Jump to content

Windows 10


maiss
 Share

Recommended Posts

1 stundu atpakaļ, binary teica:

Nu ir laiki pienākuši…

Kaut kas tev tur ne tā (zvērudārzs ???). Speciāli atvēru vienlaicīgi Edge un Firefox, katrā pa 6 tabiem,  Photoshop, Lightroom un Bridge, visur atvērtas RAW bildes, Skype vai Teams gan nav, jo tādas nelietoju. W10 64 bit, 5 SSD, (uz viena tikai sistēma, smago softu Scratch disks cits). Nu ja uzliek renderēties video no DaVinci Resolve, tad, protams, rij atmiņu, bet tā arī jābūt.

r.jpg.a6256c61a575b1dbdb8bb6745e8cb236.jpg

 

Labots - raiviic
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

2021.07.26. , 21:40, raivix95 teica:

Ja prāta nav, AV neglābs.

Tad jāstājas @matheuss sektā:biggrin:

Link to comment
Share on other sites

shadow118

Man vaļā Opera ar kādiem 15 tabiem un Discord (un fonā vēl šādi tādi sīkumi, tur Afterburner, Steam, softs pelei)
image.png.1c32174321a6ccd95ddcbe720aa809ca.png

Link to comment
Share on other sites

superKrona
2021.07.26. , 21:40, raivix95 teica:

Ja prāta nav, AV neglābs.

Drīzāk es neuzticētos eksperimentēt ar vīrusiem tikai tāpēc, ka ir kaut kāds AV, protams, Ms Defenderis un FW vienmēr ieslēgts

Link to comment
Share on other sites

Tagad jau pat daži pārlūki kļuvuši paranoiski. Pamatā lietoju FF, bet komplektā ir arī Edge, ko šad tad atveru.  Reiz vajadzēja "nopirkt" mazu softiņu+"zālītes" no labi zināma, droša "veikala". Tieši biju tur iegājis ar Edge. Nu smuki lejuplādējas, bet beigās šis pasaka - nesaglabāšu, jo fails bīstams sistēmai. Ar FF viss bez kādām problēmām. 

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
1 stundu atpakaļ, raivix95 teica:

Neticēsiet, bet var dzīvot arī šitā

Man šādi konstanti. Ja reāli kautko sāk darīt, tad jau sāk Swap'ot uz disku. Pārsvarā Chroms un VS Code.

Jāpieliek laikam mazliet vairāk RAMu.

 

Screenshot from 2021-07-30 09-38-36.png

Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , raivix95 teica:

jums te visiem 16+, a man 4

 

Nu normālā džeku loģika - jo lielāks jo labāks 😄

Labots - AVilks
Pietjūnēju tekstu.
Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , Jurkins teica:

Vismaz zini, ka rams godīgi atstrādā savu cenu.

Zini, ja es atveru softu un tas sāk man sūdzēties (nu reāli izmet alertu), ka "brīva rama par maz, negribu strādāt", tad ir kā ir :D

 

pirms 5 stundām , kreizā Kāja teica:

Nu ko jūs darat ar tiem ramiem, vispār nesaprotu.

Kad pirku šo laptopu pirms 4 gadiem, tad 16GB bija absolūtais minimums, uz konstantas swapošanās robežas. Vecajam laptopam ar 8GB bija daudz par šauru, visu laiku "swapojās" - toreiz aktuāli bija kaut kāda IDE priekš java, javā rakstīts serveris, Unity, Visual Studio priekš C#, 1-2 VirtualBox instances, Firefox, 2 Skype instances.

 

pirms 4 stundām , raiviic teica:

Speciāli atvēru vienlaicīgi (..)

Pasaki vēl, ka speciāli kompi restartēji :)

 

pirms 3 stundām , raivix95 teica:

Uzsvars bij uz to, ka jums te visiem rams 16+, a man ar 4 viss griežas

Ai, zini, nekāds "viss" tev tur negriežas :)  Katram savi softi vajadzīgi. Tikpat labi var ar airu laivu doties no Amerikas uz Āziju, sak', "jums te visiem lidmašīnas vajag, a man ar airu laivu viss notiek" :D

pirms 3 stundām , AndrisBB teica:

Jāpieliek laikam mazliet vairāk RAMu.

