Jump to content

Vai neesmu pārtērējies par vadu


ju
 Share

Recommended Posts

Jau vienā tēmā pieminēju, ka man bez maz vai lētais, garais Vibe vads skan labāk kā kaut kāds pa bez maz vai 100Ls metrā (toreiz bija vēl lati). Daudzi uzreiz mani bez maz vai nolamāja, utml.

Nu tad savācu 4 vadus, kas man bija pa rokai. Arī tie divi. Nu un arī izdzinu  caur skaņas karti, ja tā var teikt.

Te ieraksti

http://failiem.lv/u/mnqxudl

tur zipā visi 4.

 

Nu tad lūdzu, speciālisti, novērtējiet, lai es saprotu, bija tas vads to naudu vērts, vai nē? Uzraksties, kurš tad no 4 likās vislabākais.

Es ceru, ka skaņas karte tomēr nav tik slikta,  lai visu būtu novienādojusi.

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Uz aso... ar manu kruto sēņotāja Hi-End kompelektu :mrgreen: - portatīvo un 30EUR AKG ausēm, failis Hobo4 ir jūtami skaļāks...

P.S. Jā, tas arī viss, ko uz šada setupa spēju saklausīt. :)

 

Labots - Konstatators
Link to comment
Share on other sites

man 4 fails skan mazliet plašāk un skaļāk, pārējie  vienādi 

Link to comment
Share on other sites

Visi absolūti vienādi.

ABSOLŪTI VIENĀDI, bet viens tomēr atšķiras :D

 

Visai labi skanošs gabals, kas pat uz manām lētajām Solo 7C ir patiesi izbaudāms, paldies!

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Lūk, iemesls 4. faila savādākajam skanējumam - nav noregulēts tāds pats līmenis kā pārējiem.

 

Beznosaukuma_zps3a16d140.png

Link to comment
Share on other sites

Man ir nelielas aizdomas, ka tu ar savām 3 € vērtajām austiņām neesi šīs tēmas mērķauditorija.

 

Paklausījos pirmos 3 gabalus foobara ABX comparatorā uz m-audio fast track + iepriekš pieminētajām tumbām -> nespēju noteikt atšķirības. 

Secinājums: izmantojot lētā gala tehniku, noteikti nav vērts pirkt vadus, kas ir dārgāki par visu pārējo :D

Labots - itanium
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Īsteni audiofīli velk laukā austiņas 1000€ :D

Link to comment
Share on other sites

martinno

Pirmie trīs - vienādi, 4ais - skaļāks, bet ne tikai - man likās, ka arī "netīrāks."

Tas uz budžeta tehnikas - MacBook Air + RHA MA350.

Link to comment
Share on other sites

Ausis-Pioneer SE-M390, telefons-HTC One, plejeris-Poweramp. Jaa 4turtais skaljaaks, tas arii viss  :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Nu 1. un 2. atšķirības gandrīz nav, 3. nav tik jūtami "pīķi", 4. izskatās saforsētas "augšas" un vēl kaut kāds limiteris, jo kā ar nazi nogriežas pie 20K Hz, (kaut gan skaļākās vietas vienalga apstājas pie -3db, pat 0 nesasniedzot), pirmajiem trīs tomēr dabiski samazinās starp 18 - 20 K Hz.post-602-0-44063000-1412800350_thumb.jpgpost-602-0-44063000-1412800363_thumb.jpg

 Un jā - lai justu kādu atšķirību (visticamāk iluzoru) vadiem, ne jau caur datoru jādzen un ar lētā gala ausīm jāklausās - citādi tiešām pat mp3 no vaw nez vai atšķirsi, kur nu vēl "reliģiskas nianses" vados :devil:.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Es te tā iedomājos. Ja vads maksā dārgāk par akustisko ģitāru vai klavierēm, tad jāsāk uzdot jautājumu, kam tas Tev vajadzīgs, pašam, vai priekš citiem? Es šad tad atvelku dvēseli, paimprovizēju uz akustikām - parastām klavierēm. Un tajā brīdī nekādi vadi pat ūdeni man nespētu pienest.

