Jump to content

Windows 10


maiss
 Share

Recommended Posts

thx,mēģināšu

 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Atveru Windows Update, tieku pie negaidīta paziņojuma:

image.png.b7bc7e14cbb6c12f8021851c71b8488b.png

Pat nezinu, smieties vai raudāt :D

Link to comment
Share on other sites

Jāsmaida! Kāds, kā jau mūsdienās pieņemts, zin labāk par tevi :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

superKrona

Tā kā uz w11 paredzēts tikt pat mājsaimniecēm, kas notiktu, ja visiem ļautu, bez pārbaudes? Gan jau puse bļaustītos, ka briesmīgi slikta OS, kaut arī IT dīkdieņiem būtu atkal ko darīt.

Link to comment
Share on other sites

Yeap. Microsofts skadri un gaiši saka, ka nav ko *ist centu, un jāņem 11 sērija.

Es ar savu 4790K nokaunējies ielīdu stūrī, un "piepirku" W10. 

Link to comment
Share on other sites

shadow118
Pirms 6 minūtēm , M@R$$ teica:

Microsofts skadri un gaiši saka, ka nav ko *ist centu, un jāņem 11 sērija.

Man liekas oficiāli atbalstīts bija sākot no 8. paaudzes Intelim un 2. Ryzen paaudzes

Link to comment
Share on other sites

Just now, shadow118 teica:

Man liekas oficiāli atbalstīts bija sākot no 8. paaudzes Intelim un 2. Ryzen paaudzes

Bet jēga ņemt kaut ko vecāku? Ja apgreidojies, tad lai kādam laikam pietiek...

Arī cenu starpība starp 8 un 11 sēriju nav tik liela...

 

Link to comment
Share on other sites

shadow118
Pirms 2 minūtēm , M@R$$ teica:

Bet jēga ņemt kaut ko vecāku? Ja apgreidojies, tad lai kādam laikam pietiek...

Arī cenu starpība starp 8 un 11 sēriju nav tik liela...

Tūlīt jau 12. paaudzes nāk laukā (launch pēc nedēļas)

Bet netā ir redzēts, ka to W11 uzdabū arī uz 4th gen un vēl vecākiem

Link to comment
Share on other sites

Es arī ar savu I7 6. sēriju varu nolīst stūrī. Jā, laiks ātri skrien 4 gadi pagājuši kopš pēdējā upgrade.

Arī domāju taisīt upgrade, bet uz 12. sēriju. Nu sola uz novembri, bet cenas laikam būs kosmosā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , M@R$$ teica:

Bet jēga ņemt kaut ko vecāku? Ja apgreidojies, tad lai kādam laikam pietiek...

Nu es īsti nevaru apgreidoties - 4 gadus vecs laptops, kurš pirkts ar domu "lai kādiem 10 gadiem pietiktu", līdzīgi kā pirms 14 gadiem pirktais.

Var visu laptopu nomainīt (nevis apgreidot), bet nu nav vēl 10 gadi pagājuši :D

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , binary teica:

Nu es īsti nevaru apgreidoties - 4 gadus vecs laptops, kurš pirkts ar domu "lai kādiem 10 gadiem pietiktu", līdzīgi kā pirms 14 gadiem pirktais.

Pilnīgi vai prasās pēc Matheusa stabules - uzliec Linuxu un ies vēl nmākamos 10 gadus :D , neviens par CPU vecumu nesūdzēsie.

  • Patīk 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, binary said:

Atveru Windows Update, tieku pie negaidīta paziņojuma:

image.png.b7bc7e14cbb6c12f8021851c71b8488b.png

Pat nezinu, smieties vai raudāt :D

 

Rimcosoft saviem lietotājiem ar Dinwows 11 atgādina: "Jūs ievērojāt, kas bija redzams pa Dinwows 10 logiem?"

 

 

lin.png

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, AndrisBB teica:

Pilnīgi vai prasās pēc Matheusa stabules - uzliec Linuxu un ies vēl nmākamos 10 gadus :D , neviens par CPU vecumu nesūdzēsie.

Kas zina, vabūt sūdzēsies. Iepriekšējā laptopa gadījumā sāka pat ļoti sūdzēties, turklāt ne tikai par CPU vecumu, tāpēc jau arī nācās mainīt. Un ar Linux tur nebūtu līdzēts ;)

Link to comment
Share on other sites

shadow118
Pirms 30 minūtēm , Mateushs teica:

Rimcosoft saviem lietotājiem ar Dinwows 11 atgādina: "Jūs ievērojāt, kas bija redzams pa Dinwows 10 logiem?"

 

tev kkāda trieka, ka valodu tā rausti?