Reizēm iezogas galvā tāda doma (notirgot tagadējos 16+8 un iepirkt 16+16 kitu, neko vairāk te nevaru ielikt), bet kad sāku skatīties cenas, tad ātri vien tās domas kaut kur aizklīst :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 7 minūtēm , binary teica:

16+16 kitu, neko vairāk te nevaru ielikt

Ah, izskatās ka manējais darba laptops arī neko vairāk par 32GB neņem.

Laikam laiks tikt pie jauna laptopa, jo šim jau kādi 3 - 4 gadi, plus darbs tāpat sāk pamazām aizliegt izmantot ārējos SSD un viss jākriptē. Iekšējais man 512, ar ko galīgi nav ko iesākt.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, binary said:

Ai, zini, nekāds "viss" tev tur negriežas :)  Katram savi softi vajadzīgi. Tikpat labi var ar airu laivu doties no Amerikas uz Āziju, sak', "jums te visiem lidmašīnas vajag, a man ar airu laivu viss notiek" :D

Mēģini atklāt divriteni? :D Katram savas prasības. Un vienkārši tupa likt iekšā bildīti ka redz 16 vai 32 gigas pilni, tā ka 'Win 10 ir mēsls jo atmiņu rij", ir pilnīgs sviests un turpmāk tādam cilvēkam vajadzētu atturēties no tehniska rakstura diskusijām. ;) 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

marrtins

Kā tur ir? Betonam beidzas bans, tad viņš ienāk, sulīgi nolamājas un atkal klusums uz nedēļu, divām? :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

McBetonc

Shodien mamma ilgaak atljaaava seedeet,tapeec izdomaaju shodien regoties

Labots - McBetonc
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Luckystrike

Arī kopš XP laikiem iztieku bez jebkādiem AV, ar windows defenderu vai kā tur, pilnībā pietiek, a kādreiz jau stilīgākais skaitījās kasperskys, šitie panda, nod32 utml vienmēr likās kā kautkādi kreisie :D vēl laba štelle ir hz vai vēl ir DrCureIT proga - ar to arī varēja izskenēt kārtīgi pc no visādiem sūdiem 4free.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Pirms 3 minūtēm , rubb teica:

@Mateushs, pēdējais brīdinājums - sheit ir runa par Windows!

:D

Katrai Windows tēmai jāuzliek liels apakšvirsraksts, apmēram tā - «Linuks labāks par Windows». Tad Mateušs varbūt nekomentēs nejēgā par Linuksu Windows tēmās. Izlasīs to apakšvirsrakstu, nopriecāsies un laimīgs sēdēs mierīgi.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Mateushs
On 7/30/2021 at 3:35 PM, rubb said:

likt iekšā bildīti ka redz 16 vai 32 gigas pilni, tā ka 'Win 10 ir mēsls jo atmiņu rij", ir pilnīgs sviests...

 

Nu var teikt arī savādāk; Windows 10 ļoti neefektīvi izmanto datora resursus. Nevar saprast, kur tik daudz tiek iztērēta kaut vai tā pati atmiņa. Vai saukt tāpēc to par sūdu vai nesaukt - katra personīgā izvēle. Taču jautājums ir acīmredzams; priekš kam tāda sistēma vispār ir vajadzīga? Ne tā spēj nodrošināt pienācīgu datu aizsardzību (jā, var teikt, ka nav Windows vainīgs, ka tik daudz vīrusi tiek rakstīti, tomēr fakts ir fakts), ne tā efektīvi izmanto dzelžus... Ja nu vienīgi tam, lai strādātu nu kādā ļoti specifiskā programmā, kuras nav citur un kuras funkcijas citās programmās uz citas OS arī nav. Savadāk, palaist datoru var arī citas OS vadībā, kura būs n-tās reizes saudzīgāka pret to datoru, nodrošinās nesalīdzināmi augstāku datu drošības pakāpi, nerijot datora resursus kā tāda nepiebarojama rīma!

