Jump to content

Patēriņa kredīts


LMT
 Share

Recommended Posts

Laba diena!

Tā nu ir sanācis, sāku interesēties par patēriņa kredītu, jo ir nepieciešamība pēc palielāka pirkuma.

Interesējies esmu vairākās bankās, pagaidām izmēģinājis tikai swedbank, kur man piešķirto kredītu 3000€ apmērā atteicu, jo pārāk lieli procenti. Tad par tiem procentiem man arī ir jautājums.

Banka man saka, 18%, cik saprotu, tas ir no summas, ko aizņemos. Tātad, tiem jābūt 540€. Bet banka, kā jau teicu, saka ka gada likme 18%, bet atmaksājamā summa 4600€, tas ir 1600€ pa virsu. Skaties kā gribi, bet 1600€ pret 3000€ ir nedaudz vairāk par pusi, jeb kādi 55%. Atvainojos, bet kas tā par huiņu?

Neesmu es finansists, kā pārējie saeimā, tāpēc neesiet kritiski. Varbūt kāds var izskaidrot, no kurienes tāds bullšits?

Link to comment
Share on other sites

Varbūt noslēpums ir vārdā % gadā! :)

Link to comment
Share on other sites

Varbūt noslēpums ir vārdā % gadā! :)

Nu labi, 18% no 3000€ ir 540€, pieņemsim, ka ir paņemts uz max termiņu 5 gadi, tas būtu 2700€, kas jāpārmaksā, bet banka ir izrēķinājusi 1600€. Vari paskaidrot?

Jeb tur nav ko domāt, jo bankām sava matemātika?

Labots - LMT
Link to comment
Share on other sites

Vari pamēģināt kādā citā bankā, bet visas jau, kā sarunājušas ar līdzigiem noteikumiem  :sarkasms: Bet nebanku aizdevēji noplēsīs vēl vairāk  :sarkasms: Nekādas lielas izvēles iespejas jau nav!  :this:

Link to comment
Share on other sites

Procentus rēķina no nenomaksātas summas daļas! Nevis no visas summas!

Link to comment
Share on other sites

Pieņemu, ka piebilde ir saliktie procenti...

Link to comment
Share on other sites

Un parasti izmanto sistēmu, ka maksājumā summa katru mēnesi ir vienāda. Tātad sākumā, atmaksājamā summa sastāda lielāko daļu procentus un mazu daļu dzēšamo summu. Kredīta beigās visa atmaksājamā summa sastāv no dzēšamās summas ar ļoti nelielu procentu maksājumu. Līdz ar to beigu periodā nav izdevīgi priekšlaicīgi dzēst kredītu, jo lielos procentus tu jau esi atdevis.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nu labi, 18% no 3000€ ir 540€, pieņemsim, ka ir paņemts uz max termiņu 5 gadi, tas būtu 2700€, kas jāpārmaksā, bet banka ir izrēķinājusi 1600€. Vari paskaidrot?

18% gadā, nevis no summas... nomaksā 12 mēnešos un būs tew  

 

540€
pārmaksa
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tātad sākumā, atmaksājamā summa sastāda lielāko daļu procentus un mazu daļu dzēšamo summu. Kredīta beigās visa atmaksājamā summa sastāv no dzēšamās summas ar ļoti nelielu procentu maksājumu. Līdz ar to beigu periodā nav izdevīgi priekšlaicīgi dzēst kredītu, jo lielos procentus tu jau esi atdevis.

 

Tātad, izdevīgāk ir sākumā iemaksāt kādu mēnesi vairāk, tādejādi dzēšot daļu no gala summas, un iegūstot mazāk procentus?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tā ir pat salīdzinoši laba likme priekš šāda veida kredītiem. Paskaties tādos iestādījumos kā West Credit, Credit24 vai Big Bank un mute atkārsies. Protams, jo uz ilgāku periodu ņem kredītu, jo vairāk jāmaksā. Bankās ir un būs lētākais piedāvājums salīdzinoši ar nebanku sektoru. 

 

 

gada likme 18%
 
Link to comment
Share on other sites

18 nav nemaz tik slikti proči nezinu kam ir jānotiek, lai dabūtu zemāko likmi 16. Vis ir skaisti tikai reklāmās, man kā padsmit gadu kientam piešķira 19! Un nemaz nepapūlējas atbildēt kādam brīnuma ir jānotiek, lai dabūtu solītos 16, kaut gan atbildu visiem noteikumiem!   Viennozīmīgi citos ātro kredītu kantoros būs kudi vairāk!

