Jump to content

Strāvas vadu tests


TIQA
 Share

Recommended Posts

Tā kā daudziem gribās blindtestus, tad piedāvāju iespēju jums pašiem savām ausīm un austiņām paklausīties ;) Laiku pa laikam veicu līdzīgus testus un slīdzināšanas klausīšanās. Šoreiz nolēmu padalīties ar jums.

 

testā vienīgais, kas ir mainīts ir strāvas vadi. viena versija ir stock strāvas vads, kurš nāk līdzi interfeisam, otrs ir kaut kāds "hifilītiskais"......zilā krāsā :D anyway, ne tas ir svarīgākais. galvenais akcentrs ir pašiem pārbaudīt vai jūs spējat dzirdēt atšķirību. ja jā, tad kādu?

 

ķēde:

reaper ar konkrēto treku

firewire

motu 828mk3 - main out

kaut kāds hifilītiskais xlr

motu 828mk3 - xlr in

firewire

reaper

 

kā papildus atrakciju otrajam gabalam pievienoju identisku testu, taču ar visprastākajiem skatuves līmeņa 6m xlr vadiem. ja nemaldos, tad viens bija proel, otrs cordial.

 

failiņi te:

https://www.dropbox.com/sh/289yuv8wsk2w808/AADzH_93qXewo5jz18r6icDCa?dl=0

 

 

 

PĒC TAM kā visi interesenti būs izteikuši savu viedokli un versijas, tad atklāšu kurš fails kādus ingredientus satur.

 

patīkamu klausīšanos.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • osscar

    5

  • TIQA

    8

  • ggg97

    5

  • Luke

    10

Top Posters In This Topic

 

 

vienīgais, kas ir mainīts ir strāvas vadi. viena versija ir stock strāvas vads, kurš nāk līdzi interfeisam
Runa par to strāvas vadu,kas savieno ierīci ar sienas rozeti ar 220V?
Link to comment
Share on other sites

jā, speciāli veicu šo testu, jo par to ir daudz kautiņu un strīdu. inženieri brēc, ka tas nevar eksistēt, tikmēr hifilītiķi ar putām uz lūpām apgalvo, ka viņiem pierādījumus nevajag.

 

tagad varat paši paklausīties un dzirdēt vai nedzirdēt.

Link to comment
Share on other sites

Ja tas "hiflitiskais" vads būtu sakanā krāsā tad vēl vrētu cerēt uz "silto" skaņu, bet ja zils, brrrrr..., tad tests jau pašā saknē ir nolemts neveiksmei .....

Link to comment
Share on other sites

A tie vadi, vai kabelis, kurš pienāk pie mājas, pie dzīvokļa, pie rozetes, ne ko nečakarē?   ;)


Bet ar suģestiju ir tā, kas meklē tas atrod...

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Mutes...

 

Gaidam mr. JJP :>

Link to comment
Share on other sites

jā šim MOCU  ar impulsnieku iekšā vads gan uzlabo skanējumu :D tik pat labi laptopa baroklim var ielikt zelta vadu un ar mp3 pārtop par flac :D

Link to comment
Share on other sites

Keb Mo „Slow Down”

Trīs elektroģitâras Kreisā - centrs - labā. Bass + kiks ļoti „atsperlgs” „gumijots". Nedaudz

uzbudinăts vokāls ar izteiktiem „s” „ts” pie 2:25” var izšķirt cilvēku balsis (slikta sistēma tās

pārvērš murdoņā). Ļoti naturāli skan bungas (drums).

Link to comment
Share on other sites

un uzzīmē shēmu, ka kās tika mērīts ierakstīts - citādi neko nevar saprast. uz ātro, neklausījos, laiku negribu tērēt - bet spektrs pirmajiem diviem failiem 100% identisks, tik otrs ierakstīts ļoti minimāli zemākā līmenī.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Mjā, šādos topikos JJP un komanda klusē.

Bet ja nopietni, neviens nespētu pat XLR vada nomaiņu saprātīgos apmēros kontatēt (bez ekrāna noplēšanas un citādiem trikiem).

Nu un ja XLR vads nav Cardas, tad vispār nav jēgas pārrunām. :D


Bet par skaņaskarti - respect!

Link to comment
Share on other sites

NeticuNevienam

Ūēē, jēē vēl joprojām atrodas cilvēciņi, kam patīk se.ss (jāšanās) ar vadiem. Apbrīnojami, ko tik aiz gara laika nevar sadarīt.

