Jump to content

Akumulatora maiņa vai remonts


Marss
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

 

Nesen mana lapša akumulatora darbības laiks nokritās līdz 10 min. Kā arī Cong Power programma uzrādīja šo:

Laptop: Lenovo B560
The battery stored less than 40% of the Designed Capacity the last time the battery was fully charged.
Battery ID 2974SANYOL10S6Y01 Design Capacity 47520 Last Full Charge 5210 Last Full Charge (%) 10%

 

Jautājums speciālistiem - kas, Jūsuprāt, ir izdevīgāk, un visādi citādi labāk:

1. Pirkt jaunu ķīnieti par 30$;

2. Nomainīt pašas šūnas (vajag 6 18650 šūnas);

3. Jūsu variants?

 

Pašlaik akumulatoru paka ir izjaukta, un man nav zināms, kā labāk noņemt šūnas. Tur nav tā kā citos video, ka var ar lodāmuru smuki visu atlipināt. Kontakti vairāk izskatās, ka ir pielīmēti nekā pielodēti.

 

Paldies,

Dāvis

Link to comment
Share on other sites

nav ko π sties un jāņem ķīna, es savam vecajam aceram un compaq sūtiju no ebay jaunas ķīnietes, abas maksāja ~50$ katra, darbības laiks ar pilnu uzlādi bija ~90% kā jaunai OEM baterijai. acera baterija nu jau kalpo 2 gadi, orģinālā šķiet neizvilka 2, tiesa lietots viņš tagad tiek krietni retāk.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Bez šo šūnu vadības pārprogrammēšanas šī ideja garām, jo iegūsi to pašu akumulatoru, kas tur ne vairāk pa 5 min. Visa ņemšanās ar elektroniku būs dārgāka nekā jauns oriģināls akumulators. Arī ideja ar ķīniešu 30$ akumulatoriem ir lieka naudas izmešana. Ieteiktu meklēt normālus analogus vai akumulatora no kāda nosprāguša Lenovo donora.

 

Nomainīt pašas šūnas
Link to comment
Share on other sites

nevertell

Thinkpadiem ir manāma šķirba starp ķīniešiem un orģinālajiem akumulatoriem. X60s iepirku ķīnieti un ablomījos, 9 šūnas, 3 centimetrus spiež ārā no dupša, bet velk tik divas stundas. 

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

Arī ideja ar ķīniešu 30$ akumulatoriem ir lieka naudas izmešana. Ieteiktu meklēt normālus analogus vai akumulatora no kāda nosprāguša Lenovo donora.

 

+1

 

Par ķīnieti kā par bitēm nekad nevar zināt kas patrāpīsies. Akrim paveicās, tev var paveikties, var nepaveikties.


Pārlikt šunas tavam aķim, spriežot pēc tava 1 posta var tikai servisā, kas ar to nodarbojas, bet tas jau būs jauna akumulatora cenā!

Link to comment
Share on other sites

parasti jau tikai 1 vai 2as sunas ir pilnigi beigtas no visam, ja ir ar ko notesteet vari meginat atrast vainiigo un to nomainit tik...

Link to comment
Share on other sites

Mērot pēc šīs metodes, man visur rāda vairāk par 3.8V, vienā vietā pat 4V. Sākot ar 2. minūti:

Tātad sanāk, ka viss ir kārtībā? Man akumulators ir paredzēts 10.8V. Vai tā varētu būt, ka ražotājs ir ierakstījis tajā mikroshēmā, lai pēc 3 gadu lietošanas nostrādā komanda "Beigts"?

Link to comment
Share on other sites

Vai tā varētu būt, ka ražotājs ir ierakstījis tajā mikroshēmā, lai pēc 3 gadu lietošanas nostrādā komanda "Beigts"?

 

Muļķības, nekas nav ierakstīts.

 

Kontakti vairāk izskatās, ka ir pielīmēti nekā pielodēti.

 

Tas laikam saucās punktu metināšana.

 

Mērot pēc šīs metodes, man visur rāda vairāk par 3.8V, vienā vietā pat 4V.

 

Lai spriestu par katras celles dzīvotspēju baterija ir jānoslogo un tad jāmēra.

Labots - chieris
Link to comment
Share on other sites

Pieslēdzu slodzē pie 12v 40w spuldzes. Spriegumu mērīju secīgi, pa pāriem:

1. 3.53v;

2. 3.60v;

3. 3.67v;

4. 3.68v;

5. 3.55v;

6. 3.55v.

