Jump to content

Windows 10


maiss
 Share

Recommended Posts

pirms 5 stundām , AndrisBB teica:

tu visdrīzāk arī nestrādā pie būtloaderiem, nenodarbojies ar 'board-bring-up

Kurš parasts cilvēks to dara?

 

Martā sievai saliku kompīti ar..., vot kovids😁, i5-12400 laikam bija. Biosā neiegāju.

 

Drīz tāpat kā apdeitiem - mātene būs pilna ar armiem, kuri viens otru čekos, vai tik telemetrija strādā pareizi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Jurkins teica:

Kurš parasts cilvēks to dara?

 

Nu bet tapēc jau es saku. Tu čīksti ka BIOS tev bij labs, bet tu jau nezini kas reāli jāuzraksta firmwārē, lai dabūtu pie dzīvības CPU, atmiņu, visus portus/busus un citu figņu, pirms vispār var sāk startēt OS. BIOS tam jau sen nederīgs. Tas vienkārši nav praktiski izdarāms.

Diendienā ņemos ar u-boot, tapēc arī saku.

Link to comment
Share on other sites

@AndrisBB, tad ir slikti. 😁 Un nečīkstu, tikai konstatēju.

Tas ir tāpat kā, lai arduino pamidžinātu diodi,atmegai vajag pusatmiņu aizstāstīt.

STM ir tās pašas šausmas. Nē, nu skaidrs, kur problēma, ja atmiņa lēta.

Ievajadzējās darbā uzinstalēt DWG vīveru... ieraudzīju faila izmēru, čuķ ne aizrijos no smiekliem.

Nu progress. Nē, nu ir kā ir. Starp vilkiem dzīvo, kā vilkam jāgaudo 🤣.

Link to comment
Share on other sites

Nu tur jau ne tikai izmēri, bet interfeiss novecojis. Tas tas pats kas šodien izmantot iezvanpieeju, lai TV skatītos.

Pamēģini dabūt pie dzīvības Thunderboltu vai ko taml;īdzīgu, tas ir milzīgs daudzums koda. Nemaz nerunājot par citiem moderniem protokoliem.

 

Link to comment
Share on other sites

Īsumā - tagad miktokontrolieris kas palaiž sistēmu ir 10 reizes jaudīgāks un sarežģītāks, par CPU kam BIOS tika dizainēts. Tapēc arī vairs neatbilst nekādām tehniskām prasībām.

Link to comment
Share on other sites

Īstenībā jau tiem jaunākajiem logiem nav ne vainas, savu uzdevumu pilda perfekti, gļuki gadās visiem, arī Linux izstrādātājiem, tur pēc kārtējiem apdeitiem ne tādi b'rīnumi vien notikušies.

P.S. Mints man ir otrā sistēma, pa laikam ieslēdzu, ja vēl darbojas, ok. Vairākas reizes neļāvās, nācās ar bootlouderiem ņemties.

Link to comment
Share on other sites

Kādu ķers sirdstrieka :) bet es, kopš uz viena uzliku W11, tur izmantoju tikai Edge kā pārlūku.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
1 stundu atpakaļ, ju teica:

izmantoju tikai Edge kā pārlūku.

Pa lielam jau tas pats Chromium jau vien ir.

Link to comment
Share on other sites

Mateushs
20 hours ago, aoma said:

Īstenībā jau tiem jaunākajiem logiem nav ne vainas, savu uzdevumu pilda perfekti, gļuki gadās visiem, arī Linux izstrādātājiem, tur pēc kārtējiem apdeitiem ne tādi b'rīnumi vien notikušies.

 

 

Tik starpība ir tā, ka viens ir maksas produkts, bet otrs - bezmaksas. Turklāt Windows (jebkurš) kopumā vairāk "izspiež" dzelžus, un datori dzīvo mazāk. Ir ne vienu reizi vien dzirdēts, kad kādam kompītis uz Windows sāk ar laiku karsēties. Tad tur sāk kaut kādus atvēsinošis paliktņus likt, nēsāt datoru uz servisu mainīt termopastu, kaut gan diez ko tas līdz, ja sistēma paliek nenomainīta.

  • Haha 1
  • Bēdīgs 1
  • Kādas šausmas! 2
Link to comment
Share on other sites

raivix95
Pirms 29 minūtēm , Mateushs teica:

Turklāt Windows (jebkurš) kopumā vairāk "izspiež" dzelžus, un datori dzīvo mazāk.

Kaut kas tik murgains sen nebij dzirdēts.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Vai Linux ir slimība? Varētu kāds izveidot jaunu tēmu, un tur pērties līdz bezgalībai. :D

P.S. datori dzīvo mazāk, ja netīra putekļus ;)

Labots - aoma
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Linux tēmas ir.

Tikai daži uzvedas kā sektanti - visur jāsludina sava, visnotaļ neobjektīvā un uz faktiem nebalstītā,  patiesības uztvere. :) 

Link to comment
Share on other sites

Esmu lasījis Bībeli, citēju: Tikai tas Dievs tas kungs tur augšā zina, kas notiks ar Tavu datoru... :D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , Mateushs teica:

Turklāt Windows (jebkurš) kopumā vairāk "izspiež" dzelžus, un datori dzīvo mazāk.