Šito tak reiz jau vroģe noskaidroja, bet nu laikam jau pietrūkst tās karstās tēmas laiku pa laikam dažiem.

Labots - NeticuNevienam
Link to comment
Share on other sites

AX4H0.jpg


viena lieta gan, visus štekerus šad tad vajag izraustīt,..lai neoksidējas...tad gan mēdz būt brīnumi - foni, zemes cilpas....bet tā šajā konkrētajā "testā" - ohmmm

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Tur vēl bija zīmulis degunā jāiesprauž un kāja aiz galvas jāaizliek un tad jāsauc OHMMMM. :D

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Vai ta meditējot nebija jāsēž lotosa pozā un jāizdod kaut kas līdzīgs šitam ?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

XLR vada nomaiņu saprātīgos apmēros kontatēt

 

esmu konstateejis gan ( pietiekami daargaa sisteemaa )

 

 

 

Mjā, šādos topikos JJP un komanda klusē

 

varbuut ne visiem ir iespeeja uzreiz aizskriet pie tumbaam un atlicinaat laiku darba nedeeljas viduu shai nodarbei ...... ibo ne jau uz 5 eiro veertaam austinjaam taas atshkjiriibas klausaamas .

 

 

 

Ūēē, jēē

 

tikai no taadiem cilveekiem, kuriem ir interese ko dariit, mekleet, peetiit, ir kaada jeega ...

Link to comment
Share on other sites

Kāda jēga no smalkiem vadiem, ja Latvenergo apakšstacijā stāv prasts 20/0,4kV trafiņš. Vot, ja tajā Latvenero apenē uzstādītu HiFiļno trafu visam mikrorajonam, vot tad mēs varētu runāt arī par barošanas vadu ietekmi.

 

p.s. Hifiļnos trafus mikrorajoniem Latvijā izplatu tikai es. I nemēģiniet meklēt jebkādus katalogus, visa informācija tikai pie manis. Šomēnes bonus. Hihiļņijiem mikrorajonu trafiem dāvanā nāk Dormeo matracis un Džeka Rasela sulas spiede. Nenokavējiet, tikai šomēnes, un Jūs būsiet pirmais savā mikrorajonā.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

Vot, ja tajā Latvenero apenē uzstādītu HiFiļno trafu visam mikrorajonam, vot tad mēs varētu runāt arī par barošanas vadu ietekmi.

 

Un ja vēl tos kabeļus no trafiņa līdz mājām pasildītu, skanējums būtu tāāāāds... :D

Link to comment
Share on other sites

Kabeļus no trafa līdz HiFilitiķa mājai-dzīvoklim gulda siltā ūdens trubā. Tiem hifilitiķiem, kuriem līdzekļi ierobežoti, tiem kabeļus gulda apkures trubās. Viņi savu HiFi klausās tikai ziemā.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Starp citu zinātnieki ir atklājuši jaunu vīrusu - Hifiliss. Runā, ka esot palaists no kādas audio "laboratorijas". :D

Link to comment
Share on other sites

Ir kaut kur internetā manīti tie štepseļkabeļi, kur dzīslas ir kā telefona vadam, un kontaktam puļķi no plastmasas, kas pārklāta ar plānu folijas kārtu. Jā, tur varētu būt "efekts" uz skanēju. Nu var jau būt, ka audio tehnikas ražotāji savus aparātus speciāli komplektē savus pastiprinātājus ar tādiem, lai pēc tam citi varētu tirgot hiendiskos. Pie jebkura cita normāla kabeļa starpībai nevajadzētu būt.

Ja nu vienīgi vēl kaut kāda neveiksmīga konstrukcija tiem kontaktiem, kas aparāta pusē, un tur kārtīgi kaut kas nepiespiežas.

Es saprotu, ka tiešām lieneārie vadi var ko mainīt, un citur, kur ir zema līmeņa signāli, kur niecīgākā kapacitāte ko maina. Bet ne jau tur, kur ir kārtīgs spriegums un strāvas normālos ciparos.

 

Un jā, Cardas ir arī 10AWG instalācijas kabelis ... maksā virs 15$ pēdā, t.i. kādi 50$ metrā. Njā. Man prieks par Cardas. Apple var iet pensijā.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Oho, būs ļoti interesanti paklausīties vai varu sadzirdēt kādu atšķirību.

