Jump to content

CPU, MB un RAM izvēle datoram priekš spēlēm un videoapstrādei


evertons
 Share

Recommended Posts

Nu tā - izložņāju pa meklētāju un līdzīgas tēmas atradu, bet ne tādu, ko man vajadzētu.

 

Vēlos iegādāt dažas PC komponentes un ir vēlme dzirdēt atsauksmes par dzelžiem, ko noskatīju un, iespējams, piedāvāt vai ieteikt kautko labāku.

 

Skatījos dateks bodē.

 

CPU - Intel Core i7-4820K (3.7GHz, 10MB Cache, LGA2011) - 305.45

MB - Giga Byte GA-X79-UD3 - 209,45

RAM - Kingston 4GB, DDR3, 1866MHz, CL10, Single stick, HyperX Fury Red - 47,97

 

Cena šīm lietām kopā - 562,87

 

Vga - Nvidia GeForce GTS 250, pagaidām padzīvos ar to

Hdd - 300GB - no vecās kastes, pagaidām padzīvos ar to

Ssd - Kingston SSDNow V300, 120GB, 7mm - ir jau iegādāts

PSU - Chieftec 750W, A-135, 14CM, 80+ Bronze, Cable Management - ir jau iegādāts

Kaste arī no vecā PC

 

CPU, MB un RAM'mam atvēlēti tiek 500-600eiro, bet tas tā max.

Labots - evertons
Link to comment
Share on other sites

napig vajadzīgs 300€ CPU un 200€ mātesplate?

 

savukārt uz RAM esi nožmiedzies, kuru tieši vajadzētu, domājams, 8GB nevis 4GB

 

http://www.1a.lv/datoru_komponentes/procesori/intel_core_i54690k_35ghz_6mb_lga1150_bx80646i54690k = 220€

http://www.1a.lv/datoru_komponentes/pamatplates/gigabyte_gaz97xgaming_5 = 131€

http://www.1a.lv/datoru_komponentes/ram_flash_atminas/kingston_8gb_ddr3_pc14900_cl10_dimm_hyperx_fury_red_series_kit_of_2_hx318c10frk28 = 74€

 

kopā = 425€

 

p.s. mazs jautājums, vai tiešām taisies nodarboties ar O.C. vai tikai dēļ "modes" vajag K - unlocked CPU?

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Procis un māte tapē sanāk dārgi, ka ligzda lga2011 un tie savukārt tajā sadaļā ir lētākie gandrīz. A ramu var piemest klāt jebkurā brīdī.

Vienkārši datora maiņa nepieciešama jo esošā māte jau sen gļučī un beidz nost visu ko vien var nobeigt- cietos, romus, ramus un pat modemu pāris mēnešus atpakaļ nobeidza :D u.c. lietas, bet pirkt tādu pat dēli netaisos tādam vecam procim kā lga775...

Labots - evertons
Link to comment
Share on other sites

shadow118

 

 

Procis un māte tapē sanāk dārgi, ka ligzda 2011

Nu a nafig spēlēm paredzētam kompim ņemt 2011?

Paņem Z97 un i7-4790K (ja gribi baigi krutu, kaut gan principā pilnīgi pietiktu arī ar i5-4690K), un būs labi. Un RAM toč ņem 8 Gb, kaut vai tādu, kā tagad izvēlējies, tik ieliec grozā divus 

Link to comment
Share on other sites

intervall

kāpēc neskaties 1150?


Par šo  budžetu var paņemt haswell i5, mb, 8gb ram un jēdzīgu vga.

Spēlēm pilnīgi pietiek ar i5.

Labots - intervall
Link to comment
Share on other sites

Par 1150 nemaz ar neiedomājos, skatījos tik 1155 un 2011 un cenās nekas diži neatšķīrās un arī fakts, ka gribās iepirkt pēc iespējas jaunāku modeli, lai pēc pāris gadiem atkal nav jādomā par jaunu proci un mātes dēli.

A vga pagaidām neņemšu jo nav tik svarīgi.

