Jump to content

Iesakiet NAS mājas lietošanai


Edzhua
 Share

Recommended Posts

Labdien, bootieši!

 

Kā jau nosaukumā minēts, vajag NAS mājām.

Neesmu tādu zvēru lietojis, tāpēc nepieciešamas atsauksmes par kādiem konkrētiem modeļiem.

Prasības:

  • Vismaz 2 TB
  • Iespēja skatīties dažādu formātu filmas uz vairākiem TV bez raustīšanās (no kā būtu jāuzmanās, lai uz šo neuzrautos)
  • Lēti, nu cik tā uzparikte var būt lēta, teiksim uz 150euro.

Pašlaik es metu aci uz buffalo linkstation produktiem un WD Mycloud, ja tos var saukt par NASiem... Nezinu īsti ko meklēt, vajag speciālistu padomu šajā jautājumā.

Paldies.

Labots - Edzhua
Link to comment
Share on other sites

Skaties uz Qnap vai Synology produktiem

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Nezinu kā tas zinātniski skaidrojās, bet man vajag ārējo cieto disku, kurš man nav jāsprauž nost un klāt, lai mājā dažādās vietās uz dažādiem TV varētu skatīties filmas/seriālus.

Es nezinu kā tā iekārta darbojās precīzi, uz tā NAS taču var caur wifi pārsūtīt failus?

FTP laikam arī ir augstākminētā funkcija?

 

DLNA, ja pareizi saprotu pēc definīcijas ir vajadzīgs, lai TV pazīst to NAS? Tad jā, tas ir vajadzīgs.

Torrenti - šo gan neizprotu, kādu servisu tas izpildīs šajā gadījumā NASam?

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Laidīsi torrentus uz NAS'a un nebūs jātur ieslēgts neviens cits dators. Un visi sakačātie faili būs uzreiz pieejami uz NAS'a visiem pārējiem datoriem/hostiem tīklā. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tātad :)

DLNA - serviss, kurš nodrošina multimēdiju failu nodošanu citiem devaisiem - TV, PC, telefoniem, resīveriem un citām ierīcēm. Kā Tavs TV tiek pie filmām?

FTP - failu šārošana caur inetu... sīkāk meklē googlē.

Torrenti - uz NAS'a būs torrentu klients, kuru varēs pārvaldīt caur web GUI (car pārlūku) vai arī caur klienta uz kompja. Nebūs jātur ieslēgts kompis - atliks iebarot .torrent failu un NAS patstāvīgi visu novilks. Īsāk sakot - torrentu kaste 24/7.


Jebkurā gadījumā - atbildi uz jautājumu :)

Labots - martinno
Link to comment
Share on other sites

Šķiet noderīgi, tad jau to torrenti fīču ar vajadzēs.
Filmām šobrīd izmantoju parastu ārējo cieto disku, tā kā ar 500Gb sen jau ir stipri par maz un ir apnikusi tā diska nēsāšana šurpu turpu, gribas apgreidoties uz mūsdienīgākām štellēm.

Tik tālu skaidrs.

Tālāk par to, vai kaut kādiem modeļiem nav tā, ka lielāki blueray kluči raustās skatoties?

Biedra ivo ieteiktie qnap un synology neizskatās populāri internetveikalu apvidū, kamdēļ tā...

Link to comment
Share on other sites

Tas, ko izmanto šobrīd, nekādā veidā neietekmē to, ko izmantosi vēlāk. NASu pie TV klāt neslēgsi - to slēgsi pie lokālā tīkla, tāpēc, pirms sapņo par NAS, pārliecinies, ka TV ir DLNA draudzīgi vai spēj sagremot Samba šāres...


 

 

blueray kluči

Ripi vai natīvi BR? 

Link to comment
Share on other sites

Ripi, 3D filmas, natīvi, nenatīvi, var gadīties arī ap 50gb kluči.

TV ir Samsung UE46F6650 uz kura pārsvarā tiks vilkts lielākais smagums...

Link to comment
Share on other sites

Tīkla vadi ir izvilkti, līdz katram televizoram? Pa Wifi 50 GB kluci iebarot teļukam varētu būt grūti? Ja iekārtas saprot sambas šāres, tas jebkurš tīkla disks varētu tikt galā ar šo uzdevumu. Esošajam rūterim nav USB? Esmu pagaidām uztaisījis NAS pa lēto, pie rūtera USB piespraudis 2,5" HDD, un nošārojis, manā gadījumā saturam jātiek klāt no datora vai android iekārtām, līdz ar ar to pietiek ar sambas šārēm. Ātrums gan tāds, nu ne pārāk - uz disku 4MB sekundē, no diska 10MB sekundē, bet jāņem verā ka rūteris ir Asus lētucis.

Link to comment
Share on other sites

Rūteris ir kaut kāds parasts lētais - TP-Link TL-WR841ND v8 

 

Bija arī doma par šo variantu - nopirkt kādu labāku rūteri un lielāku cieto, taču vai šis variants ir lētāks/ērtāks un kvalitatīvāks par NAS? Normāls rūteris, kā skatos, pats maksā ap 100 euro stabili + cietais apmēram vēl tik pat.