Ja ātrāk nesanāks, svētdien noteikti mēģināšu paklausīties.

Link to comment
Share on other sites

 

 

kur dzīslas ir kā telefona vadam, un kontaktam puļķi no plastmasas, kas pārklāta ar plānu folijas kārtu. Jā, tur varētu būt "efekts" uz skanēju.
Jā ir redzēts tāds,rādio pulkstenim no ķīnas pa 6dolāriem.Sačakerējās tas glaunais štekers kam spailes no plastmasa ,bet apkārt plāns ķipa folijs.Nomainīt štekeru pie tik glaunu vadu arī švaki(tās dažas matu izmēra dzīsliņas).Uzliku citu normālu vadu gan štekeri.
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

esmu konstateejis gan ( pietiekami daargaa sisteemaa )

Hahā, tomēr viens no sātanistiem uzķērās uz troļļošanu!


Hifilītiķiem varu piedāvāt serveru barošanas kabeļus - ļoti resni, smagi un dzīslas no sertificēta bezskābekļa vara (kapara).

Dārgi.

Klausīšanos nepiedāvāju un nepiegādāju.

Link to comment
Share on other sites

Dziņča

Bišķi ne par tēmu,bet savas USB "lietas" dažreiz patestēju ar ŠITO verķi - ebrejā kapiķus maksā.....un vienu sūdīgu usb vadu ir atradis ! :meeting:

Link to comment
Share on other sites

 

 

Hahā, tomēr viens no sātanistiem uzķērās uz troļļošanu! Hifilītiķiem varu piedāvāt serveru barošanas kabeļus - ļoti resni, smagi un dzīslas no sertificēta bezskābekļa vara (kapara). Dārgi.

 

Ir vieglas aizdomas, ka tavas diagnozes spējas šoreiz tevi būs smagi pievīlušas...

Link to comment
Share on other sites

Noklausījos pa divām reizēm Sara1 un Sara2 gabalus, Nu pa lielam atrast planšetes lādētāju ar ko nobarot savu Raspberriju man izrādījās grūtāk ne kā saklausīt atšķirību starp tiem abiem gabaliem, ibo lai saprastu, ka atšķirība ir, šķiet pietika pa pus minūtei no katra.

BTW kā sauc to dāmīti, kas tur dziedāja? Ļoti patika!


Īsti nesapratu par to "keb". Tur pa visam ir četri faili. Vai tas nozīmē, ka ir bijuši 4 dažādi kabeļi?

Link to comment
Share on other sites

Nu es arii nestrebshu karstu bet paklausiijos sara 1 un sara 2 ---> nju saakumaa, neiedziljinoties liekas viss viens, bet kad saac jau klausiities, tad ir taa, kad nju man vismaz starpiibu no 10-25 sekundei baigi labi var dzirdeet, ka instrumenti priekshaa centraa tomeer izdalaas ar kaartu labaak, vienaa variantaa kautkur peld, otraa variantaa ir detalizeeti priekshaa ... neteikshu kuraa. :p

Link to comment
Share on other sites

Es atkal vairāk uzmanību pievērsu balsij. Man, savukārt, ļoti patīk tāds vokāls. :) Paklausīšos tūliņ instrumentus..


Te būtu bijis interesanti uzzināt, kas ir šī dziedātāja, cik viņai aptuveni gadu, kāda ādas krāsa un kāds dzīvsvars. :D Pēc tā varētu labāk spriest par to, kā tās balsij būtu jāskan. Tajā ierakstā, kur ģitāra "labāk lasās", tajā arī balss atšķiras. Toties, kad es izdzirdu piezemētu, kārtīgu sievietes balsi, kurai liekas, ka vairāk dzirdams krūšu diapazons, un, vēl pie tam, ja tā ir resna nēģeriete melnā- es ģībstu. :D

Link to comment
Share on other sites

interesents

Kungi!Beidziet dzīt marasssmu, kā kādreiz ir izteicies kāds no klasiķiem-nekad nestrīdies ar stulbeni, viņš jūs piezemēs savā līmenī un tad nobeigs ar profesionālismu :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Tā takš Sara K. - audiofīļu iemīļotā izdevēja Stockfisch records, tā teikt, jājamzirdziņš. Grūti pateikt, kurš pie kura vairāk turās (-ējās... kaut kur pa ausu galam dzirdēju, ka šamā beidz darboties mūzikas lauciņā), bet Sārai viss pie viņiem ierakstīts ļoti augstā līmenī. Pats arī reizēm paklausos, ja mūzika labi ierakstīta, nav pat tik ļoti svarīgi kas par žanru. Bet pa lielam viņiem jau tur klasika un visādu virzienu džezs vien ir... No otras puses tie ari ir stili, kur ir vērts iespringt uz detalizāciju, kaut kādam smagajam metālam diez vai būtu - zāģis ir zāģis...

