebūtu ~ 50€, bet teiksim 10€, tad nebūtu diskusija. Bet 50 jau principā ir baroklis.

Īsi sakot te sākās € skaitīšana. Jā, ar skatu nākotnē (vēl jo vairāk, ja runa ir par 10 gadiem), tad 32GB izklausās loģiski, bet tad atkal, pēc 5 gadiem DDR4 8GB moduļus varēs Getliņos salasīt.

Šodien geimojošam studentam nah nevaig neko virs 16GB. Patiesībā nevajag pat tos 16. 

RAM disk cache? Esi reāls pie mūsdienu NVMe tās iegūtās ielādes mikrosekundes nevienam neko nenozīmē.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 56 minūtēm , marrtins teica:

Atver dažas "mācību" programmas un 16GB RAM jau vējā :(

Nezinu kā ar mācību programmām, bet šaubos, vai tās rijīgākas par Photoshop vai Premiere. Un kaut man ir 32GB RAM, pat renderējot visai nopietnus video, vairāk par 14GB aizņemtu RAM neesmu redzējis. Visticamāk, tavā kastē vai nu zoodārzs, vai curvehands.dll pie vainas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , kreizā Kāja teica:

AMD procim vajag ņemt konkrēta tipa atmiņu, jo tas, atšķirībā no Intel, prot to likt lietā.

Būtu jauki, ja tu beigtu citēt mārketinga bukletus.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , ruukjis teica:

Īsi sakot te sākās € skaitīšana.

Hehe, paņemt i7 no krutāko plaukta noteikti ir EUR skaitīšana :sarkasms:Galvenais neuztvert manis teikto par RAM kā dogmu, bet gan kā ieteikumu, ok? Manis pēc tak varat dzīvoties ar 8GB - iztikt jau var, bet topika autors gan jau pieņems sev derīgāko variantu. Nedaudz vairāk RAM nu galīgi par skādi nenāk.

 

Pirms 17 minūtēm , raiviic teica:

Visticamāk, tavā kastē vai nu zoodārzs, vai curvehands.dll pie vainas.

Mņē, abi minējumi stipri apšaubāmi - kompi turu tīru un rokas taisnoju 20 gadus. Ielikšu bildes komentāriem? Kompi neslēdzu ārā. Dažreiz, palaižot vēl pāris VM, vscode vai vēl Lightroom ar 300 bildēm, tad jau aiziet 20-30GB vēsi (spec. dažiem: nē, tas nav norādījums, ka visiem ir tādas pašas vajadzības).

proc.png.35d79552285fac01da0c2acfadd36bdf.png

proc2.png.0e2bd3438cd84fd60b37f7f807a8ec0c.png

Link to comment
Share on other sites

Personīgi, ja būtu nepieciešamība šodien apgreidoties, arī ņemtu Ryzen. Bračkam pirms pāris mēn. salikām vienu ar Ryzen 9 5900X - lāāābs, maita :king2:

Labots - marrtins
Link to comment
Share on other sites

Varam katrs sev kaut ko pastaipīt un justies labāk, bet autors sen jau ir nopircis sev interesējošo un, man domāt, viņam ir dziļi vienalga. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , kreizā Kāja teica:

palasīties literatūru dienas trīs

Tu to raksti sev, vai ne? Es tev iedošu atjautības uzdevumu, kurš ir labāks:

1. https://www.1a.lv/p/operativa-atmina-ram-adata-xpg-gammix-d60g-ddr4-16-gb-cl14-3200-mhz/c5lt?cat=2vj&index=10

vai

2. https://www.1a.lv/p/operativa-atmina-ram-g-skill-ripjawsv-black-f4-4000c18d-16gvk-ddr4-16-gb-cl18-4000-mhz/7kvx?cat=2vj&index=1

 

Neņemot vērā neko citu kā speceni.

Labots - ruukjis
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...