Labots - ggg97
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Poratms, dzīvs ir dzīvs. Tā kā pats nemāku spēlēt, tad šāda lieta atkrīt. Lai gan gadā daži koncerti gadās, kur ir īsta mūzika.

 

Un kur tad ierasti aktīvākie klausītāji?


Ineteresanti, vai manai tēmai nosaukums ne tāds, vai lielākie klausītāji JJP, Luka, TIQA, Kevins, normundss (kuri vēl?) paklausījās, saprata, ka atšķirību nedzird, un nemaz neņemas komentēt? Kā ir?

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Redzi ju, viņiem ir slinkums tērēt savu dragocennij laiku tādiem globāli nesvarīgiem testiem... :mrgreen:

Labots - Konstatators
Link to comment
Share on other sites

Es šodien klausījos pats savus vadus. :)

Nē, nu kāda tur testēšana, ja viens vads ir par 3dB skaļāks kā pārējie- t.i. viens vads ir ierakstīts, pievadot skaņu kartei uz pusi lielāku jaudu.. Nav aprakstīts no kā ir ticis rakstīts uz ko. Vai mainījies arī aparatūras novietojums, vai tikai vadi.. Imho, no tā varētu būt atkarīga arī saklausīto atšķirību interpretācija. :p

Link to comment
Share on other sites

Nu gan atrunas, tik viens no 4 ir ar citu līmeni (jā sanācs kaut kāda laža, kamēr pārspraudu vadu laikam, ne jau vadā vaina). Tad noklausās tos 3 pirmos vismaz.

Un kā aparatūras novietojums tur kaut ko baigi maina, būs uz citas āderes? Bet tā, nekas īapaši nav mainījies, kompis kur bija tur bija, skaņas karte arī. Varbūt par dažiem centimetriem mainīja dislokāciju. Jā, vadi protams nebija pa vienu un to pašu trasi, jo katram savs garums. Un kāds sakars ar ko uz ko rakstīs. Te ir jautājums par vadiem. Ja visi skanēs vienādi, tad pieņemsim, ka skaņas karte ir šaurā vieta, un miers.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
novērtējiet, lai es saprotu, bija tas vads to naudu vērts, vai nē?

 Tu nopietni vai muļķi palaidi...

1. Nav nevienam identiskas aparatūras un dzirde.( lai vērtētu ierakstu no neta).

2.Ja Tev patīk neko nēesi pārmaksājis.

 P.S. pārlasot pamanīju,ka ieleja pa vadiem kož pēc gada topikā :) .Izlasīju visu rakstu linkā. Par HDMI vadiem točna pieiekrītu . Par pārējiem necērtu lai komentētu.

Labots - Tufjord
Link to comment
Share on other sites

vadi uzlabo skaņu,ja:ir vadi,kuri pirkti celtniecibas veikala un tiek nomainiti uz 50-200 eiro...dārgāk jau sākas ezotērika...

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Izmantojot vadus signāls noteikti kļūst spēcīgāks, salīdzinot ar to pašu sistēmu, kur vadu nav.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

vadi uzlabo skaņu,ja:ir vadi,kuri pirkti celtniecibas veikala un tiek nomainiti uz 50-200 eiro...dārgāk jau sākas ezotērika...

Ja es nopērktu tādu vadu par tiem 50-200eur un uzlaboju ar tiem skaņu- ja es gribētu vēl uzlabot skaņu un nopirkt vēl vadus- kā man tos labāk slēKt- virknē vai paralēli? Tie 50-200 eur ir domāti metrā vai rullī? Pēc kuras bodes cenām tas ir jāskatās? Kā zināms cenas, atkarībā no veikala, mēdz ļoti atšķirties.. 

Link to comment
Share on other sites

atkal vadu faits :D imho, ja tik ļoti tie vadi uztrauc - taisām bez vadiem - viss mono blokos , 10cm vadi pie tumbām....īsi tīkla vadi - rozetes pie tumbām :D bet ja nopietni - cilvēki liek arī uz degvielas vadiem magnētus  un ieplūdē jonizatorus un citus ^@%lizatorus. Spēks ticībā. Vēl spēcīgi likt dārgus vadus aparātiem kuriem tāpat iekšā lētākās komponentes....no čainas.....un shemotehnika 70 gadu līmenī....imho rezumē  - ja vadi tik būtiski ietekmē skaņu, varbūt aparāti jāmaina ne vadi? Bet tā jā , kvalitatīvs vads maksā kaut ko bet ne 3 ciparu skaitli - ieskaitot labus savienotāj spraudņus  un pašu vadu + darbu.