 

Un vari nepūlēties te stāstīt par to, cik skaists ir Windows 10, un izrādās, tā nav slikta sistēma un apelēt pie tā, ka kāds te ir vai nav cienīgs vest tehniska rakstura diskusijas! Es tiešām neredzu jēgu tās izmantošanai, vismaz vienkāršam datora lietotājam; ja nu tikai kāda biznesu stutēt! Cik cilvēkiem dati ir aizgājuši dēļ Windows caurumiem "pa pienu"... 

 

51 minutes ago, vvv said:

:D

Katrai Windows tēmai jāuzliek liels apakšvirsraksts, apmēram tā - «Linuks labāks par Windows». Tad Mateušs varbūt nekomentēs nejēgā par Linuksu Windows tēmās. Izlasīs to apakšvirsrakstu, nopriecāsies un laimīgs sēdēs mierīgi.

 

Tak runa ir par Windows. Vai tad, ja to salīdzina ar citu sistēmu, runa nav vairs par Windows?

Link to comment
Share on other sites

Mateuš, es Linuksu nezinu. Tu zini. Ja tu saki, ka Linukss labāks, bet Windows mēsls, nav ko vairs par to runāt. Dzīvošu ar domu, ka lietoju mēslu. :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , vvv teica:

Linukss labāks, bet Windows mēsls

viens/otrs nav ne labāks, ne sliktāks par vienu/otru, visu izšķir slāpes.. jebšu vajadzība.

Patiesībā jau 99% lietotāju patiesi linux pietiek, mūsdienās nemaz baigā atšķirība nav, bet... linux ir linux un windows ir windows.

 

Patiesībā jau OS un dati ir tik daudz drošībā, cik tās lietotājs ir adekvāts :D

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , CAP teica:

Viens/otrs nav ne labāks, ne sliktāks par vienu/otru, visu izšķir slāpes.. jebšu vajadzība.

Pareizi. Kādreiz es krietni dzēru šņabi un bija gan slāpes, gan vajadzība.

Tagad nedzeru un nav ne slāpju, ne vajadzības. Taču es nekur un nekādies nenolieku, ne šņabi, ne ''prasmīgus dzērājus''. ☺️Tas tā, arī pārnestā nozīmē par tēmu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mateushs said:

Taču jautājums ir acīmredzams; priekš kam tāda sistēma vispār ir vajadzīga?

Šajā diskusijā nav reliģijas kari par OS, nav salīdzināšana! Šeit ir runa PAR un ap windows 10 un ar to saistītām lietām! Saprati? 

Ir citas tēmas kur var salīdzināt, ne šajā!

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Mateushs teica:

Windows 10 ļoti neefektīvi izmanto datora resursus

Nē, Mateushs, vienīgais, kurš neprot izmantot datora resursus esi tu. Tā vietā, lai radītu jaunu Linux paveidu, tu te vaidi forumā par Windows.

Link to comment
Share on other sites

Manis iepriekš rakstītais attiecas uz visiem - nebarosim trolli un pieturēsimies pie tēmas.

Link to comment
Share on other sites

Tas ir sīkums salīdzinot ar "PrintNightmare" un kā tika problēma labota... 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , rubb teica:

"PrintNightmare" un kā tika problēma labota

Tas neatstāja jūtamu iespaidu gala lietotājiem, tas neizraisīja masveida biroja darba buksēšanu... vismaz ne man zināmajos gadījumos. Šis pēdējais MS "labojums" vienam uzņēmuma ir pilnība apturējis jebkādas drukāšanas iespējas. Nestrādā neviens tīkla printeris.

Link to comment
Share on other sites

TasEsmuEss

Kādam ir izdevies atrast risinājumu problēmai, ka OEM (HP, Dell, Lenovo) datoriem ar Windows 10 ir melna svītra ekrāna augšā, ja izmanto 2 monitorus un tiek maksimizēts kāds logs?

 

Pilns internets ar diskusijām, bet tie visi ir workarounds un palīdz tikai uz ļoti īsu brīdi. GPU draivera update arī palīdz, bet pat ja ar DDU nones veco, atslēdz gpeditā draiveru likšanu no Win updates un atslēdz ierīču automātisku instalēšanu, pat tad viņš no Windows updates uzliek vecāku draiveri (ķip OEM certified, 2020. gada versiju utt) un nones manu manuāli instalēto Intel UHD draiveri. Un problēma ir atpakaļ.