 

Par vadiem - ir tikai vads pie 2 pc, uz visām istabām mājā aizvilkt vadu ir diezgan liels jeblis... Kā arī tie vadi jau ir noriebušies kā tādi, nav moderna māja, kurā visu var smuki apslēpt.

Labots - Edzhua
Link to comment
Share on other sites

Blūreji pa gaisu, caur lēto TP-linku!? Optimistiski, bet man pašam nev pieredzes, iespējams viss būs ok. 

Link to comment
Share on other sites

Nu es jau arī nezinu, tāpēc vaicāju pēc padoma kā to realizēt.

Var jau būt, ka labāks un stabilāks variants ir nopirkt pāris kārtīgi ietilpīgus cietņus, sakačāt visu, ko vien var un turēt pie katra vajadzīgā TV...

 

Ok, ja pieņemam variantu par rūteri ar USB, kuru rūteri man vajadzētu pirkt, lai pēc pieslēgšanas es par viņu varētu aizmirst? 

Asus RT-N66U?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Biedra ivo ieteiktie qnap un synology neizskatās populāri internetveikalu apvidū, kamdēļ tā...

Tādēļ, ka tie nav lēti.

Link to comment
Share on other sites

Mans 30e vērts asus, vienā istabā ar kompi nodrošināja 8MB/S (~64Mb/S) kopēšanu pa gaisu, kad viena vai divas sienas starpā, tā viss paliek daudz drūmāk. 

Link to comment
Share on other sites

Bezvadu variantam vajadzēs labu rūteri un arī tad bez jebkādām garantijām, ka viss ies kā pa sviestu...

 

 

 

Var jau būt, ka labāks un stabilāks variants ir nopirkt pāris kārtīgi ietilpīgus cietņus, sakačāt visu, ko vien var un turēt pie katra vajadzīgā TV...

Var darīt arī tā, bet nu čakars arī nedaudz ir. Labāk, ja ir rocība, optimizēt to visu pasākumu ar labu rūteri/-iem un NAS. 

Link to comment
Share on other sites

Biedra ivo ieteiktie qnap un synology neizskatās populāri internetveikalu apvidū

Tā nav, ir dabonami:

http://www.salidzini.lv/search.php?q=qnap+TS-120

 

Tikai paskaties, kādu modeli Tev vajag, ar cik disku vietām utt. Man pašam ir qnap ts-212P modelis. Tā viss OK, tikai paskaļš dēļ mazā ventilatora.

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

ivo, 

kādu filmu no sava TS-212P esi mēģinājis caur wifi palaist?

 

man ir TP-LINK 1043ND, ar iespēju piespraust cieto disku, uz Samsung 40ES6100 avi filma ap 800MB gāja caur wifi gāja, bet pāris reizes noraustījās, tad TV jāspaida pults un jālaiž filma atkal no jauna. Katrā zinā nekā stabila.

Link to comment
Share on other sites

Protams esmu, skatos regulāri. Es gan parasti ripus kačāju max 4-5 Gb svarā, parasti gan līdz 2 Gb, jo nav tas ātrākais nets un uz plazmas tāpat rāda labi. Man nekas neraustās. Tiesa gan, man rūteris Apple Airport Extreme.

Link to comment
Share on other sites

Tad laikam es sākšu ar rūtera apgreidu, lai nav neparedzētas problēmas ar veiktspēju.

 

Atkārtošos ar jautājumu - kāds rūteris ar usb būtu labākais risinājums cenā līdz 100euro?

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Nevajag dot šim cerības, tāpat 50 gb ripu pa gaisu viņš neiebaros televizoram. Pat ja viņš nopirks treju strīmu AC rūteri, televizors visticamāk strādās tikai ar 1. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Paturpināšu. Es arī gribu ko līdzīgi ko tēmas autors, bet ne pa 100eur. Iesakiet kādu nedārgu rūteri ar iebūvētu DLNA serveri, lai varu pieslēgt klāt HDD (usb) un lupīt saturu iekš TV. Tagad man ar kompi ir saslēgts, kas neder, jo gribu arī šad tad palupīt arī caur planšeti neieslēdzot PC. Vai šāds variants derētu: http://www.salidzini.lv/search.php?q=D-Link+DIR-620%2FA%2FE1? Man neko TĀDU nevajag, vienkārši internetu pa gaisu un pa vadiem + iespēja pierubīt ārējo hdd, lai TV atrod!

Link to comment
Share on other sites

Nebūs neviens routeris ar kārtīgu USB HDD supportu! Tad jāstellē kāds miniITX kompis ar linux, mythbox (vai kā tas tur saucās).

Failu sistēma caur tiem routeru USB nenormāli slogo pašu routera proci! Dir-620 vispār vari aizmirst, tam ir 350MHz procis! Tas knapi pietiek 3G modēmam, ir pārbaudīts.