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

 

 

smagajam metālam

Tā teikt , mūzika dvēselei , kurai nevajag mega-krutu aprīkojumu . 

Link to comment
Share on other sites

 

 

No otras puses tie ari ir stili, kur ir vērts iespringt uz detalizāciju, kaut kādam smagajam metālam diez vai būtu - zāģis ir zāģis...

Maldies, kādam šlāgerim būs vienaga, jo tur viss primitīvi. Tādam metālam tieši vajag detalizāciju, lai viss nesaiet vienā putrā, un visi gabali neskan vienādi.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tā takš Sara K. - audiofīļu iemīļotā izdevēja Stockfisch records

ne tikai Stockfish, viņai ir ārī Chesky izdoti diski.

 

Noklausījos un secinājumi līdzīgi kā Lukem. ņemot vērā to, ka Stockfish studijās lieto VOVOX kabeļus

http://www.vovox.ch/index.php?option=com_content&view=article&id=349%3Apurum-recording-studios&catid=137&Itemid=557〈=en

un Stockfish ierakstu raksturu sliecos domāt, ka tas dzidrāk skanošais fails ir rakstīts ar hifi vadu nevis ar proelu.

 

Ar tīkla vadiem ir grūtāk,pēc dažu reižu noklausīšanās šorīt, man patika skanējums sekojošā kārtībā:

4, 1, 3, 2, vēlāk paklausīšos pie skaļākiem līmeņiem, var būt ,kas mainīsies uztverē.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

http://failiem.lv/u/vcjlcgk

šis sara k. gabals ir rakstīts laikos, kad viņa sadarbojās ar chesky records.

 

keb gabaliem 4ri faili ir tāpēc, ka divi no tiem ir rakstītis salinkojot ar visparastākajiem skatuves līmeņa 6m xlr vadiem, pat ne visai labiem.

 

nevienu netaisos nolikt, pārliecināt vai vēl ko ne. šis ir tests jums pašiem. tie, kuri gribēs, tie varēs paklausīties. tie, kuri negrib klausīties, lai neklausās.


atbildot uz dažiem jautājumiem - ja jau motu impulskieks nespēj "novērtēt" kruto vadu, tad jau starpībai nav jābūt un visi failiem jāskan vienādi. vai ne tā?

 

ju - ja tu zinātu kā studijās ieraksta metālu un ko tur dara ar to nabaga signālu, tad mēs par kaut kādu detalizāciju smagajā metālā nerunātu. vari palasīties te - http://www.badmuckingfastard.com/sound/slipperman.html

nenoliedzu, ka arī smagajā mūzikā ir daudz labu piemēru, taču tīri apstrādes dēļ, mēs nevaram runāt par dabīgiem signāliem un kaut kādu mikrodinamiku.

 

 

 

ja kāds ir gatavs, tad ieteiktu sevi pārbaudīt ar abx testu un nopublicēt rezultātus. pats paspēju tikai 20 testus veikt. ja būs laiks, tad veikšu visus 100.

Labots - TIQA
Link to comment
Share on other sites

Sveiciens dažādi domājošajiem!