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Klau, kādam vispār darbojas uz w10 laika sinhronizēšana? Mājās uz 2 kompjiem nekā, uz viena ar w7 perfekti. Darbā tikko pamēģināju uz 5 kompjiem. Ne uz viena nedarbojas. Darba kompjiem nekādas darbības nav veiktas, nekas lieks nav instalēts. Apdeiti godīgi atļauti un notikušies (kā rezultātā neskaitāmas reizes pazudušas šāres, printeri, skaneri😁).

Kāpēc vispār tāds jautājums? Vakar gadījās, ka vajadzēja mājas kompim izvilkt bateriju ārā. Izdarīju visu, ko vajag, slēdzu iekšā, it kā viss ok. Pēkšņi mans favorīts fusion360 nolaižas offline modē (par šo vispār ir atsevišķs stāsts, kā var sačakarēt labu lietu parastas instalējamas programmas vietā uzbūvējot kaut kādu pa pusei instalējamu onlaina perversiju, moderni mļac 😁). Ir jau bijuši tādi gadījumi, kad vienīgais, kas līdzējis , ir klienta daļas (kas uz kompja) pārinstalēšana. Pārinstalēju... neslēdzas pie konta vispār vairs klāt. Pasipos ar pamācībām. Nekā. Lienu log failos. Tipa sistēmas laiks nepareizs. 😁 Mļac, par ~20 minūtēm (būtu galīgi kreizī, būtu pamanījis, a te 20 min). Ielieku ar roku. Viss aiziet.

Sinhronizāciju ar taimserveri panākt tā arī neizdevās. Mēģināju pārreģistrēt un pārstartēt servisu, ielikt citus taimserverus... nekādu emociju. Atzīmēšu, ka kādeiz zāle bija zaļāka 😁 uz W7 nekad nekas tāds nav bijis. Vai tiešām būs jāliek tas 11-tais.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Jurkins teica:

darbojas

nisti u.c. ntp neveiksmīgi, bet provaidera ntp serveris darbojas, arī uz darba portatīvā. nezinu kas par mistiku..

 

pamēģini - ntp1.btv.lv

Link to comment
Share on other sites

Hmm. Neiet arī ntp1... Uz 3 kompjiem pamēģināju.

Un kā ir w11 lietotājiem?

Nē nu it kā jau var dzīvot, bet ņeporjadoks.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Atslēgt firewall bija viena no pirmajām opcijām.

 

Un vispār 😁. Cik indietim ir jābūt, lai nevis blakus pogai uzliktu, piemēram,drop-downu ar ntp serveru izvēli, bet zem opcijas tipa "pievienot papildus pulksteņus" atvērtos jauns logs, kur jāizvēlas tabs internet time u.t.t. 😁

 

Nesen taisīju uz avr vienu devaisiņu, kuam bija ethernets uz enc28j60 mikrenes un kurš bez problēmām sinhronizējās ar jebkuru ntp serveri.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

 

pirms 1 stundas , Jurkins teica:

Klau, kādam vispār darbojas uz w10 laika sinhronizēšana?

Atslēdzu syncu, uzliku manuāli 10:00, ieslēdzu sync atpakaļ - uzreiz pārmetās uz 11:02.

 

Spiežot "Sync now" pogu, it kā viss notiek:
image.png.29bfd902f3650f29fcab120f28306820.png

Link to comment
Share on other sites

Pirms 27 minūtēm , binary teica:

it kā viss notiek

hmmm...

velns viņu zina, kas par kuiņu.

Palaižot šādu:

import ntplib
from datetime import datetime, timezone
t = ntplib.NTPClient()
response = t.request("time.nist.gov", version=3)
response.offset
print(datetime.fromtimestamp(response.tx_time, timezone.utc))

strādā ar visiem time.nist.gov, time.windows.com, pool.ntp.org ...

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sveiciens,

Varbūt kādam noder šāda informācija un varbūt pat kāds ir atradis jau risinājumu.

Respektīvi- uzliekot pēdējo Microsoft update, cumulatīvais KB5009543 nogāž L2tp ipsec vpn savienojumu un nav vairs iespējams to palaist (savienojums izmantojot windows client). Šis bug ir novērots vairākiem objektiem/klientiem.

 

image.png.ab3f340af0125dc317357a7b691b5f33.png

Link to comment
Share on other sites

https://www.reddit.com/r/sysadmin/comments/s1oqv8/kb5009543_january_11_2022_breaks_l2tp_vpn/

No komentāriem:

Citēt

So for everyone reading this going "oh fuck now what" in PS:

if (get-hotfix -id KB5009543) {
wusa /uninstall /kb:5009543
}

Needs to run as admin, user will get a prompt to click YES to uninstall the update and again to RESTART NOW/LATER

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

2021.12.6. , 11:03, binary teica:

 

Atslēdzu syncu, uzliku manuāli 10:00, ieslēdzu sync atpakaļ - uzreiz pārmetās uz 11:02.