Kas tev tur spiež? Manā saimniecībā W10 griežas uz kastes ar q9600. Uz 2. paaudzes i5. Tas no vecākajiem.

W11 uzliku (jā, apejot ierobežojumu) uz SFF dell optiplex 3020, kam ir 4. paaudzes i5. Strādā, nekas tur nebeidzas.

Un ir loģiski, ka izstrādātājs neatbalsta kaut kādus "aizvēsturiskus" procesorus.

Link to comment
Share on other sites

Nu zemāk par I5 es laikam neņemtu ... it sevišķi jau aizvēsturiskos.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Mateushs
On 5/2/2022 at 8:09 AM, ju said:

Kas tev tur spiež?

 

Jebkura Windows versija vairāk noslogo dzelžus nekā citas OS. Tāpēc ir loģiski, ka dzelži iziet ātrāk no ierindas. Ne velti ir tas teiciens par to, ka ar Windows datori mirst jauni. Ne es to izdomāju...

 

Piemēram, nav nekāds noslēpums, ka CPU datoriem, kas darbojas Windows OS vadībā, pēc zināma laika sāk pastiprināti karsēties. Neatkarīgi no CPU modeļa. Novēroju to no Windows XP laikiem, kurš darbojās uz datoriem, kuriem savam laikam bija visnotaļ jauni CPU. Cilvēki mēģināja pat pirkt paliktņus, kuri it kā dzesē CPU, taču tas maz ko dzīvē dod. Tā tie datoriņi viens pēc otra tika nomainīti. Piebildīšu, ka ar citām OS man nekas tāds nekad nav noticis (un arī nav dzirdēts no citiem Windows nelietotājiem nekas tāds).

 

Runājot par aizvēsturiskiem CPU modeļiem, Tu nepamanīji, ka viena kompānija datorlietotāju vietā izlemj, kas ir novecojis CPU, bet kas tāds nav, izlaižot OS, kas vienkārši uz noteiktiem CPU modeļiem nedarbojas?! Citas OS uz tiem pašiem procesoriem, kurus Tu nosauci par aizvēsturiskiem, diezgan aši darbojas. Daudzi no tiem procesoriem, kurus spiež uzskatīt par aizvēsturiskiem, patiesībā ir gana jaudīgi, lai vēl darbotos vēl vismaz vairākus gadus. 

  • Haha 2
  • Kādas šausmas! 2
  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

darklight

Bet kur ir problēma ar tiem neatbalstītajiem CPU? Uz mana mājas kompja ar ~desmitgadīgu A sērijas AMD arī W11 nav paredzēts. Un esmu par to priecīgs - viena problēma mazāk!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 35 minūtēm , Mateushs teica:

izlaižot OS, kas vienkārši uz noteiktiem CPU modeļiem nedarbojas?!

Kā tur bija ar to dejotāju, kuram kāda ķermeņa daļa traucē (šoreiz gan laikam cita - abas rokas kreisās) :biggrin:?  Kaut kā 26 gadu laikā ar tādām problēmām neesmu saskāries, kaut gan lietoti gan visi Win no 3.1 laikiem (izņemot Millenium un mājputnu), gan kaudze pingvīnu, sākot ar Caldera linux (bija tāds ap 95.-to - 97.-to gadu), tagad otrā (vispār trešā OS uz kastes Mint).

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 44 minūtēm , Mateushs teica:

viena kompānija datorlietotāju vietā izlemj, kas ir novecojis CPU, bet kas tāds nav, izlaižot OS, kas vienkārši uz noteiktiem CPU modeļiem nedarbojas

Ābols?

  • Atbalstu 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pienāca laiks izslēgt laptopu, lai atliktu atpakaļ RAM un pie reizes iztīrītu putekļus. Domāju, nu pārbaudīšu pie reizes, vai ir kaut kādi apdeiti. Izrādās, ir, komplektā ar tīri feinu paziņojumu (pilnīgs pretstats izplatītajam "mēs zinām labāk par lietotāju" viedoklim):

 

image.png.b31a9ba9e158e5315e02c40e9d544c41.png

Link to comment
Share on other sites

Man kaut kas līdzīgs, šķiet, bija jau diezgan sen. Pēc tam sāka uzstājīgāk lūgt, ka vajag, tad jau pieprasīt. Es cītīgi izlikos par beigtu. Beigās šis neizturēja 🤣.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tā tāda interesanta nodarbe, mēģināt pārhitrīt robotu vai iedomāties ka robotam kautkas var apnikt . 

Link to comment
Share on other sites

Pričom tur pārhitrīt? Piesēžos pie datora, šis saka, ka vajag. Ej tak tu irst, es tagad gribu savas lietas darīt. Nu bet beigās šim tomēr apnika.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Kā var viņam kautkas apnikt? Vienkārši izlemj pēc algoritma instalēt vai nē.

Pamainītos mazliet algoritms un pieinstalētu, tev nemaz nejautātu :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

2 datori, lietoju jau pusgadu vienam W11 kamēr otram W10 palicis.