Link to comment
Share on other sites

Cik vislabākās akustiskās sistēmas (tumbas, austiņas) var ienest kropļojumus?

Cik vissliktākie vadi var ienest kropļojumus?

Link to comment
Share on other sites

skandu vadi var nevis "ienest"  kropļojumus, bet gan:

 

1. samazināt Dempinga faktoru;

2. Uztvert ārējo elektromagnētisko lauku un traucējumus un tos caur atpakaļsaiti padot pastūža ieejā - kā tas ietekmē skaņu - dažādi - atkarīgs no traucējumiem...un aparāta shēmas

3..vēl zinātniskās lietas par viļņvadiem , viļņu garumiem , frekvencēm, atstarojumiem atpakaļ, bet tas jau ir pārāk sarežģīti .. ut.t.  ne tagad :D

4. paša vada kropļojumi ir tik minimāli, ka nav vērts iespringt.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Cik vislabākās akustiskās sistēmas (tumbas, austiņas) var ienest kropļojumus?

 

vaards LABS ir relatiivs. Lielaakai daljai maajas miiljotaaju akustiku / aparaatu ir paaugstinaata otraa harmonika + specifiskas intermodulaacijas, kas dazhos gadiijumos "uzlabo" skanju skatoties no svechu, viina, un siltas atmosfeeras rakursa, bet sabojaa to- skatoties no references viedoklja ..... Formaali tie visi ir "kropljojumi"

 

Par liiknes piegrieshanu ar jebkaadu eq , lai ausij ir tiikamaak vispaar nerunaasim

Labots - kevins
Link to comment
Share on other sites

Long John

Dabistiski, ka audiotehnikai ar maziem signāla līmeņiem (vinilatskaņotājs, mikrofons utml), kvalitatīvs vads (kabelis) dod būtisku "pienesumu".

Taču, lai konstatētu starpību starp pietiekama šķērsgriezuma vara "sadzīves" elektrovadu un līdzīga šķērsgriezuma dārgo "akustisko" vadu skandām, jābūt vai nu precīzai mēraparatūrai,  atbilstošai telpai un metodikai, vai nu dikti  lielai pašiedvesmai (placebo).... :)  

Labots - Long John
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Lielākā problēma, ka tagad bieži tā saucamiem vara vadi ir no dzelzs, kur varš ir uzklāts pa virsu.

Link to comment
Share on other sites

vienkārši bieži problēma ir tajā, ka ja tie vadi rada šaizi - to ne vienmēr var izteikti dzirdēt ( ja nav trenēta vai zelta auss) - bet mēraparātos redz  paaugstinātu  augstāko harmoniku līmeni, ko rada AF drazas iekļūšana caur  vadiem  no tumbām ieejā...bet tas ir piem 10Khz zonā un uz augšu.


piem. kad skatos ampa izeju ar emu skaņu karti un ir ieslēgts plazmas TV - uzreiz uzlec pīķis kaut kur pie 16 Khz...atklāju to empīriski. kad skatījos ampa izeju bez signāla ar osciologrāfu  un tur biku bija pūka uz ekrāna....pačakarējos, kamēr sapratu, ka plazma izstaro kaut ko.. tīklā un ēterā.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Var jau daļu vadu lietu atrisināt ar traktu, kas darbojas ar simetrisko signālu.

Link to comment
Share on other sites

nu ieejā jā, bet  ja no izejas iemet ieejā, tad tas imho nepalīdzēs + ieejā simetriskā ieeja neglābj no RF - jo lai RF kancelētos tam uz abiem "vadiem jābūt" identiskiem, kas diezin vai dzīvē ir iespējams - tā vismaz raksta gudri onkuļi.

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Pret RF/EMI tak cīnās ar diezgan parastu filtru uz stiprekļa plates.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...