Link to comment
Share on other sites

nu vecīt.. 18% priekš patēriņa kredīta vēl ir pat ļoti labi, tik izskatās, ka sapratnes par kredītiem un % tev nav nekādas. Varbūt apsver nemaz neņemt to kredītu..??

 

Ak jā, ja gribi mazākus procentus un ir nekustamais īpašums, vari pamēģināt arī tādu variantu... % noteikti būs daudz mazāki.

Link to comment
Share on other sites

Cik saprotu no teksta, tad problēma nav likmes lielumā, bet gan tajā, kā viss tiek rēķināts.

 

Nedaudz uzmetu aci Swedbank patēriņa kalkulatoram. Uzliku termiņu 1 gads un aizdevuma summu 3000 Eur.

 

Rezultāts:

 

Aprēķina pamatojums

Kalkulatora aprēķinātie dati ir informatīvi, taču sniedz priekšstatu par to, cik liels varētu būt patēriņa kredīta ikmēneša maksājums.

Patēriņa kredīta iespējamie ikmēneša maksājumi aprēķināti, izmantojot šādus pieņēmumus:

  • aizdevuma summa - 3000 EUR
  • aizdevuma termiņš - 1 gads
  • procentu likme tiek noteikta individuāli, piemērā izmantota - 18 %
  • komisijas maksa par kredīta izsniegšanu - 0 EUR
  • kopējā maksājamā summa - 3300 EUR
  • gada procentu likme (GPL*) - 23 %

*GPL (gada procentu likme) - ir procentos izteiktas kredīta kopējas izmaksas, ieskaitot aizdevuma procentus, līguma komisiju un citas izmaksas, kas jāmaksā par kredīta piešķiršanu.

 

Itkā ar matemātiku draudzējos, bet šo es nesaprotu.

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Vispār diezgan sūdīga situācija, aizņemties 3k eur, lai par to samaksātu 1.6eur :D

 

vari meklēt kādu privātpersonu, kas aizdos naudu, būs gala cipars mazāks jāatdot, bet ja neturēsi vārdu vai būsi uzmetējs, var beigties sliktāk kā bankas gadījumā!

Link to comment
Share on other sites

Rekomendēju no banku žīdiem turēties tālāk. Mazums, beigās attapsies zem tilta ar cauru kreklu mugurā .

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

beigās attapsies zem tilta

 

ar cilpu :)

 

Neatceros vairs to viedo prātu, kurš teica, ka ja tu kko ņem kredītā, tas nozīmē, ka patiesībā tu to nevari atļauties = tev to nevajag!

 

Nu ok, protams ir izņēmumi, piemēram, rīt jānodod objekts, taču pēkšņi salūzt auto un remontam vajag 500 eur, kurus parīt tu arī dabū un atmaksā uzreiz...

 

Bet tā saldā medus muca (ātrie kredīti) ir ar ļoti stāvām malām, ļoti daudzi, kas riņķo gar malu pasnaikstīties, iekrīt tur un nogrimst, ka nemetas ;)

Labots - Red
Link to comment
Share on other sites

 

 

Neatceros vairs to viedo prātu, kurš teica, ka ja tu kko ņem kredītā, tas nozīmē, ka patiesībā tu to nevari atļauties = tev to nevajag!
 

 

tā noteikti saka tikai tie viedie prāti, kas algu saņem aploksnē, jeb neviens viņiem kredītu nedod un pazaudējot savu aplokšņu darbu arī nekādus pabalsti nepienākas, nerunājot par pensiju.

 

 

par ātrajiem kredītiem gan taisnība, tur viss peļņas modelis ir balstīts uz to, lai tu neatdotu laikā un ņemtu vēl.

Link to comment
Share on other sites

Nu bigbankām un smskredītiem gan ieteiktu turēties pa gabalu ... Te +/- spēles noteikumi ir skaidri, 18% pārmaksa (bankām kaut kā takš arī jādzīvo)

A ir tik grūti pacelt pa.... tb telefonu un uzzvanīt ?

Labots - M@R$$
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Patiesībā, žīdu pakalpojumi iet uz velna paraušanu. Pasakiet, cik no jums ir telefons uz nomaksu pie kāda no operatora? Tur tie procenti ir vēl pabaisāki un trubu var viegli nomest zemē un maksāt atlikušo periodu par tukšu gaisu. Es neticu, ka visi jauno aifonu un S4 lietotāji uzreiz naļikā tās trubas nopirkuši. 

 

Rekomendēju no banku žīdiem turēties tālāk.