 

Spiežot "Sync now" pogu, it kā viss notiek:
image.png.29bfd902f3650f29fcab120f28306820.png

Man darba stacijai tā ir  - izlasīju visu ko var atrast ,vainu tā arī neatradu.....

 

Link to comment
Share on other sites

Pamaniju, ka datoram diska lampiņa veinmērīgi mirgo. Sēdos pētīt, izrādijās ka onedrive kautkādus warningus raksta uz event log ar 10mbs. Microsoft the best!

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Var būt tomēr jāapskatās kas tiek rakstīts un jāatrisina problēmiņas iemesls :D

Пользователь ушастый  - next level :D

Link to comment
Share on other sites

On 11/27/2020 at 1:07 PM, ruukjis said:

O, jā, bet Linux neckbeardi ir svēti, tie ziedo patversmēm, stāda kokus un dzirdod vārdu "torrents" sauc policiju... un tāpēc viņiem nav naudas

 

Vidējais Linux neckbeard apriori ir nolemts uz lielāku alku nekā Windows admins vai uz Windows programmējošais cilvēks, tāpēc par Linux neckbeardu naudu vari nesatraukties.

Link to comment
Share on other sites

On 12/1/2020 at 10:32 AM, ruukjis said:

Ironiski, bet mana pieredze rādā, ka šie hardcore Linux zealoti patiesībā no Linux maz ko jēdz. Īsitie Linux guru sēž klusi...

 

Tad jau Tev kaut kāda neriktīga pieredze! Man ar sajēgšanu no Linux ir pietiekami labi, un citi Unix/Linux guru par Windows izsakās vēl smagākā formā nekā es. Windows kasti man nevajag, lai sameklētu kernel panic iemeslu (kuri vispār man nerodas); visiem maniem ikdienas uzdevumiem ar Linux pietiek vairāk nekā! Tādiem "guru" kā Tu es gan ieteiktu cilvēkiem neuzticēties; jūs saliekat uzlauztos Windows un fotošopus, noplēšat savus 3 desmitus eiro par to, ka nospērāt uzlauzto Windows, fotošop un uzinstalējāt viņiem, bet kad cilvēkiem rodas problēmas, jūs vēl tik pat vismaz noplēšat, ar gudru sejas izteiksmi stāstot viņiem par vīrusiem, par bojāto disku, par to, ka datu atjaunošana maksā dārgu naudu, par to, kā viņi neuzmanīgi lietojuši sistēmu u.t.t. A kad cilvēkam dators nevelk jaunāko Windblows versiju, jūs ar gudru sejas izteiksmi viņiem bīdat tekstus par "novecojušiem dzelžiem". Atradušies "spečuki"

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, camel teica:

Pamaniju, ka datoram diska lampiņa veinmērīgi mirgo. Sēdos pētīt, izrādijās ka onedrive kautkādus warningus raksta uz event log ar 10mbs. Microsoft the best!

Pirmais, ko jādara pēc Win uzinstalēšanas ir attārpošana un kastrācija - visādi tur onedrive, telemetry, personalised ads utt. 😉

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

erikonkulis
Pirms 13 minūtēm , Boņs teica:

attārpošana

Vai vari ieteikt kādu kompleksu tableti attārpošanai? vai arī visu dari oldschool caur services.msc utt. utjpr...

Link to comment
Share on other sites

Bija taču vairākas:

DestroyWindowsSpying

DoNotSpy

SpybotAntiBeacon

DWS utt.

 

Priekš w11 ir Windows11Debloater

 

Pats neizmantoju, jo esmu prasts zemes tārps, no kura nav ne ko spiegot, ne paņemt, bet savulaik paspēlējos, bet ātri novācu, jo parasti pēc tam neiet kaut kas vajadzīgs, baigi iedziļināties negribējās un nav arī liela jēga.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu nē tak, ar gataviem bezmaksas tūļiem var kādu tr|peri dabūt tārpu vietā vai arī klāt pie tiem :D

Vai nu manuāli, vai ar skriptiem, kā @Jurkins raksta, bet arī tad ir jāsaprot, ko skripts dara un kāds būs iznākums.

M$ laika gaitā šo to mēdz pamainīt un vecās metodes tad jāmaina.

 

Reti kuram ir ko lielu paņemt, taču liekā "funkcionalitāte" prasa papildus resursus, rada papildus riskus un gļukus, kā arī krīt uz nerviem - sevišķi, ja esi nopircis Windows un tas ir pilns ar sū...iem, kur ik pa brīdim kādu puņķi pielipina klāt.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...