Link to comment
Share on other sites

Nesen pamanīju, ka torrentu klients Vuze uz stacionārā pc piedāvā caur klientu tīklā šārēt saturu, tas gan ir beta stadijā, bet 4Gb failu smart TV, vilka bez problēmām, būs jāpārbauda, kā ir ar lielākiem failiem, ja tas viss strādā pienācīgi, tad pa lielam dārgam NASam + dārgam rūterim mājas apstākļos zūd vērtība. Vienīgi nestrādā tīšanas fīčas caur TV.

Link to comment
Share on other sites

Nu teļuks šāds:  http://www.samsung.com/lv/consumer/tv-audio-video/televisions/led-tv/UE40ES6540SXXH Varbūt der arī parastās. Neesmu mēģinājis.

 

Tad jau arī šāds nederēs. http://www.1a.lv/tikla_produkti/routers/tplink_tlwr1042nd

Labots - Zoom
Link to comment
Share on other sites

Ja der parastās sambas šāres, tad pa lēto var uztaisīt ar jebkuru puslīdz sakarīgu rūteri, ar USB. Manā gadījumā tas ir Asus RT-N14U. Par Smārtiem, lai kāds cits iespamo, man ne mazākās sajēgas, ko tie atbalsta un ko nē.

Link to comment
Share on other sites

Ne visi smārti saprot parastās tīkla šāres, ala Samba. Daudzi, arī mans tv,  saprot tikai DLNA, nu un tur vēl WiDi u.c. līdzīgus. Savukārt routeri ar USB, vismaz lētajā galā, DLNA neuztur. Tur jāliek trešās puses firmvāre ar iespēju papildus palaist DLNA. Bet tas USB routeros ir pagalm lēns, daži kbytes/s. 

Link to comment
Share on other sites

Mefistofels

Es jau kādus 2 gadus lietoju 2TB WD My Book Live (My Cloud priekštecis).  Viņam virsū stāv linux, elementāri var uzlikt Transmission torrentu klientu. Pluss ir tas, ka nav ventilatora - ļoti kluss.

Izmantoju faktiski tikai, lai skatītos filmas - šādam mērķim  ideāli, nekādu gļuku, nekas nebremzē, iet kā pulkstens. Kā pirms 2 gadiem iespraudu, tā iet - neviena gļuka, perfekti. Pārstrtējis esmu tikai pie firmwares apdeitiem.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Es jau kādus 2 gadus lietoju 2TB WD My Book Live (My Cloud priekštecis).  Viņam virsū stāv linux, elementāri var uzlikt Transmission torrentu klientu. Pluss ir tas, ka nav ventilatora - ļoti kluss.

Biju tādu iegādājies. Itkā viss ok, tikai dažas lietas, kas man nepatika:

1) Ļoti lēns web interfeiss.

2) Ja torentus velk ar kādiem 7MB/s, tad pārējās fīčas (DLNA, šāres) sāk palikt nelietojamas.

3) Max download ātrums bija kādi 12-13MB/s, procis vairāk nevelk. 

Link to comment
Share on other sites

http://wiki.openwrt.org/toh/asus/rt-n14u Ar tādu proci pietiks vai nu transmission, vai nu šārēm (samba caur USB no NTFS, da kautvai FAT). Abi vienlaicīgi 1kārši neies.

Jāskatās routeris ar vēl jaudīgāku proci, kas maksās tik dārgi, ka labāk ir iemest filmu flashkā un piespraust pie TV. Bet ja sāk kaukādas glupas ambīcijas nostādīt virs saprātīgas summas - tad atkal kapēc meklē lētāk? Kompis pie TV! Ja ar vairākām tīklenēm var arī routera funkciju pildīt, un atkrīt USB, jo iekšā normāls SATA storage, un nekāda grebļa.

Link to comment
Share on other sites

it.kroplis

Var izmantot kādu Android TV BOX

Tik tad vajag ar jaudīgu CPU, lai darbinātu torrentus un media saturu. Izmantoju :

S82 4K Android TV Box Amlogic S802

Skatos media ar XBMC 14.

Ar WIFI izmantoju, neesmu manījis problēmas ar filmu atskaņošanu. Testēts ar RIP izmēriem ~15GB

WIFI Routers Mikrotiks Ar trīs antenu n WIFI.

torrentus gan nelietoju uz tā, jo domāju mana BOX CPU varētu nepavilkt.

 

Piespraud tam klāt lielu HDD un būs tev NAS ar plašām iespējām.

Labots - it.kroplis
Link to comment
Share on other sites

Lietoju Asus RT-16N, gan Asus wl-500g ar Tomato by Shibby firmwari. Šai programmai Sambu, transmission torrentu klientu un DLNA serveri var palaist atķeksējot atbilstošās lietas caur web gui. Ar DD-WRT būs lielāks čakars visu servisu palaišanai. Pirmais dzelzis, protams, jaudīgāks.

 

Ja patīk tomato, var skatīties, kuras iekārtas ir norādītās pie compatible devices un kurām ir jaudīgs procis un vismaz 8MB flash.

 

Kopumā šāds setups ar rūteri un ārējo cieto strādā. Rakstīšana un lasīšana cietajā diskā līdz 40 mbit.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...