Jau kādu pusgadu neiesaistos diskusijās par politiku:) Arī šeit netaisos ne ar vienu strīdēties un nevienu pārliecināt. Paklausījos abus pēdējos gabalus. Jā, esmu no laukiem :), un zilonis uz auss uzkāpis :), un klausos mūziku (patiesībā, var teikt, jau daudzus gadus neesmu tā apsēdies ar domu tikai klausīties mūziku) ar kaut kādām Creative ausīm no Audigy 4 pro skaņaskartes. Laikam lieki piebilst, ka atšķirību nedzirdēju nekādu. Kādreiz ielaidos strīdos ar šo superpuper vadu tirgotājiem. Vienu hohmu atceros  - kaut kāds ražotājs ierakstījis bija, ka viņa vados varš esot tik labs, ka elektroni skrienot ar gaismas ātrumu. Ja kāds šo muļķību vēl arī atkārto (ne tikai klusībā tai tic :)), viņš ir absolūts dolbajobs - saukšu lietas īstajos vārdos. Kad par to (gaismas ātrumu) norādīju, šis tirgotājs sāka brēkt, ka es esot apstājies attīstībā, jo, redz, zinātne lieliem soļiem ejot uz priekšu :). Uzskatu (nevis ticu vai neticu - ir liela atšķirība), ka šitas viss ir liekams vienā strīpā ar astroloģiju, hiromantiju, ekstrasensiem u.t.t.

 

p.s. nekad neesmu noliedzis patiesību, ka mēs vēl ļoti maz zinām par pasaules uzbūvi, bet... "reliģijai" (jebkādai) manā pasaules uzskatā nav vietas.

Link to comment
Share on other sites

nezinu kā citi, taču es šeit nekādu reliģiju neizplatu un nepiesaucu. daudzi brēc pēc blindtestiem, jo tas ir vienīgais risinājums, lai kaut ko noskaidrotu. tad lūk, devu jums iespēju pašiem paklausīties. tad dzirdētājiem ir iespēja dzirdēt, mērītājiem ir iespēja mērīt.

 

laikam vēl jāpiebilst, ka nepārstāvu nevienu kantori un neko netirgoju, līdz ar to man nav nekādu finansiālu saistību ne ar vienu. testus veicu tīri entuziasma pēc, cerībā pašam sevi pārbaudīt vai dzirdu vai tomēr liekas, ka dzirdu, kā rezultātā varu uzlabot savas profesionālās iemaņas.

Link to comment
Share on other sites

Tiqa, vai nevēlies izveikt sekojošu testu;

Ieraksti vienu gabalu pirmo reizi ar šo pašu aparatūru un tad to pašu gabalu, izmantojot kaut kādu tipa Creative lēto skaņu karti un ieliec šeit, sakot, ka tie ir divu dažādu kabeļu ieraksti! Domāju, ka klausīšanās testu rezultāti neatšķirsies no šiem.

Link to comment
Share on other sites

diemžēl, man nav pieeja lētajām kartēm, varētu piedāvāt čupiņu ar studijas līmeņa kartēm. no tava posta es secinu, ka jūs mani uzskatat par krāpnieku?

Link to comment
Share on other sites

normundss

keb1 - tonāli atšķiras no pārējiem, slāpētas, bet ne visai tīras augšas.

keb2 - tonāli ļoti atšķirīgs, izklausās kā ar ekvalaizeru sagrozīts. Izcelti augšējie vidi, izteikti frontāls skanējums.

keb3 - forsētas, netīras augšas, kas raksturīgi netīras barošanas vai džiterīga DACa gadījumā. Netīra barošana protams var būt par cēloni lielākam džiteram.

keb4 - tonāli līdzīgs keb3, forsētas, bet ievērojami tīrākas augšas. Vispatīkamākais ausij, taču manai gaumei drusku par daudz uzskrūvētas augšas.

 

sara1 - netīras augšas, saplacināta skatuve.

sara2 - patīkams, tīrs skanējums, laba telpiskā lokalizācija.

 

Pieņemot, ka uzstādījumā nekas cits nav mainīts, mans minējums ir tāds:

sara1, keb3 - rakstīts ar vienādu konfigurāciju, netīra barošana

sara2, keb4 - rakstīts ar vienādu konfigurāciju, filtrēta barošana

keb1, keb2 - rakstīti ar dažādiem signāla kabeļiem

 

Iespējams arī, ka sara1 un keb2 ir rakstīti ar vienādu konfigurāciju, jo abiem ir saplacināta, uz priekšu izvilkta skatuve.

 

Pēc izjūtām sara2 un keb4 ir vispatīkamākie. keb1 arī ir savā ziņā patīkams, jo man prasās šim gabalam samazināt augšas.  keb3 un keb4 skanējumi ir visai līdzīgi, ja nepievērstu īpašu uzmanību, diez vai pamanītu atšķirību.  sara1 un sara2 savukārt ir nepārprotami atšķirami jau pirmajās 6 sekundēs.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...