 

Civilizētiem ļaudīm ir kredītkartes, kur par saprātīgiem procentiem var aizņemties šādu summu. Vislabāk veidot uzkrājumus un maksāt 0 %. Diemžēl lielai pelēkai masai domāšana nesniedzas tālāk par 1 algu. 

 

remontam vajag 500 eur,
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

obligati tiesam tev vajag to kreditu njemt un juugties paradu slogaa?

nav jau ipasi liela summa taa lai nesakratu vienkarsi vinu,

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
kmna

Droši vien autiņu pirks. Pa to krāšanas laiku 2 gadus ar kājām skriet?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Pasakiet, cik no jums ir telefons uz nomaksu pie kāda no operatora?

 

Man nav , nekad nav bijis, un nebūs. Jo nepatīk žīdi, bankas, kredīti un nomaksas. Un pirkt kredītā ūberdārgu telefonu vispār ir pilnīgs idiotisms.

Link to comment
Share on other sites

Varbūt apsver nemaz neņemt to kredītu..??

Protams, nav steidzama lieta, meklēju ideālāko variantu, ir viena banka, kur pēc idejas, man pat pienākas 16%, stāsts garš iz krīzes laikiem, kāpēc 16%, tur pēc aprēķina man sanāktu paņemt 3 štukas, atdot 3796€, diezgan labs piedāvājums, bet termiņš paīs, gribās garāku, lai ikmēneša maksājums mazāks, un pats varētu variēt ar atmaksu, kad ir vairāk, samaksāt vairāk, kad plānojās tālāks brauciens, maksāt noteikto ''mazo'' ikmēneša maksājumu.

 

 

Itkā ar matemātiku draudzējos, bet šo es nesaprotu.

Tāpēc, ka tā ir žīdu matemātika. Jūs man nedaudz vismaz ieskaidrojāt, kāpēc 18%, un kā tie % veidojas pēc tam, tāpēc arī beigās ir tie 1.6k €, tomēr bankā to kaut kā nepateica.

 

 

A ir tik grūti pacelt pa.... tb telefonu un uzzvanīt ?

Gan zvanīju, gan aci pret aci runāju. Izstāsta kaut ko, it kā saproti, bet pēc kāda laika sāc saprast, ka uz tavu jautājumu reāli neatbildēja, tas nu tā.

 

 

 

Patiesībā, žīdu pakalpojumi iet uz velna paraušanu. Pasakiet, cik no jums ir telefons uz nomaksu pie kāda no operatora? Tur tie procenti ir vēl pabaisāki un trubu var viegli nomest zemē un maksāt atlikušo periodu par tukšu gaisu. Es neticu, ka visi jauno aifonu un S4 lietotāji uzreiz naļikā tās trubas nopirkuši.

Savulaik biju paņēmis, pirms gadiem 3, tad vēl skatījos, cik sanāks pārmaksāt, sanāca 30ls, it kā nekas traks, uzmetu nesen aci uz tagadējiem telefoniem, lielākajai daļai uzcenojums 80€, pāriet vēlme tur kaut ko pat skatīties.

 

 

 

Droši vien autiņu pirks. Pa to krāšanas laiku 2 gadus ar kājām skriet?

Ļoti saprotoši no tavas puses, jo ir situācijas, kad uz ceļa izskrien alnis, auto norakstāms, bet uzdarbu tak jātiek.

Labots - LMT
Link to comment
Share on other sites

Pieprasi atmaksas grafiku, kur ir skaidri un gaiši norādīts, kas no maksājuma ir pamatsumma un kas ir procenti.

Varbūt tad tev daleks.

Link to comment
Share on other sites

Apmēram jau ir saprasts.

Varbūt kādam pēc pieredzes, ir zināma kāda mazāk žīdiska banka, jeb tam nav nozīmes, jo visu izsaka cik kruts klients vai blats?

Link to comment
Share on other sites

Ja uz ceļa izskrēja alnis, uz darbu jābrauc, bet naudas nav, jāpērk tāds auto, kuram pietiek naudas, nevis tāds, kā patīk. Pa 1000 eur var nopirkt braucamu auto ar svaigu skati. šādu summu var kaut caur kredītkarti aizņemties un dažu mēnešu laikā atdot, lai pārmaksa minimāla.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

ronalds_

Vēl pierēķini 500 EUR, lai viņš būtu braucams. Parasti bez problēmām autiņus netirgo. Šis variants par pēdējiem euro nopirkt autiņu ir garām un tur tiešām var sanāk, ka mēnesi jāsēž uz maizes vai ūdens vai arī atkal jāmeklē avots, no kā aizņemties par daudz lielākiem procentiem. Tāpēc aizņemoties jāņem vērā visi riski.