Zin, labi ka W10 eksistē jo lielāku musaru par W11 grūti atrast.

Viens update pirms 3 menešiem straight up likvidēja iespēju taisī new folderus. tikai caur CMD var un neviens patch neko nesalabo :DD

Interfeiss arī totāla caureja kur puse puspabeigta un otru pusi kautkāds indietis dizainējis kas tik rokā turējis mobilos

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Laxe teica:

Zin, labi ka W10 eksistē jo lielāku musaru par W11 grūti atrast.

Nu darbā uznāca W11 apdeits...Nu jā, nožēloju to brīdi.

Interfeiss riktīgi caur pēcpusi. Labi, tiku līdz Start emblēmai kreisā pusē. Bet tā taskbar never combine icons opcijas neesamība dzen izmisumā.

Atradu ka eksistē tāds uzlabojums kā Explorer patcher, būs pēc atvaļinājuma jāieprovē.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Tūlīt atnāks dusmīgie onkuļi un pastāstīs, ka "indusi" zina labāk, ko jums vajag un ko nē. 😁 Stagnāti, ibio! 🤣

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Jurkins teica:

pastāstīs, ko jums vajag un ko nē.


Kaņešna, Linuksu vajag

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Just now, Stasss teica:

Linuksu vajag

Nu tas jau cits līmenis.  😁

Redz, es tagad arī jau kādu nedēļu izklaidējos. "Indusi" saka ,ka vajag pabeigt manas sistēmas iestatīšanu. Es saku - ejiet nakuj, vēlāk. Redzēs cik ilgi 😁

 

p.s. nez, Andris to ķeksi atrada...

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Ar katru Windows versiju atnāk bars un bauro - vecais (win xp, 7, 8.1, 10 bija labāks) tas tur (XP,7,8.1, 10) ir nelietojams. 

  • Patīk 1
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Tā īsti nav, efektīvais! xp bija ok sākot ar sp3 savam laikam. 7-tais bija ok uzreiz. 8.1 pilnīgi naher nevajadzīgs. Tikai mārketinga manageriem.

 

Esmu pamēģinājis 11-to. Pagaidām tikpat bezjēdzīgs cik 8.1.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Jurkins teica:

 8.1 pilnīgi naher nevajadzīgs.

Esmu pamēģinājis 11-to. Pagaidām tikpat bezjēdzīgs cik 8.1.

Nu ir dažas melnās avis arī winduļos. Windows ME, Windows chicken(vista), 8(8.1). Izskatās ka 11 arī paņēmis to pašu virzienu. Malači.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Jurkins teica:

Tā īsti nav, efektīvais!

Ir ir, šajā forumā ar katru jauno versiju gaanaaas un spljaudaas. Surajiem IT večiem grūti pieņemt pārmaiņas.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Redz, ar šādu softu ir bišķi savādāk nekā ar citiem produktiem. Mārketinga manageriem vajag  regulāri kaut ko jaunu. Pofig, ka ar lažām. Nekas ļauns jau nenotiks. Izlaidīs apdeitu pēc pāris dienām. Tas nav tā, ja laidīs pārdošanā jaunu autiņa modeli, kura super-truper automātiskā kārba reizēm no 5. ātruma iemetīs atpakaļgaitā. Tur tā vis nevarētu.

 

Jā, @M@R$$, par ME tieši tas pats stāsts. Par čikenu arī.

Par 11-to... hvz, būtībā, jau viss strādā labi. Domāju, ka efektīvie mārketinga manageri vienkārši steidzināja normālos programmētājus un citus specus.

@Zin..., ja pārmaiņas ir tikai pāmaiņu (lasi - jauna versija, attīstība, ibio, cik viss ir super) dēļ, tad sorry...

Link to comment
Share on other sites

Liekam firmā visiem jaunajiem lietotājiem, kam ir pienākusi datora maiņa win11, revolūcijas nav, meitenes sākumā pacīnās, un viss ir ok! Savādāk es jau sen būtu nosirmojis!

Link to comment
Share on other sites

AlCohol
pirms 6 stundām , Zin... teica:
pirms 6 stundām , Jurkins teica:

 

Ir ir, šajā forumā ar katru jauno versiju gaanaaas un spljaudaas. Surajiem IT večiem grūti pieņemt pārmaiņas.

sūrajiem, pa lielam, vienalga. bet useris vulgarus katru reizi jāmaca no nulles. kamēr apstaigā tos kapiju rijējus, jau nākošā versija lien pa logu iekšā un priekšniecība jautā, kapēc nav NN sistēma jau palaista.

Link to comment
Share on other sites

W11 ir savas īpatnības, bet, noliekot vēl taskbaru pa kreisi, kapiju rijējs nekādas atšķirības nemanīs. 

Es gan atkal nezinu lielus uzņēmumus, kas baigi skrietu pēc jaunajām versijām. Kamēr ir atbalsts, tikmēr iet iepriekšējā versija. Ja nu kādam kas ļoti specifisks, tad tam uzliek jauno, vai tieši otrādi, turpina nodrošināt vēl kādu vecāku OS versiju.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...