Kā arī ar datoru tiks (tiek) dzenātas spēles un arī tiek veikta audio un video apstrāde šad un tad.

Link to comment
Share on other sites

intervall

1150, vari skatīties haswell refresh, tas ir svaigākais, kas ir tirgū.

Bet pārējām vajadzībām, tad tiešām, labāk i7.

Labots - intervall
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ar šito pozīciju arī sanāks dzīvot max 1-2 gadus. Ieteiktu paskatīties, lai šis SSD nebūtu vājākais posms jaunajam kompim. 

 

 

Ssd - Kingston SSDNow V300, 120GB, 7mm - ir jau iegādāts
 
Link to comment
Share on other sites

Turklāt socket 2011 ir novecojis. Ja gribas ņemt ko jaudīgāku par socket 1150, tad jāņem socket 2011-3.

Link to comment
Share on other sites

Nu ja arī tā būs, tad šo ssd iebāzīs laptopā un paķers jaunu labāku tikai atkal jautājums - kādu?

Link to comment
Share on other sites

Tak ir viss kārtībā. Vispār jau sākumā vajadzēja skatīties uz xeon E5-2680. Pieķer vēl klāt Geforce GT 210 un aidā spēlēm un video apstrādei

Link to comment
Share on other sites

@@Charlie, būtu acīgāks, tad pamanītu, ka šis arī ir jaunais 2011.. :D

 

bet priekš kam lieki naudu pa vējam laist.. jo sevišķi, kad tehnoloģijas tik strauji attīstās. Jebkurš šobrīd pirkts dators jau būs vecs savācot to no bodes.

Link to comment
Share on other sites

 

 

@Charlie, būtu acīgāks, tad pamanītu, ka šis arī ir jaunais 2011..
 

 

Nav gan. Tā nav x99 plate, un tas nav 5820K

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Turklāt socket 2011 ir novecojis. Ja gribas ņemt ko jaudīgāku par socket 1150, tad jāņem socket 2011-3.

 

 

 

Tak ir viss kārtībā. Vispār jau sākumā vajadzēja skatīties uz xeon E5-2680. Pieķer vēl klāt Geforce GT 210 un aidā spēlēm un video apstrādei

 

Tik traki jau nav, ka vajag pašu jaunāko un dāgāko netik ;)

un vga man pagaidām nav prioritāte ;)

Link to comment
Share on other sites

ņem X99 un 5820K + DDR4. Būs kopumā dārgāk, bet stipri ilgāk novilksi ar to seškodolnieku.

 

@rmand, tas, ka tu to nevari atļauties, un tev no tiem kodloiem nekādas jēgas nav, tas ir skaidrs. Vispār jau nekādas jēgas nav no PC. Spēlēt spēles taču ir galīgi garām, bet visam pārējam tak pietiek arī ar kalkulatoru?

Labots - Emilz
Link to comment
Share on other sites

Izskatās, ka pagaidām šie varianti būtu tie labākie!!!

 

CPU, MB un RAM

 

Algas diena ap 30to, nu tad uz mēneša beigām nems ciet. Protams, ja vēl kāds man ieteiks vēl kko labāku, nu kas zina.

 

Un par spēlēm runājot - Tom Clancys Splinter Cell: Blacklist, šī šobrīd uz manas kastes iet uz max tā kā nav jau tik traki ar to novecošanu.

 

Tagadējais mans PC:

 

MB - Gigabyte GA-P35-DS3R

CPU - DualCore Intel Pentium E2220, 2400 MHz (12 x 200)

RAM - 2GB+512MB+512MB DDR2

VGA - NVIDIA GeForce GTS 250  (1 GB)

Labots - evertons
Link to comment
Share on other sites

intervall

Vari skatīties ātrākus ramus.

Kādus kingston predator vai crucial ballistix.