Ko speciālisti saka par šādiem rezultātiem?

 

Aizmirsu piebilst, ka sekojot vienai youtuba instrukcijai,  pirms izjaukšanas tika izlādēts akumulators.

Labots - Marss
Link to comment
Share on other sites

Pāri ir 3, bet kopā ir 6 akumulatori, pēc rezultātiem var redzēt, kas ar ko ir bijis pārī. Salikt kā orģināli bija vairāk nesanāk, bet domāju, ka pielodējot savus vadus viss varētu sanākt. Tikai tad paliek jautājums - kāpēc nelādēja vairāk par 10% no tā, kas bija?

Link to comment
Share on other sites

Tad jau ir tā, ka pēc n-tajiem cikliem liek izpildīt komandu "Beigts" :) Tad, laikam no vēl labajiem akumulatoriem būs jādomā kāds projekts.

Varbūt ir kāds veids, kā sastellēt vietā smadzenes tai mikroshēmai?

Link to comment
Share on other sites

Nē, vienkārši vajag pieņemt neizbēgamo fizikas faktu, ka li-ion aķiem ciklu skaits nav bezgalīgs un nopirkt jaunu.

Link to comment
Share on other sites

Es savam Dell arī no Chainas pasūtīju. Ir OK. Ņēmu 9 sūnu, kas tur +/- tikpat cik oriģinālais 6šūnu. Bet +1 par to, ka tā ir laimes spēle.

Oriģinālās baterijas celles bija OK, kā te arī tika minēts. Izmantoju kabatasbaterijā, USB power bank u.c.

Izmeklējos pa internetu, atradu tādu lietu - spec. mikroshēma Power management, kas tad arī saskaita ciklus un paziņo, ka aķis beigts. 

Link to comment
Share on other sites

Fizikas fakts ir cits. Tāds, ka akumulatori ir gluži labi.

Smadzenes ir iespējams sakārtot, bet viena dēļ nav vērts. Ja to dara bieži, tad varbūt.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sveiki!

 

Tā kā esmu students, un varēju iztikt kādu laiku bez baterijas, tad pasūtīju no Ķīnas šādu: http://www.ebay.com/itm/Replacement-Battery-For-Lenovo-IdeaPad-Y460N-Y460P-Y560A-Y560G-B560-B560A-V560-/231379670017?pt=Laptop_Batteries&hash=item35df4d9401, bet atnāca šāda: http://www.ebay.com/itm/5200Mah-Battery-for-Lenovo-IdeaPad-Y460N-Y460P-Y560P-B560-B560A-V560-Y560G-/201110823321?pt=UK_Computing_LaptopsAccessories_LaptopBatteries&hash=item2ed323a199

 

Kopā viss tas joks man izmaksāja 25$, tagad kompja taimeris rāda, ka ap 2.5h izturēs baterija. Ar to man parasti ir pilnīgi pietiekami. Nezinu, cik ilgi tā baterija kalpos, bet vajadzētu būt ok. Šūnas ražojis ir Sanyo. It kā programmas saka, ka tai baterijai ir 4400 mah, bet, ja tur 2.5h, tad man ir vienalga, cik tu to ampērstundu ir. :) Kompi dabūju, kad viņš jau pusgadu bija lietots, tāpēc nezinu, cik jauns turēja, bet man 2 gadus visu laiku turēja ap 1.5h.

Link to comment
Share on other sites

versatile
Thinkpadiem ir manāma šķirba starp ķīniešiem un orģinālajiem akumulatoriem. X60s iepirku ķīnieti un ablomījos, 9 šūnas, 3 centimetrus spiež ārā no dupša, bet velk tik divas stundas.

Ne3,14su kapeiku, iepirku savulaik tādu pašu aķi ķīniešu aķi, bet ne pašu lētāko, apjāju thinkpadpowermanageri lai nemet erroru, ka neorigināls. Vilka sākumā 4+h.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

es savam HP G62 izvēlējos aftermarket ražotāju Lenoge no amazon.co.uk tur 80% no oriģinālās (~2h), par baterijas ilgtspēju vēl nevaru spriest. Šo variantu izvēlējos, jo tomēr šī firma ievēro kaut kādas drošības prasības un testus. Dators neko nesaka ka nav oriģināla.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...