 

Šito piedzīvoju ar pirmo autiņu, kad it kā pietika līdzekļi kopējai summai, bet labi, ka paņēmu kredītā, jo pēc tam sanāca to sadauzīt un pēc tam visus iekrājumus novirzīt salāpīšanai. 1000 EUR vērtam autiņam tak kasko neviens neņem. 

Link to comment
Share on other sites

ir situācijas, kad uz ceļa izskrien alnis, auto norakstāms, bet uzdarbu tak jātiek.

Ja grasies pirkt auto, tad bankai tā arī jāpasaka. Tas ir pilnīgi cits gadījums, un uz to kredīta atmaksas laiku tev būs jāpērk (vai būs ieteicams) arī KASKO. Tieši tāpēc - lai alnim izskrienot un tev ciešot, būtu iespēja atdabūt kredītu. https://ib.swedbank.lv/private/credit/leasing/car Ja auto maksā LĪDZ 3000 EUR, tad dod tikai patēriņa kredītu, bet 3001 un augstāk - "likme individuāla".

 

Autor, neierobežo pats sevi - ja tas ir auto, tad nekāp pats "patēriņa kredīta" būrītī, bet paprasi, kas notiek ar 3001 EUR aizdevumu.

un jā, man liekas pastulbi maksāt līzingu, vēl jo vairāk ar tādām likmēm. kad brālis pirka auto, viņš aizņēmās no draugiem + vecākiem un pēc tam pakāpeniski atdeva. tā kā puisis apzinīgs, tad veiksmīgi viss arī notika un nevajadzēja bankas barot.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
usver

Ja tu ņem patēriņa kredītu autiņam, tad nekādu kasko banka nepieprasīs. Tas pašam jāizlemj, vai ir lieki 200+ EUR gadā, ko maksāt.  Ja ņem līzingā autiņu, tad no 3000 EUR kasko ir obligāts. No izdevīguma viedokļa auto līzingam ir papildus izmaksas no auto vērtībasbez pieminētiem procentiem. Plus krāms ar pārrakstīšanu un līguma noformēšanu. Arī ir ierobežojumi auto ekspluatācijā. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Arī ir ierobežojumi auto ekspluatācijā.

Kā arī auto pieder bankai, nevis pašam.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Civilizētiem ļaudīm ir kredītkartes, kur par saprātīgiem procentiem var aizņemties šādu summu
Kaut ko tādu varētu rakstīt LMT, jo viņš nezin un nesaprot, bet Jūs,  Swedbankai ir 20% procenti, par neatmaksāto summu, pēc 30 dienām! 

Un ja ņem mašīnu, tad ir jāņem normāls aparāts, par summu virs 5000, tad tas būs līzings ar pilnīgi citiem procentiem.

Tagad man liekas, ka visi lielākie autoražotāji LV jau sāk piešķir savus rūpnīcas līzingus jaunām mašīnām par ļoti zemiem procentiem, kurus jau ir vērts apskatīt un padomāt vai vajag pirkt vecu lūzni un katru dienu viņā ieguldīt naudu.

Tas tā, tikai kā ieteikums.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kaut ko tādu varētu rakstīt LMT, jo viņš nezin un nesaprot, bet Jūs,  Swedbankai ir 20% procenti, par neatmaksāto summu, pēc 30 dienām! 

 

Ko? man ir swed kredītkarte, likme ir 2% mēnesī par nenomaksāto, ja ar karti nopērku reizi mēnesī cigaretes, tad pat nav jāmaksā tā komisijas maksa, vai kas tas skaitās 1.60 EUR apmērā.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ko? man ir swed kredītkarte, likme ir 2% mēnesī par nenomaksāto, ja ar karti nopērku reizi mēnesī cigaretes, tad pat nav jāmaksā tā komisijas maksa, vai kas tas skaitās 1.60 EUR apmērā
Ar to es tevi apsveicu! Bet vai tad, vajag atkal iejaukties pieaugušo sarunās, kur runā par 3000 izmantošanu? 
Link to comment
Share on other sites

 

 

pagaidām izmēģinājis tikai swedbank

Jarunā ar to banku, kuras pakalpojumus lieto ikdienā. Šodien izņemu kredītkarti, rīt man vajag gold līmeni, tā nebūs! Citadele dod labus overdraftus savām AmericnEkspress

Link to comment
Share on other sites

Kā jau te minēja, uzjautā kas notiek, ja paņem 3001 eur, jo tur ir minēts, ka, ja mērķis ir auto un summa ir virs 3K, tad % likme ir no 9 - 18%.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...