Labots - intervall
Link to comment
Share on other sites

@@evertons,

MB - http://www.1a.lv/datoru_komponentes/pamatplates/gigabyte_gaz97xgaming_3   -10€

CPU - http://www.1a.lv/datoru_komponentes/procesori/intel_core_i74790k_4ghz_8mb_lga1150_bx80646i74790k -7€

RAM - http://www.1a.lv/datoru_komponentes/ram_flash_atminas/kingston_8gb_ddr3_pc12800_cl10_dimm_hyperx_fury_black_series_kit_of_2_hx316c10fbk28 -5€

 

redz.. 22€ sanāk vēl ietaupīt :D

 

p.s. vēl 100€ ietaupītu, ja ņemtu i5, nevis i7 no kura spēlēs domājams nebūs tāds veiktspējas pienesums.

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Šis  šis varētu būt labais, ne?


 

 

p.s. mazs jautājums, vai tiešām taisies nodarboties ar O.C. vai tikai dēļ "modes" vajag K - unlocked CPU?

 

Ar O.C netaisos krāmēties, vismaz pagaidām. Dēļ modes - nu nez nez, iespējams :)

 

 

 

redz.. 22€ sanāk vēl ietaupīt :D

 

Uz tādām summām ja atšķirība 20eiras, nu tad labāk palieku pie dateksa- vienkārši tur jau gadus piecus pērkos un problēmu nav bijis.

Labots - evertons
Link to comment
Share on other sites

@@evertons, nu pī.. tu vispār skaties, ko izvēlies vai tik ponta pēc? :D

 

ar O.C. nenodarbosies, bet naudu vējā mierīgi mētā izvēloties faktiski dārgāko un nevajadzīgo :D bet ok, tava izvēle.

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Kapē pī..??? Domā, nav jēga tik jaudīgai rakstāmmašīnai- nu gan jau būs, tici man ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja domā par oc un ramu, tad jā, tur uzklokosim,ja būs vajadzība, bet tas arī viss.


 

 

Kārtējais "mākoņstumdītājs"? :D

pamato savu viedokli!!!

Labots - evertons
Link to comment
Share on other sites

intervall
pamato savu viedokli!!!

Ieliksi bildes ar komponentēm, kad būsi nopircis. 

Tās fūrijas vispār arī var uzdzīt līdz 2400.

w59ygc4x3gh5krwqxa.png

Ja tu domā, ka tas ddr4 rams ir ūberkruts ar tādiem taimingiem.

Labots - intervall
Link to comment
Share on other sites

Šis varētu būt labais, ne?

 

Neies uz tās mātesplates. DDR3 tev vajag.

 

Tavs labākais variants - i7 4790K, Z97 mātesplate, 16Gb RAMs.

Labots - Rubenis
Link to comment
Share on other sites

CPU - DualCore Intel Pentium E2220, 2400 MHz (12 x 200)

No Dualcore Pentium vinjam vajagot uz i7 lekt. Joks ritiigs.

Ar i5 atliektiem galiem pietiks. Vispaar orienteejies ar ko i5 no i7 atshkjiras?

 

Videokarti normaalu ieliec, visa speelju padariishana tieshi pret to atduras.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Bliinis, es nepaskatījos nemaz ka tas ir ddr4 un uz ātro iemetu linku jo ieraudzīju, ka ir labs ātrums un pieņemama cena.

 

Šis te izkatās labs un neko labāku nevajag.

Labots - evertons
Link to comment
Share on other sites

shadow118
Šis te izkatās labs un neko labāku nevajag.

 

A kāda vaina bij tam HyperX Fury Kingstonam, ko sākumā meti? Arī 1866mhz un CL10, tik 2€ lētāks :D http://www.dateks.lv/cenas/atmina-ram/89780_kingston_4gb_ddr3_1866mhz_cl10_single_stick_hyperx_fury_white

Bet vienalga, vai Kingstonu, vai to Crucial, tev divus tādus vajadzēs. 4Gb ir par maz, it īpaši, ja raksti, ka ņemsies arī ar audio un video apstrādi

Labots - shadow118
Link to comment
Share on other sites

Forums ir laba vieta kur iegūt informāciju valsts valodā, bet ņem vērā, ka ne viemēr šeit izteiktie viedokļi būs objektīvi. Ļoti bieži liksies, ka taisnība ir tam, kas krāšņāk izsakās vai skaļāk BĻAUJ.