 

 Nav svarīgi kabelis (VGA, DVI, HDMI, DP, TypeC), nav svarīga izšķirtspēja, nav svarīga Windows versija. Apdeitus visam var likt vai nelikt, problēma tāpat ir.

 

Vienīgais kopīgais visiem datoriem ir Windows 10, Office 2019 Pro Plus, Tilde, Adobe Reader, eParakstītājs, Chrome, Firefox, Kaspersky. Bet nu nets saka, ka arī ar Office 365 tā problēma notiek, un pat uz Windows Server tā problēma notiek.

 

Kas tik nav mēģināts caur failu sistēmu, reģistriem, softiem utt. Nekas nepalīdz ilgāk kā līdz datora restartam. Klienti jau grib pakārt mani, jo problēma kopš kaut kāda 2017 - 2018. gada vai vēl senāk. Kādiem 20 cilvēkiem tā notiek. Uz 1 ekrānu neviens pāriet negrib un Win+Shift+Ctrl+B spaidīt 10x dienā arī negrib.

Link to comment
Share on other sites

Piedod, bet te vairāk izklausās pēc līkām rokām vai līkas instalācijas.

 

Ir brendoti datori.. kolēģi arī 2u mon režīmā lieto, nekad dzīvē tādas problēmas neesmu manījis.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , ruukjis teica:

Šis pēdējais MS "labojums" vienam uzņēmuma ir pilnība apturējis jebkādas drukāšanas iespējas. Nestrādā neviens tīkla printeris.

Arī mums šis printēšanu ir nogalinājis. Uzbūvējām vienu izolētu un monitorētu mašīnu, kurai pieslēgties un izprintēt. Labi ka tā printēšanas vajadzība ir maza un vairums strādā no mājām.

Link to comment
Share on other sites

pirms 15 stundām , TasEsmuEss teica:

Kādam ir izdevies atrast risinājumu problēmai, ka OEM (HP, Dell, Lenovo) datoriem ar Windows 10 ir melna svītra

Ārējā (USB-C) dokstacija ir viens risinājums, vismaz Delliem un Lenovo palīdz, par HP nezinu. Bet ar ārējo dokstaciju gatavojies gūzmai citu "jautrību". 

Vēl risinājums - visiem monitoriem (tai skaitā portatīvajam) ir jābūt ar vienu izšķirtspēju un vienādu palielinājumu (Scale), vēlams 100% - šiem datoriem tas gļukas nav novērots.

Vēl workarounds - Windows+P un pārslēgites starp ekrānu režīmiem uz priekšu atpakaļ.

Link to comment
Share on other sites

2020.12.1. , 13:02, rubb teica:

Šeit ir tēma par Windows 10! Nākošais, kurš nepieturēsies pie tēmas, varēs atpūsties! 

Eu, džeki, jūs šito izlasījāt?

Es, lietojot Windows 10, izlasīju! (nu tas tā, lai komentārs būtu "par tēmu" :D vēl pat uz 11 neesmu apgreidojies)

Labots - binary
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , binary teica:

Es, lietojot Windows 10, izlasīju!

Es, ar acs kaktiņu skatoties uz stūrī mētājošos datoru ar Windows10, varu piebilst, ka varbūt vajadzētu atsevišķu tēmu svētajiem kariem Linux VS Windows, bet tas jau tā nestrādā, tā tēma ātri nofokusēsies uz audi ar gāzi penosil baloniem vai dajebko, tikai ne to, kam tā paredzēta.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Tā! Viss! Turpmāk par win 10! Offtopic vienkārši iktiks dzēsts, autors, arī offtopic citētajs, saņems warnu! Vai tiešām tik grūti pieturēties pie tēmas, katra tēma jāpārvērš miskastē?!

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 Nostaļģija. Bet doma sekojoša: gribu palaist veco kulta geimuku "Fallout2")) w10 to neatļauj, kungi, kurā virzienā man jāurbj lai viss notiktu uz "moderniem delžiem" ?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...