 

Ja tev pašam patīk būvēt kompjus, tad ir vērts iedziļināties produktos un tehnoloģijās.

 

Netā ir daudz neatkarīgu kvalitatīvu informācijas avotu kur smelties kvalitatīvas zināšanas.

 

Es ieteiktu: http://www.tomshardware.com

 

Es lasu šo saitu jau daudzus gadus un esmu savācis daudzus labus kompjus balstoties uz viņu ieteikumiem.

 

http://www.tomshardware.com/reviews/gaming-cpu-review-overclock,3106-6.html

 

http://www.tomshardware.com/reviews/gaming-graphics-card-review,3107-8.html

 

http://www.tomshardware.com/reviews/motherboard-selection-guide,3900.html

Labots - ptsns
Link to comment
Share on other sites

POISONBOY

 

 

Un par spēlēm runājot - Tom Clancys Splinter Cell: Blacklist, šī šobrīd uz manas kastes iet uz max tā kā nav jau tik traki ar to novecošanu.

 

Hmmm, kāds Tev ir monitors, kad saki ka tā spēle iet MAX uz GTS250? Jeb arī definē "iet" :) jo vienam "iet" ir 10FPS, bet man tas vismaz ir ~30FPS, lai kaut cik baudītu spēli.

Jo uz ultra bez AA tai spēlei iekš 1080p, kas manuprāt ir standarts mūsdienās, vajag minimums GTX460 vai evivalentu un sakarīgu CPU, kāds Tavs tagadējais nebija pat savas jaunības dienās.

Tas rada aizdomas ka spēlē uz kaut kā maza, vai liec mazu izšķirtspēju lai tas Blacklist vispār "ietu" uz tās kastes :)

 

Un vēl Tava "šad un tad" video/audio apstrāde arī liekas aizdomīgi mazsvarīga prioritāte, ja 2014 gada nogalē sēdi uz tā kā sēdi.

Tapēc re kur tev CPU RAM MB un plus vēl 27" Monitors plašākam skatam :) Un vēl paliek pāri nauda no tava maksimālā budžeta.

Un "šad un tad" mediju apstrādei tas i5 pilnībā pietiks, jo starpība ar i7 procentuāli ir daudz mazāka nekā starpība cenā. Vajadzības pēc varēsi spēlēties ar OC, bet šādu vajadzību apšaubu. Pēdējo reizi 24/7 dzīts procis man bija i7 920 tālajā hvz kādā gadā :) To nomainīja Sandy un tagad Ivy K sērijas proči, kuri ikdienā darbijas defaultā un ņemti tika laikam "modes" pēc, kā viens jau te minēja :)

Link to comment
Share on other sites

Tapēc re kur tev CPU RAM MB un plus vēl 27" Monitors plašākam skatam :) Un vēl paliek pāri nauda no tava maksimālā budžeta.

 

Esmu jau gandrīz izlēmis, ko ņemt un moni man točna nevajag- pietiek ar to kas rāda man tīri labi ko gribu ;)

Tik daudz kā mātes dēli nevaru izvēlēties...

 

 

 

Paldies, ņemšu vērā ;)

 

Un jautājums par Asrock- kādēļ tik ļoti visur pataisa šo ražotāju mazu un melnu? Cik esmu saskāries, visas plates strādā normāli.

Labots - evertons
Link to comment
Share on other sites

 

 

Un jautājums par Asrock- kādēļ tik ļoti visur pataisa šo ražotāju mazu un melnu? Cik esmu saskāries, visas plates strādā normāli.
Agrāk pilnīgako crepu ražoja kā Asus meitas kompānija, pašreiz nekādu problēmu ņemt arī kaut ko no Asrocka.
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...